про твої фінанси

Вибираємо зимове взуття для малюка

Ще минулої осені у нас у родині гостро постало питання вибору зимового взуття для нашого малюка. Спочатку ми по-старому і через недосвідченість пішли сновигати по взуттєвих магазинах, де і зіткнулися з ВЕЛИЧЕЗНОЮ кількістю зимового взуття для маленьких діток. Вся вона відрізнялася як за матеріалом зовнішньої і внутрішньої обробки: шкіра, шкірзами, натуральна вовна, овчина, синтетика, підйоми, шнурівки, блискавки... загалом, голова пішла колом.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як правильно визначити розмір ніжки малюка
 2. Розміри для дитячого взуття
 3. Як визначити, що ніжки дитини мерзнуть
 4. Як правильно підібрати взуття за матеріалом
 5. Види зимового взуття для малюків, і яке краще вибрати взуття за віком

Так нічого толком не купивши, ми повернулися додому, і почали "прасувати" інтернет, форуми і сайти виробників, щоб хоч трохи зрозуміти властивості і специфіку кожного окремого виду взуття для підростаючого покоління.

І ось прийшов новий холодний сезон, і знову потрібно вибирати тепле взуття. На цей раз ми вже досить добре підковані в даному питанні. Ось я і вирішив поділитися з читачами своїм досвідом, щоб іншим було трохи легше, і щоб не наступали на наші граблі.

Як правильно визначити розмір ніжки малюка

Крок 1. В підборі зимового взуття для малюка найважливішим буде визначення розміру. Адже якщо взуття занадто велике, то малюку в ньому буде холодно, і він буде почувати себе незатишно при ходьбі. Взуття не зафіксоване і може спадати, а супінатор буде перебувати не на своєму місці і не буде працювати, що може сприяти викривленню стопи.

Запас для зростання і зміщення ніжки під час ходьби не повинен перевищувати 1 - 1.5 сантиметра (1 - 1.5 розміру). Цього запасу вистачить  для повітряного прошарку, без якого ніжка мерзнутиме.

Якщо можна дістати устілку, то поставте на неї ніжку малюка і подивіться на запас - він не повинен перевищувати ширину вказівного пальця у дорослого. Якщо устілка не виймається, то надівши взуття на ніжку малюка просуньте палець між п'ятою і задником (палець повинен входити без проблем).

Ось наочний приклад, як можна з легкістю і точністю визначити якої довжини ступня.

Ще один варіант, як заміряти ніжку: необхідно поставити її на аркуш паперу і окреслити стопу олівцем по лінії зіткнення ніжки з папером, але олівець потрібно вести вертикально. Для з'ясування довжини ступні потрібно поміряти найдовшу відстань від великого пальця до п'яти. Для більшої впевненості можете дану операцію провести з двома ніжками, але бажано вибрати більший розмір виміру.

Крок 2. Визначення повноти. На даний момент виробники випускають взуття з трьома видами повноти - вузьке, середнє і широке. Не варто забувати, що ніжка не повинна бовтатися всередині взуття і, відповідно, взуття не повинно ніде здавлювати її. Неправильно підібрана повнота взуття може призвести до неправильного розподілу навантаження на м'язи ніжки дитини.

Крок 3. Підбор підйому взуття. Підйом - це перехід верхній частині ступні до халяви. Взуття потрібно вибирати так, щоб дитина могла без особливих проблем вставити ніжку у взуття і точно так само її витягти звідти.

Розміри для дитячого взуття

Група

Довжина стопи в см.

Розмір

пінетки

10,5

17

11

18

11,5

19

12

19,5

12,5

20

ясельна

10,5

17

11

18

11,5

19

12

19,5

12,5

20

13

21

13,5

22

14

22,5

малодитяча

14,5

23

15

24

15,5

25

16

25,5

16,5

26

дошкільна

17

27

17,5

28

18

28,5

18,5

29

19

30

19,5

31

20

31,5

Відповідності розмірів дитячого взуття

 USA

3

3 1/2

4

4 1/2

5

5 1/2

6

6 1/2

7

7 1/2

8

8 1/2

9

9 1/2

10

 EU

18

19

19

20

20

21

22

22

23

24

24

25

25

26

27

 СМ

10.5

10.8

11.4

11.7

12.1

12.7

13 

13.3

14 

14.3

14.6

15.2

15.6

15.9

16.3

 

Як визначити, що ніжки дитини мерзнуть

Замерзанню ніжок у малюка сприяють кілька причин:

 • напевно, перше місце в цьому рейтингу займають стереотипи - якщо бабуся сказала, що замерзла на прогулянці, то і малюк теж замерз, і ніякі докази не змінять її думку. Або мамі весь час здається, що дитина замерзла. Загалом, "ЗДАЄТЬСЯ";
 • кілька шкарпеток - ніжка спочатку сильно нагрівається, потіє і потім мерзне;
 • тісне взуття - пальчики ніжок без руху мерзнуть швидше;
 • велике взуття - занадто великий повітряний прошарок і, як наслідок, - немає теплозберігаючого ефекту;
 • судинна дистонія (недостатній кровообіг) - за такої хвороби кровоносні судини скорочуються, в потрібний момент не розширюються, і навпаки. Кров до пальчиків не доходить. Таке явище спостерігається у дітей до року і дівчаток надалі, це нормально.

Насправді ж малюк замерз, якщо у нього:

 1. крижані ніжки;
 2. ніжка холодна вище ступені.

Малюк НЕ замерз, якщо у нього:

 • Ніжки прохолодні (кімнатної температури на дотик).

Дитина перегрілася - якщо ніжки вологі або добре теплі.

Шкарпетки або колготки є нічим іншим як прошарком між ніжками малюка і взуттям. У зимовий час дитині потрібно надягти колготки або шкарпетки, що містять синтетику, у них ніжка швидше зігрівається, а ось бавовняні швидко змокнуть та якщо дитина активна,і малюк може замерзнути. Також можна одягати вовняні вироби - вовна відводить піт від ніжки, і навіть якщо вовняні шкарпетки зовні вологі всередині, то вони будуть теплі і грітимуть ніжку.

Як правильно підібрати взуття за матеріалом

Я вважаю, що на взутті не можна економити, але кожна родина виходить з власного бюджету. Тому не можна наполягати на тому, щоб будь хто купував обов'язково дороге взуття. Але все ж я повинен написати про матеріал, з якого виготовляється взуття для малюка.

Зовнішній матеріал:

 • шкірзам - хоч взуття з цього матеріалу і дешевше, але воно не дихає і тріскається при низьких температурах;
 • текстиль та шкіра - взуття з цих матеріалів добре "сідає за формою ніжки малюка", відмінно пропускає повітря, відповідає гігієнічним вимогам. Слід пам'ятати - шкіра злегка розтягується, а текстиль - ні. Якщо на взутті є замок, то він повинен зсередини прикриватися хутром, інакше ніжка малюка в цьому місці буде мерзнути;
 • нубук або розворсова шкіра - взуття з такого матеріалу не переносить вологості і потребує ретельного догляду.

Устілка і підошва взуття:

 • устілка у зимового взуття повинна бути виключно хутрова та добре пришита (приклеєна) до взуття. Бажано, щоб у устілці був супінатор. Виробники, як правило, на взутті ставлять три значка (малюнка): підошва, верх і підкладка і три малюнки поруч з ними (значок у вигляді ромба - синтетика, шкірка - це шкіра, а сіточка - інші матеріали);
 • підошва - добре, якщо підошва була виготовлена з термоеластопластами.(ТЕП) або полівінілхлориду (ПВХ) такі матеріали відносять до неслизьких. Підошва повинна бути добре приварена, приклеєна або пришита до взуття (переконайтеся, що на взутті не залишилося клею, а шов рівний). Підошва обов'язково повинна бути гнучкою, тоді дитині буде зручно ходити у взутті, так і гнучке взуття менше ковзає на льоду. 

Внутрішні утеплювачі:

 • у зимового взуття має бути натуральне хутро, а не синтетика. Хутро пропускає повітря (дихає), а синтетика - ні. Відрізнити натуральне хутро від синтетики просто: синтетичне хутро блищить, а натуральне ні. Також можна розсунути хутро пальцями - якщо це синтетика, то ви побачите тканину, а якщо хутро - то шкіру.

Види зимового взуття для малюків, і яке краще вибрати взуття за віком

При виборі потрібно враховувати вік дитини. Адже зовсім маленькі дітки, до року, як правило, перебувають у візку і ніжками не ходять. Тому і взуття для них повинно бути тепліше.

Для зовсім маленьких діток краще взяти утеплені пінетки або валянки на пару розмірів більше ніжки. Таке взуття добре одягається на ще ненатреновану ходьбою ніжку, а "запасні розміри" нададуть можливість проносити це взуття до кінця зими. Вартість пінеток стартує від 80 гривень, а ось валянки вже дорожче - від 180 гривень.

Варто звернути свою увагу на мембранне взуттяМембрана - тонкий матеріал, що має дуже велику кількість дірочок на одиницю площі, це дає можливість молекулам води (пару) виходити назовні, а краплям не потрапляти всередину взуття.

Мембранні матеріали поділяють на: рикотекс, симпатекс, гортекс... Всі ці матеріали мають різну структуру, але працюють з однаковим принципом - пар виводять назовні, а воду не пускають всередину.

Таке взуття призначене для температур не нижче -10 градусів і активної ходьби. Якщо таке взуття одягнути при більш низькій температурі - вона обмерзне. Звичайно, існує утеплене мембранне взуття, наприклад, на овечій шкурі, воно може витримати і холоди серйозніше, до -30 градусів. Вартість мембранного взуття починається від 230 гривень.

Взуття з тинсулейта. Зараз це найкращий утеплювач з синтетики - міцний, легкий і водонепроникний. Таке взуття може сміливо змагатися за теплоту з взуттям на натуральному хутрі (спокійно витримує температуру до -30 градусів). Дитина в такому взутті може спокійно сидіти в колясці, активно бігати. Таке буде коштувати вже від 250 гривень.

Торік ми зупинили свій вибір на так званих дутиках (на той момент нашому малюку був майже рік, і він вже сам ходив). Таке взуття дуже тепле, виготовляється з овечої вовни, має зручну і не слизьку підошву. Але найбільший плюс даного виробу - це шнурівка і велика халява, що дає можливість без труднощів його надіти на ніжку, заправити в халяву зимовий одяг і затягнути все шнурівкою. Вартість дутиків починається від 170 гривень.

Тришарові валянки, або сноубутси. Таке взуття складається з трьох шарів:

 • перший, верхній шар - міцний, дихаючий матеріал (як правило, поліпропілен);
 • другий шар - це мембрана;
 • третій, внутрішній - вовняний повсть, який можна вийняти.

Таке взуття може використовуватися як при температурі +5, так і при -30. Ціни стартують від 240 гривень за пару.

Термовзуття - таке взуття дуже тепле, легке і водонепроникне. Випускається з застосуванням мембранних тканин і матеріалів, що значно полегшують взуття. В такому взутті не застосовується товстий утеплювач, а завдяки мембранній тканині воно тепле і витримує температури від -10 до -30 градусів. Термовзуття для малюка буде коштувати від 300 гривень.

Валянки - теплі, дихаючі, з натуральної овечої вовни. Сучасні валянки відповідають всім самим строгим вимогам - вони ортопедичні, з правильною устілкою і правильною формою. Чого не можна сказати про старі валянки, які, до речі, теж ще зустрічаються в магазинах, вони неправильної форми, і придатні хіба що для ходьби по лісових заметах. Сучасні валянки можна одягати і при -35 (хоча я сумніваюся, що батьки в таку погоду ризикнуть виводити дитину на прогулянку). Найбільший недолік валянок - вони швидко мокнуть. Хоча є варіанти валянок з гарною непромокальною підошвою. Валянки для чада можна придбати за 330 гривень.

Не забудемо і про класичне шкіряне взуття на натуральному хутрі. Шкіра дихає і створює природний мікроклімат у взутті, ну а натуральне хутро добре зігріває. При виборі такого взуття потрібно звернути особливу увагу на застібки, блискавки і липучки - це найслабкіше місце в ній. Переконайтеся, що взуття легке і у нього не задраний до вершини носок. Найбільший недолік такого взуття - воно дуже тепле, і малюку в приміщенні буде в ньому жарко, а, як відомо, при різких змінах температур ніжка буде потіти, і, як наслідок, дитина буде в ньому мерзнути на вулиці. А ось ціни на шкіряне дитяче взуття починаються вже з позначки 400 гривень.

Також не забувайте, що на різних мамо-папських форумах є гілки про спільні покупки (СП). Коли за рахунок того, що збирається великий лист замовлення, взуття можна купити в рази дешевше (це стосується не тільки взуття, але і одягу та багато іншого).

Вдалих покупок і здорових вам малюків!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 15 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики