про твої фінанси

Лізинг авто в Україні

Лізинг автомобілів в Україні: як фізичній особі взяти авто в лізинг; які особливості і процедура покупки нових і машин з пробігом в лізинг; які документи потрібні для оформлення автолізингу.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке лізинг авто і що можна включити в лізинговий платіж
 2. Яка процедура покупки автомобіля в лізинг
 3. Особливості лізингу авто для фізичних осіб
 4. Перелік документів для оформлення автолізингу
 5. Порівняння вартості кредитів банків на покупку автомобілів

Що таке лізинг авто і що можна включити в лізинговий платіж

Одним із сучасних способів придбання власного транспортного засобу є лізинг. Фінансовий лізинг автомобіля - це оренда транспорту з правом викупу. Це комплексна послуга, яка включає в себе не просто фінансування покупки автомобіля, а й передбачає сервіс - зокрема, проведення реєстрації та страхування самою лізинговою компанією (але, звичайно, як і у випадку з кредитом, за рахунок клієнта). Крім того, в розмір платежу можна включити такі послуги як паливні карти, підмінні автомобілі (наприклад, в разі ДТП або поломки авто) і ремонти (все, крім ремонтів внаслідок ДТП з вини водія).

У разі ДТП при лізингу ви можете розраховувати на те, що більшість проблем, пов'язаних з врегулюванням страховки, буде вирішувати саме лізингова компанія (що істотно полегшує життя). До речі, це може сприяти більш оперативному розгляду справи в страховій компанії (враховуючи великі портфелі договорів при партнерських відносинах страхової та лізингової компаній). Але якщо страхова компанія аргументовано відмовила у виплаті страховки - всі витрати по ремонту оплачувати вам.

Яка процедура покупки автомобіля в лізинг

 1. Фізична особа вибирає автомобіль. Взяти в лізинг можна будь-який автомобіль вітчизняного або зарубіжного виробництва, новий або з пробігом.
 2. Вибір лізингової компанії в будь-якому місті України (Київ, Дніпро, Харків, Одеса і т.д.), яка спеціалізується на продажу авто в лізинг; вибір програми фінансування і узгодження графіка платежів. Лізингові компанії пропонують кілька програм оформлення лізингу. Умови лізингу можуть залежати від терміну, суми, розміру першого внеску.
 3. Підписання договору лізингу. Після підготовки певного пакету документів, необхідно підписати договір лізингу.
 4. Оплата початкового внеску.
 5. Отримання автомобіля. Після перерахованих вище дій ви зможете отримати машину, готову до експлуатації з оформленою реєстрацією, страховкою КАСКО і ОСАГО, оплатою всіх податків і зборів.

Особливості лізингу авто для фізичних осіб

 • При оформленні машини в лізинг ви економите на початкових витратах. Адже витрати на реєстрацію і страхування включаються в лізингові платежі. Відповідно, лізингові платежі зазвичай більше кредитних.
 • Короткий термін розгляду заявки - 2-5 днів.
 • Лізингові компанії пропонують дострокове погашення без комісій і штрафних санкцій
 • Юридичним власником автомобіля лізингоотримувач стає тільки після повної виплати лізингу.
 • Для придбання авто в лізинг потрібно внести початковий внесок (від 10%)
 • Автолізинг є більш простим у юридичному оформленні - підписується невеликий, в порівнянні з банківським кредитом, пакет документів. Основною паперовою тяганиною займається лізингова компанія.
 • Лізингові платежі залежать від викупної вартості, авансу, процентної ставки та інших витрат. Викупна вартість - це затверджена в лізинговому договорі залишкова вартість транспорту. Тобто, це сума, яку вам потрібно буде сплатити по закінченню терміну оренди, якщо ви вирішите викупити авто.
 • Можливість оформити лізинг в іноземній валюті. На відміну від банків, лізингові компанії не підпадають під регулювання НБУ, тому можуть продовжувати фінансувати в валюті при забороні банківського валютного кредитування.
Ризики автолізингу

Ризик для приватних осіб полягає в тому, що лізингова компанія може не захотіти в кінці терміну реалізувати автомобіль орендарю (якщо він йому, звичайно, потрібен). Тому потрібно відповідально підійти до вибору лізингодавця.

Крім того, так як юридично власником є ​​лізингодавець, в разі прострочення 30 днів з оплати щомісячного платежу, лізингова компанія може запросто вилучити предмет лізингу (в даному випадку - автомобіль), просто отримавши нотаріальний підпис.

Перелік документів для оформлення автолізингу

Якщо ви вирішили купити нове або б / в авто в лізинг, вам потрібно підготувати документи. Лізингові компанії можуть вимагати різні пакети документів в залежності від розміру авансу, кредитної історії лізингоодержувача. Базовий (мінімальний) список документів:

 • Копія паспорта лізингоодержувача і чоловіка / дружини + ІПН
 • Довідка з місця роботи про заробітну плату за останні 6 міс.
 • Копії діючих кредитних договорів (при їх наявності)

Крім того, оформляючи покупку авто в лізинг лізингодавець може вимагати свідоцтво про шлюб / розлучення, копії трудової книжки з печаткою підприємства та інші документи.

Порівняння вартості кредитів банків на покупку автомобілів

На нашому сайті Ви завжди можете знайти і порівняти найактуальніші умови автокредитування в Україні за такими напрямками:

     нові іномарки в кредит
     нові вітчизняні авто в кредит
     б /в іномарки в кредит
     вітчизняні б /в авто в кредит
     авто в кредит без відсотків
     авто в кредит без першого внеску

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики