про твої фінанси

Як підібрати акумулятор для сонячних батарей

Bankchart.com.ua розповідає на що звернути увагу при підборі акумуляторів для сонячних батарей, де купити та скільки потрібно акумуляторів для сонячних панелей.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Для чого потрібні акумулятори для сонячних батарей
 2. Види накопичувачів енергії
 3. На що звертати увагу при виборі акумулятора
 4. Як розрахувати необхідну кількість акумуляторів
 5. Як купити акумулятор для сонячних батарей
 6. Скільки коштує акумулятор для сонячних батарей
 7. Де здати акумулятор для сонячних батарей
 8. Де купити акумулятор для сонячних батарей в Україні: перелік інтернет-магазинів, ціни

Для чого потрібні акумулятори для сонячних батарей

Альтернативна енергетика у вигляді отримання електрики від сонця та вітру стає все більш актуальною. Вона дозволяє не тільки стати незалежним від перебоїв у центральній мережі і, на жаль, форс-мажорів, що стали реальними в нашій країні, але й отримати додатковий дохід у вигляді платежів від держави за передану в мережу «зелену енергетику».

Акумулятори – найважливіший елемент автономної електросистеми, без якої її ефективна робота просто неможлива. Вони дозволяють накопичити електроенергію від вітрогенераторів та сонячних батарей та застосовувати її у вечірній та нічний час; використовувати потужну електротехніку, наприклад, праску, адже у цей час споживання електроенергії зазвичай перевищує її надходження; користуватися електрикою в похмуру та безвітряну погоду.

Види накопичувачів енергії

AGM або свинцево-кислотні акумулятори, що не обслуговуються, мають електроліт, ввібраний в скловолоконний сепаратор. Вони є найдешевшими на ринку, але швидко приходять у непридатність, сильно страждають від знижених температур. Термін служби накопичувача енергії – до 200 циклів за повної розрядки та 350 циклів на половину. Тому їх переважно використовують для підстрахування за наявності доступу до центральної електромережі у критично важливих галузях, наприклад, у медицині для забезпечення 100% підключення до струму хірургічних відділень у лікарнях. У такому разі при максимальному зарядженні та дотриманні температурного режиму (15-25С оптимально) AGM акумулятори можуть прослужити 5-10 років залежно від моделі.

Cвинцево-кислотні GEL накопичувачі енергії з силікагелем між свинцевими пластинами мають більший цикл роботи, ніж AGM модель - 350 з повною розрядкою і 550 на половину, а також меншу саморозрядку (втрата електроенергії не від споживання), але трохи дорожчі.

Свинцево-кислотні акумулятори з намазними пластинами і рідким електролітом OPzS можуть прослужити 1500-1800 циклів при розрядці на 20%, а максимальний термін експлуатації часто становить 20 років. Вони мають дуже низький саморозряд, дорогі і вимагають періодичного технічного обслуговування, наприклад, доливу дистильованої води, тому переважно використовуються в промислових цілях.

Свинцево-кислотні герметичні типу OPzV з клапаном для регулювання газовиділення та трубчастими пластинами мають трохи менший термін обслуговування – близько 1 200 циклів, але дешевші за свій OPzS аналог.

Сучасні літієво-іонні акумулятори для сонячних батарей можуть мати кілька тисяч циклів роботи при невеликій розрядці та до 20 років термін служби, але дуже дорогі.

LiFePO4 акумулятори забезпечують 4000 - 5000 циклів зарядки-розрядки і мають мінімальну вагу.

LTO або літієво-титанові акумулятори використовують як анод пентатитанат літію за рахунок чого мають десятки тисяч циклів розрядки. І при цьому на відміну від інших видів накопичувачів енергії не втрачають експлуатаційних характеристик при мінусових температурах аж до -40С.

На що звертати увагу при виборі акумулятора

При виборі акумулятора для сонячних батарей слід звернути увагу на такі параметри:

Ємність – максимальна величина заряду в ампер-годинах, яку можна використовувати для електроустаткування при повному заряді акумулятора. Для забезпечення стабільного електроживлення однієї сім'ї потрібні один або кілька акумуляторів загальною ємністю 300-400 ампер-годин.

Напруга – для сонячних акумуляторів зазвичай становить 12В або 24В, дедалі більше застосовується 48В. Повинна відповідати напрузі інших елементів автономної електросистеми: сонячних батарей та інверторів. Чим більша потреба у потужності системи – тим вище має бути напруга накопичувача енергії. Так, акумуляторам на 12В важко забезпечити роботу приладам потужністю більше 1 кВт - заряду вистачить ненадовго, тоді як 24В вистачає для використання популярних електроприладів для побуту однієї сім'ї. Акумулятори напруги в 48В можуть використовуватися для забезпечення потреб більшої кількості людей, наприклад, в готелях або в промисловості.

При послідовному з'єднанні напруга акумуляторів підсумовується. Так, з 2 генераторів 12В можна отримати 24В, проте ємність у цьому випадку залишиться на рівні одного акумулятора, тому краще з'єднувати однакові за показниками накопичувачі енергії. У разі паралельного з'єднання, навпаки, напруга залишається на колишньому рівні, а ємність додається.

Енергетична ємність – кількість енергії у ват-годинах, яку повна заряжена батарея здатна віддати системі.

Щільність енергії – кількість енергії в одиниці ваги чи об'єму акумулятора для сонячних батарей. Літієві накопичувачі енергії мають відносно невелику вагу та високу щільність енергії, тоді як установка свинцево-кислотних - рівносильна відвідуванню тренажерного залу, адже вони зазвичай важать 40-60 кг.

Рівень саморозрядження – втрата заряду без навантаження на акумулятор. Залежить від типу накопичувача енергії та температури його використання. Так свинцево-кислотні акумулятори при температурі +20С протягом року втрачають близько 40% заряду, а при +5С - лише 15%.

Вимоги до експлуатації – температурний режим (зазвичай від -25С до 40С), необхідність захисту від потрапляння прямих сонячних променів, води та вологи.

Термін придатності – залежить від типу акумулятора та способу його експлуатації та зазвичай становить від 5 до 20 років. Чим більше допускається розряд акумулятора і чим вищі/нижчі температури зовнішнього середовища, тим менше працюватиме накопичувач енергії.

Кількість циклів роботи – кількість циклів розрядки акумулятора, доки він не втратить своїх експлуатаційних можливостей. Залежить від типу акумулятора та рівня його розрядки. Чим менше заряду від максимального втрачає накопичувач у кожному циклі використання – тим довше він прослужить.

Як розрахувати необхідну кількість акумуляторів

Вибір правильної кількості накопичувачів енергії залежить від ваших потреб у потужності обладнання, бюджету та параметрів акумуляторів, а також технічних параметрів усієї системи. Так, при покупці свинцево-кислотних акумуляторів для забезпечення звичного рівня споживання електроенергії одній сім'ї зазвичай потрібна ємність не менше 400 ампер-годин. Якщо літієві акумулятори – вимоги до ємності можна скоротити, адже обладнання не так швидко втрачатиме свої характеристики.

Важливим фактором є наявність доступу до центральної електромережі, тоді ємність також можна зменшити, адже акумулятори можна використовувати тільки за сприятливих для зеленої енергетики умов, наприклад, тільки в сонячну погоду.

Але запам'ятайте, що повністю забезпечити безперебійне підключення до електрики сім'ї за рахунок альтернативної енергетики в нашій країні просто неможливо. Адже взимку погода зазвичай похмура та сонячні батареї будуть виробляти мінімум електроенергії, а вітряних днів на рік –ще менше, ніж сонячних.

Як купити акумулятор для сонячних батарей

Сьогодні найзручнішим та найвигіднішим варіантом покупки накопичувача енергії буде замовлення акумулятора в Інтернеті, що можна зробити:

 1. На сайтах, що спеціалізуються на продажу сонячних акумуляторів: www.ecoatmosfera.com.ua, solar-tech.com.ua, axiomplus.com.ua, 220volt.com.ua та ін.
 2. В популярних онлайн-магазинах типу: rozetka.com.ua, comfy.ua, www.moyo.ua та ін.
 3. На відомих маркетплейсерах, як prom.ua чи hotline.ua, olx.ua (в т.ч. вживані)

На сайтах можна зустріти широкий вибір моделей акумуляторів, в т.ч. зі знижками, ознайомитись із детальним описом накопичувача енергії, переглянути відео презентацію, почитати відгуки покупців, отримати детальну консультацію від менеджера.

Магазин зазвичай пропонує кілька способів оплати акумулятора, як за допомогою картки, так і готівкою, а деякі навіть у кредит; а також кілька послуг доставки товару на вибір клієнта.

Після замовлення акумулятори зазвичай доставлять клієнту протягом 1-3 днів. Однак врахуйте, що через велику вагу замовляти ємності енергії краще в найближчих магазинах у межах міста, де доставка може бути безкоштовною, тоді як відправка навіть по області – може влетіти «в копієчку».

Скільки коштує акумулятор для сонячних батарей

Свинцево-кислотні акумулятори невеликої ємності коштують близько 100 доларів, тоді як промислові літієві можуть коштувати тисячі доларів. Для придбання сонячних акумуляторів, необхідних для повноцінного споживання електроенергії однією сім'єю, зазвичай необхідно близько 1 000 доларів.

Де здати акумулятор для сонячних батарей

Оскільки з часом акумулятори втрачають свої властивості, їх необхідно утилізувати, а краще здати до спеціалізованого пункту прийому за винагороду. Знайти його можна як в Інтернеті, так і зустріти представника на деяких ринках або автомайстернях.

Де купити акумулятор для сонячних батарей в Україні: перелік інтернет-магазинів, ціни

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

1 442,00

15 899,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики