про твої фінанси

Польоти з дахів: як стати бейсджампером

Народжений повзати літати може, якщо сильно захоче. Людина придумала не один транспортний засіб для того, щоб відчути себе крилатим. Найбільшою мірою відчуття польоту передають стрибки з парашутом, які зараз доступні для будь-кого охочого. Справжнім же екстримом зараз вважається бейсджампінг - стрибки зі спеціальними парашутами з невеликої висоти. З дахів висоток, наприклад. Як стати бейсджампером, дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

Будівля + антена + міст + земля, англійською  B uilding + A ntenna + S pan + E arth = Base, основа терміна «бейсджампінг». Руфери долають висоту, насолоджуються видом і спускаються вниз, в той час як бейсери рухаються далі - відштовхуються від висоток і стрибають вниз. Цей вид екстремального спорту чи не найнебезпечніший, тому що мінімальна висота для звичайного парашутиста становить 600 метрів, а для бейсеров - всього лише 40 метрів. Може здатися, що з невеликої висоти стрибати простіше, але на практиці це набагато складніше - стрибок з парашутом, розтягнутий у часі, дає шанс подумати, скоординувати свої дії, приготуватися до приземлення. У бейсеров немає на це часу - вони розраховують свої стрибки по секундах ще на даху.

Джерело фото:  http://news.novgorod.ru

Кожен бейсер повинен ідеально володіти не тільки своїм парашутом, а й своїм тілом, своїми емоціями. Психологічна підготовка бейсерf чи не важливіше фізичної: орієнтація в просторі, чутливість до вітру і погоди - все це повинно бути на найвищому рівні. Тільки якщо розум, тіло і спорядження під контролем - задоволення від польоту і м'яка посадка забезпечені. Саме тому бейсджампінг по праву вважається самим екстремальним видом повітряного спорту.

Бейсджампінг широко поширений там, де глибокі каньйони, круті гірські схили і стрімкі скелі, а й у великих містах з розвиненою інфраструктурою цей вид екстремального парашутизму набирає популярність. Офісні будівлі, торгові центри, телевежі - все це бейсери використовують для свого захоплення.

Як і руфери, бейсери планують не тільки стрибки, а й саме перебування на даху - потрібний дозвіл охоронці того ж торгового центру не видадуть, швидше викличуть міліцію за статтею «дрібне хуліганство». Тому найчастіше бейсери стрибають по ночах, заздалегідь пам'ятаючи розташування об'єктів на даху і на майданчику для приземлення. Це створює додаткові труднощі, які додають адреналін в кров.

Звичайно, за день-два Карлсоном, стрибаючим з даху, не станеш. Майбутні бейсери - це професійні парашутисти, які освоїли «дуби» - некеровані купола, а потім «крила» - керовані парашути. Але не кожен парашутист зможе стати підкорювачем дахів - з часом до основних видів парашутів звикають, запам'ятовують потрібний рахунок секунд перед відкриттям купола, знають про правила згрупування перед приземленням. У бейсджампінгу вільне падіння не більше секунди, парашут повинен розкритися як можна швидше, інакше не вистачить часу для його розкриття.

Екстрім бейсджампінгу яскраво виражається і в тому, що запасного парашута немає, а навіть якби був, він не встиг би розкритися. Тому є кілька видів стрибків з дахів:

  • пайлот-шут-асист - це вид бейсджампінгу, коли парашутисту або допомагає асистент - він витягує сам купол перед стрибком, щоб під час стрибка купол вже був відкритим, або парашутист сам витягає його і фіксує стропою до якого-небудь стабільного об'єкту на даху. При стрибку купол відділяється від об'єкта і теж виявляється відкритим на момент початку бейса. Пайлот-шут-асист незамінний для новачків і для надто низьких будівель;
  • рол овер - схожий на Пайлот-шут-асист тим, що купол заздалегідь готується до роботи. Тільки в цьому виді бейса його викладають перед парашутистом, а сам бейсер, відштовхнувшись, робить сальто, щоб купол наповнився повітрям;
  • тард - для цього виду бейса парашут теж розкладений, але бейсер тримає його в руках і в момент стрибка викидає вперед для наповнення повітрям;
  • ютадроп - бейсджампер розкриває парашут заздалегідь і розгойдує його, наповнюючи повітрям, після чого стрибає;
  • вронг вей - для цього виду бейсджампінгу заздалегідь купол не розкривається, а ранець з ним кріпиться на грудях парашутиста, який стрибає спиною вперед;

Джерело фото:  http://www.chasipodii.net

  • вінгсьют - вид стрибків з використанням костюма-крила, який популярний серед парапланеристів. Цей костюм обтічної форми і призначений для уловлювання найменшого коливання вітру. У такому костюмі шанси довше політати збільшуються.

Звичайні «дуби» і «крила» для бейсджампінгу не підійдуть, навіть якщо їх заздалегідь розкривати і наповнювати повітрям. Тому бейсери користуються спеціальними куполами - керованими і маневреними міні-крилами з полегшеної тканини. Так само для бейса можна використовувати рятувальні парашути - їх плюс в швидкому розкритті та мінімальному розгойдуванні при зниженні, а це дуже важливо для бейсера, який стрибає в щільно забудованому місті.

Звичайно, стрибнути з найвищих будівель в Європі або світі - це мрії і цілі бейсджамперів. Але тренуватися можна на підйомних кранах і навіть на трубах ТЕЦ, як це практикують бейсери-кияни. Головне - переконатися в стабільності конструкції, в можливості розкласти парашут, якщо обраний певний стиль стрибка, і в хорошому майданчику для приземлення. Всьому цьому бейсери приділяють величезну увагу, тому що на рахунку кожна секунда.

Незважаючи на травмонебезпечність, бейсджампінг стає все більш популярним в середовищі міських екстремалів, які шукають себе серед бетонних джунглів. Бейсери відкривають свої школи, де навчають новачків. Спеціальне спорядження теж нескладно придбати, якщо задатися такою метою.

Джерело фото:  http://www.profi-forex.org

Професійні бейсери розповідають, що до урбан-бейсджампінгу неможливо звикнути. Усвідомлення того, що страховки немає, висота невелика і все залежить тільки від твоєї майстерності, робить, по суті, кожен стрибок стрибком в невідомість. Саме тому бейсджампінг такий популярний серед екстремалів, які встигли спробувати за своє життя не один вид екстремального спорту.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Вклади від 1000 грн або 100 дол.

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики