про твої фінанси

Trade-in автомобіля

Програми trade-in (трейд ін) уживаного автомобіля з пробігом в Україні. Дізнайтеся, як обміняти б /в авто на нову машину в салоні з доплатою.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке Trade-in
 2. Trade-in як продаж
 3. Trade-in в кредит
 4. Trade-in як покупка
 5. Етапи кредитування авто за схемою trade-in для фізичних осіб
 6. Документи, що надаються банку для оформлення кредиту за схемою trade-in
 7. Наскільки зручно і вигідно обміняти старий автомобіль на новий в Україні 

Що таке Trade-in

Трейд ін - послуга автосалону з викупу уживаного авто, його вартість враховується при покупці нової машини. Механізм трейд ін дуже простий: власник привозить машину, ключі і всі документи в автосалон, за кілька годин на спеціальному обладнанні проводиться оцінка трейд ін: діагностується технічний стан транспортного засобу та визначається ціна. Власник може відмовитися продавати машину, якщо запропонована сума його не влаштовує. У цьому випадку йому доведеться сплатити вартість діагностики - в залежності від дилера вона становить 200-600 грн. Якщо угода все-таки відбудеться, вартість діагностики буде вирахувана з кінцевої суми.

Trade-in як продаж

Trade-in - це схема покупки нового автомобіля, при якій покупець передає продавцеві свій старий автомобіль в рахунок оплати за нову машину, а різницю у вартості доплачує. При цьому покупець не чекає, поки його старий автомобіль продадуть, а відразу отримує новий. Даний механізм покупки давно практикується за кордоном. В Україні trade-in з'явився кілька років тому і вже придбав певну популярність.

Переваги trade-in в зручності - протягом трьох-чотирьох годин Ви зможете пересісти зі своєї старої машини в нову. Всі складності, пов'язані зі зняттям з обліку / перереєстрацією б/в автомобіля і постановкою на облік нового, може взяти на себе салон. Крім цього, Ви не витрачаєтеся на витрати, пов'язаніз продажем вживаного автомобіля, а саме: рекламу в журналах, місце на ринку або в автосалоні і т.д. Ви економите час: відриваючи свої сили від основної роботи, Ви втратите більше, ніж заощадите, продаючи машину самостійно. І, нарешті, безпеку: продавець не ризикує стати жертвою аферистів при продажі свого авто на ринку або по оголошенню.

Втім, у trade-in є один істотний недолік: старий автомобіль в цьому випадку враховується за вартістю на 10-15% нижче його ринкової вартості.

Trade-in в кредит

Якщо Ви передаєте старий автомобіль як початковий внесок при покупці нового автомобіля в кредит, тоді дана схема буде називатися «trade-in в кредит». При цьому всі додаткові платежі - зняття з обліку, реєстрація нового автомобіля, страховка, банківські витрати - будуть враховані таким чином, щоб покупець пересів зі старої машини в нову без грошових витрат. Схема ідентична механізму придбання автомобіля в кредит.

Недолік: цей варіант більш трудомісткий і займає більше часу. Також стомлює процес оформлення покупки-продажу і необхідність сплати продавцем 5% прибуткового податку і 1,5% військового збору в разі, якщо для нього це не перший продаж авто протягом календарного року. Перевага: дилери, які працюють за схемою trade-in, можуть взяти машину на комісію і без покупки нової, взявши за це 2-5% її вартості або фіксовану суму 300-500 доларів США в залежності від салону і марки автомобіля.

Trade-in кредитування в Україні практично нерозвинене.

Trade-in як покупка

Найвигідніше брати участь у другому етапі дії схеми trade-in - купувати уживане авто, раніше здане в салон trade-in. Причин цьому кілька. По-перше, можна придбати авто, раніше куплене в цьому ж салоні, - тоді буде нескладно дізнатися історію даної машини. По-друге, при прийомі авто дилер перевіряє всі документи на нього, чим позбавляє Вас від небезпеки купити машину з кримінальним минулим. Наступна перевага в тому, що покупець авто дізнається про його реальний технічний стан. Крім того, ціна машини, проданої по trade-in, як правило, нижче, ніж аналогічної моделі на ринку. Причина в тому, що автодилер не зацікавлений затримувати старі машини на своєму майданчику. Адже оплата продавцеві за авто вже відбулася, і салон хоче якнайшвидше повернути сплачені гроші. Завдання менеджерів по trade-in - забезпечити швидку реалізацію старих авто (авто знаходиться в продажу не більше місяця).

Етапи кредитування авто за схемою trade-in для фізичних осіб:

 1. Ви приїжджаєте в автосалон.
 2. Ваш автомобіль відправляється у відділ сервісу на діагностику. Критерії діагностики: стан ходової, двигуна, трансмісії, кузова. Тривалість діагностики 4-5 годин. За результатами діагностики визначається вартість автомобіля.
 3. Вибір нового автомобіля в автосалоні і отримання на нього специфікації для банку.
 4.  Візит в банк.
 5. Повторний візит до відділу trade-in в разі позитивного рішення банку про надання кредиту.
 6. Інформація про вартість надходить до відділу продажів, ваш менеджер узгоджує з вами ціну на автомобіль.
 7. Передача б/в автомобіля автосалону.
 8. Ви підписуєте у нотаріуса генеральну довіреність на розпорядження вашим старим автомобілем, після чого вартість автомобіля вноситься в рахунок оплати нового.
 9. Повторний візит в банк для підписання кредитного договору та інших документів. Вноситься залишок суми за оплату нового автомобіля.
 10.  Отримання нового автомобіля.

Документи, що надаються банку для оформлення кредиту за схемою trade-in:

• Паспорт громадянина України
• Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера
• Свідоцтво про шлюб або про розлучення
• Довідка з місця роботи із зазначенням займаної посади та доходів за останні 6 місяців
• Документи, що підтверджують наявність додаткових доходів
• Довідка про обслуговування кредиту за наявності кредиту в іншому банку
• Техпаспорт автомобіля
• Експлуатаційні документи на автомобіль (інструкція, сервісна книжка) і на додаткове обладнання, встановлене в ньому (сигналізацію, аудіосистему).

При оформленні кредиту необхідно сплатити:
• Страхові послуги відповідно до тарифів страхових компаній
• Вартість експертної оцінки відповідно до тарифів оціночних компаній
• Вартість послуг нотаріуса при засвідченні договору застави автомобіля
• Разову комісію банку при видачі кредиту.

Наскільки зручно і вигідно обміняти старий автомобіль на новий в Україні 

Коли час не чекає

Дилери прогнозують істотне пожвавлення на ринку б/в авто і зростання популярності системи Trade-in, зокрема на тлі падіння продажів нових автомобілів. Сьогодні для багатьох автовласників скористатися послугою Trade-in - єдина реальна можливість встигнути поміняти свій автомобіль, поки на складах ще залишилися запаси машин, розмитнених до вступу в силу нового закону.

Найбільш зручний варіянт - звернутися до дилера, який пропонує вибір з кількох цікавих вам брендів і має великий комісійний майданчик. У цьому випадку продавець більше зацікавлений продати вам нове авто і заробити на ньому, а вашу машину він прагне оцінити ближче до ринкової вартості, залишаючи автосалону лише невеликий відсоток, а то і зовсім заробляючи лише на продажу нової машини.

Що потрібно для обміну

Наступне питання, яке цікавить клієнта - час, який доведеться витратити на всю процедуру обміну. Представники автосалонів кажуть, що це більше залежить від клієнта. Перше, що йому потрібно зробити - визначиться з автомобілем, який він бажає придбати.

Далі все йде по «накатаній»: оцінка машини клієнта (процедура безкоштовна), складання договору купівлі продажу та зняття машини з обліку в ДАІ. Втім, останнє може взяти на себе автосалон, включивши вартість послуги в рахунок доплати за нове авто.

Новий автомобіль можна оформити і в кредит. Так що можна практично не мати готівки, а обміняти автомобіль з пробігом на новий і поступово виплачувати різницю кілька років. Сьогодні це особливо актуально для тих, хто хоче встигнути поміняти свою машину на нову, привезену до підвищення податкових зборів.

У разі, якщо клієнт визначився з машиною, вона є у дилера, а процедуру зняття авто з обліку власник делегує автосалону, здійснити операцію Trade-in можна всього за пару годин. Але, це за умови наявності всіх необхідних документів. Перелік їх невеликий, так що підготувати пакет документів можна заздалегідь.

Які документи потрібні:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • технічний паспорт на автомобіль;
 • довідка ДАІ про зняття автомобіля з обліку для подальшої реалізації (можна замінити генеральною довіреністю, завіреною нотаріусом);
 • транзитні номери;
 • нотаріальна заява від чоловіка (дружини) власника автомобіля про згоду на відчуження автомобіля.

Якщо новий автомобіль плануєте купувати в кредит, то документів буде більше і за пару годин вже ніяк не вкластися.

Скористатися послугою Trade-in можуть і юридичні особи, для цього їм знадобляться наступні документи:

 • свідоцтво про реєстрацію підприємства;
 • довідка з ЄДРПОУ;
 • свідоцтво платника ПДВ (або свідоцтво про сплату єдиного податку);
 • наказ про призначення директора (або довіреність на співробітника, що має право підпису договорів);
 • технічний паспорт на автомобіль;
 • довідка ДАІ про зняття автомобіля з обліку для подальшої реалізації.

Є ще один нюанс, який слід враховувати. Якщо ваш автомобіль старше 10 років (багато автосалонів встановлюють вік ще менше) або він знаходиться в жалюгідному технічному стані, в послузі обміну машини вам, швидше за все, відмовлять.

Коли торг доречний

Можуть також виникнути серйозні розбіжності з представниками автосалону щодо кінцевої ціни вашого автомобіля. Спочатку менеджер автосалону визначає середню ринкову вартість даної моделі і цього року випуску, використовуючи для цього оголошення з сайтів автопродажі. Далі вас відправляють на лінію інструментального контролю, за результатами якого ціна за авто може як зрости (якщо машина в хорошому технічному стані), так і зменшиться (додається або віднімається коефіцієнт, отриманий в результаті технічного огляду).

Погоджуватися з результатом оцінки чи ні - справа ваша. У деяких випадках, менеджер автосалону може запропонувати цікаві знижки на новий автомобіль, може погодитися з вашими аргументами щодо деяких моментів оцінки і т.д. Загалом, певний торг дуже навіть можливий. У цьому випадку важливий людський фактор, адже хороший менеджер в більшості випадків знайде дорогу до серця (і гаманця) клієнта. У цьому плані великий вибір брендів і моделей, пропонованих одним дилером вам на руку. Більше вибір - більше варіянтів.

Обміняти свою машину можна не тільки на нову, але і на будь-яку іншу, яка є на комісійному майданчику. У разі, якщо ваша машина виявиться дорожче обраної вами, можна навіть отримати гроші за обмін від автосалону. Наприклад, ви пригнали Volkswagen Tuareg дружини, який вона хоче обміняти на меншу машинку. Натомість вибрали їй Cross Polo того ж року і з невеликим пробігом. Вам важливим є обмін без тяганини, нехай і з деякою втратою в грошах, а для менеджера - це проведена ним угода Trade-in і комісійні.

 

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики