про твої фінанси

Польоти з дахів: як стати бейсджампером

Народжений повзати літати може, якщо сильно захоче. Людина придумала не один транспортний засіб для того, щоб відчути себе крилатим. Найбільшою мірою відчуття польоту передають стрибки з парашутом, які зараз доступні для будь-кого охочого. Справжнім же екстримом зараз вважається бейсджампінг - стрибки зі спеціальними парашутами з невеликої висоти. З дахів висоток, наприклад. Як стати бейсджампером, дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

Будівля + антена + міст + земля, англійською  B uilding + A ntenna + S pan + E arth = Base, основа терміна «бейсджампінг». Руфери долають висоту, насолоджуються видом і спускаються вниз, в той час як бейсери рухаються далі - відштовхуються від висоток і стрибають вниз. Цей вид екстремального спорту чи не найнебезпечніший, тому що мінімальна висота для звичайного парашутиста становить 600 метрів, а для бейсеров - всього лише 40 метрів. Може здатися, що з невеликої висоти стрибати простіше, але на практиці це набагато складніше - стрибок з парашутом, розтягнутий у часі, дає шанс подумати, скоординувати свої дії, приготуватися до приземлення. У бейсеров немає на це часу - вони розраховують свої стрибки по секундах ще на даху.

Джерело фото:  http://news.novgorod.ru

Кожен бейсер повинен ідеально володіти не тільки своїм парашутом, а й своїм тілом, своїми емоціями. Психологічна підготовка бейсерf чи не важливіше фізичної: орієнтація в просторі, чутливість до вітру і погоди - все це повинно бути на найвищому рівні. Тільки якщо розум, тіло і спорядження під контролем - задоволення від польоту і м'яка посадка забезпечені. Саме тому бейсджампінг по праву вважається самим екстремальним видом повітряного спорту.

Бейсджампінг широко поширений там, де глибокі каньйони, круті гірські схили і стрімкі скелі, а й у великих містах з розвиненою інфраструктурою цей вид екстремального парашутизму набирає популярність. Офісні будівлі, торгові центри, телевежі - все це бейсери використовують для свого захоплення.

Як і руфери, бейсери планують не тільки стрибки, а й саме перебування на даху - потрібний дозвіл охоронці того ж торгового центру не видадуть, швидше викличуть міліцію за статтею «дрібне хуліганство». Тому найчастіше бейсери стрибають по ночах, заздалегідь пам'ятаючи розташування об'єктів на даху і на майданчику для приземлення. Це створює додаткові труднощі, які додають адреналін в кров.

Звичайно, за день-два Карлсоном, стрибаючим з даху, не станеш. Майбутні бейсери - це професійні парашутисти, які освоїли «дуби» - некеровані купола, а потім «крила» - керовані парашути. Але не кожен парашутист зможе стати підкорювачем дахів - з часом до основних видів парашутів звикають, запам'ятовують потрібний рахунок секунд перед відкриттям купола, знають про правила згрупування перед приземленням. У бейсджампінгу вільне падіння не більше секунди, парашут повинен розкритися як можна швидше, інакше не вистачить часу для його розкриття.

Екстрім бейсджампінгу яскраво виражається і в тому, що запасного парашута немає, а навіть якби був, він не встиг би розкритися. Тому є кілька видів стрибків з дахів:

  • пайлот-шут-асист - це вид бейсджампінгу, коли парашутисту або допомагає асистент - він витягує сам купол перед стрибком, щоб під час стрибка купол вже був відкритим, або парашутист сам витягає його і фіксує стропою до якого-небудь стабільного об'єкту на даху. При стрибку купол відділяється від об'єкта і теж виявляється відкритим на момент початку бейса. Пайлот-шут-асист незамінний для новачків і для надто низьких будівель;
  • рол овер - схожий на Пайлот-шут-асист тим, що купол заздалегідь готується до роботи. Тільки в цьому виді бейса його викладають перед парашутистом, а сам бейсер, відштовхнувшись, робить сальто, щоб купол наповнився повітрям;
  • тард - для цього виду бейса парашут теж розкладений, але бейсер тримає його в руках і в момент стрибка викидає вперед для наповнення повітрям;
  • ютадроп - бейсджампер розкриває парашут заздалегідь і розгойдує його, наповнюючи повітрям, після чого стрибає;
  • вронг вей - для цього виду бейсджампінгу заздалегідь купол не розкривається, а ранець з ним кріпиться на грудях парашутиста, який стрибає спиною вперед;

Джерело фото:  http://www.chasipodii.net

  • вінгсьют - вид стрибків з використанням костюма-крила, який популярний серед парапланеристів. Цей костюм обтічної форми і призначений для уловлювання найменшого коливання вітру. У такому костюмі шанси довше політати збільшуються.

Звичайні «дуби» і «крила» для бейсджампінгу не підійдуть, навіть якщо їх заздалегідь розкривати і наповнювати повітрям. Тому бейсери користуються спеціальними куполами - керованими і маневреними міні-крилами з полегшеної тканини. Так само для бейса можна використовувати рятувальні парашути - їх плюс в швидкому розкритті та мінімальному розгойдуванні при зниженні, а це дуже важливо для бейсера, який стрибає в щільно забудованому місті.

Звичайно, стрибнути з найвищих будівель в Європі або світі - це мрії і цілі бейсджамперів. Але тренуватися можна на підйомних кранах і навіть на трубах ТЕЦ, як це практикують бейсери-кияни. Головне - переконатися в стабільності конструкції, в можливості розкласти парашут, якщо обраний певний стиль стрибка, і в хорошому майданчику для приземлення. Всьому цьому бейсери приділяють величезну увагу, тому що на рахунку кожна секунда.

Незважаючи на травмонебезпечність, бейсджампінг стає все більш популярним в середовищі міських екстремалів, які шукають себе серед бетонних джунглів. Бейсери відкривають свої школи, де навчають новачків. Спеціальне спорядження теж нескладно придбати, якщо задатися такою метою.

Джерело фото:  http://www.profi-forex.org

Професійні бейсери розповідають, що до урбан-бейсджампінгу неможливо звикнути. Усвідомлення того, що страховки немає, висота невелика і все залежить тільки від твоєї майстерності, робить, по суті, кожен стрибок стрибком в невідомість. Саме тому бейсджампінг такий популярний серед екстремалів, які встигли спробувати за своє життя не один вид екстремального спорту.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики