про твої фінанси

Веземо авто з-за кордону

Чи варто купувати автомобіль з-за кордону? Як правильно пригнати машину з Німеччини, Америки (США) або іншої країни Європи в Україну? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в даній статті.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Авто з Америки або Європи?
 2. Отже, зупинилися на уживаному авто, чи не так?
 3. Щоб митниця дала добро
 4. Ціни для «схемщиків» (оцінка сірих дилерів)

«Вони заробляють на нас мільйони!», «Чому в Америці автомобілі настільки дешевше?!» - питання вільних автоспостерігачів і запеклих автолюбителів зводяться до одного: чи можна купувати залізних коней за менші гроші? Поспілкувавшись з деякими сірими автодилерами, автори прийшли до висновку - можна, але складно, якщо взагалі потрібно.

Авто з Америки або Європи?

Якщо жоден із сотень українських автосалонів не задовольняє ваш вишуканий автомобільний смак або ж якщо просто хочеться заощадити, визначте для себе кілька речей.

По-перше, чи хочете ви «пригнати» нову «конячку» або стару. Відповідь на це питання дасть вам бачення того, а чи є сенс затівати це все? Наприклад, нові авто з Німеччини - Volkswagen, BMW, Mercedes продаються у нас практично за такими ж цінами, як в Європі завдяки політиці самих концернів виробників.

Авто з США є сенс купувати поштучно тільки якщо автомобіль проходить через людину, яка працювала в посольстві або консульстві США. Тоді мита будуть мінімальними. Крім того, стартові ціни для американського ринку - найбільшого в світі - вже з самого початку дещо занижені. Вони такі ж, як в Європі, тільки не в євро, а в доларах. При співвідношенні 1: 1,3 це - вже істотна різниця. Цей певний відсоток - навіть з урахуванням доставки через океан - можна виграти. Азіати? А чи варті вони того, щоб шукати їх на загадковому сході, якщо це вже зробили за вас сірі дилери?

Отже, зупинилися на уживаному авто, чи не так?

Друге питання: звідки «гнати»? Ринок, за визнанням самих автодилерів, з кожним роком звужується (дається взнаки політика «кредит з нульовим першим внеском всім підряд», якою до недавнього часу грішили багато банків) на користь нових авто. Незмінними залишаються два напрямки - Німеччина (звідти «женуть» «якість») і США ( «понти»).

Варто прочитати:

Старі автомобілі з Німеччини іноді навіть через 10 років краще виглядають, ніж зібрані в Україні через 2-3 роки експлуатації. Саме це, а також можливість купити «зроблене на совість», але вже давно зняте з виробництва чотириколісне диво, і привертає в цей сегмент шукачів пригод на митниці.

Автомобілі з США - переважно «биті» - за копійки йдуть з аукціонів після першої ж аварії і благополучно осідають в контейнерах і автовозах підприємливих громадян колишнього СРСР, які, знаючи пристрасть співвітчизників до «шари», із задоволенням зароблять на цьому пару тисяч «зелені» .

По-третє, необхідно визначитися з віком автомобіля. Машини старше 8 років ввозити невигідно: дуже високі акцизи (як правило, перевищують вартість автомобіля) та вартість першої реєстрації. Ще один рубіж - це п'ятирічні автомобілі (від 0 до 5 років, не включаючи нові). На них акцизи досить толерантні, хоча і в рази перевищують плату за ввезення нових авто.

По-четверте, необхідно вирішити, чи будете ви «приганяти» автомобіль самостійно, або ж «довіритесь професіоналам» . У кожного з варіянтів є як плюси, так і мінуси.

Позитив особистого контролю за процесом:

 • ви самі вибираєте автомобіль в тамтешньому салоні або на аукціоні,
 • самі його мацаєте (якщо, звичайно, щось в цьому розумієте),
 • самі віддаєте кровні гроші,
 • оформляєте вивезення,
 • потім ввезення в Україну,
 • і з задоволенням прокотитеся з вітерцем із Закарпаття або Волині до столиці по тому, що після німецьких автобанів і напрямком якось назвати складно.

Негатив - багато «білих плям» в знаннях «етапів». Труднощі (не тільки мовні) можуть виникнути вже на етапі покупки авто за кордоном, а що вже говорити про вивезення «товару». З українською митницею знайти спільну мову можна. Але звідки ви, звичайний чесний платник податків, знаєте, що три підморгування лівим оком означає «давайте Ви заплатите мені $ 1000 і я зроблю вигляд, що Ви ввозите сюди запчастини від свого BMW»?

Позитиви «аутсорсингу» в цьому питанні - фірми, які займаються «перегонами» - знають не тільки, що означають три підморгування лівим оком на українській митниці, а й що таке три постукування безіменним пальцем правої руки на німецькій (якщо серйозно, то, наприклад , з Німеччини вас не випустять без сплати спецподатку і проходження обов'язкового техогляду перед виїздом за кордон).

Тому за невелику плату (див. таблицю нижче) вони готові позбавити вас від спостереження за муками, в які потрапляв ваш автомобіль протягом нелегкого шляху з німецького полону до вашого парадного.

Негативів- правда, не смертельних - в процедурі роботи з «зовнішнім покупцем» кілька. Перший - ненадійний, незнайома людина може «впарити» вам все що завгодно. Особливо, якщо у неї на тому березі Рейну є спільник, який витягує, наприклад, з цього самого Рейну автомобілі- «потопельники», або краде машинки з-під носа у добропорядних баварських бюргерів. Тому краще звертатися з такими питаннями до сірих дилерів. У них хоча б юридична і фізична адреса є (ну не згорнуть же вони за один день цілий автосалон, щоб випаруватися в невідомому напрямку), на відміну від фірм- «одноденок», що складаються найчастіше з одного-двох підприємців. Не хочемо наговорювати на всіх, але один випадок може зіпсувати репутацію всього цеху.

Другий негатив - тривалі терміни доставки замовлення. Як правило, це 30 календарних днів з моменту знаходження авто в США і 21 день - з моменту виявлення потрібного вам авто в Європі. Самі ви б впоралися набагато швидше.

Щоб митниця дала добро

У цьому розділі ми спробували зібрати всі можливі варіянти платежів, які так чи інакше справляються при ввезенні автомобіля на територію нашої держави. Витрати на доставку, оплату посередницьких і «представницьких» послуг, мита, податки, акцизи - все в таблицях нижче.

При цьому варто пам'ятати, що є два варіанти ввезення іноземного - нового або вживаного автомобіля в Україну: «живим» або «битим» (як машинокомплекти без коліс, бамперів, тобто «типу» на запчастини). У першому випадку доведеться сплатити тільки безпосередньо «фізичну» доставку - автовоз, контейнер, перегін по Україні. Варіянтів «неживої» доставки також два. Один з них - бита машина. Фару, бампер, крило можуть поламати навіть у нової машини, щоб збити її оціночну / митну вартість. Після ввезення в країну, купуються нові запчастини, благополучно встановлюються, і машинка працює як новенька. Другий варіянт - розбирання. Тут з'являються як мінімум дві додаткових ланки: фірма, яка перед кордоном розбирає машину (на себе сподіватися годі, іноді не гріх і двигун зняти для більшої правдивості), і фірма, яка збирає її в колишній вигляд вже в Україні. Крім того, і в першому, і в другому випадку, за інформацією сірих дилерів, мають місце бути витрати на «лікування зору митника» - щоб він «повірив», що машина дійсно «бита» або що це дійсно «машинокомплект».

Ціни для «схемщиків» (оцінка сірих дилерів)

Перегін автомобіля від пункту продажу до парадного в українському місті (автовоз або самоходом)

€ 1000 / $ 1300.

Розбирання перед кордоном

€ 1000 / $ 1300.

Збірка після кордону

€ 1000 / $ 1300.

Оренда контейнера на 3 автомобілі (доставка з США)

$ 3000.

документи *

$ 2000.

Витрати на митниці **

$ 2000.

* Документи потрібні для схеми: «у мене є документи від убитого українського автомобіля, привезіть мені такий же, тільки в нормальному стані, щоб я міг його тут продати і наварити свої $ 5000». Однак, за твердженнями самих дилерів, ця схема вже наглухо прикрита.

** Витрати на митниці можуть бути непередбачено великими 

Оплата всіх державних податків і зборів, як то: оплата в Пенсійний фонд і першої реєстрації автомобіля, відбувається незалежно від того, чи імпортований машинокомплект, або ціла машина. А ось на митній вартості можна істотно заощадити, так само, як і на імпортному миті.

Митний збір - 10% від оціночної вартості авто (для деяких країн діють пільгові ставки, так, у 2021 році для б / в авто з ЄС - 4,5%, з Грузії - 0%),

Пенсійний фонд - 3%

Акциз обчислюється за формулою:

50 Євро (75 євро - якщо двигун дизельний) × Об'єм двигуна (см3) / 1000 × Коефіцієнт віку

 • коефіцієнт віку - кількість повних років віку автомобіля за техпаспортом з року, наступного за роком виробництва автомобіля. В 2021 році визначайте за простою формулою: 2021 - рік випуску автомобіля за техпаспортом - 1. Наприклад, автомобіль 2016 року випуску. Коефіцієнт віку = 2021 - 2016 - 1 = 4; коефіцієнт віку може бути більше 1, але не більше 15. Наприклад, автомобіль 2003 року випуску. Коефіцієнт 2021 - 2003 - 1 = 17. Але в формулу беремо тільки 15. Якщо об'єм двигуна внутрішнього згоряння більше 3 тис. куб см (для дизельного - 3,5 тис.куб. см), то базовий акциз зростає з 50 євро до 100 євро (для дизеля - з 75 до 150 євро). Курс євро - офіційний від НБУ на день розмитнення автомобіля.

Акцизи - джерело: Податковий Кодекс України 

ПДВ = (Митна вартість + сума акцизного збору + сума мита) Х 0,2

Щоб не рахувати все самостійно, можна скористатися Калькулятором митної вартості та платежів при митному оформленні автомобіля від Державної митної служби України. Тоді не доведеться шукати самостійно митні ставки.

Додатково:

При першій постановці автомобіля треба сплатити збір до Пенсійного фонду:

Ще один обов'язковий платіж - плата за держреєстрацію в сервісному центрі МВС. 190,15 грн - це плата за реєстрацію автомобіля іноземного виробництва. Ще плата за номери (орієнтовно 178,20) і бланк свідоцтва (219 грн).

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики