про твої фінанси

Кращі місця для банджі-джампінгу

Політ завжди був об'єктом мрій людини, адже тільки в польоті можна відчути справжню свободу. Банджі-джампінг - відмінний спосіб відчути таку свободу для тих, кому стрибків з парашутом вже не досить. Prostobank.ua ознайомить з кращими місцями банджі-джампінгу, в тому числі в Києві.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Роуп або банджі
  2. Чи є спецвимоги?
  3. Банджі-джампінг в Китаї, у Франції, Непалі та інших країнах світу
  4. Банджі-джампінг в Україні

Банджі-джампінг стає все більш і більш популярним як у всьому світі, так і на просторах України. Майже кожне поважаюче себе висотне місто-мільйонник має власні майданчики для вільних стрибків зі страховкою. Такий вибір змушує серйозно задуматися, що саме вибрати і де це шукати.

Роуп або банджі

Прошу не плутати ці два поняття — роуп-джампінг і банджі-джампінг.

У першому випадку після вільного падіння людина без ривків виходить у маятник і розгойдується як на тарзанці. Для хорошої амортизації використовують спеціальне альпіністське спорядження, система обов'язково дублюється: якщо раптом перша не спрацює, людину зупинить друга. Стрибки здійснюють з мостів, будівель або з прямовисних чи рівних скель.

Для банджі-стрибків використовують еластичні канати, тому людина якийсь час теліпається на них вгору-вниз. Зазвичай стрибають з мостів або спеціально обладнаних вишок-кранів. Стрибки можуть бути з зануренням у воду або без.

Тобто за роуп-джампінгу виходиш у маятник (при цьому людина прив'язана за груди, пояс і ноги спеціальними альпіністськими мотузками), а за  банджі-джампінгу — розгойдуєшся вгору-вниз (при цьому людина прив'язана тільки за ноги розтягненим канатом).

До речі, засновник роуп-джампінгу Ден Осман загинув під час стрибків зі скель. Саме тому сучасні джампери обмежують себе, запроваджуючи суворі вимоги до техніки безпеки.

Ті, хто серйозно захоплюється цим екстремальним видом спорту, прагнуть освоїти і завоювати не тільки нові висоти, але і нові «піруети». Адже чим довше триває вільне падіння, тим красивіше можна стрибнути, використовуючи різні акробатичні трюки.

Найскладніше — зважитися на перший крок.

Чи є спецвимоги?

У нас не та країна, де стежать за дотриманням виконанням правил. Однак, якщо ви бережете себе, то не варто стрибати якщо ви:

  • вагітна;
  • маєте підвищений артеріальний тиск;
  • страждаєте на серцеву недостатність, нервові розлади чи епілепсію;
  • маєте травми хребта;
  • маєте серйозні проблеми із зором;
  • важите менше 45 або більше 115 кг.

Також вас не допустять до стрибка, якщо ви неповнолітній і прийшли без одного з батьків.

Пам'ятайте, що в будь-якому випадку є небезпека травматизму, тому стежте, щоб організатори надавали страховку від нещасного випадку. Якщо це роуп-джампінг — обов'язково необхідний шолом.

Вибір одягу залишається за вами, але він не повинен обмежувати ваші рухи і мати колючих аксесуарів. Також треба зняти окуляри і прикраси.

Банджі-джампінг в Китаї, у Франції, Непалі та інших країнах світу

Лідером серед міських майданчиків у всьому світі по праву може вважати себе Макао. Територія Китаю зі спеціальним статусом може похвалитися не тільки гральним туризмом, а й одним з найпопулярніших місць для банджи-джампінгу. Майданчик для стрибка розташовується на 338-метровій телевізійній вежі, з якої відкривається чудовий вид на все місто. Стрибок з висоти 233 метри завершується спуском на повітряну подушку, що теж додає комфорту та інтересу такій розвазі.

Крім майданчиків, які розташовані у великих висотних містах, особливо популярні для банджи-джампінгу мости. Серед таких мостів особливу популярність має Royal Gorge Bridge, який перетинає річку Арканзас. Міст популярний не тільки своєю висотою, а й загальним антуражем. Така атмосфера досягається завдяки масивності каньйону, над яким розташований міст. Майданчик для банджи-джампінгу розташований на висоті 321 метр, що є абсолютним рекордом за висотою таких майданчиків. Довжина польоту складе близько шести секунд, а найбільша висота такого стрибка склала 240 метрів, що теж є рекордом. До речі, сам міст теж досить цікавий тим фактом, що на вигляд являє собою досить тендітну конструкцію з покриттям з дощок.

Іншим цікавим мостом для стрибків є Pont de Ponsonnas, який розташований у Франції. Сам міст виглядає досить переконливо і вселяє впевненість, проте річка Драк, через яку лежить міст, змушує задуматися навіть безстрашних джамперів. По суті, цей міст є однією з найпопулярніших майданчиків для джампінгу в Європі. Висота стрибка становитиме 102 метри, що дорівнює приблизно трьом секундам польоту.

Джерело фото: http://www.freeimages.com/

Досить цікаве місце для стрибків - міст The Last Resort в Непалі. На підвісному мості перехоплює подих, людям із слабкими нервами краще не намагатися стрибати з нього - адже навіть пройтися по ньому досить хвилююче. З іншого боку, The Last Resort один з найкрасивіших майданчиків для банджи-джампінгу, що досягається завдяки красі навколишньої природи. Висота польоту складе 160 метрів, хоча є можливість попросити пролетіти менше. Це місце гідне сміливців-цінителів дикої природи.

Не менш дивним можна назвати міст над Коринфським каналом. Це місце, на противагу попередньому, привертає джамперів всього світу не красою природи. Найцікавішим тут є саме відсутність чого-небудь, крім каньйону з боків і води внизу. Під час 76-метрового стрибка створюється враження, що ти знаходишся на одному місці. Лише подивившись вниз, можна оцінити, наскільки ти наблизився до води. Цей секундний стрибок ідеально підійде мінімалістам, які не потребують барвистих картин навколо, а зосереджені на стрибку.

Каньйон Невіс в Новій Зеландії змушує подивитися на банджі-джампінг з абсолютно нової точки зору. Справа в тому, що майданчик для стрибків над каньйоном облаштований особливим чином. Джампер летить не строго вниз, а описує дугу, пролітаючи вниз і вперед у напрямку стрибка. Такий формат стрибка призводить не тільки до збільшення часу польоту, який тут становить цілих вісім з половиною секунд, але і дарує зовсім нові відчуття. Цей майданчик користується особливою популярністю і у професійних екстремалів.

Банджі-джампінг в Україні

Варто зауважити, що за останні кілька років банджі-джампінг набув популярності і в Україні. Природно така популярність породила бум пропозицій зі стрибків такого формату на вітчизняному ринку. Розглянемо найбільш популярні місця, які варто відвідати.

Одним з найвідоміших місць для банджи-джампінгу в Україні є Кам'янець-Подільський. Поступове переформатування міста з суто історичного туризму захопило і сферу екстремальних видів спорту. Після польотів на повітряних кулях і етапів з маунтинбайку список екстремальних розваг поповнив і банджи-джампінг. Стрибки здійснюються з одного з найвищих мостів України з ліричною назвою «Лань, що біжить». Висота цього моста становить 54 метри, що значно поступається вищеописаним світовим лідерам. Однак краса навколишньої місцевості і вид на річку явно додасть драйву в стрибку.

Джерело: http://jumping.com.ua

Істотною перевагою цього майданчика перед світовими буде і її ціна - 400 гривень за стрибок. Для прикладу: стрибок з телевежі в Макао обійдеться в 980 доларів, а в Корінфському каналі близько 120 доларів.

Іншим варіантом на просторах України буде острів Хортиця, який розташований в Запоріжжі. Стрибки в цьому місці будуть більш видовищними з точки зору річки - під вашими ногами будуть грюкати води Дніпра. Висота такого стрибка буде меншою - близько 40 метрів. Правда така різниця буде не так відчутна - і там, і там летіти приблизно півтори секунди. Ціна ж тут буде ще демократичніше - всього 300 гривень.

Не обійшли стороною питання банджі-джампінгу і в столиці. Київ пропонує стрибки з моста над Дніпром, який знаходиться в Гідропарку. Варто відзначити, що саме в Києві пропонують варіант стрибка з зануренням в воду. Такий стрибок дарує абсолютно нові відчуття, однак вимагає певної моральної підготовки. Висота вежі становить 40 метрів, що знову-таки досить близько до всіх альтернативних варіантів по Україні. Ціни ж в Києві будуть найвищими - 450 гривень за стрибок.

Банджі-джампінг це те, на що варто витратити свій час і гроші, хоча б у форматі українських пропозицій. І потім, як стверджує більшість джамперів - таке відчуття абсолютно неповторне.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Вклади від 1000 грн або 100 дол.

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Пиреус Банк

Вигідний депозит під 10% річних на 10 місяців!

Інвестуйте вигідно!

Унікальна пропозиція від Піреус Банку: депозит в гривні під 10% річних на термін 10 місяців.

Піреус Банк - це надійний міжнародний банк зі столітньою історією та вигідними депозитними програмами!

Корисні статті з даної тематики