про твої фінанси

Порівняння хмарних сховищ OneDrive, DropBox, Google Drive і Box

Ви вирішили почати зберігати свої файли в хмарному сховищі, але не знаєте, яке вибрати? А може бути, ви вже зберігайте свої файли в хмарному сховищі, але незадоволені сервісом? Пропонуємо вам порівняльні огляди великих гравців ринку.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. OneDrive: переваги, недоліки, застосування
 2. Dropbox: переваги, недоліки, застосування
 3. GoogleDrive: переваги, недоліки, застосування
 4. Box: переваги, недоліки, застосування
 5. Менш відомі хмарні сховища

OneDrive: переваги, недоліки, застосування

Хмарне сховище OneDrive вбудовано в операційні системи Windows 8 і 8.1. Воно відображається в Провіднику разом з фізичними носіями інформації, однак його можна використовувати через Інтернет, скачавши додаток для Windows, iOS, Android, Windows Phone або Xbox.

Ви можете зберігати в OneDrive будь-які файли, такі як фотографії, відеоролики і документи з подальшим доступом з будь-якого пристрою з операційною системою Windows або мобільного пристрою. Сервіс впорядковує файли за типом, так що вам буде просто знайти що-небудь.

Найбільша перевага сервісу полягає в тому, що він тісно працює з програмами Microsoft Office, такими як Word або PowerPoint, так що коли ви запустите один з цих додатків, ви побачите перелік недавно відкритих документів, в тому числі збережених в OneDrive. Якщо ви підписані на Office 365 і відкрили документ, збережений в OneDrive, ви можете працювати над ним одночасно з іншими людьми в реальному часі. Ви навіть будете бачити, як вони вносять свої зміни в документ.

З запуском OneDrive компанія Microsoft оновила свій додаток для Андроїда, додавши функцію автозавантаження: якщо ви зробили знімок за допомогою телефону, він автоматично буде збережений в OneDrive. Ця функція якийсь час назад вже була реалізована для смартфонів на iOS і Windows Phone.

Компанія Microsoft сподівається, що OneDrive стане місцем, де користувачі будуть зберігати свої фотографії, і працює над технологією, яка буде сортувати всі зроблені фотографії по тому, як важливі і цінні вони для користувача, зможе зберегти найбільш важливі фото і видалити інші. Ця технологія ще в майбутньому, але вона дає уявлення про те, в якому напрямку рухається Microsoft.

Переваги

Сервіс OneDrive відмінно працює з пристроями Windows, тому що він вбудований в цю операційну систему, встановлену на персональних комп'ютерах, планшетах і смартфонах. Відкрити збережені в OneDrive файли за допомогою інших додатків компанії Microsoft, таких як Word або Photos. Так як OneDrive тісно пов'язаний з Microsoft Office, це хороший вибір для тих, хто часто користується програмами Office.

Недоліки

Якщо всі ваші пристрої не працюють в операційній системі Windows, сервіс OneDrive перестає бути таким вже привабливим. Існують додатки для інших пристроїв, але абсолютно ясно, що OneDrive призначений саме для пристроїв на Windows.

Для того щоб користуватися OneDrive, вам доведеться відкрити свій обліковий запис Microsoft, яка дасть доступ до Outlook, Xbox Live і інших сервісів Microsoft, незалежно від того, хочете ви цього чи ні.

І останнє: Microsoft дотримується більш суворої політики щодо файлів, які ви завантажуєте в OneDrive, ніж будь-який інший сервіс хмарного зберігання даних. Вам не можна зберігати файли:

 • зображують будь-який вид наготи
 • порнографічного змісту
 • підбурюють до прояву расизму або пропагують його і т.д.

Зараз важко сказати, наскільки завзято Microsoft буде дотримуватися ці обмеження, але вони, тим не менш, є частиною «Умов надання послуг», з якими ви погоджуєтеся при реєстрації.

Найкраще застосування

Якщо у вас персональний комп'ютер, планшет і телефон працюють на операційній системі Windows і вам необхідний доступ до файлів з будь-якого пристрою без особливих зусиль.

Dropbox: переваги, недоліки, застосування

Dropbox є найпопулярнішим хмарним сховищем в світі завдяки своїй надійності, простоті у використанні і швидкому настроюванню. Ваші файли живуть в хмарі, і ви в будь-який час маєте доступ до них:

 • з веб-сайту Dropbox
 • з десктопних додатків для Windows, Mac і Linux (Ubuntu, Debian, Fedora, або скомпілюйте своє власне)
 • за допомогою мобільних додатків для iOS, Android, BlackBerry і Kindle Fire

Ви можете зберігати будь-які файли в Dropbox'е завантажуючи їх або на сайті сервісу, або за допомогою додатків робочого столу. Вони вбудовані в файлову систему вашого комп'ютера, так що ви можете легко переміщати файли з вашого комп'ютера в хмару, і навпаки, просто перетягуючи їх в папку Dropbox'а. Сервіс автоматично синхронізує файли на всіх ваших пристроях, щоб ви мали доступ до них у будь-який час, в будь-якому місці.

Сервіс не обмежує завантаження за розміром, але завантаження великих файлів може зайняти кілька годин, в залежності від вашої швидкості доступу до Інтернету.

Dropbox по праву хвалять за простиій, чистий дизайн і легкість навігації, хоча він не надає великої кількості можливостей для настройки, сортування і перегляду збережених файлів.

Dropbox надає своїм користувачам безліч можливостей для отримання додаткового дискового простору замість жалюгідних 2 Гб, які ви отримуєте при реєстрації. Якщо ви пройдете швидкий курс «Початок роботи з Dropbox», ви додатково отримаєте 250 Мб. Увімкніть функцію автоматичного завантаження фотографій на будь-якому мобільному приладі, і отримаєте ще 3 Гб дискового простору (3 Гб всього, а не для кожного підключеного пристрою). Ви отримуєте 500 Мб за кожного приведеного користувача, який зареєструється в сервісі (максимум 16 Гб, тобто 32 користувача).

А якщо ви є власником останньої моделі Samsung з встановленим додатком Dropbox, ви можете отримати додатково до 48 Гб на термін до двох років, в залежності від пристрою.

Переваги

Найсильнішою стороною сервісу є те, що він однаково добре працює на Windows і Mac, Android та iOS. Сервіс спроектований настільки просто і елегантно, що будь-якому буде легко навчитися працювати з ним.

Десктопні програми легко працюють з файлової системою вашого комп'ютера.

Недоліки

На думку автора, дизайн сайту Dropbox - найслабший з усіх сервісів хмарного зберігання даних. Він простий і зрозумілий, але ви не можете управляти тим, як відображаються файли. Однак у вас є набагато більше можливостей ділитися файлами на сайті, що майже компенсує такий примітивний дизайн.

Найкраще застосування

Простий спосіб поділитися файлами, якщо ви користуєтеся різними пристроями.

GoogleDrive: переваги, недоліки, застосування

Те, що починалося як жменька корисних офісних інструментів онлайн, звана Google Docs, перетворилося в Google Drive - повний офісний пакет з хмарним зберіганням. Разом з цим сервісом ви отримуєте текстовий редактор, електронні таблиці, редактор презентацій, а також 15 Гб безкоштовного дискового простору.

Якщо у вас вже є обліковий запис Google, значить, у вас вже є доступ до Google Drive, вам необхідно всього лише активувати цей сервіс. Ви отримаєте 15 Гб для зберігання фотографій, відео, документів та інших файлів.

Однак в ці 15 Гб входять:

 • обліковий запис Gmail
 • фотографії, які ви завантажуєте в Google+
 • документи, які ви створили в Google Drive

Ви маєте доступ до будь-якого з ваших файлів на сайті Google Drive, а також можете скачати десктопних програм для Windows і Mac для управління файлами на комп'ютері.

 

Ви можете впорядкувати всі ваші файли в додатку, і вони будуть синхронізовані з хмарою.

Google Drive вбудований в операційну систему Chromium, так що якщо у вас є Chromebook, сервіс є кращим вибором серед інших хмарних сховищ. Як і інші сервіси, у Google Drive є додатки для Android і iOS, щоб ви могли управляти файлами з мобільних пристроїв.

У Google Drive є вбудований офісний пакет, де ви можете редагувати документи, електронні таблиці та презентації, навіть якщо вони були створені в інших програмах. Також сервіс володіє великою кількістю доповнень, які можуть, наприклад, відправляти факси або підписувати документи.

Переваги

Якщо у вас вже є обліковий запис Google, для установки Google Drive знадобиться мало зусиль. Якщо ви користуєтеся поштою Gmail, ви можете зберігати вкладені в листи файли в Google Drive безпосередньо, всього лише в кілька кліків.

Недоліки

У Google Drive немає можливості автоматично завантажувати фотографії з вашого смартфона прямо в сервіс. Замість цього у Google є функція Auto Backup в мобільному додатку Google+, яке відправляє ваші фотографії в профіль Google+.

найкраще застосування

Найкраще підходить для затятих прихильників Google або тих, кому потрібні деякі офісні інструменти до хмарного сховища даних.

Box: переваги, недоліки, застосування

Будь-хто може зареєструвати безкоштовну персональну обліковий запис в сервісі Box, але його нескінченні можливості надання доступу до файлів і налаштування приватності були створені для бізнес-користувачів і IT-фахівців. Крім базової установки хмарного сховища, де ви можете тримати практично будь-які файли, Box дозволяє вам давати доступ до цих файлів вашим колегам, призначати завдання, залишати коментарі до чужої роботи і отримувати повідомлення, коли який-небудь файл буде змінений.

Ви можете переглядати файли на сайті Box і навіть створювати там прості текстові документи. Як й у інших сервісів хмарного сховища, ви можете завантажити десктопні програми і синхронізувати файли на комп'ютері та в хмарі.

Також Box надає вам контроль над налаштуваннями приватності ваших файлів. Наприклад, ви можете вирішити, хто може переглядати і відкривати певні папки і файли, а також хто може редагувати і завантажувати документи. Ви можете навіть захистити паролем кожен файл і поставити дату закінчення доступу до загальних папок.

Бізнес-користувачі ще можуть налаштовувати інші додатки, такі як Salesforce і NetSuite, таким чином, що з них можна буде легко зберігати документи прямо в Box.Также є плагіни для Microsoft Office і Adobe Lightroom, які дозволяють вам відкривати і редагувати збережені в Box файли .

Переваги

Для бізнес-користувачів сервіс Box є відмінним вибором, тому що в ньому є безліч інструментів для спільної роботи і управління приватних даних файлів.

Недоліки

У той час як будь-хто може зареєструвати безкоштовний персональний обліковий запис в Box, нескінченні можливості надання сервісом доступу до файлів і налаштування приватності будуть недоступні тим користувачам, які використовують Box тільки як персональне сховище даних.

Якщо ви намагаєтесь працювати всього з декількома папками і файлами, навігація по представленим на сайті box'а функцій може виявитися приголомшуючою.

 

Найкраще застосування

Добре підходить для команд, які працюють разом над одним проектом, а також великим компаніям, яким необхідно надавати безпечний доступ до документів.

Менш відомі хмарні сховища

Звичайно, OneDrive, Dropbox, Google Drive і Box не є вашими єдиними варіантами хмарних сховищ, розгляньте ще варіанти:

 • Amazon Cloud Drive, який може зберігати відео і фото, зроблені мобільними пристроями за допомогою додатків для iOS і Android. Також є додаток, в якому ви можете керувати файлами.
 • SugarSync - схожий на Dropbox сервіс з додатками для кожної мобільної платформи. Підступ полягає в тому, що після 90 днів пробного користування, коли вам буде доступно близько 5 Гб простору, вам доведеться платити 7.50 доларів США в місяць за 60 Гб, щоб продовжити користуватися сервісом. Також ви можете отримати більше простору за додаткові гроші.
 • Copy - дітище IT-корпорації Barracuda Networks - надає вам для початку 15 Гб і дозволяє ділити оплату і дисковий простір з іншими людьми (максимум чотирма).
 • Space Monkey - зовсім інший погляд на хмарні сховища. За 200 доларів США ви купуєте у компанії жорсткий диск об'ємом 2 Тб. Ви використовуєте 1 Тб для локального резервного зберігання всіх ваших файлів. Також ваші файли шифруються і розбиваються на частини, що розсилаються на жорсткі диски інших користувачів сервісу. Таким чином, ви можете отримати доступ до своїх файлів з іншого комп'ютера або мобільного пристрою. Другий терабайт наповнений частинами файлів інших користувачів.

Сервіс безкоштовний перший рік, потім коштує 49 доларів США в рік. За ці гроші Space Monkey виявляється набагато дешевше Dropbox'а, який стягує плату в 50 доларів США в місяць тільки за 500 Гб, але набагато дорожче, ніж Google Drive який коштує всього лише 10 доларів США за 1 Тб.

Зведена таблиця сервісів хмарного зберігання даних

OneDrive

 • Обмеження за розміром файлу, що завантажується: 2 Гб
 • Безкоштовне місце: 7 Гб
 • Чи можна отримати додаткове місце: Так
 • Платне використання: 25 дол. США на рік за 50 Гб, до 200 Гб
 • Підтримка операційних систем: Windows, Mac, Android и iOS

Dropbox

 • Обмеження за розміром файлу, що завантажується: Ні, якщо використовуєте мобільні додатки Dropbox
 • Безкоштовне місце: 2 Гб
 • Чи можна отримати додаткове місце: Так
 • Платне використання: 10 дол. США на міс.  за кожні 100 Гб, до 500 Гб
 • Підтримка операційних систем: Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Blackberry, Kindle Fire

Google Drive

 • Обмеження за розміром файлу, що завантажується: 10 Гб
 • Безкоштовне місце: 15 Гб
 • Чи можна отримати додаткове місце: Ні
 • Платне використання: 2 дол. США на міс. за 100 Гб , 10 доларів на місяць за 1 Тб
 • Підтримка операційних систем: Windows, Mac, Android и iOS

Box

 • Обмеження за розміром файлу, що завантажується: 250 Мб для безкоштовного використання, 5 Гб для платного використання
 • Безкоштовне місце: 10 Гб
 • Чи можна отримати додаткове місце: Ні
 • Платне використання: 10 дол. США на міс. за 100 Гб
 • Підтримка операційних систем: Windows, Mac, Android, Blackberry и iOS

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики