про твої фінанси

Як підібрати інвертор для сонячної батареї

Bankchart.com.ua розповідає, що таке інвертор, на що звернути увагу при виборі інвертора для сонячних панелей, скільки він коштує в інтернет-магазинах Києва та України.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке інвертор для сонячної батареї?
 2. Види інверторів для дому
 3. На що звернути увагу під час вибору інвертора для сонячних панелей?
 4. Правильна експлуатація інвертора
 5. Як придбати інвертор?
 6. Скільки коштує інвертор?
 7. Де можна придбати інвертор 12 220 з чистою синусоїдою: перелік інтернет-магазинів, ціни

Що таке інвертор для сонячної батареї?

Інвертор для сонячної батареї – обладнання, що дозволяє перетворити постійний струм від сонячної батареї на змінний струм, що відповідає необхідним параметрам системи автономної електроенергії.

Інвертор є найважливішим елементом системи, що дозволяє передати електроенергію від сонячних панелей в акумулятори, контролювати їх заряд (надмірне використання накопичувача може призвести до його псування, а зарядка - вибуху), використовувати бензогенератори і центральну мережу для заряджання акумуляторів, а також отримати і перетворити струм з акумуляторів, наприклад, потужністю 12В у змінний в 220В.

Використання інверторів стає все більш затребуваним останніми роками через розвиток відновлюваної енергетики у вигляді отримання електрики від енергії сонця та вітру. Зелена електроенергія дозволяє не тільки стати незалежним від перебоїв у центральній мережі і форс-мажорів, що на жаль, стали реальними в нашій країні, але й отримати додатковий дохід у вигляді платежів від держави за передану в мережу «зелену електрику».

Види інверторів для дому

Є кілька класифікацій інверторів для сонячної батареї залежно від критерію. Так, щодо можливості підключення до мережі інвертори бувають:

 1. Автономні без підключення до центральної електромережі, а лише до автономної, наприклад, для забезпечення електроживленням одного будинку.
 2. Мережеві – працюють синхронно з центральною мережею, наприклад, для передачі електроенергії від сонячних панелей до мережі за «зеленим» тарифом. Перетворюють параметри струму сонячних панелей під характеристики центральної електромережі.
 3. Гібридні сонячні інвертори дозволяють працювати як в автономній мережі для конкретного будинку, так і з центральною електромережею, наприклад, використовувати сонячні батареї для забезпечення роботи електроприладів, за нестачі енергії – брати її з акумуляторів або центральної мережі, а при надлишку – передавати її в мережу за «зеленим тарифом».

Залежно від вихідного сигналу інвертори для сонячних панелей бувають:

 1. Інвертори з чистим синусом – оптимальний варіант, що дозволяє використовувати струм від автономної електромережі для всіх сучасних електроприладів, якщо дозволяє потужність системи
 2. Сонячні інвертори з модифікованим або прямокутним синусом - більш дешевий варіант, але деяка техніка може не працювати, наприклад, праскою погладити вдасться, а ось запустити сучасну пральну машину не буде можливості або вона може працювати з перебоями.

На що звернути увагу під час вибору інвертора для сонячних панелей?

При виборі інвертора варто звернути увагу на такі параметри:

 1. Потужність вхідної напруги, буває 12В, 24В або 48В. Вибір залежить від характеристик інших елементів автономної електросистеми: сонячних панелей та акумуляторів – потужність має відповідати. Чим більша потужність, тим потужніше обладнання (праска, електрочайник, електроплита) можна буде використовувати триваліший час, але й дорожче буде коштувати як сам інвертор, так і сонячна панель, і акумулятор.
 2. Необхідна номінальна та пікова потужність інвертора залежать від потужності електротехніки, яку плануєте використовувати. Сучасні інвертори дозволяють працювати з феном на 2 кВт і навіть з електродуховкою потужністю 3 кВт. При виборі інвертора варто орієнтуватися на номінальну потужність, пікова трохи вище і показує максимально допустиме короткочасне навантаження на інвертор, адже багато електроприладів для запуску вимагають більшої потужності, а при роботі вже меншої (номінальної). Щоб автономна електросистема могла дозволити одночасну роботу кількох електроприладів, потужність інвертора має бути не менше 5 кВт, проте коштуватиме такий інвертор буде дорого, як і інші елементи системи (сонячні батареї, акумулятори).
 3. Форма напруги інвертора на виході буває синусоїдальною, прямокутною або квазісинусоїдальною. Синусоїдальний інвертор буде найкращим варіантом, але й найдорожчим. Інвертори з квазісинусоїдальним та прямокутним синусом дешевші, але деяка сучасна техніка, наприклад, пральні машини можуть не функціонувати з таким обладнанням.
 4. Форма корпусу та вага – зручно, коли інвертор легкий та компактний, простіше вибрати місце та встановити обладнання. Але надто легкі моделі можуть означати низьку якість використовуваних матеріалів.
 5. Наявність захисту від перебоїв – сучасні інвертори мають захист від короткого замикання, піків напруги та перевантажень, а також перегрівання. Але в будь-якому випадку слід дотримуватися правил використання обладнання, адже будь-яке навантаження - ризик поломки інвертора.
 6. Рівень ККД (коефіцієнта корисної дії). При перетворенні та передачі струму від сонячних панелей у мережу, частина енергії втрачається або спрямовується на роботу інвертора, наприклад системи його охолодження. Сучасні інвертори мають ККД до 90%.
 7. Споживання електроенергії в режимі очікування – навіть якщо не використовується обладнання, не горить світло, сам інвертор споживає електроенергію, наприклад, на роботу систем охолодження. Чим нижче таке споживання, тим менша втрата заряду акумуляторами і краще для автономної системи загалом.
 8. Вимоги до температурного режиму роботи інвертора для сонячних панелей особливо актуальні для заміського будинку, де можливо істотне зниження температури приміщення, де розташований інвертор, взимку.

Правильна експлуатація інвертора

Використання інвертора вимагає строгого дотримання правил експлуатації, що особливо стосується пікового навантаження на інвертор для сонячних панелей, а також правильного заряджання автономної системи від центральної мережі. І хоча сучасні інвертори мають усілякий захист від перепадів напруги, перевантажень, перегріву та замикань – кожне зловживання правил використання дорогого обладнання несе ризик його поломки.

Тому контролюйте потужність використовуваної електротехніки, бажано, щоб вона не перевищувала номінальної потужності інвертора мінус 10-20%, а також обов'язково встановіть різні автомобільні контролери струму при з'єднанні інвертора з центральною електромережею.

Як придбати інвертор?

Сьогодні найзручнішим та найвигіднішим варіантом покупки інвертора для дому є онлайн замовлення, що можна зробити:

 1. на сайтах, що спеціалізуються на продажу обладнання для автономних електросистем: www.autoinverter.com.ua, 220volt.com.ua, voltmarket.ua, power-group.com.ua та ін.
 2. в популярних онлайн-магазинах типу epicentrk.ua, rozetka.com.ua, www.moyo.ua та ін.
 3. на відомих маркетплейсерах, як prom.ua чи hotline.ua, olx.ua (в т.ч. вживані)

Найбільш популярні виробники обладнання сьогодні: Ґрід, інвертори від Хуавей, LogicPower, Sila, Axioma Energy та інших компаній.

На сайтах зазвичай можна зустріти широкий вибір моделей інверторів, ознайомитись із детальним описом моделі, переглянути відео презентацію, почитати відгуки покупців, отримати детальну консультацію від менеджера.

Магазин зазвичай пропонує кілька способів оплати інвертора, як за допомогою картки, так і готівкою, а деякі навіть у кредит; а також кілька послуг доставки товару на вибір клієнта. Після замовлення інвертор зазвичай буде доставлений клієнту протягом 1-3 днів.

Скільки коштує інвертор?

Ціна інвертора залежить від його характеристик, чим вище допустима потужність обладнання, тим воно буде дорожчим. Сонячні інвертори для потреб сім'ї можуть коштувати 200-400 доларів, тоді як промислові варіанти коштують тисячі доларів і вище. Модель, що дозволяє повністю задовольнити потреби однієї сім'ї, із чистим синусом потужністю близько 5 кВт сьогодні коштує близько 500 доларів.

З розвитком технологій та збільшенням виробництва обладнання для автономних електросистем, потужність інверторів зростає, а ціни навпаки – падають.

Де можна придбати інвертор 12 220 з чистою синусоїдою: перелік інтернет-магазинів, ціни

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

2 486,00

253 282,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики