про твої фінанси

Встановлюємо кондиціонер в автомобілі

Як часто чуєш від новоспечених автолюбителів: Ось купив авто і зекономив на кондиціонері. Навіщо він мені? Відчиню вікно — і нормально. А потім улітку, під час нестерпної спеки, вони кусають лікті, сидячи в розпеченому автомобілі


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Невеликий екскурс в історію
  2. Що ж таке автокондиціонер і як він працює?
  3. Кондиціонер в автомобілі: за і проти
  4. Ціни на установку кондиціонера на автомобіль

Зрозуміти цих автолюбителів можна, адже за купівлі авто в салоні встановлення кондиціонера — це опція, яка коштує від 1200 дол. І дехто вважає, що обійдеться поки і без нього, а потім встановить кондиціонер або в гаражах, або на своїй СТО. Скажу відразу — не все так просто, як здається. Звісно, є ті, хто обходиться без кондиціонера, адже раніше їх зовсім не було. Але таких мало.

Невеликий екскурс в історію

Над проблемою охолодження салонного простору в авто почали мізкувати відразу після початку серійного виробництва. Спершу запропонували систему вентиляції салону за допомоги вхопленого повітря. Причому забір повітря проводили під днищем машини. Але нічого крім пилу і бруду розробники так і не отримали. У 1884 році Вільям Вітлей запропонував для охолодження салону використовувати лід. Під днищем кріпили піддон із льодом і за швидкості більше 10 км за годину холодний вітерець починав дути в салон. Але, як ви самі розумієте, це було не ефективне рішення, і від нього незабаром відмовилися.

Проблема охолодження салону була вирішена, коли з'явився перший компресорний холодильник. У 1939 році вперше на автомобіль марки «Паккард» встановили кондиціонер. Але і цього разу кондиціонер не показав себе повною мірою, оскільки для його запуску потрібно було зробити безліч маніпуляцій (глушити двигун та встановлювати на компресор охолоджувальної установки ремінь, який цю установку запускав, для вимикання потрібно було зробити зворотну маніпуляцію з ременем).
І врешті в 1941 році компанія Cadillac виготовила 300 автомобілів зі звичними для нас кондиціонерами. У 80-х роках у США випустили вже більше 20 млн авто з кондиціонерами. В наші дні більше 80% всіх автомобілів обладнані кондиціонерами.

Що ж таке автокондиціонер і як він працює?

У процесі еволюції кондиціонер зберіг своє первозданне лице, хіба що змінювалися матеріали, з яких його виробляють, і він став значно дешевше і легше, ніж його перші моделі.

Принцип роботи автомобільного кондиціонера не відрізняється від хатнього холодильника. Найдорожчою деталлю є компресор, за його допомоги по системі циркулює і надалі стискається до рідкого стану газ — фреон. Після стискання фреон конденсується в радіаторі кондиціонера. Далі він проходить через осушувач, де забирається зайва волога і різні механічні домішки. Під час цього відбувається поглинання тепла — випарник охолоджує повітря, а вентилятор подає його в салон.

Джерело фото: http://www.alkon-service.com.ua/

Кондиціонер в автомобілі: за і проти

Як йдеться в останніх дослідженнях науковців, для уважності і адекватної реакції водія температура в салоні не повинна перевищувати +25 градусів, а вологість має бути 55-65%. Тож маємо один плюс кондиціонера в авто — комфортне перебування в салоні і адекватність на дорозі.

З іншого боку, ввімкнений кондиціонер зменшує тягову потужність автомобіля приблизно на 10 кінських сил і, як наслідок, підвищує витрати палива в середньому на 900 г на 100 км. Тобто машина буде трохи «гальмувати» на розгоні і «їсти» більше палива. Слід наголосити, що на автомобілі з об'ємом двигуна більше 2,5 л цей ефект буде майже непомітним.

Через встановлення кондиціонера зменшується місце під капотом, що негативно впливає на охолодження двигуна. Тож за тривалого перебування в заторах не забувайте звертати увагу на датчик температури охолоджувальної рідини, особливо це стосується автомобілів, в яких для кондиціонера не передбачено місце виробником.

Наступний мінус — ризик підвищення захворюваності. Коли на вулиці дуже жарко, скажімо, більше +30 градусів, автовласники часто вмикають кондиціонер на повну потужність, чекають на вулиці, поки охолоне машина, і сідають за кермо, потім проїжджають деяку відстань і знову виходять на вулицю. Перепад температур сприяє появі застуд. Щоб їх уникнути, не потрібно вмикати кондиціонер за короткочасних поїздок — до 10 хвилин. Якщо кондиціонер працює, то за 5 хвилин до виходу з автомобіля починайте потроху підвищувати температуру в салоні.

Самі виробники намагаються боротися з такою проблемою, як бактерії легіонели. Вони селяться на випарниках кондиціонерів і при зараженні людини через потік охолодженого повітря можуть спричинити пневмонію. Група ризику — люди середнього та похилого віку зі зниженим імунітетом.

Для запобігання потрапляння в салон бактерій в автомобілях рекомендують встановлювати бактерицидні повітряні фільтри. Коштують вони від 180 грн. Виробники кондиціонерів рекомендують раз на рік робити бактерицидне чищення поверхні охолоджувача. Зробити це можна як на річному ТО, так і в будь-якій фірмі з обслуговування автокондиціонерів. Коштує така процедура від 250 грн.

За проходженні планового ТО на фірмових СТО слід сказати менеджеру про те, що необхідно почистити випарник кондиціонера, оскільки ця послуга не входить до планових робіт.

Раз на 3-5 років необхідно проводити планову перевірку кондиціонера на ТО. Її вартість залежатиме від того, що покаже діагностика, зазвичай ціна стартує від 350 грн.

Якщо ви, заїхавши на «гаражний» сервіс, зробили діагностику кондиціонера і тепер вам потрібно повністю заправити в систему фреон, знайте — це викинуті гроші. Адже фреон не повинен залишати систему охолодження, а якщо це сталося — уже є витікання, і згодом доведеться або знову доливати його, або лагодити кондиціонер.

Також відсутність кондиціонера в автомобілі може знизити його вартість за подальшого продажу. Адже, як я написав вище, мало людей хочуть авто без кондиціонера.

Ціни на установку кондиціонера на автомобіль

Вартість встановлення кондиціонера залежить від марки авто (на «копійку» буде дорожче, ніж, скажімо, на «Шкоду») і виробника кондиціонера. У середньому ж ціна стартує від 2000 дол. у так званих «гаражах».

Фірмова СТО (ті, що працюють при автосалонах) може встановити автокондиціонер, але вартість послуги не надто потішить. Приміром, на шкодівській СТО встановлення неоригінального (!!!) кондиціонера обійдеться більш ніж у 3 тис. дол.

Як виявилося, знайти в Інтернеті фірми, які пропонують встановлення кондиціонерів на авто, не просто. В основному представлені пропозиції зі встановлення охолоджувачів на вантажівки, мікроавтобуси або транспорт для перевезення продуктів.

А звернення до всіх нефірмових СТО, які я знайшов в Інтернеті, дало негативний результат. Діагностика або лагодження — без проблем, а встановлювати автокондиціонер з нуля не беруться.

Тож можна зробити висновок, що потрапляти в 20% не варто, адже скнара платить двічі.

На нашому сайті можна порівняти ціни на послуги для власників авто:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики