про твої фінанси

Купити паркомісце або гараж: способи, місця, ціни, кредити

Просто шкода свого «залізного коня», якщо у нього немає гідного пристанища, свого даху над головою. Де знайти, як і за скільки придбати такий притулок - паркомісце в паркінгу або гараж - дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Як купити паркомісце або гараж
  2. Де шукати
  3. Кредитний постскриптум

Як купити паркомісце або гараж

Для придбання паркомісця в паркінгу або гаража існують такі схеми:

  • Якщо паркінг будується (неважливо: будівлею, що окремо стоїть, або в складі споруджуваної житлової або громадської будови), покупець, точніше інвестор, укладає інвестиційний контракт, стаючи учасником Фонду фінансування будівництва - точно так само, як і при покупці квартири на первинному ринку. Після здачі паркінгу в експлуатацію інвестор отримує правовстановлюючі документи, стаючи власником паркомісця - теж аналогічно з власністю на квартиру-«первинку». Надалі власник може продати паркомісце в паркінгу за допомогою звичайного акту купівлі-продажу нерухомості або ж здати своє паркомісце в оренду. Також інвестор може переуступити свій інвестконтракт іншій особі ще до здачі паркінгу - знову ж таки, за схемою, аналогічною в таких випадках і для квартири. Увага: в разі паркінгу під житловим будинком переваги за даною схемою мають громадяни, що інвестують в квартири в цьому будинку - тому якщо ви на початковому етапі будівництва прийдете з заявкою на покупку місця в майбутньому паркінгу без покупки квартири «над ним», вам з великою ймовірністю можуть відмовити. І лише на фінальному етапі будівництва шанси на таку відмову стрімко зменшуються.
  • Якщо паркінг побудований і зданий, а паркомісце в ньому «вціліло» (не передане жодній фізособі-інвестору в процесі будівництва), то в разі об'єкта, що окремо стоїть,  в паркінгу найчастіше створюється гаражний кооператив, який і володіє вільним місцем. Кооператив може поступатися вільним паркомісцем декількома способами, серед яких в Києві найчастіше зустрічаються продаж покупцеві цінних паперів кооперативу (тобто входження покупця в пайову участь, в число пайовиків кооперативу), а також договір цесії. В останньому випадку забудовник при здачі паркінгу дає паркомісце кооперативу у власність, накладаючи на нього зобов'язання по його продажу, обтяжені збільшенням виплат з часом - іншими словами, забудовник стає беззаставним кредитором кооперативу. А власне під цесієй розуміють переуступку кооперативом фізособі своїх зобов'язань перед забудовником при передачі йому прав власності (за що кооператив бере в свою користь, звичайно, одну-дві тисячі доларів), внаслідок чого покупець стає боржником забудовника і виплачує основну частину вартості паркомісця вже останньому (без акту купівлі-продажу, в рамках договорів боргу). Щоб уникнути складнощів цієї схеми нерідко члени кооперативу особисто викуповують останні «вцілілі» паркомісця і продають їх вже від себе, як фізособи, шляхом звичайної купівлі-продажу.
  • Якщо ви купуєте гараж в гаражно-будівельному кооперативі (ГБК), узаконено існуючому з радянських або перших пострадянських часів, крім приватного договору купівлі-продажу гаража одночасно потрібно укласти договір з кооперативом (який може взяти за це ще кілька сотень доларів), стати членом кооперативу, в подальшому сплачувати членські та інші встановлені правлінням кооперативу внески (останній пункт стосується і паркомісць в паркінгах).
  • Якщо покупець намірився придбати серед міської забудови металевий або кам'яний гараж, що окремо стоїть, то, як кажуть ріелтори, краще від цієї ідеї відмовитися. Адже крім звичайного акту купівлі-продажу, новому власнику доведеться відправитися в адміністрацію міського району або міста за переоформленням землевідведення ділянки під гаражем. А в 99% випадків закон не дає чиновникам права це зробити, навіть якщо мова йде про десяток приватних гаражів, що стоять поруч. Справа в тому, що за радянськими законами право на землевідведення під гараж в житлових кварталах мали лише «категорійні автолюбителі»: інваліди першої і другої груп, а також військовослужбовці, спецслужбісти, співробітники регулярної авіації і регулярного залізничного сполучення, яким було складно дістатися державним транспортом до місця своєї служби. У наш час в місті Києві та інших великих містах таке право залишено тільки за інвалідами першої групи (і лише, наприклад, в місті залізничників Жмеринці право на землевідведення під гараж підтверджено всім залізничникам, пов'язаним з регулярним розкладом, адже муніципального транспорту в цьому містечку занадто мало; окремі правила зберігаються також в багатьох шахтарських містах). Так що в Києві і мегаполісах, якщо ви не інвалід, ваші шанси на переоформлення землевідведення де-небудь в кварталах Троєщини дорівнюють нулю - або дуже вже великим сумам хабарів районним і міським чиновникам. Крім того, якщо на момент покупки гаража власник-інвалід (військовий, міліціонер, пілот) вже помер, передавши гараж у спадок (або просто раніше продав гараж) «некатегорійним автолюбителям», які, зрозуміло, землевідведення не узаконили, це загрожує для останніх (продавців гаража) великими штрафами з боку чиновників, а для покупця гаража переоформлення землевідведення стає по закону і зовсім неможливим. Нарешті, інші гаражі в містах були свого часу побудовані явочним порядком самозахоплення - тобто володіння ними (і їх покупка) означає загрозу знесення їх владою в будь-який момент, навіть якщо мова йде про десятки гаражів в ряд. Втім, якщо гараж вам продають дуже дешево, за кілька сотень або навіть десятків доларів, іноді має сенс придбати цей незаконний об'єкт без землевідведення - і користуватися ним поки демонтажне завзяття влади на нього не попрямує (часом такий підвішений статус-кво тягнеться десятки років, даючи автовласникові величезну економію коштів; власне, більшість покупців гаражів в останні роки саме цим незаконним способом і користуються).
  • Нарешті, якщо ви щасливий володар земельної ділянки з цільовим призначенням «для приватного будівництва» поблизу вашого міста, ви можете звести на ньому гараж (або житловий котедж з вбудованим гаражем) на будь-яку кількість машин без всяких додаткових документів. До речі, якщо врахувати, що вартість паркомісць у нових паркінгах Києва (наприклад, серед новобудов колишнього Харківського району) зараз стартує з 30 тисяч доларів, а двох-трикімнатні квартири в поруч розташованих будинках коштують не менше 100 тисяч американських одиниць, має сенс задуматися про покупку за ті ж 130 тисяч доларів готового котеджу з гаражем і затишною земельною ділянкою на додачу (за такі гроші можна придбати нерухомість в тридцяти кілометрах від столиці). Це, звичайно, якщо вас не бентежить регулярний проїзд сорока і більше кілометрів до місця вашої роботи і назад.

Де шукати

Якщо одна з викладених схем вам підходить, сміливо шукайте оголошення про паркомісця і гаражі що продаються в інтернеті. Зокрема, найбільшим українським інтернет-стендом оголошень про продаж та оренду гаража і паркомісця на стоянці або в паркінгу є портали «Авізо-Авто» та інших видань групи «Авізо». Зокрема, оголошення в «Авізо-Авто» про продаж гаража / паркомісця можна побачити тут, про оренду таких же об'єктів тут. В принципі «Авізо-Авто» містить оголошення з різних регіонів, але все ж на 90% там зустрічаються столичні об'єкти - тому з інших регіонів для пошуку гаража або паркомісця доцільніше вибрати регіональне видання групи «Авізо», в якому за допомогою зручного рубрикатора зліва вибрати відповідний розділ.

Зрозуміло, чимало таких оголошень можна знайти і на інших популярних веб-дошках (порталах ria.ua, olx.ua та інших). Причому гаражі і паркомісця варто, в першу чергу, шукати в розділі «нерухомість», але потім варто перевіряти і «автомобільні» розділи, які нерідко містять і таку «біля автомобільну» тему, як паркомісця і гаражі. Є такі розділи на спеціальних автомобільних сайтах (наприклад, ось) і на сайтах про нерухомість. Нарешті, інвестпроекти з можливістю інвестування в місця на майбутніх паркінгах можна знайти на сайтах забудовників.

Найчастіше паркомісця на таких загальних порталах продають вже в зданих об'єктах (тобто це оголошення перепродавців, що інвестували в паркінги саме з метою перепродажу або переуступки ще в ході будівництва), однак і оголошення про інвестиційні проекти від забудовників, хоч і рідше, зустрічаються там же. При цьому, дивлячись на ціни, будьте уважні: автори оголошень про продаж або інвестування в паркомісце можуть вказувати як вартість квадратного метра паркомісця (тоді цифру треба збільшувати на 12-14 - звичайна площа паркомісця в квадратних метрах), так і загальну вартість всього паркомісця , що створює деяку плутанину.

На підставі інформації з вказаних сайтів можна зробити висновок, що паркомісця в паркінгах Києва на кінець липня-2021 стоять 15-30 тисяч доларів при покупці паркомісця в готовому об'єкті. В оренду паркомісця здаються за цінами від 80 до 200 доларів на місяць (одна з найпоширеніших цін - 2500 гривень, тобто 90 доларів).

Капітальні гаражі в ГБК Києва продаються за ціною від 10 до 25 тисяч доларів в залежності від близькості ГБК до центру, до станцій метро, ​​до житлових кварталів. Гаражі дешевше найчастіше є слабо узаконеними об'єктами.

В оренду гаражі на зазначених сайтах здаються за ціну від 2000 гривень на місяць, що можна порівняти з ціною оренди місця на відкритих стоянках Києва. До речі, істотним додатковим плюсом оренди (і покупки) гаража є можливість розміщення в ньому безлічі особистих ремонтних і інших пристосувань і навіть використання його площ як склад неавтомобільних речей - що в паркінгу, на жаль, абсолютно неможливо.

Кредитний постскриптум

Наостанок скажемо про можливість придбання паркомісця або гаража за допомогою банківського кредиту. Такої можливості поки немає зовсім. Занадто слаболіквідною нерухомістю є паркомісця і, тим більше, гаражі, щоб банки брали їх в заставу.

Втім, зрозуміло, ніхто не позбавляє громадян права брати нецільові кредити (під заставу своєї квартири або як юрособа під заставу бізнесу, бізнес-власності) і купувати що завгодно, в тому числі, паркомісця і гаражі, на запозичені таким чином гроші.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики