про твої фінанси

Як вибрати вітрогенератор для дому

Bankchart.com.ua розповідає, на що звернути увагу при виборі і купівлі вітрогенератора, скільки коштує вертикальний та горизонтальний вітрогенератори для опалення будинку в інтернет-магазинах України.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке вітрогенератор? Навіщо він потрібен?
 2. Види вітрогенераторів: вертикальний, горизонтальний
 3. Ефективність вітрогенераторів
 4. Як правильно вибрати вітрогенератор?
 5. Яке обладнання потрібне для системи крім вітрогенератора?
 6. Як купити вітрогенератор?
 7. Скільки коштує купити вітрогенератор в Україні?
 8. Де купити вітрогенератори в Україні (на 2 кВт, 5 кВт, 10 кВт): список інтернет-магазинів, ціни

Що таке вітрогенератор? Навіщо він потрібен?

Вітрогенератор – це пристрій, що дозволяє перетворити механічну енергію вітру на електрику. Вітряна електростанція – це система з кількох вітрогенераторів, об'єднаних за допомогою спеціального обладнання в одну мережу.

Альтернативна енергетика як отримання електрики від вітру і сонця стає дедалі актуальною. Вона дозволяє не тільки стати незалежним від перебоїв у центральній мережі і, на жаль, форс-мажорів, що стали реальними в нашій країні, але й отримати додатковий дохід у вигляді платежів від держави за передану в мережу «зелену енергетику», а також використовувати струм від вітрогенератора для опалення дому.

Вітрогенератори – найважливіший елемент автономної електричної системи, що дозволяє підвищити ефективність її роботи, адже сонячних днів у році не так вже й багато, а взимку їх практично немає. Але не думайте, що вітряна електростанція є самодостатнім джерелом зеленої електроенергії для сім'ї на території нашої країни, мабуть, крім гірських хребтів Карпат та Криму, а також узбережжя Чорного та Азовського морів. Адже вітряних днів на рік в Україні ще менше, ніж сонячних, тому вітряна електростанція на побутовому рівні буде лише підмогою до живлення від сонячних батарей у похмуру погоду. При цьому взимку, однозначно будуть дні, коли вам не вистачатиме електроенергії навіть від цих двох альтернативних джерел, і треба буде заряджати систему бензогенератором або користуватися струмом від центральної мережі.

Види вітрогенераторів: вертикальний, горизонтальний

Є багато видів електрогенераторів. Так, відповідно до геометрії обертання осі основного ротора, вони бувають:

 1. Вертикальними, коли турбіна розташована вертикально до землі, працює навіть за невеликого вітру. Часто використовується в особистих, а не промислових цілях для забезпечення електрикою одного домогосподарства. Вони прості в обслуговуванні, тому що всі важливі технічні вузли знаходяться унизу, в зоні доступності.

У свою чергу вертикальні генератори виходячи з технічних особливостей бувають:

- Дар'є з 2-3 лопатями - легко монтується, але вимагає ручного запуску та має сильний шум та вібрацію

 

- багато лопатевий вітрогенератор дуже ефективний, але галасливий і дорогий

­­

- Савоуніса, що складається з двох напівциліндрів, дозволяє забезпечити рівномірне обертання, що позитивно впливає на якість отриманої енергії, але призводить до втрати до 70% електроенергії.

 

- гелікоїдний із закрученими лопатями має великий термін експлуатації і є одним з найефективніших вертикальних вітрогенераторів, але більш складний у виробництві та має високу вартість

 

 1. У горизонтальних вітрогенераторів ротор обертається паралельно до землі, а лопаті, відповідно – перпендикулярно. Для їх роботи потрібні великі пориви вітру, тому їх встановлюють на щоглу на висоту щонайменше 15-20 метрів. Мають велику потужність у порівнянні з вертикальними і можуть виробляти як постійний, так і змінний струм. Залежно від кількості лопатей бувають однолопатевими, дволопатевими, трилопатевими і багатолопатевими.
 2. Інші види вітрогенераторів, серед яких варто відзначити тарілкоподібні та літаючі моделі

Ефективність вітрогенераторів

На жаль, вітрогенератори мають відносно низьку ефективність. Так, технічні рішення конструкцій дозволяють отримати лише 20-30% від механічної енергії, переданої вітром (ККД), а горизонтальні – 25-35%. Вітрогенератори зазвичай служать 15-25 років, в першу чергу зношуються підшипник та лопаті механізму.

Як правильно вибрати вітрогенератор?

Оскільки вітряні електростанції в більшості випадків не можуть забезпечити сім'ю стабільним підключенням до електроенергії, при виборі вітрогенератора варто:

 1. Визначитись із потребою у додатковій електроенергії у проблемний для вітряної електроенергії час, наприклад, взимку або ж бажаним середнім виробленням енергії для її передачі в центральну мережу за «зеленим тарифом»
 2. З'ясувати середньомісячну швидкість вітру у вашому регіоні. Визначитись з необхідними характеристиками вітряної електростанції, а також інших елементів автономної електромережі: акумулятора, інвертора, сонячних батарей та ін.
 3. Порівняти цінові та технічні параметри вітрогенераторів: номінальну потужність, кількість лопатей, стартову, розрахункову та максимальну експлуатовану швидкість вітру, номінальну напругу генератора, середнє вироблення енергії на місяць, рекомендовану висоту щогли, шумність роботи та ін.
 4. Визначитись з обладнанням, необхідністю його встановлення, компанією-постачальником, способом оплати та доставки.

Яке обладнання потрібне для системи крім вітрогенератора?

Вітрогенератор є лише одним з елементів автономної електросистеми, для функціонування ще доведеться придбати:

 1. Щоглу для кріплення вітряка, що особливо актуально для горизонтальних вітрогенераторів, які зазвичай потрібно встановити на висоту не менше 20 метрів
 2. Акумулятори – накопичувачі електроенергії, що віддають її у безвітряну погоду та при піковому завантаженні, наприклад, використанні праски
 3. Інвертор – відповідає за перетворення непостійного струму від вітрогенератора на струм, що відповідає параметрам мережі
 4. Автоматичні перемикачі - призначені для з'єднання автономної електричної системи із центральною мережею або бензиновим генератором. Необхідні для захисту від перебоїв приладів у параметрі струму.

Як купити вітрогенератор?

Сьогодні найзручнішим та найвигіднішим варіантом купівлі вітряної електростанції, в т.ч. вітрогенератора українського виробництва, буде замовлення акумулятора в Інтернеті, що можна зробити на:

 1. Сайтах, що спеціалізуються на продажу обладнання для систем з автономної енергетики: greensystem.com.ua, avante.com.ua, energostar.kiev.ua, ecoist.com.ua, akb.kiev.ua, greenchip.com.ua та ін.
 2. Популярні онлайн-магазини типу: rozetka.com.ua, comfy.ua, www.moyo.ua та ін.
 3. Відомих маркетплейсерах, як prom.ua чи hotline.ua, olx.ua (в т.ч. б/в)

На сайтах зазвичай можна зустріти широкий вибір вітрогенераторів для дому, у т.ч. зі знижками, ознайомитись із детальним описом моделі, переглянути відео презентацію, почитати відгуки покупців, отримати детальну консультацію від менеджера.

Магазин може пропонувати кілька способів оплати вітрогенератора, як за допомогою картки, так і готівкою. Оскільки встановлення вітрогенератора зазвичай потребує спеціальних знань та зусиль, такі фірми пропонують послуги з його встановлення за додаткову плату.

Скільки коштує купити вітрогенератор в Україні?

Вартість вітрогенератора насамперед залежить від його виду та потужності, а також інших технічних характеристик. Так, ціна горизонтального трилопатевого вітрогенератора на 2 кВт в Україні в середньому становить 3-5 тис дол. США, 5 кВт - 7-10 тис. доларів, 10 кВт - близько 15 тис. доларів.

Де купити вітрогенератори в Україні (на 2 кВт, 5 кВт, 10 кВт): список інтернет-магазинів, ціни

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

7 481,00

7 481,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики