про твої фінанси

Як вибрати автошколу і скільки коштує курс навчання?

Незважаючи на кризу і збільшені штрафи ДАІ, бажаючих отримати посвідчення водія менше не стає. Як не потонути в морі пропозицій від автошкіл і витратити на навчання трохи менше?


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Вибір автошколи
 2. Скільки коштує навчання в автошколі
 3. Новий порядок оформлення посвідчення водія

Вибір автошколи

Для початку потрібно опитати найближче оточення, якщо в ньому є свіжоспечені водії. У моєму випадку це був колега по роботі. Він зорієнтував мене в загальній вартості навчання і порадив знайти сайти, де є рейтинги автошкіл. І я почала вивчати пропозиції.

Зупинилася на порталі http://autoosvita.com.ua, де знайшла всю необхідну інформацію. Зателефонувавши консультанту, я дізналася про дату початку навчання, вартість і місце розташування (зрозуміло, найбільш зручне для мене).

Була здивована, що в одній і тій же автошколі, в залежності від місця розташування її філії може бути різна ціна. Причому максимальна вартість може перевищувати мінімальну в півтора рази. Погодьтеся, є різниця платити за навчання 1575 грн. або 2575 грн. Так от, у моїй філії вартість навчання становила 1875 грн., але якщо записуватися до школи через сайт Автоосвіти або безпосередньо через сайт школи, то учневі надається знижка у розмірі 300 грн. Разом вартість навчання для мене склала 1575 грн., з них 75 грн. - за реєстрацію групи в ДАІ. Навчання проходить 2,5 місяця, сплатити відразу потрібно було 300 грн, до першого уроку водіння - ще 600 грн., а решту - протягом навчання, але не пізніше ніж за 2 тижні до іспиту в ДАІ.

Далі з'ясувалося, що мені необхідна медична довідка. Звісно, так як я людина робоча, не дуже хотілося відпрошуватися у начальства. Тим більше, знаючи наші поліклініки з їхніми чергами. На допомогу прийшла автошкола. На пів години раніше другого заняття на місце проведення заняття прийшла медкомісія у складі 3 лікарів, на мене завели картку, перевірили зір-тиск, і через тиждень довідка у мене в кишені (точніше поки копія, а оригінал зберігається в автошколі та видадуть її мені вже тільки в ДАІ разом з правами). Все це задоволення обійшлося в 180 грн. Взагалі ж вартість такої послуги коливається від 140 (якщо довідку робити в поліклініці) до 297 грн.

Далі почалися заняття, для яких звичайно необхідно придбати спеціалізовану літературу. Як мінімум правила дорожнього руху й екзаменаційні білети. Це теж я змогла придбати у своїй автошколі. Правила дорожнього руху обійшлися в 25 грн, білети - 50грн. Переплата склала близько 15-25 грн від цін на Петрівці, але інакше все одно довелося б витрачатися на проїзд і гаяти час, а він мені дорожче. Ще пропонувався диск з програмою білетів ДАІ за 50 грн. (але для просунутого і не дуже користувача мережі інтернет, думаю, не складе особливих труднощів завантажити таку програмку безкоштовно).

На першому ж занятті нас повідомили, що всі витрати з практичних уроків закладені у вартість навчання, тому якщо раптом інструктор буде вимагати з учня гроші, необхідно відразу повідомляти адміністрації школи і вони вже візьмуть цю проблему на себе. Всього у мене було 11 практичних уроків по 1,5 години. На них я засвоїла основи техніки водіння, ну а досвід можна отримати лише з практикою. Тому добре, якщо у вас вже є автомобіль і ви можете продовжувати тренуватися до іспитів на ньому.

За два тижні до іспиту в ДАІ проводиться перший внутрішній іспит у школі, який включає в себе і теорію і практику водіння. Після нього - робота над помилками. І ті, хто не здав з першого разу, мають можливість спробувати свої сили на другому внутрішньому іспиті. Ну а потім найскладніше - складання іспиту в ДАІ.

Трошки про нього. Ви приїжджаєте в призначений день за вказаною адресою в МРЕО. Там вам видають анкету та екзаменаційний лист на руки. Обов'язково перевірте всі свої дані! Далі здаєте теоретичний іспит. Якщо не вийшло з першого разу - не турбуйтеся, у вас є багато спроб, вартістю 33 грн. кожна.

Коли здасте теорію, проходьте на другий етап. У нас був вибір - здавати іспит на автодромі або містом. Вибір був за нами, але вулицями міста це можна зробити тільки на навчальному авто, і коштує це дешевше - 13 грн. На автодромі ви можете бути в своїй машині, але обов'язково в повній самоті та коштує це «задоволення» вже 30 грн. Звертаю увагу, що на здачу практики водіння у вас є тільки 3 спроби. Якщо здати не вийшло, необхідно повернутися до школи, взяти додаткову кількість уроків, отримати довідку і знову на іспит. При цьому результати іспиту з теорії дійсні 3 місяці.

Скільки коштує навчання в автошколі

Отже, скільки коштує навчання і здача на права? Мої витрати склали:

 • Навчання - мінімум 1575 грн. (максимальна сума, за даними Автоосвіти, - 3100 грн.)
 • ПДР - 25 грн.
 • Екзаменаційні білети - 50 грн.
 • Диск з екзаменаційними білетами - 50 грн.
 • Медкомісія - 180 грн. (мінімально - 140 грн., макс - 297 грн.)
 • Здача теоретичного іспиту - 33 грн. (+ Комісія банку при МРЕО - 5грн.)
 • Здача водіння вулицями міста - 13 грн. (+ Комісія банку - 4 грн.)
 • Здача водіння на автодромі - 30 грн. (+ Комісія банку - 5 грн.)
 • Талон - 88 грн. (+ Комісія банку - 7 грн.)
 • Пластикові права - 281,25 грн. (+ Комісія банку - 12 грн.)

Разом особисто для мене отримання посвідчення водія обійшлося в 2 346,25 грн. При цьому я перескладала і теорію і практику (як я зрозуміла, з першого разу все здати вдається дуже малій кількості бажаючих). Зате тепер я досить впевнено почуваю себе за кермом. Чого і вам бажаю!

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики