про твої фінанси

З відлигою, водії: як правильно проїжджати ями

Кожен сильний удар від колеса, що потрапив в яму, руйнівно діє на підвіску. Prostobank розповідає основні принципи і правила безпечного водіння авто по вітчизняним весняним дорогам.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Долаємо калюжу
  2. Грамотно проїжджаємо яму
  3. Корисні поради
  4. Модели и марки машин

Долаємо калюжу

Однією з найбільш підступних перешкод на дорозі досвідчені автомобілісти вважають калюжу. Велика калюжа на дорозі виглядає цілком безневинно. Але під водою автомобіліста може чекати все що завгодно. Бувалі джиппери розповідали, як одного разу в одній з калюж на дорозі «виявили» кинутий селянами плуг. Наслідки такої «знахідки» для дорогого позашляховика були вельми сумними.

Але, крім небезпечних предметів і ям, калюжа небезпечна і іншими підступними сюрпризами. Найбільша небезпека при подоланні великої калюжі - виникнення ефекту аквапланування. На великій швидкості між колесами і асфальтом виникає прошарок води, на якому автомобіль починає ковзати немов глісер. Тільки на відміну від глісера, машина повністю позбавляється управління і летить за власною траєкторією.

Якщо немає можливості об'їхати велику калюжу, потрібно максимально знизити швидкість перед нею. В'їжджаючи в калюжу, педаль гальма слід відпустити. Бажано, щоб колеса при цьому зберігали прямолінійне положення. Щоб знизити ймовірність втрати контролю над автомобілем, не слід різко тиснути на акселератор або крутити кермом.

Слід відразу перейти на нижчу передачу і долати перешкоду на середніх оборотах або пригальмовуючи двигуном, якщо обороти високі. При цьому намагайтеся триматися якомога ближче до краю цієї стихійної водойми.

Якщо ж ви встигли зупинитися перед величезною калюжею, лізти в неї не слід, краще об'їхати це місце. Або чекайте місцевого «джигіта», який знає тутешні вибоїни, як свої п'ять пальців, і спробуйте акуратно проїхати за ним, слід у слід, переконавшись спочатку, що з його машиною все гаразд. 

Після подолання такої перешкоди, необхідно просушити гальмівні колодки, злегка натиснувши на ходу, не перестаючи давати на газ, на педаль гальма. Сила тертя моментально висушить мокрі гальмівні елементи, і ви не опинитеся в потрібний момент без гальм.

Грамотно проїжджаємо яму

Ще більш несподівано, ніж калюжі, перед автомобілем виникають ями. Їх гірше видно на брудній дорозі на відміну від води, що добре відбиває світло. Та й об'їхати всі ями фізично неможливо.

Якщо дозволяє дорожня обстановка і розміри перешкоди, краще спробувати пропустити вибоїну між коліс або об'їхати. Буває, що вильнувши кермом в сторону від перешкоди, водій розуміє, що об'їхати яму не встигає. Краще качнути машину назад, і обов'язково вирівняти колеса перед перешкодою. В ідеалі повинно відбутися наступне: навантаживши одну сторону підвіски, ви трохи стискаєте пружини ходової з цього борту, а вирівнявши перед ямою колеса, пружини розпрямляються, штовхаючи кузов вгору.

Якщо пощастить і вдасться вчасно змістити центр маси в потрібну сторону, підвіска відпрацює нерівність в розвантаженому стані. Тобто кузов в цей момент не буде сильно тиснути на елементи ходової, так як за інерцією ще рухається вгору, тоді як колеса вже провалюються в яму.

Відпрацьовувати цей прийом можна регулярно, на дрібних нерівностях і в межах своєї смуги (тільки не в ожеледь!). Практика показує, що напрацювавши деякий досвід, вдається пом'якшити удар, як мінімум, в одному випадку з п'яти. Але важливіше, що привчаєшся діяти кермом у межах своєї смуги і постійно контролювати ситуацію навколо автомобіля.

Ну, а найпростіший і дієвий метод - гальмувати до перешкоди на межі юза і різко опустити педаль гальма (можна ще і вичавити зчеплення або додати газу) прямо перед нерівністю. Секрет цього методу в тому, що зіщулившись при уповільненні, після гальмування підвіска розтискає пружини, підкидаючи кузов і приймаючи удар ненавантаженою.

Гірше, якщо ви, злякавшись, не відпустите гальмо перед перешкодою. Колеса і підвіска жорстко зустрінуть удар, до якого додасться енергія зміщеного вперед центру маси автомобіля. У такій ситуації без наслідків вже не обійтися.

У будь-якому випадку, краще витратитися на ремонт підвіски, ніж намагаючись об'їхати яму вивернути кермо на зустрічну.

Корисні поради

  • Гальмуєте до перешкоди, а безпосередньо перед нерівністю різко відпускайте гальмо. Тоді пружини розтиснуться і розвантажать передню вісь, що дозволить легше проскочити перешкоду і продовжити життя підвісці автомобіля. Іноді в подібній ситуації доцільно вичавлювати зчеплення.
  • Робити різкі об'їзні маневри можна, тільки якщо є хороше зчеплення шин з дорожнім покриттям і поблизу немає інших учасників руху. Краще пошкодити підвіску, ніж стати винуватцем серйозної ДТП.
  • Якщо об'їхати перешкоду не вдається, краще вирівняти колеса і припинити гальмування, тоді навантаження на підвіску розподілиться більш рівномірно.
  • Слідкуйте за тиском в шинах. На зиму можна збільшити тиск на 0,5 одиниць (бар) від рекомендованого.
  • В умовах поганої видимості періодично очищайте скло і фари від бруду.

Актуальні ціни на:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики