про твої фінанси

Зимовий маунтінбайк - чому ні?

Їзда на велосипеді - це корисне для здоров'я заняття, а також спосіб пересуватися по місцевості набагато швидше. Але багато любителів здорового і активного способу життя в зимову пору року ховають свої велосипеди, а самі пересідають на інші види транспорту, тим самим позбавляючи себе такого задоволення як зимове катання на маунтінбайку. Хоч дане заняття і вимагає більш ретельної підготовки, зате ніщо не замінить тих гострих відчуттів, які відчуває людина, катаючись по снігу. А щоб не упустити жодної важливої деталі в процесі підготовки, Bankchart.com.ua надає всю необхідну інформацію.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Знайомимося з маунтінбайком
  2. Види гірських велосипедів та стилі їзди на них
  3. Підготовка велосипеда до зимового катання
  4. Зимовий одяг

Знайомимося з маунтінбайком

Маунтінбайк - це спеціальний велосипед, призначений для їзди не по рівній дорозі, хоча катання по ній теж не виключається. За своєю конструкцією він відрізняється від інших видів велосипедів. Маунтінбайк має більш міцну раму трапецієподібної форми, дуже міцні колеса, товсті шини зі спеціальним протектором на якому є зачіпки. Кермо знаходиться трохи попереду щодо своєї стійки, а гальма частіше використовуються гідравлічні (гальмівна рідина знаходиться в гідролінії) або механічні (зусилля передається по тросу). Вага такого велосипеда коливається від 8 до 20 кг. Також маунтінбайком називають спортивні дисципліни, де використовується гірський велосипед.

Хоч дата, місце і особистість винахідника маунтінбайку не встановлені, але прийнято вважати, що почалося все з групи молодих людей, які розважалися спусками на звичайних велосипедах з високої гори, а для цього використовували самі товсті шини, які тільки могли знайти. З цього почався процес удосконалення велосипеда, який пізніше перетворився в такий популярний нині вид екстремального спорту.

Види гірських велосипедів та стилі їзди на них

Колись всі види маунтінбайків були без амортизаторів, тобто дуже жорсткими. Пізніше з'явилися хардтейли (велосипеди з одним переднім амортизатором). Саме такий тип велосипеда найкраще підходить для зимового катання, так як в ньому мало «м'яких» деталей, він дуже стійкий до морозів і більш зручний в управлінні на сніговому покриві. Є також гірські велосипеди з двома підвісками (по одній на кожне колесо), вони комфортніше і призначені для того, щоб можна було спускатися з гори на великій швидкості.

На даному етапі розвитку маунтінбайку як виду спорту існує кілька стилів їзди на гірському велосипеді. Швидкісний спуск з гори носить назву даунхіл. Суть його полягає в тому, щоб скотитися з гори максимально швидко, наскільки це можливо, при цьому траса використовується зазвичай гірськолижна і з великою кількістю перешкод у вигляді трамплінів і поворотів. Велосипед використовується з двома підвісками, дисковими гальмами і надміцною алюмінієвою рамою, а вага його становить 15-20 кг.

Крос-кантрі - це їзда по пересіченій місцевості на легкому та міцному велосипеді, іноді двохпідвісковому. Траси використовуються з перепадами висоти до 200 метрів і великою кількістю природних перешкод, таких як камені, пісок, бруд.

Фрірайд - це вільна їзда всюди, де тільки можна, тому користується великою популярністю серед велобайкерів. Гірський велосипед тут використовується вагою 13-14 кг, в якому встановлено дві підвіски.

Тріал - це стиль їзди на велосипеді, де немає певного стилю їзди. Завдання спортсмена - якомога швидше подолати трасу, не торкаючись її ногами, при цьому на шляху зустрічаються найрізноманітніші перешкоди, починаючи від автомобільних шин, закінчуючи навіть водоспадами.

Підготовка велосипеда до зимового катання

Велосипед вимагає такої ж підготовки до зимової засніженої дороги, як і автомобіль, тому в першу чергу потрібно звернути увагу на колеса і шини. Велике значення для їзди по снігу мають розвиненість протекторів і простір на гумових покришках між шипами, який повинен бути не надто маленьким, так як буде достатньо швидко і часто забиватися, але й не занадто великим, щоб хід транспортного засобу не був дуже жорстким.

Найкраще - якщо є шини з шипами з металу. Важливу роль при цьому відіграє форма шипів і їх розташування. Поперечні шипи забезпечать надійне зчеплення при підйомі і зможуть краще передати зусилля при поступальному русі в процесі гальмування. А найкращим варіантом для зимового маунтінбайку буде вибір покришок з блоковим профілем, де шипи розташовані через один.

Після залагодження всіх питань з покришками можна переходити до рухомих деталей велосипеда, які обов'язково потрібно змастити спеціальним мастилом, призначеним для зимової погоди, що не замерзає. Помилкою буде застосування рідких машинних мастил, так як вони дуже швидко вимиваються водою, що призводить до корозії і викришування важливих вузлових деталей велосипеда (втулки, каретки, чаші рульової колонки). Найкраще користуватися мастилом з густою консистенцією, що містить в своєму складі літій і тефлон.

Важливу роль в велосипеді грає ланцюг, який в зимовий час змащувати потрібно частіше і ретельніше, оскільки зношується він занадто швидко. Мастило потрібно брати світле синтетичне, але важливо враховувати той факт, що наносити його треба тільки на зовнішню сторону ланцюга з обох сторін, а середину роликів чіпати не варто. Для такого важливого заняття підійде паличка, попередньо намочена мастилом, а ще краще взяти маслянку з тоненьким носиком. Після завершення процедури рекомендується трохи прокрутити ланцюгову передачу руками, а потім насухо протерти зовнішню сторону ланцюга сухою бавовняною тканиною. Це допоможе уникнути надалі налипання пилу і піску.

Зимовий одяг

Однією з причин відмови від їзди на велосипеді взимку є страх перед холодом під час катання. Але ця проблема вирішується досить легко, якщо знати основні правила зимової екіпіровки. Відкриті ділянки тіла (такі як шия і ніс) повинні бути добре закриті, хоча при цьому велосипедисту бажано бути одягненим в спеціальний велоодяг, але якщо такого немає, то одягатися варто шарами, чим їх буде більше, тим краще. Термобілизна допоможе зберегти температуру тіла і захистить від переохолодження.

На ноги потрібно надягати вовняні шкарпетки і взуватися в просторе взуття (бажано в спеціальне велосипедне), щоб між пальцями був повітряний простір, адже саме завдяки йому збережеться тепло, а ноги не мерзнутимуть навіть при сильному морозі. Щоб холод не морозив руки, потрібні рукавички. Вони виготовляються з різних матеріалів, але головне правило полягає в тому, щоб руки в них не потіли, інакше відразу ж будуть мерзнути.

Одним з важливих правил при їзді на велосипеді є наявність захисту на голові, ліктях і колінах. У зимовий час під шолом надівається спеціальний підшоломник, який може бути різної товщини і форми, але в основному у вигляді звичайної шапочки або шапки з шиєю. З матеріалів найчастіше використовується поліестер або фліс.

Зимовий маунтінбайк - це чудовий спосіб провести час з користю для душі і тіла, отримавши заряд позитивних емоцій. Крім того, це привід навчитися якимось новим трюкам і потренувати свою витривалість, адже до літа вже недалеко, а там вона дуже може стати в нагоді.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики