про твої фінанси

Як вибрати акумулятор для автомобіля та де утилізувати

Як підібрати гелевий, AGM, свинцево-кислотний акумулятор на авто і скільки вони коштують в інтернет-магазинах, як правильно і скільки потрібно заряджати акумулятори, як перевірити акумулятор мультиметром, як правильно зняти акумулятор та клему, яка вага та термін придатності автомобільних акумуляторів? На ці та інші питання відповів Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке акумулятор
 2. Що таке AGM акумулятор
 3. Скільки важить акумулятор
 4. Який термін служби автомобільного акумулятора
 5. Як визначити полярність акумулятора
 6. Ємність акумулятора: що таке і як перевірити
 7. Який акумулятор краще
 8. Правила експлуатації
 9. Приступаємо до вибору: як правильно вибрати акумулятор

  9.1 Порада перша – термін виробництва та місце зберігання

  9.2 Порада друга – правильно підбираємо ємність батареї

  9.3 Порада третя – правильна полярність

  9.4 Порада четверта – розміри

 10. Як правильно і скільки потрібно заряджати акумулятор
 11. Як зрозуміти, що акумулятор заряджений
 12. Чим змастити клеми акумулятора
 13. Що таке десульфатація акумулятора
 14. Як правильно зняти акумулятор: зняття клеми з акумулятора
 15. Утилізація старого акумулятора: прийом бу акумуляторів у Києві
 16. Думка експерта
 17. Де купити акумулятор на легковий автомобіль у Києві: перелік інтернет-магазинів, ціни 

Що таке акумулятор

Акумулятор – це пристрій для накопичення електричної енергії з метою подальшого використання, який широко використовується для автономного електроживлення різних електротехнічних приладів та обладнання.

Що таке AGM акумулятор

AGM акумулятор – це прилад з тими ж функціями та завданнями, що й у класичного акумулятора, тільки зроблений за іншою технологією. Головна його відмінність від звичайних акумуляторів полягає в тому, що в ньому міститься абсорбований, а не рідкий електроліт, внаслідок чого є ряд змін у властивостях цього акумулятора.

Скільки важить акумулятор

Вага акумулятора прямо пропорційна його ємності. Тобто чим більше ємність, тим більшою буде вага. Так, наприклад, акумулятор із ємністю 50 А/год важить у середньому 12,9 кілограм, а з ємністю 100 А/год – 24,4 кілограма.

Який термін служби автомобільного акумулятора

Термін служби акумулятора не більше п'яти років. Але при правильній і дбайливій його експлуатації цей термін можна продовжити.

Як визначити полярність акумулятора

Зробити це можна за допомогою значків «+» та «-», які розташовані на виводах або поруч із ними. Якщо плюсовий вивід знаходиться праворуч, перед вами акумулятор зворотної полярності, а якщо «+» знаходиться ліворуч – акумулятор із прямою полярністю.

Ємність акумулятора: що таке і як перевірити

Ємність акумулятора – одна з головних характеристик цього пристрою, яка дозволяє зрозуміти, який період часу акумулятор здатний підтримувати те чи інше навантаження.

Як виміряти ємність акумулятора

Найпростіший спосіб провести вимірювання ємності акумулятора, це скористатися мультиметром. Для цього достатньо повністю зарядити акумулятор та відключити його від загальної системи. А після – за отриманими за допомогою мультиметра показниками напруги та щільності електроліту визначити рівень зарядженої батареї. Для переведення щільності в різні одиниці виміру скористайтесь конвертером щільності.

Який акумулятор краще

На сьогоднішній день можна виділити три основні типи автомобільних акумуляторів:

 • свинцево-кислотний акумулятор;
 • AGM акумулятор;
 • гелевий акумулятор.

Перший тип акумуляторів є одним з найпростіших, найстаріших і, відповідно, найдешевших. Вони стійко переносять перезаряд, але при глибокому розряді можуть втратити ємність або взагалі перестати набирати заряд. Такі акумулятори цілком підійдуть для старих автомобілів.

Акумулятор AGM коштує дорожче за свинцево-кислотні акумулятори. І це не дивно, адже він є їхньою покращеною версією. Чим може похвалитися цей автомобільний акумулятор, так це тим, що він здатний працювати практично за будь-якого нахилу і є стійким до вібрацій. А от якщо говорити про недоліки цього типу акумуляторів, то до них можна віднести чутливість як до глибокого розряду, так і до перезаряду одночасно. А підійдуть акумулятори AGM власникам нових авто, які не мають підстав побоюватися несправності генератора.

Гелеві акумулятори є найдорожчими представленими. Головні їх переваги – вони зберігають працездатність при глибокому розряді, можуть витримати кілька циклів заряд-розряд і не зіпсуватися. До того ж, вони, як і попередні, не бояться нахилів та тряски. Але при цьому, вони вимогливі до умов заряду, і дуже погано переносять перепади напруги та короткі замикання.

Також, при виборі акумулятора, слід звертати увагу на такі параметри, як ємність акумулятора та пусковий струм. І чим вони вищі, тим краще.

Правила експлуатації

Почну з того, як треба поводитися з акумулятором, щоб його не «укласти» заздалегідь і правильно завести автомобіль за дуже низьких температур.

 1. Перед тим, як завести автомобіль з механічною коробкою передач, вичавте зчеплення, це знизить навантаження на акумулятор і стартер, адже їм не доведеться крутити первинний вал коробки.
 2. Включати стартер слід не більше ніж на 2-3 секунди, і, якщо двигун не завівся, перед наступною спробою пуску почекати не менше 15 секунд.
 3. Не слід захоплюватися увімкненням споживачів електроенергії при зупиненому двигуні. Звичайно, зовсім відмовляти собі в тому, щоб послухати музику або почитати книгу при світлі лампи я не закликаю, але користуючись автомагнітолою або іншими споживачами енергії на «привалі», слідкуйте за датчиком заряду акумулятора.

Дуже важливий момент експлуатації акумуляторної батареї – вона повинна бути добре закріплена. Якщо акумулятор підстрибує на вибоїнах – це призведе до обсипання пластин. Клеми акумулятора також повинні бути чистими і добре затягнутими – якщо клема іскрить – це викликає сильні стрибки струму, що проходить через пластини, що погано позначається на терміні служби акумулятора, а також може викликати пошкодження електросистем автомобіля.

Ще потрібно згадати, як діє мороз на акумулятор. При зниженні температури електроліт в батареї замерзає, тому знижується хімічна реакція в самому акумуляторі. Відповідно зменшується кількість струму, що виробляється. Якщо батарея сильно розряджена, то щільність електроліту в ній зменшується, а це позначається на температурі, за якої замерзає сам електроліт. У сильно розрядженого акумулятора температура замерзання може бути 0 градусів.

Джерело фото:  http://www.vagzakaz.ru/

Слід пам'ятати, що при замерзанні електроліту він, як і будь-яка рідина, розширюється, внаслідок чого в стінках акумулятора можуть утворитися мікротріщини, через які може витікати електроліт, а це може зашкодити кузову автомобіля. Повністю замерзлий акумулятор вже не придатний до використання та зарядити його не вдасться.

На нашому сайті можна порівняти ціни на послуги для власників авто:

Приступаємо до вибору: як правильно вибрати акумулятор

Слід знати, що акумулятори поділяються на два види:

 • "Необслуговуваний" - заводські батареї, повністю підготовлені до експлуатації та запаяні пробки для доливання електроліту.
 • «Малообслуговувані» – акумулятори, в яких не запаяні пробки для доливання електроліту. За такими батареями треба не забувати доглядати, доливати електроліт і щорічно повністю заряджати.

Щоб відрізнити ці акумулятори, необхідно консультуватись із продавцем. На жаль, виробники не вказують на етикетці, до якої групи належить батарея.

Ідеально підібраний акумулятор це той, який на 100% збігається з акумулятором від заводу-виробника вашого автомобіля, адже, як правило, вони служать набагато довше, ніж замінені батареї. Щоб максимально наблизити обрану батарею до ідеалу, потрібно знати, що означають позначення на ній.

Джерело фото:  http://www.vagzakaz.ru/

Порада перша – термін виробництва та місце зберігання

Насамперед слід звернути увагу на дату, коли був виготовлений акумулятор. Якщо, припустимо, ви побачили, що акумулятор вже місяців шість, то варто добре подумати чи варто його придбавати. Адже якщо батарея стоїть без діла, вона розряджається, а навіщо вам розряджений акумулятор? Якщо ви купуєте акумулятор взимку, то, швидше за все, він чекав своєї черги на продаж десь на складі. Наскільки я знаю, дуже мало складів опалюються, а перепади температур негативно позначаються на тому ж заряді батареї.

Порада друга – правильно підбираємо ємність батареї

Для того, щоб акумулятор прослужив довго, необхідно правильно вибрати ємність. Поширеною помилкою вважається те, що чим більша ємність, тим довше вистачить батареї. Помилка полягає в тому, що генератор у кожній марці автомобіля розрахований на певну кількість струму, що виробляється, якого достатньо для встановленого акумулятора, і якщо поставити більш потужну батарею, він не зможе повністю її заряджати. Відповідно, якщо поставити акумулятор меншої ємності, він отримуватиме надмірну кількість заряду і теж швидко вийде з ладу.

Місткість повинна бути не нижчою, ніж зазначено в інструкції до автомобіля, але врахуйте – на дешевих китайських зразках можуть бути вказані завищені значення. Якщо ви оснастили автомобіль додатковим електрообладнанням - може знадобитися додаткова ємність. Але проконсультуйтеся з фахівцем – генератор в авто має бути здатним повністю зарядити такий акумулятор.

Порада третя – правильна полярність

Деякі акумулятори можуть змінювати полярність залежно від конструкції автомобіля. Допустимо, у вашому рідному, заводському акумуляторі, плюс з правого боку а мінус-ліворуч, а похапцем ви можете не звернути увагу на те, що в купленій батареї полярності поміняні місцями (плюс - ліворуч, мінус - праворуч). От і доведеться знову бігти в магазин/ринок міняти на правильну батарею.

Порада четверта – розміри

Варто враховувати той факт, що якщо за геометричними розмірами батарея буде більше - вона не поміститься в призначене їй місце, або не вистачить довжини проводів для її підключення. Не полінуйтесь – переміряйте їх рулеткою.

Як правильно і скільки потрібно заряджати акумулятор

Заряджання акумулятора – досить простий процес, але потребує дотримання наступних правил:

 1. заряджання акумулятора авто заборонено, якщо температура електроліту становить менше +3 градусів за Цельсієм;
 2. не рекомендується робити зарядку, попередньо не знявши акумулятор з автомобіля;
 3. заряджати AGM та гелеві акумулятори можна лише зарядними пристроями постійної напруги;
 4. Не заряджайте вищезазначені акумулятори у прискореному режимі.

Скільки заряджати акумулятор

Тут немає однозначної відповіді, оскільки все залежить від ступеня початкової розрідженості. Також питання у здатності приймати заряд і тривалості експлуатації акумулятора.

Як зрозуміти, що акумулятор заряджений

Перший спосіб, за допомогою якого можна дізнатися про заряд акумулятора, це скористатися показаннями гідрометра (вбудований індикатор заряду акумулятора). Його зелений колір говорить про те, що пристрій повністю заряджений, сірий або білий колір - про те, що частину ємності втрачено.

Другий спосіб – скористатися мультиметром. Тут необхідно встановити пристрій на 20 Вольт і виставити його в режим вимірювання напруги. Якщо показання мультиметра будуть рівними або вищими за значення 12,7 Вольт, це означає, що акумулятор заряджений, якщо в межах 12,1-12,5 – акумулятор розряджений наполовину. А якщо показання мультиметра будуть нижче 11,7 Вольт, можна говорити про глибокий розряд пристрою.

Чим змастити клеми акумулятора

Сучасні акумулятори потребують профілактики значно менше, ніж ті, що були раніше. Але, щоб уникнути появи окису, клеми акумулятора таки рекомендується змащувати. І робити це можна, як перевіреними роками солідолом і технічним вазеліном, так і спеціальними мастилами, які легко можна знайти в магазинах автохімії. І саме використання останніх вважається найоптимальнішим варіантом.

Що таке десульфатація акумулятора

Десульфатація акумулятора - це процес очищення пластин акумулятора від сульфату свинцю, який утворюється на них у процесі його неправильної зарядки, неправильної або тривалої експлуатації.

Як правильно зняти акумулятор: зняття клеми з акумулятора

Процес зняття акумулятора складається з таких етапів:

 1. Вимкнення запалення та всіх приладів, здатних працювати при вимкненому запаленні
 2. Вилучення ключа запалювання
 3. Закриття всіх вікон та дверей
 4. Ослаблення кріплень клеми зі знаком «-»
 5. Зняття клеми зі знаком «-»
 6. Зняття клеми зі знаком «+» (важливо: не допускайте контакту плюсової клеми з металевими частинами машини)
 7. Від'єднання системи фіксації акумулятора
 8. Виймання акумулятора

Утилізація старого акумулятора: прийом бу акумуляторів у Києві

Багато автолюбителів з незрозумілих для мене причин викидають акумулятори, що відслужили, у кращому випадку на смітник, у гіршому де-небудь у лісі або за гараж. А про те, що в ньому міститься свинець і далеко не безпечний електроліт, мало хто замислюється. І про те, що через якийсь час цілісність корпусу батареї порушиться, і це все «щастя» потрапить до навколишнього середовища, теж ніхто не думає. Для замітки - акумуляторні батареї відносяться до відходів 3-ї, а то й 2-ї групи небезпеки і повинні утилізуватися на спеціальних підприємствах, а не просто на звалищі!

Ось тут і виникає питання - так куди подіти старий акумулятор ? Є підприємства-утилізатори, які вам ще грошей заплатять за нього. Приклади – нижче:

Назва

телефон

вартість за прийом

ТОВ НВП "Екосвіт"

(44) 228-67-76

8 гривень кілограм

УТС

(50) 568-60-41

95 гривень

Вертикальбуд

(44) 228-80-48

5 гривень кілограм

Думка експерта

Богдан Горецький, Регіональний директор з продажу акумуляторів Авто Стандард Україна

Питання вибору між обслуговуваним і акумулятором, що не обслуговується, для рядового автолюбителя простий - якщо вибрати необслуговуваний, - однією проблемою в житті стане менше.

Заміні акумулятора, що передчасно вийшов з ладу, повинна передувати перевірка електрики та стану стартера — можливо, причина не в акумуляторі, і якщо її не усунути, акумулятор довго не протягне. Якщо ж з електросистемою все гаразд, і ви не допускали глибокі розряди – отже, батарея була не найкращою.

Слід пам'ятати, акумулятори для японських та європейських автомобілів відрізняються типом клем, розмірами та ємністю – не варто намагатися взаємозамінювати їх. Особливо уважними слід бути власникам американських автомобілів із двигунами великого об'єму: акумулятори «американського типу» відрізняються невеликими розмірами, але здатні створити пусковий струм до 800 ампер. Якщо у вас автомобіль із системою «Старт-стоп», краще обрати акумулятор, спеціально розроблений для використання в цьому режимі.

Заряд акумулятора в теплу пору року не повинен падати нижче за 50 відсотків, а взимку – нижче за 70 відсотків. Що стосується повіри про те, що взимку перед пуском треба на кілька хвилин увімкнути фари, щоб «прогріти» акумулятор, то це не більше ніж міф. І, звичайно, не слід забувати відключати споживачі енергії, ті ж фари, залишаючи машину на стоянці.

Якщо ємність акумулятора впала, це може бути наслідком не будь-яких пошкоджень, а глибокого розряду - більше 50 відсотків потужності. Працездатність такого акумулятора можуть відновити на СТО, де є спеціальні зарядні пристрої, якими можна знову натренувати акумулятор. Але якщо ви не допускали глибокого розряду, всі ці ознаки – привід до купівлі нового акумулятора.

На деяких акумуляторах  вбудований індикатор рівня заряду. Інженери рекомендують, щоб акумулятор, що не обслуговується, справно пропрацював 5 років і більше, ніколи не допускати глибокого розряду, не засмічувати клапан газовідведення і природно - не замикати вивідні контакти акумулятора безпосередньо по необережності гайковим ключем.

Правильно ж експлуатований акумулятор від надійного виробника повинен служити навіть довше, ніж зазначено на упаковці - хороший виробник, щоб не впустити своє реноме, вказує на мінімальний термін експлуатації, доступний при дотриманні правил експлуатації його акумуляторів.

Де купити акумулятор на легковий автомобіль у Києві: перелік інтернет-магазинів, ціни 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики