про твої фінанси

Як підібрати сонячний колектор для дому?

Bankchart.com.ua розповідає, на що звернути увагу при виборі сонячних колекторів для нагрівання води та опалення будинку, скільки коштує повітряний, вакуумний та плоский сонячний колектор в інтернет-магазинах Києва та України, як його встановити.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Навіщо потрібні сонячні колектори
 2. Види сонячних водонагрівачів
 3. На що звернути увагу під час вибору сонячних колекторів
 4. Підбір та встановлення сонячних колекторів
 5. Як купити сонячний колектор
 6. Де можна замовити та купити сонячний колектор для нагріву води, опалення будинку: ціни в інтернет-магазинах

Навіщо потрібні сонячні колектори

Сонячний колектор - обладнання, що дозволяє отримати енергію сонця та перетворити її на нагрівання води для побутових потреб будинку, його обігріву або для опалення комерційних або промислових будівель, а також для підігріву води в басейні.

Сучасні сонячні водонагрівачі мають термін служби до 25 років і дозволяють суттєво заощадити на опаленні приміщення. Часто встановлюється на даху будинку.

Види сонячних водонагрівачів

Сонячні колектори для нагрівання води бувають:

 1. Плоскими, нагадують сонячну батарею. Головний елемент – абсорбер у вигляді поліпроміленгліколю, який поглинає сонячні промені та нагріває воду до 200С, залежно від погодних умов. Для запобігання втратам тепла абсорбер покривають термоізолюючим шаром, а також прозорим покриттям для захисту від погодних умов.

Плоскі моделі дуже ефективні, адже мають велику площу для поглинання тепла в порівнянні з вакуумними, однак й істотний недолік - відсутність технічної можливості або низька неефективність роботи в зимовий час.

 

 1. Вакумний, або всесезонний сонячний колектор, із застосуванням теплопровідників у вигляді двох труб одна в іншій з вакуумом між ними, який є відмінним утеплювачем. Це дозволяє використовувати вакуумний колектор взимку, навіть за рекордно низьких температур до -30С. У свою чергу, вакуумні колектори бувають:
 • з пір'яним абсорбером та прямоточним тепловим каналом або з тепловою трубкою “heat pipe” (краще підходять для обігріву басейну)

 • з U-подібним прямоточним вакуумним колектором з коаксіальною колбою та відбивачем або з тепловою трубкою “heat pipe” (краще для обігріву будинку)

 1. Сонячний повітряний колектор, де нагрівачем і передавачем енергії є звичайне повітря.

 

На що звернути увагу під час вибору сонячних колекторів

При виборі сонячних колекторів для нагрівання води слід звернути увагу на такі параметри:

Товщина ізоляції – зазвичай складається із скловолокна у плоских колекторів, яке має забезпечувати еквівалент ізоляції завтовшки до 150 мм, якщо колектор встановлений на даху та до 100 мм для вертикальних систем. Також має бути хороша бічна та нижня ізоляція колектора.

Країна виробник – сьогодні клієнту пропонується широкий вибір моделей як від українських компаній, так і з Китаю (Altek та інші), так і від європейських виробників.

Якість матеріалів корпусу – для вакуумних колекторів гарним варіантом буде алюміній із спеціальним покриттям для стійкості від корозії.

Матеріал абсорбера – буває мідним, алюмінієвим або об'єднання цих двох металів для забезпечення максимальної передачі тепла від сонячних променів до провідника

Вид колектора – плоский, вакуумний чи повітряний. Універсальними вважаються вакуумні колектори, які можуть використовуватися і в зимовий час. Саме їх краще використовувати по всій Україні, за винятком теплого південного берега Криму, для якого плоскі колектори будуть ефективнішими.

Коефіцієнт тепловтрат - показує, наскільки сильно колектор втрачає тепло при його передачі носію через стінку конструкції, віддачі тепла навколишньому середовищу, а також втрат ефективності від сильного вітру

Площа пристрою – чим колектор менший, тим легше його встановити, але й обсяг води, який  він може підігрівати буде меншим.

Значення оптичного ККД – характеризує як ефективно колектор перетворює сонячну енергію на підігрів води, чим вище показник, тим краще.

Термін експлуатації – для вакуумних колекторів становить 20-25 років, тоді як для плоского може бути менший – 10-15 років.

Ціна – залежить від виду сонячного колектора та його розміру та зазвичай становить від 250 доларів до 1 000 доларів США. Вартість всієї системи автономного опалення, що дозволяє забезпечити теплою водою одну сім'ю в Україні, в середньому коштує 2 000 – 3 000 дол.

Підбір та встановлення сонячних колекторів

Розрахувати кількість необхідних колекторів, а тим більше зробити сонячний колектор для нагрівання води своїми руками – завдання складне, тому її краще перекласти на компанію, що спеціалізується. Це викликано такими факторами:

 1. Сонячні колектори зазвичай будуть найбільш ефективними, якщо їх розмістити на даху будинку, що вимагає наявності хоча б мінімальних покрівельних навичок
 2. Продуктивність опалювальної системи дуже залежить від місяця року, маючи надмірні можливості влітку, і, навпаки, не дасть майже жодного ефекту взимку. Компанія допоможе підібрати оптимальний варіант, який дозволить не переплачувати за «зайві» колектори влітку, а також підстрахувати систему з опаленням у зимовий період
 3. Автономна система опалення досить складна, адже складається не тільки з самих колекторів, але й безлічі труб, з'єднувачів та кранів між ними, накопичувальних баків, датчиків, насосів, контролера, циркуляційного насоса, групи безпеки з манометром, витратометра, запобіжного клапана, розширювального бачка, бойлера та іншого обладнання, а також опалювальних батарей, якщо вони ще не встановлені в приміщенні
 4. Система опалення має справу з трубами та їх з'єднанням, а возитися з сантехнікою часто не люблять навіть досвідчені будівельники, відправляючи клієнта до спеціаліста-сантехніка
 5. Устаткування для автономної опалювальної системи є достатньо об'ємним, його неможливо помістити в легкову машину, а доставка через поштову службу буде дорогою. Невелика вантажівка або мікроавтобус, які мають спеціалізовані на сонячних колекторах компанії, буде оптимальним варіантом.

Вартість установки обладнання зазвичай становить 10-15% суми замовлення.

Як купити сонячний колектор

Як і при покупці більшості інших товарів, вибір компанії для підбору та встановлення сонячних колекторів та іншого обладнання зручно робити за допомогою Інтернету.

Погугливши компанію, обов'язково зверніть увагу на:

 1. її досвід на ринку
 2. асортимент обладнання від дешевих та менш якісних до дорогих європейських колекторів усіх типів
 3. наявність у компанії повного спектру компонентів автономної системи обігріву
 4. укладання офіційного договору з компанією про виконання робіт
 5. вартість обладнання та робіт з підключення системи
 6. наявність знижок та акційних пропозицій
 7. можливість безкоштовної доставки обладнання до вашого будинку
 8. наявність послуги з пост гарантійного обслуговування
 9. що входить у вартість контракту, а що треба замовляти додатково
 10. можливість придбати обладнання в кредит/розстрочку
 11. наявність у компанії сайту та служби підтримки
 12. наявність позитивних відгуків від реальних клієнтів в Інтернеті

Де можна замовити та купити сонячний колектор для нагріву води, опалення будинку: ціни в інтернет-магазинах

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

6 400,00

57 532,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики