про твої фінанси

Перегрів двигуна: причини, наслідки, рекомендації

Prostobank розповість, як визначити перегрів двигуна автомобіля, до чого він призводить і чим небезпечний, що робити в такому випадку. Рано чи пізно перегрів мотора може застати зненацька будь-якого автомобіліста. Найголовніше - вчасно помітити зростання температури, а також грамотно і швидко діяти по мінімізації наслідків перегріву.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що робити, якщо ви раптом помітили палаючу сигнальну лампочку перегріву двигуна?
 2. Першу допомогу свому "залізному другу» повинен вміти надати кожен автомобіліст
 3. Пам'ятка водію при перегріванні двигуна:
 4. Причини перегріву двигуна:
 5. Чим загрожує: можливі наслідки перегріву двигуна

Перегрів двигуна може статися не тільки влітку, все залежить від конкретної несправності в системі охолодження. А тому, «закипіти» движок може і в найлютіший мороз. Проте, в літній період найбільш часто дають про себе знати проблеми силового агрегату, що накопичилися, багато з яких і стають причиною перегріву.

Що робити, якщо ви раптом помітили палаючу сигнальну лампочку перегріву двигуна?

Подальший перебіг подій залежить від ступеня перегріву. Якщо під час поїздки всі показники були в нормі, а в якийсь момент стрілка датчика температури виявилася в червоній зоні, все не так погано. Мова, швидше за все, йде про невеликий перегрів. В даному випадку слід відразу включити піч салону на повні оберти (кондиціонер, природно, відключити і відкрити вікна) і підшукати відповідне місце для зупинки.

Відразу глушити двигун не рекомендується, дайте йому трохи попрацювати в такому режимі, а для кращого охолодження відкрийте капот. Якщо проблема пов'язана з неефективним охолодженням радіатора температура почне опускатися. Після її нормалізації мотор можна заглушити. Якщо ж перераховані дії ніяк не позначилися на стрілці температури, слід вимкнути двигун, щоб не посилювати негативні наслідки далі.

Найбільш імовірний перший варіант розвитку подій, що пов'язано з втратою ефективності охолоджуючої системи автомобіля, при повній працездатності її основних елементів. У другому випадку, причина перегріву може бути пов'язана з відмовою одного з вузлів системи охолодження і тут потрібна допомога кваліфікованого фахівця. Тому ми розглянемо ті проблеми, які можна повністю або частково усунути самостійно.

Першу допомогу свому "залізному другу» повинен вміти надати кожен автомобіліст

Заглушивши мотор, недосвідчений автомобіліст зазвичай намагається тут же долити охолоджуючу рідину (ОР) - цього робити не слід! Потрібно пам'ятати, що в системі охолодження сучасних ДВЗ створюється певний тиск під час їх роботи, що перешкоджає закипанню ОР до 120 і більше градусів. Тиск тим більше, чим вище температура двигуна і створюється природним розширенням охолоджуючої рідини при нагріванні, тим більше, якщо рідина все-таки закипіла.

Як наслідок, якщо відразу відвернути пробку розширювального бачка, гаряча рідина може вдарити фонтаном і обпалити автомобіліста. Крім того, якщо рідини в моторі дійсно дуже мало, наприклад, внаслідок витоку, холодна рідина і розпечений метал двигуна - дуже небезпечне поєднання. Наслідки можуть бути дуже сумні: мікротріщини в голівці блоку, або її викривлення. Надалі, швидше за все, знадобиться заміна головки блоку, або її серйозний ремонт. Старі авто мали більший запас міцності цієї деталі, а тому, прощали подібне відношення.

Найрозумніше в цій ситуації - спробувати визначити причину перегріву, оглянувши двигун і радіатор візуально. Цілком ймовірно, що десь з'явилася витік охолоджуючої рідини - продірявився один з шлангів, або потік водяний насос, а можливо, пробитий радіатор. Зовнішній огляд допоможе визначитися з проблемою. Слід також перевірити стан і рівень масла в двигуні. Якщо в масло потрапила ОР, масло перетвориться в непридатну суспензію, схожу на піну, і подальший рух своїм ходом буде вже не можливий.

У тому випадку, якщо все, на перший погляд, в нормі, слід шукати причину у втраті ефективності охолодження радіатору автомобіля. Тут, в першу чергу, слід звернути увагу на працездатність вентилятора охолодження двигуна. Коли ви відкривали капот, при працюючому автомобілі, відразу після зупинки, ви не могли його не почути. Звук працюючого вентилятора занадто помітний. В іншому випадку - причина знайдена.

У несвоєчасному включенні вентилятора охолодження зазвичай винен датчик включення. Якщо вентилятор живити безпосередньо, для його постійної роботи, можна доїхати до СТО. Без вентилятора також можна доїхати до місця ремонту, але доведеться задіяти систему опалення салону і робити тривалі зупинки для охолодження двигуна.

У разі якщо вентилятор справно працює, але радіатор не справляється з охолодженням силового агрегату - причина в самому радіаторі. Цілком ймовірно, він потребує чищення, як зовнішнього, так і внутрішнього. Пух, бруд, масло і інше дорожнє сміття поступово забиває стільники радіатора і їх потрібно очищати. Інша проблема - з часом, в самій системі охолодження двигуна накопичуються накип, шлаки та інші утворення, які необхідно звідти вимити. В дорозі цього не зробити, але до місця ремонту дотягнути можна, знову ж таки, використовуючи в якості помічника систему опалення.

Пам'ятка водію при перегріванні двигуна:

 • Негайно включити піч на повну потужність
 • Зупинитися на узбіччі, не створивши для інших учасників руху труднощів або аварійних ситуацій
 • Не глушити мотор, відкрити капот і переконатися в тому, що вентилятор працює, ремені цілі і нормально працюють
 • Після цього заглушити двигун і помацати рукою радіатор зверху вниз. Якщо він нагрівся нерівномірно або взагалі холодний, значить або забиті стільники або ж не працює термостат, якщо нагрівання є, але невеликий, значить однозначно проблеми з помпою
 • Після цього даємо двигуну охолонути. І лише після цього відкривши кришку радіатора, перевіряємо рівень охолоджувальної рідини. Якщо він недостатній, то доливаємо до норми

Бувають і зовсім банальні причини перегріву - власник забув прибрати картонку, якою прикрив радіатор ще взимку. Основні причини перегріву двигуна ми просто перелічимо, а розбиратися з нерозглянутими нами повинні фахівці.

Причини перегріву двигуна:

 • забитий радіатор;
 • несправний термостат;
 • несправний датчик температури охолоджуючої рідини (датчик перегріву);
 • несправний вентилятор (електричний або з гідромуфтою);
 • розтягнувся або порвався ремінь водяного насоса;
 • несправний водяний насос, або має низьку продуктивність;
 • низький рівень охолоджувальної рідини;
 • неправильне регулювання кута випередження запалювання;
 • висока ступінь нагароутворення в камері згоряння;

Чим загрожує: можливі наслідки перегріву двигуна

Як ми вже згадували вище, наслідком перегріву може стати вихід з ладу головки блоку циліндрів. Крім того, якщо перегрів мотора був помічений пізно, може постраждати поршнева група, шатунні вкладиші і так далі. В особливих випадках, коли перегрів був помічений зовсім пізно, відновити мотор буде дорожче, ніж придбати новий.

Актуальні ціни на мику двигуна дивіться тут.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики