про твої фінанси

Де можна навчитися стрибати з парашутом?

Багато людей люблять лоскотати собі нерви і відчувати гострі відчуття. Для цього існує маса різноманітних способів, одним з яких є парашутний спорт. Але новачок не відразу стає майстром в мистецтві стрибків, а починається все з спеціальної підготовки, без якої людині, що вирішила відчути неймовірний приплив адреналіну при стрибку з парашутом, може загрожувати смертельна небезпека. В Україні є чимало місць, де і проводять підготовку, і дають можливість здійснювати стрибки.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Хто може стрибати
 2. Що повинен знати новачок
 3. Місця для парашутистів в Україні: ціни на стрибки з парашутом
 4. Якщо хочеться ще
 5. Підготовка до першого стрибка з парашутом
 6. Безпека стрибків з парашутом: поради початківцям
 7. Що таке скайдайвинг або як скайдайвери пірнають в небо

Хто може стрибати

Для здійснення парашутних стрибків людина повинна відповідати певним вимогам, а також не мати протипоказань до даного виду спорту. Перша вимога стосується віку, нижня межа якого становить 16 років (при цьому потрібна присутність батьків або їх нотаріально завірена згода в письмовому вигляді). Серед медичних причин, за якими можуть не допустити до стрибка, бувають: проблеми із зором або тиском, травми спини або черепно-мозкові. Вага парашутиста повинен бути не менше 40 кг і не більше 95 кг (хоча іноді допускаються особи і з великою вагою, але тільки спортивної статури). Сам парашут витримати може і 200 кг, але вага впливає на можливості приземлення.

Той, хто планує стрибати тільки один раз, медичний огляд може пройти прямо на місці, де завжди є лікар, який проводить обов'язковий огляд кожного парашутиста. Якщо ніяких причин для відмови в стрибку не виявлено, то можна вирушати на заняття з теоретичної підготовки.

Що повинен знати новачок

Перш ніж стрибати, обов'язково потрібно отримати теоретичні знання. На занятті, що триває близько трьох годин, пояснюється загальна техніка стрибка з парашутом (військово-десантним), також вивчаються дії під час перебування в літаку, в небі і при будь-яких особливих ситуаціях. Вивчаються всі команди і умовні сигнали, які буде подавати інструктор. Якщо майбутній парашутист бажає випробувати на собі всю гостроту почуттів від вільного падіння, то він зобов'язаний застрахувати своє життя.

Після теорії починається практика: ті, що пройшли підготовку, вже навчилися користуватися парашутом, знають правила і техніку приземлення, сідають в літак, що піднімається на висоту 900-950 м, і роблять свій дебютний стрибок. Три перші секунди політ триває без парашута, а потім сама людина або спеціальний страхувальний пристрій розкриває один з двох парашутів. Весь стрибок займає три-чотири хвилини часу.

Часто виникає сильний страх перед приземленням, але враховуючи, що дана висота дає на ноги навантаження рівне стрибку з висоти півтора метра без парашута, то боятися особливо нічого. Крім того, для новачків є можливість стрибнути разом з інструктором в тандемі. В цьому випадку не потрібно буде запам'ятовувати всі тонкощі і хвилюватися, оскільки інструктор сам виконає всі необхідні дії, а перед цим проведе тільки короткий інструктаж. Під час спільного стрибка, здійснюваного з висоти 3200 м, обидва парашутиста знаходяться у вільному польоті близько хвилини до того моменту, коли парашут розкриється. Наявність другої людини за спиною не буде відчуватися до тих пір, поки новачок не почне приземлятися з його допомогою.

Місця для парашутистів в Україні: ціни на стрибки з парашутом

Актуальні ціни на стрибки з парашутом в містах України:

 • Аеродром «Чайка» в Києві

На даний момент є багато міст, в яких охочих навчають парашутних стрибків. В основному це міста-мільйонники. У Києві є кілька спеціалізованих місць. «Чайка» - це аеродром, що знаходиться за 10 км від столиці (в сторону Житомира), де можна стрибати з інструктором, самостійно, а також пройти курс навчання, що складається з восьми іспитів, після якого можна сміливо стрибати без підказок інструктора і стати не просто аматором, а вже спортсменом. Тут же на аеродромі є можливість провести дозвілля і поспостерігати за стрибками досвідчених парашутистів. Вартість самостійного стрибка з круглим парашутом становить 1750 грн.

 • Аеродром «Бородянка» в Києві

У 40 км від Києва знаходиться аеродром «Бородянка», де проводить стрибки Асоціація «ПАРА-СКУФ». З міста до місця довезе автобус. Тут можна стрибнути в парі з тренером, одному (класичні та спортивні стрибки), а також тут проводиться прискорене навчання вільному падінню. Вартість самостійного стрибка з круглим парашутом становить 1750 грн.

 • Аеродром «Майське» в Дніпрі

В АСК в Дніпрі для стрибків використовуються матерчаті купола круглої форми (класичної). Попереднє навчання займає більше п'яти годин часу, а без нього стрибки не дозволяються. На території аеродрому «Майське» досвідчені інструктори навчать правилам вільного падіння, стрибнуть разом з парашутистом в тандемі, а також навчать головним правилам самостійних стрибків. Вартість ознайомчого стрибка становить 2000 грн., тренувального - 1800 грн.

 • Авіаційно-технічний спортклуб «Антей» в Одесі

В Одесі організацією парашутних стрибків займається Авіаційно-технічний спортклуб «Антей», який і навчає майбутніх парашутистів. Для занять в ньому обладнаний спеціальний клас з відеотехнікою, різними матеріалами, наочними посібниками, є також тренажери-імітатори. У клубі є курс першого стрибка з десантним парашутом, курс вивчення спортивних стрибків, крім того, передбачена можливість здійснення ознайомчого стрибка з інструктором. Заняття можуть проводитися на аеродромах «Лиманське» та «Гідропорт».

 • АСК "Прогрес" (Чернігів)

У Чернігові є свій авіаційно-спортивний клуб, його аеродром знаходиться в 70 км від Києва (в селищі Прогрес). Всі учасники проходять обов'язкову наземну підготовку, після якої здійснюють стрибок з висоти 800-900 м. Вартість самостійного стрибка з круглим парашутом становить 1000 грн.

 • АСК «Сутиски» у Вінниці

Щоб виконати парашутний стрибок у Вінниці, необхідно звернутися до Вінницького авіаційно-спортивного клубу, що працює на аеродромі Вінницького АСК «Сутиски» і забезпечує можливість стрибнути з 900-ти метрової висоти. Вартість стрибка - 1400 грн.

Якщо хочеться ще

Після одного вдалого разу багатьом хочеться знову і знову повертатися в небо і здійснювати це запаморочливе дійство. У таких випадках потрібно пройти спеціальну комісію, яка може видати висновок, де вказано, що людина має право стрибнути 10 разів, використовуючи спортивний парашут. А для того щоб стати справжнім спортсменом, необхідно отримати допуск до стрибків від міжнародної сертифікаційної комісії. Він видається на два роки.

Спортсмени-парашутисти також проходять серйозну теоретичну підготовку (в АСК України), а ще займаються на тренажерах і здійснюють три стрибка, потім здають іспит, якщо все проходить без проблем, то отримують четвертий спортивний розряд. Все це дає можливість парашутисту виконувати різні трюки в повітрі, здійснювати затяжні стрибки і стрибки на точність, а крім того, розвиває безліч інших умінь.

Стрибок з парашутом - це подія в житті, яку точно не забудеться, а для того щоб вона закарбувалася і для нащадків теж, то зазвичай в кожному клубі проводиться фото та відеозйомка. Як би багато разів людина не стрибала, завжди потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та діяти згідно з інструкціями, адже життя важливе і в небі, і на землі.

Підготовка до першого стрибка з парашутом

Підготовка до першого стрибка займає менше світлового дня - від 3 до 5 годин. Інструктори дозовано подають знання - тих, хто збирається стрибати вперше, не будуть лякати нюансами випутиванія з гілок і докладними розповідями про нещасні випадки. За час навчання майбутній парашутист дізнається тільки найнеобхідніше - правила поведінки безпосередньо до стрибка, під час і після.

Новачки стрибають з парашутом Д-5 типу купол. Він практично некерованим, але надійний. На тренувальних майданчиках є спеціальні тренажери - підвісні системи з стропами, що імітують управління цим парашутом. Щоб навчиться хоча б трохи змінювати рух купола, майбутні парашутисти повинні в підвішеному положенні за допомогою строп міняти положення свого тіла.

Джерело фото http://ask76.ru

Навіть найменший зсув траєкторії парашута може істотно полегшити перший контакт із землею після польоту. Наприклад, є можливість підлетіти до неї не спиною, а боком.

Приземленню навчають з особливою ретельністю. В інструктаж входять стрибки з півтора і двометрових вишок. Стрибають обличчям, боком і спиною. Головне правило - ноги повинні бути повністю напружені і зігнуті таким чином, щоб шкарпетки було трохи видно через коліна. Звичайно, шансу встояти на ногах при ударі об землю в такому випадку немає, проте, таке приземлення гарантує відсутність травм. Під час тренування інструктора стежать за тим, щоб кожен стрибок з вишки закінчувався падінням на бік - саме так правильно завершуються стрибки з парашутом.

Парашути Д-5 за розміром набагато більші «крил», з якими стрибають парашутисти-спотрсмени. Це добре для стабільного польоту, але після приземлення в куполі може залишитися повітря і тоді він продовжить стелитися по землі, захоплюючи правильно впавшого на бік новачка. Щоб цього не сталося, інструктора навчають різким притягненням однієї зі строп до себе для того, щоб зупинити парашут. Але, як показує практика, купол вдається згорнути не всім. На землі зупиняють рух Д-5 інструктора або небайдужі соратники, які приземлилися раніше.

Якщо новачок розгубиться під час польоту і не зможе смикнути за кільце, основний парашут не розкриється. На висоті 300 м спрацює механізм запуску запасного - З-6п. Після того, як відкриється головний купол, потрібно відключити запасний - для зручності він кріпиться на животі. Механізм відключається легким витягуванням шнурка. Часто буває, що новачки забувають про запаску і приземляються на двох парашутах.

У літаку кожен парашутист кріпиться ременем до спеціальних труб. Відчіплює карабін інструктор перед самим стрибком. Далеко не кожен «першак» може сам зробити крок в небо, тому інструктор частенько сам виштовхує новачка впевненим рухом.

Вилітають парашутисти з міні-куполами-стабілками, які миттєво розкриваються. Вільне падіння триває не більше 3-х секунд, відраховувати які повинен сам новачок, промовляючи цифри «521, 522, 523» - кожна цифра і є одна секунда. Далі настає час смикнути за кільце. Зусилля, яке потрібно прикласти, щоб кільце спрацювало, і парашут розкрився, дорівнює 17 кг, але інструктора стверджують, що смикають всі, незалежно від фізичної підготовки. Наступні цифри «першака» - «524, 525» - через 2 секунди після перемоги над вагою кільця повинен відкритися купол. При відкритті купол різко тягне вгору і з шумом розкривається над головою. Після чого настає тиша і кілька хвилин спокійного польоту.

100 метрів до землі - саме час готуватися в посадці. Звичайно, лінійки в політ ніхто не бере, але визначити цю висоту не складно - як тільки можна відрізнити одну травинку від іншої - межу стометрівки пройдено. Саме час спробувати скорегувати купол, згрупуватися і напружити ноги.

Джерело фото http://www.skok.inf.ua/

Після успішного приземлення, новоспечений парашутист встає, випрямляється в повний зріст і піднімає руку вгору - стрибок завершено. Залишилося зібрати парашут в спеціальну сумку, віднести його на склад і отримати свідоцтво парашутиста. У цьому документі може бути кілька рядків. Після першого стрибка заповненим буде тільки один рядок і тільки вам вирішувати, чи повернетеся ви в небо.

Безпека стрибків з парашутом: поради початківцям

Парашутний спорт - це екстремальний спорт, але це не означає, що він небезпечний. Сам по собі парашут сьогодні - безвідмовна система. Зовсім інша справа - людський фактор, саме через здійснення помилок людьми в повітрі і відбуваються нещасні випадки. Щоб подібного не траплялося, потрібно пам'ятати про те, що безпека в парашутному спорті - понад усе. Тому ми вивчили найважливіші аспекти цього виду спорту і пропонуємо ознайомитися з основними правилами безпеки початківця парашутиста.

З чого потрібно почати

Перший парашут створив Леонардо да Вінчі, але з тих пір пройшло досить багато часу. Сьогодні стрибнути з парашутом може практично будь-який бажаючий, але не слід побоюватися того, що парашут може не розкритися, оскільки сучасні парашутні системи проходять тисячі тестів і випробувань перш, ніж потрапляють в руки до спортсменів. Новачкам нема чого боятися, так як новітнє обладнання, що використовується, відкриє парашут, навіть якщо людина буде перебувати без свідомості (для цього використовується спеціальний атмосферний датчик).

Для початку слід запам'ятати, що зробити перший стрибок можна двома способами: в тандемі з інструктором і самостійно. Перший варіант є більш безпечним, оскільки більшість дій з моменту стрибка новачка з літака і до приземлення відбувається самим інструктором, який має достатній досвід (як правило, більше 1000 стрибків). Для здійснення такого типу стрибка досить зареєструватися на аеродромі, пройти медичний огляд і зайнятися з інструктором невеликим наземним тренуванням. Після цього новачок отримає всю необхідну екіпіровку і може готуватися до посадки в літак і стрибка.

Джерело фото: http://www.ua.all.biz

Другий вид стрибків вимагає більш тривалої підготовки (від 4 до 7 годин), здачу теоретичного і практичного заліку. Виконавши всі завдання і правильно відповівши на поставлені питання, людина отримає екіпіровку і буде допущена до одиночного стрибка. Звичайно, цей тип стрибка з парашутом є більш складним для новачка, тому в парашутному клубі можуть запропонувати і варіант з двома інструкторами, які дають можливість здійснювати всі дії самостійно, але контролюють політ і приземлення.

Визначившись з типом стрибка, можна приступити до вибору підходящого парашутного клубу. Для цього варто приїхати в обраний клуб, поспілкуватися з персоналом, обговорити всі важливі моменти з інструктором, переконатися в тому, що клуб має всі необхідні дозволи на проведення подібної діяльності. Звичайно ж, рекомендується подивитися, як збираються, транспортуються парашути, де і в яких умовах вони зберігаються, дізнатися про використовуване обладнання, чи перевіряється воно перед кожним стрибком ...

Ні в якому разі не слід звертатися в парашутний клуб, в якому навчання поставлено на конвеєр, так як навіть якщо навчання в подібній школі може коштувати дешево, життя в будь-якому випадку дорожче. Хороша парашутна школа повинна піклуватися в першу чергу про забезпечення безпеки парашутних стрибків.

Страх - це нормально

Перше, з чим стикаються новачки - це страх висоти. Для того щоб відчувати себе впевнено, потрібно не тільки оволодіти всіма необхідними теоретичними знаннями, але також довести до автоматизму всі рухи (коли і за яке кільце смикнути, як повернути парашут на 180 градусів ...). Саме заради власної безпеки слід дуже уважно слухати інструктора і обов'язково ставити запитання, які з'явилися.

Важливо розуміти, що будь-яка парашутна система складається з двох парашутів (один з них розкриється в будь-якому випадку), а також спеціального страхувального пристрою. Це зовсім не означає, що в повітрі при вільному падінні або опусканні на парашуті можна творити все, що тільки заманеться. Як показує практика, більшість нещасних випадків і при стрибку, і в повітрі, і при приземленні - вина самих парашутистів. Інструктори обов'язково повинні пояснити учням, що робити в разі виникнення бокового вітру, як себе вести, якщо пропущено місце посадки, розповісти про переваги того, хто опускається нижче ...

Щоб не панікувати, можна попередньо прокрутити в голові майбутній стрибок, ясно уявити, як це буде, а якщо є така можливість, то варто подивитися парашутне відео, не зайвою буде також розмова з досвідченими людьми, котрі зробили вже не один стрибок.

Джерело фото: http://wpapers.ru/                                                  

Інші правила безпеки

Ще одне важливе правило безпеки полягає в беззаперечному виконанні всіх інструкцій людини, яка випускає з літака. Якщо цього не робити, може постраждати під час стрибка не тільки той, хто не послухався, але і інші люди. На аеродромі обов'язково потрібно виконувати елементарні правила, які будуть озвучені інструкторами під час попередньої підготовки. Якщо передбачається, що на аеродромі потрібно буде провести багато часу, слід взяти з собою запас води та їжі.

Що стосується одягу та взуття, ніхто дівчину на підборах, звичайно, в літак не пустить, також не можна одягати шорти і футболки, так як одяг обов'язково повинен бути з рукавами і штанинами (найкраще підійде комбінезон із щільної тканини). Крім того, влітку потрібно не забувати вдягати легкий головний убір, щоб уникнути отримання сонячного удару, а взимку слід пам'ятати про теплі шапку і рукавички. Кожна людина бореться зі страхом по-різному, але коли інструктор помітить, що хтось знаходиться в стані алкогольного або ж наркотичного сп'яніння, ця людина не зможе піднятися на борт літака і буде відрахованою з парашутної школи.

Медичний огляд - це ще один важливий момент. Ні за яких умов новачкові не слід обманювати лікаря щодо стану свого здоров'я, навіть якщо дуже хочеться стрибнути. Існує цілий ряд протипоказань, які обов'язково враховуються перш, ніж допустити людину до екіпіровки і літака: епілепсія, цукровий діабет, сильні травми кісток, проблеми з серцево-судинною системою або опорно-руховим апаратом, обмеження по вазі... Не рекомендується здійснювати стрибки навіть з нежиттю, так як можуть пошкодитися барабанні перетинки і носові пазухи.

Джерело фото: http://g.io.ua/

Якщо людина побажала через добу після стрибків з парашутом зайнятися дайвінгом, протипоказань в такому випадку немає, а ось сідати в літак після пірнання на глибину понад 10 м категорично не рекомендується. Вся справа в бульбашках азоту, що знаходяться в крові аквалангіста і збираються в місцях згинів судин, що може привести до їх розривів. У будь-якому випадку потрібно перед стрибком добре виспатися, щоб мозок працював на 100%, а тіло реагувало блискавично. Якщо ж людина перебуває під дією лікарських препараторів, слід знати, що на висоті їх дія посилюється в кілька разів.

Коли ж бажаючий навчитися стрибати з парашутом на думку фахівців психологічно не готовий до стрибка, спеціально для нього організовуються додаткові заняття, передбачені в більшості парашутних клубів. Успішно закінчивши їх, він допускається до стрибків.

Що таке скайдайвинг або як скайдайвери пірнають в небо

Стрибки з парашутом залучають тих, хто прагне відчути себе птахом, проте сам парашут заважає відчути політ у повній мірі. Літати без допоміжних засобів вміють скайдайвери - парашутисти, які відкривають для себе небо у вільному польоті до розкриття купола.

Парашутний спорт багатогранний, кожен може вибрати для себе вид стрибків, але саме скайдайвинг - в перекладі «пірнання в небо», дозволяє ковзати по потоках повітря, виконувати трюки, будувати фігури. Раніше скайдайвинг був частиною парашутизму, зараз же він виділився в окрему категорію.

Точної дати появи скайдайвинга немає, його почали потроху практикувати парашутисти, які намагалися більше часу провести в небі, не відкриваючи купол. Їх бажання було настільки сильним, що зараз скайдайвинг - один з найпопулярніших видів повітряного спорту.

Скайдайвинг по праву вважається одним з найбільш видовищних і найкрасивіших видів екстриму. Небо, по якому пливе спортсмен, здається ближче і доступніше, тому вільне падіння так сильно приваблює екстремалів.

Висота, з якої стрибають скайдайвери, може доходити до 2 кілометрів, тоді як звичайні стрибки здійснюються з висоти 800-900 метрів. А додаткові метри - це додаткові секунди, проведені в небі.

Спробувати себе в ролі скайдайвера можна, тільки гарненько пострибавши з парашутом. Ідеальне вміння розраховувати секунди до розкриття купола і до приземлення - обов'язкова умова для пірнання в небеса. У вільному падінні потрібно буде продовжувати вчитися рахувати, але робити це вже на автоматі. Чим більша висота, тим довше може тривати політ без парашута, але відкрити його все ж доведеться. Досвідчені скайдайвери розважаються відкриттям парашута якомога пізніше, але вони точно знають межу.

Ставши окремим парашутним спортом, скайдайвинг розділився на кілька видів:

 • Фігурне групове пірнання - це побудова тих самих повітряних фігур, від вигляду яких захоплює дух. Для виконання цих трюків спортсмени не день і не два тренуються на землі, розраховуючи все до мілісекунд;

Джерело фото: http://extremesport.esy.es

 • Фрістайл або висотний балет - танець в повітрі. Фрістайлом найчастіше захоплюються «земні» танцюристи, акробати, гімнасти - всі ті, хто має почуття ритму і хорошу гнучкість. Танці, як і у фігурному пірнанні, теж відпрацьовуються на землі, але за допомогою спеціального обладнання, яке імітує невагомість;
 • Фріфлай - вид скайдайвинга, в якому спортсмени виконують трюки в положенні сидячи або головою вниз. При таких положеннях тіла в повітрі швидкість падіння збільшується. Якщо зазвичай вона складає близько 100 км / год, то головою вниз або сидячи, летіти доводиться більш ніж в рази разів швидше - зі швидкістю 250 км / год. Цей вид небесного плавання вважається небезпечнішим за інші, оскільки від такої швидкості голова може піти обертом. Особливо, якщо летіти цією головою вниз.
 • Скайсерфінг - вид скайдайвинга, який практично перейшов в окремий тип парашутного спорту. Ловити хвилю, як доводять скайсерфери, можна не тільки в океані, а й в повітрі. На борт літака кожен небесний серфер бере з собою дошку - монолижу, разом з якою вистрибує з літака і під час вільного польоту ловить повітряні потоки. Щоб стати скайсерфером, спочатку треба стати парашутистом, потім звичайним скайдайвером і лише потім отримати право літати на дошці.

Джерело фото: http://www.freebash.org

Скайдайвинг вважається вкрай небезпечним видом повітряного спорту - оскільки є ризик занадто глибоко пірнути в небо і забути вчасно розкрити парашут. У той же час саме скайдайвинг називають малонебезпечним парашутним екстримом, тому що у скайдайвера більше часу, ніж у звичайного парашутиста, щоб відкрити парашут і згрупуватися для приземлення. Тому все залежить від самого небесного дайвера - буде небезпечним його політ чи ні.

Є і фактори, які не залежать від майстерності скайдайвера - повітряні завихрення і збої в організмі. До розкриття купола парашутист, який вільно летить,  повністю залежить від повітряних потоків - куди вони, туди і він. Непередбачені повітряні вири можуть закрутити, перевернути або навіть влаштувати небесне сальто кілька разів поспіль. Це може дезорієнтувати, вибити з ритму. Але досвідчені скайдайвери знають про такі форс-мажори і успішно з ними справляються.

Інша справа, якщо від таких струсів дестабілізується вестибулярна система організму. Негативні наслідки такого збою - нудота, запаморочення і навіть непритомність. Тому скайдайвери не літають одні - поруч з ними оператори, які знімають стрибок і в разі необхідності нададуть допомогу. На жаль, якщо вас заколисує навіть на каруселі, скайдайвинг навряд чи принесе задоволення.

Скайсерферам також неприємності можуть доставити їх дошки - потоки повітря підхоплюють монолижі краще людини і, не впоравшись з керуванням повітряної дошкою, можна закрутитися, перевернутися або заплутатися в кріпленнях монолижі.

Але ніяка можлива неприємність не може перекрити відчуття легкості, ширяння, свободи від земного тяжіння. Скайдайвинг впорскує в кров не тільки адреналін, а й величезні порції гормону радості - ендорфіну, від щастя хоча б кілька секунд бути крилатим.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики