про твої фінанси

Trade-in автомобіля

Програми trade-in (трейд ін) уживаного автомобіля з пробігом в Україні. Дізнайтеся, як обміняти б /в авто на нову машину в салоні з доплатою.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке Trade-in
 2. Trade-in як продаж
 3. Trade-in в кредит
 4. Trade-in як покупка
 5. Етапи кредитування авто за схемою trade-in для фізичних осіб
 6. Документи, що надаються банку для оформлення кредиту за схемою trade-in

Відео по темі


Що таке Trade-in

Трейд ін - послуга автосалону з викупу уживаного авто, його вартість враховується при покупці нової машини. Механізм трейд ін дуже простий: власник привозить машину, ключі і всі документи в автосалон, за кілька годин на спеціальному обладнанні проводиться оцінка трейд ін: діагностується технічний стан транспортного засобу та визначається ціна. Власник може відмовитися продавати машину, якщо запропонована сума його не влаштовує. У цьому випадку йому доведеться сплатити вартість діагностики - в залежності від дилера вона становить 200-600 грн. Якщо угода все-таки відбудеться, вартість діагностики буде вирахувана з кінцевої суми.

Trade-in як продаж

Trade-in - це схема покупки нового автомобіля, при якій покупець передає продавцеві свій старий автомобіль в рахунок оплати за нову машину, а різницю у вартості доплачує. При цьому покупець не чекає, поки його старий автомобіль продадуть, а відразу отримує новий. Даний механізм покупки давно практикується за кордоном. В Україні trade-in з'явився кілька років тому і вже придбав певну популярність.

Переваги trade-in в зручності - протягом трьох-чотирьох годин Ви зможете пересісти зі своєї старої машини в нову. Всі складності, пов'язані зі зняттям з обліку / перереєстрацією б/в автомобіля і постановкою на облік нового, може взяти на себе салон. Крім цього, Ви не витрачаєтеся на витрати, пов'язаніз продажем вживаного автомобіля, а саме: рекламу в журналах, місце на ринку або в автосалоні і т.д. Ви економите час: відриваючи свої сили від основної роботи, Ви втратите більше, ніж заощадите, продаючи машину самостійно. І, нарешті, безпеку: продавець не ризикує стати жертвою аферистів при продажі свого авто на ринку або по оголошенню.

Втім, у trade-in є один істотний недолік: старий автомобіль в цьому випадку враховується за вартістю на 10-15% нижче його ринкової вартості.

Trade-in в кредит

Якщо Ви передаєте старий автомобіль як початковий внесок при покупці нового автомобіля в кредит, тоді дана схема буде називатися «trade-in в кредит». При цьому всі додаткові платежі - зняття з обліку, реєстрація нового автомобіля, страховка, банківські витрати - будуть враховані таким чином, щоб покупець пересів зі старої машини в нову без грошових витрат. Схема ідентична механізму придбання автомобіля в кредит.

Недолік: цей варіант більш трудомісткий і займає більше часу. Також стомлює процес оформлення покупки-продажу і необхідність сплати продавцем 5% прибуткового податку і 1,5% військового збору в разі, якщо для нього це не перший продаж авто протягом календарного року. Перевага: дилери, які працюють за схемою trade-in, можуть взяти машину на комісію і без покупки нової, взявши за це 2-5% її вартості або фіксовану суму 300-500 доларів США в залежності від салону і марки автомобіля.

Trade-in кредитування в Україні практично нерозвинене.

Trade-in як покупка

Найвигідніше брати участь у другому етапі дії схеми trade-in - купувати уживане авто, раніше здане в салон trade-in. Причин цьому кілька. По-перше, можна придбати авто, раніше куплене в цьому ж салоні, - тоді буде нескладно дізнатися історію даної машини. По-друге, при прийомі авто дилер перевіряє всі документи на нього, чим позбавляє Вас від небезпеки купити машину з кримінальним минулим. Наступна перевага в тому, що покупець авто дізнається про його реальний технічний стан. Крім того, ціна машини, проданої по trade-in, як правило, нижче, ніж аналогічної моделі на ринку. Причина в тому, що автодилер не зацікавлений затримувати старі машини на своєму майданчику. Адже оплата продавцеві за авто вже відбулася, і салон хоче якнайшвидше повернути сплачені гроші. Завдання менеджерів по trade-in - забезпечити швидку реалізацію старих авто (авто знаходиться в продажу не більше місяця).

Етапи кредитування авто за схемою trade-in для фізичних осіб:

 1. Ви приїжджаєте в автосалон.
 2. Ваш автомобіль відправляється у відділ сервісу на діагностику. Критерії діагностики: стан ходової, двигуна, трансмісії, кузова. Тривалість діагностики 4-5 годин. За результатами діагностики визначається вартість автомобіля.
 3. Вибір нового автомобіля в автосалоні і отримання на нього специфікації для банку.
 4.  Візит в банк.
 5. Повторний візит до відділу trade-in в разі позитивного рішення банку про надання кредиту.
 6. Інформація про вартість надходить до відділу продажів, ваш менеджер узгоджує з вами ціну на автомобіль.
 7. Передача б/в автомобіля автосалону.
 8. Ви підписуєте у нотаріуса генеральну довіреність на розпорядження вашим старим автомобілем, після чого вартість автомобіля вноситься в рахунок оплати нового.
 9. Повторний візит в банк для підписання кредитного договору та інших документів. Вноситься залишок суми за оплату нового автомобіля.
 10.  Отримання нового автомобіля.

Документи, що надаються банку для оформлення кредиту за схемою trade-in:

• Паспорт громадянина України
• Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера
• Свідоцтво про шлюб або про розлучення
• Довідка з місця роботи із зазначенням займаної посади та доходів за останні 6 місяців
• Документи, що підтверджують наявність додаткових доходів
• Довідка про обслуговування кредиту за наявності кредиту в іншому банку
• Техпаспорт автомобіля
• Експлуатаційні документи на автомобіль (інструкція, сервісна книжка) і на додаткове обладнання, встановлене в ньому (сигналізацію, аудіосистему).

При оформленні кредиту необхідно сплатити:
• Страхові послуги відповідно до тарифів страхових компаній
• Вартість експертної оцінки відповідно до тарифів оціночних компаній
• Вартість послуг нотаріуса при засвідченні договору застави автомобіля
• Разову комісію банку при видачі кредиту.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Товары в рассрочку, бесплатная доставка по Украине

ДомКомфорт - бытовая техника, электроника, мебель в рассрочку

Не важна кредитная история и доход

Бесплатная доставка по Украине

Первый платеж через месяц после покупки товара 

Если не сможете больше платить за товар, можете просто его вернуть

Корисні статті з даної тематики