про твої фінанси

Як знайти роботу і успішно працевлаштуватися. Помилки здобувача

Як і де знайти хорошу роботу? Які існують методи для пошуку роботи сьогодні? На що звертати увагу при використанні того чи іншого методу працевлаштування? Які особливості кожного з методів?


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що необхідно на старті
 2. Агентства бувають різними
 3. Кар'єрний консультант поспішає на допомогу
 4. Пошук роботи сьогодні: способи, особливості, переваги та недоліки

  4.1 Найпопулярніші сайти пошуку роботи в Україні

 5. 10 помилок здобувача, або Чому вас не беруть на роботу

Що необхідно на старті

Варіантів пошуку роботи не так вже й багато і їх можна буквально перерахувати.

Дуже часто ми намагаємося діяти через свої зв'язки, звертаючись до знайомих, друзів, родичів. І це правильно, тому що позитивна рекомендація спрощує процес працевлаштування. У цьому випадку навіть диплом і досвід роботи мають не саме пріоритетне значення в порівнянні з хорошими «вступними» від надійної людини, думці якої довіряють.

Але, далеко не у всіх є зв'язки і контакти, що забезпечують працевлаштування за фахом або на відкриту вакансію в хорошій фірмі. А значить, людина починає активний пошук самостійно - чи то через інтернет-сайти і соцмережі, то чи через агентства з працевлаштування. Саме це і є «стартовий» етап, який бажано здійснити правильно з найменшими втратами сил і часу. І починати доводиться з  резюме.

По суті резюме це ваш «соціальний портрет», де ви окреслюєте ваші освіту, знання, навички та здібності, які пропонуєте соціуму (в особі роботодавця), як потрібні і корисні для суспільства.

Від того, наскільки правильно і точно буде відтворено ваш «портрет», залежить мало не 70% успішного пошуку роботи. До того ж, з деяких пір, крім резюме претендентам пропонується скласти ще й   мотиваційний лист. Як стверджують фахівці, багатьох претендентів на вакантне місце це ставить в тупик і вони або відправляють резюме без такого супровідного документа, або складають його по-справжньому безглуздо.

За великим рахунком,  мотиваційний лист  - це те ж саме, що і супровідний лист. Тобто документ, який ви відправляєте разом з  резюме  і у вільній формі пишете те, що жорсткий формат резюме не дозволяє написати в принципі. Чому деяким роботодавцям необхідно отримати від вас такого листа? З його допомогою ви маєте можливість «повідомити» роботодавцю свою мотивацію, тобто причини, чому ви хочете влаштуватися на роботу саме в цю компанію. 

А причини можуть бути самі різні: у вас у вузі проводили майстер-класи фахівці цієї фірми і ви ще зі студентської лави марили про роботу в цій компанії, або вам, як журналісту дуже подобається редакційна політика певного журналу / газети і т.д. А ще, ваше бажання повинно бути мотивоване, наприклад, прагненням проявити себе в певній сфері або тут є можливість творчої або наукової свободи і т.д. Тобто ваші мотиви повинні бути такими, щоб вони розкривали вас як особистість з певними прагненнями і життєвими цілями. Причому, це має бути правдою. Інакше, навіть якщо вас візьмуть на роботу, ви незабаром розчаруєтеся і втратите до неї інтерес. А це в підсумку призведе ... Так, до чергового пошуку роботи.

Джерело фото:  http://newbrowse.ru/

І резюме, і мотиваційний лист є головними провідниками в пошуку роботи через інтернет, соцмережі або ж через оголошення в друкованих виданнях. Ось, чому на цьому «старті» потрібно бути добре або навіть бездоганно підготовленими. У цьому вам дуже допоможуть поради та статті грамотних, досвідчених експертів в питаннях працевлаштування, які можна знайти в інтернеті. І на отримання такої важливої ​​інформації не варто шкодувати час і сили.

Агентства бувають різними

Починаючи пошук роботи, багато хто з нас вирішують відразу звертатися в кадрові агентства, так як впевнені, що фахівці і база вакансій прискорять і успішно закінчать пошук. Це цілком реально, але тільки, якщо ви зрозумієте і правильно виберете агентство. Адже кадрові агентства бувають різні.

Один з основних критеріїв, що визначають роботу кадрового агентства, - це з кого воно бере гроші за свої послуги. Кадрові агентства, які шукають фахівців на замовлення роботодавців, називаються  рекрутинговими агентствами  (агентствами з підбору кадрів). Кадрові агентства, які шукають роботу для претендентів, називаються  агентствами (бюро) з працевлаштування.

 • Рекрутингові агентства  діють виключно в інтересах роботодавців і, відповідно, роботу ні для кого не шукають. Так само як і не беруть грошей з претендентів (навіть в разі успішного працевлаштування). Якщо ви зможете переконати рекрутерів, а потім і роботодавця, що ви той самий кандидат, який зможе впоратися з функціями і завданнями потрібного роботодавцю фахівця, - у вас будуть дуже хороші шанси  влаштуватися на роботу  через рекрутингове агентство. 
 • Агентства з працевлаштування  найчастіше піддаються нарікань з боку охочих знайти роботу. Це відбувається через їх мізерну ефективність, що межує з шахрайством. У більшості претендентів складається враження, що агентства з працевлаштування тільки і займаються, що збором грошей за реєстрацію, а ніякої допомоги в працевлаштуванні при цьому не роблять. Якщо навіть вони і надають здобувачеві якісь вакансії, то їх "цінність" - незначна. Інформація про вакансії часто виявляється недостовірною, а роботодавці - несерйозними.

А адже агентства з працевлаштування, якраз і покликані працевлаштовувати і, якщо вони це роблять професійно, то не шкода заплатити за це гроші і навіть відсоток у разі успішно проведеної роботи.

Так що, якщо ви вирішили звернутися за допомогою в агентство з працевлаштування, бажано спочатку навести про нього довідки. Обов'язково підпишіть з даними агентством з працевлаштування договір, в якому повинні бути вказані всі послуги, які вони повинні вам надати, їх вартість, терміни виконання і т.п. Попросіть співробітників агентства з працевлаштування, щоб вони надали вам контакти кількох клієнтів, яких вони реально  працевлаштували .

Кар'єрний консультант поспішає на допомогу

Крім рекрутингових агентств і агентств з працевлаштування є ще одна категорія компаній, що працюють на ринку праці. Це компанії, що займаються  кар'єрним консультуванням.

Що це означає? Такі фірми, як і агентства з працевлаштування, діють на замовлення здобувачів. Різниця в тому, що послуги  кар'єрних консультантів  коштують дорожче, а спектр послуг - набагато ширше. Так, наприклад, сервіс такої компанії може включати в себе коригування резюме, підготовку до співбесід, розміщення резюме на сайтах по роботі, наведення довідок про роботодавця і т.д. Природно, що в такому випадку шанси знайти бажану роботу стають набагато вище. 

Джерело фото:  http://interview-tips-for-success.blogspot.com/

Випадків, коли варто звернутися до кар'єрного консультанта, є більш ніж достатньо. Особливо це актуально для молодих фахівців, які не мають достатнього досвіду спілкування з роботодавцями, а відсутність трудового стажу дуже часто створює проблеми при працевлаштуванні.

Є й інші випадки. Наприклад, здобувачі, у яких присутні якісь проблеми або специфічні нюанси в трудовій біографії: великі  перерви в стажі ,  зміна  професії .  Бувають випадки, коли людина пропрацювала багато років на одній роботі і просто погано уявляє, як взагалі потрібно шукати роботу. Процес пошуку роботи може перетворитися для нього в справжній стрес.  

У цих та інших випадках не варто соромитися вдаватися до послуг кар'єрного консультанта. Правда, перш, ніж це зробити, - не завадить навести довідки про репутацію такого агентства і його фахівців, задати ваші запитання і укласти договір, який слід уважно вивчити. І тільки після такої «перестраховки», спокійно оплачуйте пропоновані послуги.

На закінчення, хочеться додати - яким би професійним і досвідченим не був би кар'єрний консультант або HR-менеджер, відповідальність за вашу долю несете тільки ви самі.

Пошук роботи сьогодні: способи, особливості, переваги та недоліки

Нижче перераховані основні методи пошуку нового місця роботи:

 • Офіційні сайти працевлаштування
 • Кадрові та рекрутингові агентства
 • Друковані видання
 • Дошки оголошень
 • Корпоративні сайти
 • Відвідування компаній
 • Відправлення резюме безпосередньо в компанію
 • Використання соціальних мереж
 • Рекомендації

Найпопулярніші сайти пошуку роботи в Україні

Сьогодні найбільш поширеним способом пошуку роботи є розміщення резюме на сайтах з працевлаштування або перегляд вакансій компаній на цих же сайтах. Причому цим каналом пошуку активно користуються як здобувачами, так і роботодавці. Чому? Все просто, зручно, швидко, в більшості випадках безкоштовно.

Отже, що робить інтернет найбільш використовуваним каналом пошуку роботи:

 • доступність, адже сьогодні інтернет є практично у всіх (якщо не вдома, то на роботі)
 • простота використання (навіть середній користувач без особливих зусиль розбереться в «премудрості» реєстрації на сайті, відстеження відгуків, відповідях на запити роботодавців і т.д.)
 • оперативність (після попадання резюме на сайт до першого відгуку може пройти всього кілька хвилин)
 • дешевизна, оскільки в більшості випадках відсутня плата за розміщення резюме і перегляд вакансій.

Порада. Якщо ви молодий спеціаліст, що подає надії, чи маєте незначний досвід роботи і, природно, не претендуєте на ТОП позиції в великі компанії, то пошук роботи через інтернет сайти працевлаштування - саме те, що вам потрібно!

Найбільш популярні на сьогодні сайти працевлаштування:

Агентства (кадрові / рекрутингові)

Є, були і будуть. Звичайно, з розвитком інтернету їх роль дещо змінюється (раніше це був найбільш ефективний канал пошуку роботи), але не згадати кадрові / рекрутингові агентства в нашому переліку не можна.

Рекрутингові агентства не беруть грошей з здобувача, оскільки всі витрати оплачує замовник - компанія.

Пошук роботи через агентство можна назвати більш довгостроковим проектом (принаймні, якщо порівнювати з вищеописаним методом пошуку роботи через сайти працевлаштування), проектом більш «виваженим», з відточеним роками механізмом підбору кадрів.

Тут вам і характеристику напишуть, і психологічний портрет складуть, і врахують всі побажання до майбутньої роботи.

Чим же гарні рекрутингові агентства:

 • працюють безпосередньо з багатьма великими компаніями
 • мають великі бази вакансій / резюме
 • володіють хорошими фахівцями в сфері підбору персоналу
 • часто працюють під замовлення з переманювання «замовлених» співробітників безпосередньо, тобто займаються хедхантінгом (від англ. headhunting - полювання за головами, де head - голова і  hunting - полювання).

Кадрові агентства беруть гроші з претендентів, але при цьому часто дають гарантію обов'язкового працевлаштування.

Оскільки безпосередньо з компаніями не працюють, то для пошуку вакансій використовують всі ті ж сайти з працевлаштування та друковані видання.

Слід зазначити, що останнім часом намітилася тенденція до об'єднання принципів роботи двох типів компаній (рекрутингові та кадрові агентства) в рамках великих кадрових холдингів або компаній.

Компанії-лідери на ринку підбору персоналу в Україні:

Оголошення в друкованих виданнях (газети, журнали)

Незважаючи на всі переваги інтернету, ще існують друковані видання, що спеціалізуються на працевлаштуванні. Правда, про друковані видання, заради справедливості, варто відзначити, що:

 • з кожним роком їх стає все менше і менше;
 • в своїй більшості вони спрямовані на робочі спеціальності і менеджерів з продажу;
 • мають орієнтацію на певний регіон (місцевий характер);
 • стягування плати за розміщення оголошення / резюме.

Найбільш популярні друковані видання з працевлаштування:

Дошки оголошень

Це досить давній, малоефективний сьогодні, але, тим не менш, все ще існуючий метод пошуку роботи.

Слід зазначити, що цей канал пошуку роботи підійде виключно для:

 • робітничих спеціальностей;
 • молодих і тих, хто не мають певної кваліфікації;
 • для зовсім зневірених людей в пошуку гідної роботи.

Окремо варто виділити дошки оголошень при компаніях / організаціях. Зазвичай вони розміщуються на прохідних або біля адміністративних корпусів компаній / підприємств.

Корпоративні сайти компаній

Окремо виділили сайти компаній, оскільки це щось середнє між «дошками оголошень» і «сайтами з працевлаштування». Використовується принцип оголошень, але каналом виступає інтернет (інтернет-сайт компанії).

Сьогодні багато компаній, в основному великі, використовують свій корпоративний сайт як інструмент залучення співробітників на роботу. Природно, для цього компанія повинна бути відомою, а сайт повинен бути досить відвідуваним.

Відвідування компанії

Якщо ви маєте величезне бажання працювати в конкретній компанії / компаніях, ви можете відвідати її особисто, звернутися безпосередньо до співробітників підрозділу персоналу (якщо таке відсутнє, то до особи, яка займається підбором або навіть адміністратору) і передати їм своє резюме.

Але пам'ятайте, не факт що за даною спеціальністю відкрита вакансія в даний момент, та й чи потрапить ваше резюме в потрібні руки в принципі.

Природно, якщо ви вже чогось досягли і вам не 20 років, то щоб вдатися до такого методу отримання роботи у вас повинні бути дуже вагомі причини.

Відправлення резюме безпосередньо в компанію

На сайті компанії можна відшукати (правда, іноді це вимагає особливих зусиль) адресу електронної пошти для відправки резюме. Найкраще, якщо це буде e-mail підрозділу підбору або управління персоналом. Якщо ж контактні дані цих підрозділів відсутні, можна скористатися загальнокорпоративною електронною адресою.

Недоліки цього методу аналогічні відвідуванню компанії безпосередньо.

Використання соціальних мереж

Соціальні мережі все більше і більше відвойовують наш час і увагу. Якщо раніше, соцмережі розглядалися тільки як можливий канал спілкування, то тепер - це повноцінний канал пошуку роботи.

Ефект прямо пропорційний тому, скільки людей побачать ваше повідомлення і ясно, що чим більше, тим краще. А кількість переглядів залежить від кількості ваших друзів, цілеспрямованого розміщення оголошення на стінах професійних співтовариств або стінах цікавлять вас компаній.

Особливу увагу слід приділити соцмережі LinkedIn, оскільки вона від початку була задумана як соціальна мережа для професіоналів, головною «фішкою» якої є можливість спілкування роботодавців та шукачів в одному місці, на одному сайті.

Нижче перераховані найбільш популярні соцмережі, розміщення оголошення в яких значно підвищить ваші шанси знайти нову роботу.

Рекомендації

На мій погляд, один з найбільш «тверезих» в плані підходу до вибору співробітника метод. Найбільш підходящим його можна вважати при пошуку співробітника в невеликі компанії, коли співробітники рекомендують своїх колег за попередніми місцями роботи / навчання.

Чим гарний даний канал пошуку роботи?

 • спочатку є людина, яка може за вас поручитися;
 • така людина підсвідомо несе відповідальність за рекомендовану людину, і здобувач, знаючи це, буде боятися підвести (буде більш відповідально ставитися до роботи).

На закінчення хочеться додати, що це основні, але далеко не всі методи пошуку роботи в сучасних умовах. Напевно можна до цього списку додати ще кілька дієвих методів. Пишіть в коментарях, будемо раді розширити існуючий список.

PS Завжди вважалося, що співробітник, який думає про зміну роботи - поганий співробітник, і не доб'ється особливого успіху ні в якій з компаній. Треба, перш за все, наполегливо працювати над собою і віддаватися компанії на всі 100%, і тоді тебе обов'язково помітять (а то й свої, то конкуренти або хедхантери) і винагородять ваше прагнення розвиватися по праву.

10 помилок здобувача, або Чому вас не беруть на роботу

Помилки в резюме

Про те, як правильно писати резюме, в інтернеті можна знайти сотні, якщо не тисячі матеріалів. Правила його складання більш-менш універсальні, і з ними може ознайомитися кожен. Тому опишу тут тільки ті нюанси, з якими довелося зіткнутися на практиці.

Помилка перша: неадекватна мета

Як не дивно, для більшості авторів резюме, з якими довелося зіткнутися, призначення графи «мета» в резюме залишається загадкою. Хоча насправді воно просто як двері: тут потрібно всього лише вказати вакансію, на яку ви відправляєте це конкретне резюме.

Справа в тому, що в компанії, особливо великій, може бути відкрито одночасно декілька вакансій, і менеджеру з персоналу потрібно зрозуміти, в яку стопочку відкласти ваш життєпис. А тому не потрібно писати в цій графі мету всього вашого життя або професійної кар'єри на найближчі десять років.

Інший очевидний висновок з цієї ж інформації: для кожної вакансії мета резюме повинна бути своєю. Якщо ви вказали в графі мета «робота у великій міжнародній компанії» і прислали його в невелику українську фірму - будьте готові як мінімум до питань на співбесіді на цей рахунок. Як максимум - ваше резюме зовсім не приймуть до розгляду за формальною ознакою.

Помилка друга: зайві елементи в резюме

Звичайно, резюме повинно відображати всі якості здобувача, в тому числі (для деяких професій) - креативність і неординарність. Але іноді претенденти відверто перегинають палицю. Доводилося стикатися з резюме, що містять епіграф, цитати відомих людей, і навіть цитати висловів самого автора резюме. А іноді і все перераховане разом.

Загалом, надлишку креативу в резюме краще уникати. Хіба що ви улаштовуєтеся на посаду аніматора. В іншому випадку, навіть якщо світогляд когось із великих людей вам дуже близький, і ви вважаєте за необхідне це підкреслити - використовуйте графу «Про себе» або «Інтереси та захоплення».

До слова, думки з приводу того, чи потрібно в резюме фото здобувача, різняться навіть серед менеджерів по персоналу з великим стажем.

Універсальна порада звучить так: вказуйте в резюме тільки те, за що вас повинні взяти на роботу. Якщо ви претендуєте на посаду телеведучого, то фото не завадить. Якщо ж ви хочете влаштуватися програмістом, то зовнішність - не той критерій, за яким вас будуть оцінювати.

Помилка третя: занадто докладний опис ваших заслуг

Перше правило написання резюме говорить: резюме не повинно перевищувати за обсягом одну сторінку. У виняткових випадках - коли ви дійсно кваліфікований фахівець з великим досвідом - допустимо дві сторінки.

Якщо у вас не виходить вміститися в такий обсяг, видаляйте зайве. Деякі претенденти примудряються перерахувати в резюме всі вивчені в університеті предмети і детально описати всі обов'язки на попередньому місці роботи. Це зайве: варто залишити тільки те, що стане в нагоді в оцінці вас як кандидата на конкретну вакансію.

Те ж стосується і вашого додаткової освіти: якщо ви претендуєте на посаду бухгалтера, то про пройдені курси крою та шиття можна не писати. Не перераховуйте курси іноземної мови - краще у відповідній графі вкажіть мови, якими володієте, і ваш рівень. Зайвим буде і вказівка ​​окремих лекцій або презентацій, які ви відвідали, навіть якщо їх проводили імениті лектори. Очевидно, що одна лекція не підвищила радикально вашу кваліфікацію, і, зробивши основний акцент на ній, ви змусите роботодавця думати, що нічим більше істотним похвалитися не можете.

Ще один невдалий крок: перерахування всіх ваших опублікованих робіт. Це допустимо, якщо їх у вас в наявності не більш трьох-п'яти штук. Але зустрічаються претенденти, які вказують в резюме дві сторінки посилань на свої статті в інтернет-виданнях. Не робіть так: навіть якщо роботодавцю цікаво, як ви пишете, він не захоче перечитувати два десятка статей. І вже тим більше не змушуйте його тикати в усі посилання навмання. Краще самі виберіть три-чотири найвдаліші публікації, відповідні темі вакансії, і вкажіть їх назви з гіперпосиланнями - заодно представите свої журналістські або письменницькі здібності в кращому світлі.

Помилка четверта: сумбурна подача інформації

Видаляти зайве корисно ще й для того, щоб роботодавцю відразу кинулися в очі ті якості, які роблять вас підходящим кандидатом на конкретну посаду. Але і залишилася інформацію потрібно структурувати так, щоб вона служила цій меті.

Наприклад, освіту краща описувати, в зворотному хронологічному порядку - починаючи з останньої отриманої кваліфікації. Якщо їх кілька - з тієї, яка відповідає вакансії. Тоді до вашої початкової школи роботодавець може і не дочитати, а ось якщо трапиться навпаки - буде прикро. Аналогічно описується і досвід роботи, якщо у вас вже було кілька робочих місць.

Зовсім небажано змішувати в тексті резюме мови: пишіть на якійсь одній, бажано на тій, на якій складено опис вакансії. Якщо цим критерієм скористатися неможливо - використовуйте «безпрограшний» - державна мова. Якщо для вакансії потрібне обов'язкове володіння, скажімо, англійською - то краще на ній і писати резюме.

Крім цього, небажано змішувати в тексті резюме різні стилі. По суті це все-таки формальний документ, і навіть якщо ви письменник-фантаст - в резюме краще дотримуватися офіційно-ділового стилю. Для більш «живого» звернення до роботодавця можете використовувати супровідний лист.

Помилки на співбесіді

Якщо ваше резюме «спрацювало» і вас запросили на співбесіду - не поспішайте розслаблятися. На цьому етапі претенденти також роблять чимало помилок, яких не так складно уникнути.

Помилка п'ята: ви нічого не знаєте про компанію і вакансію

Кожен роботодавець хоче бачити, що здобувач мріє працювати саме у нього. «Я хотів би працювати в великому банку, але поки мене не беруть, переб'юся тимчасовим заробітком у вашій організації» - як би говорить претендент, що не спромігся зібрати інформацію про компанію, куди прийшов на співбесіду.

Але навіть якщо ігнорувати цей факт, вивчити інформацію про компанію вам буде корисно: можливо, вона вам не підходить, і не варто витрачати час на співбесіду.

Звичайно, буває так: ви розмістили резюме на сайті пошуку роботи і отримали пропозицію від невідомого ТОВ, що не має навіть сайту в інтернеті. В такому випадку дізнатися багато про компанію заздалегідь не вийде. Але, принаймні, ви повинні мати уявлення про професію, на яку претендуєте. Кандидат в журналісти, не здатний назвати жодного відомого українського або іноземного журналіста, виглядає не дуже переконливо.

Помилка шоста: ви приходите невчасно

Вважається, що спізнитися на співбесіду - значить гарантувати собі відмову в прийомі на роботу. Загалом, так і є - запізнившись на півгодини, ви зарекомендуєте себе неорганізованою і безвідповідальною людиною, а таку мало хто захоче бачити своїм співробітником.

Якщо через форс-мажор ви не встигаєте приїхати вчасно, то, як мінімум, зателефонуйте і попередьте про запізнення заздалегідь. Так ви не позбудетеся від негативного амплуа повністю: швидше за все, ви все одно вибиває з графіка вашого потенційного начальника. Але цей «прокол» ви зможете загладити, якщо поб'єте його уяву на співбесіді.

Ще більш невдале рішення - прийти раніше призначеного часу. З'явившись за півгодини до співбесіди, ви ставите роботодавця в незручне становище, якщо звичайно у нього немає приймальні, в якій вас попросять почекати. Уявіть, що через вас керівнику або менеджеру з кадрів доведеться проковтнути обід не розжовуючи або зовсім його відмінити: ви б самі в такій ситуації захотіли брати себе на роботу?

Якщо так вийшло, що ви приїхали на співбесіду раніше, то краще прогуляйтеся навколо офісу або зайдіть в найближчий магазин, але в двері до роботодавця постукайте вчасно.

Помилка сьома: ви показуєте, що вам не цікаво

У той момент, коли вам розповідають про посадові обов'язки і умови вакансії, має сенс слухати уважно, дивлячись на співрозмовника. Здобувач, який вивчає в подібній ситуації плакати на стінах або розглядає інших співробітників, з дуже низькою ймовірністю зацікавить роботодавця. Не дивуйтеся, якщо після такої співбесіди вам не передзвонять.

Звичайно, може бути, що вакансія не виправдала ваші очікування і вам дійсно дуже нудно. Але тоді логічно буде сказати про це інтерв'юеру і не забирати його час.

Помилка восьма: ви хочете показати, що знаєте більше роботодавця

Цілком можливо, що ви захистили дисертацію по методам статистичного аналізу. Але навіть якщо керівник підрозділу, в якому ви хочете працювати, неправильно вжив статистичний термін - не потрібно поправляти його прямо на співбесіді. Знайдіть інший спосіб продемонструвати свої блискучі знання - і, можливо, за них вас візьмуть на роботу. Але не намагайтеся повчати роботодавця на співбесіді, в такому випадку вас хіба що вважатимуть вискочкою.

Якщо ж вам здалося, що в компанії взагалі працюють не так як потрібно, і ви все знаєте краще, то подумайте: чи потрібна вам ця робота? Може, вам краще відкрити свою компанію?

Не менш важливо

Навіть кандидат з блискучим резюме, що прекрасно показав себе на співбесіді, може «пролетіти» повз вакансії. Для цього є як мінімум дві причини.

Помилка дев'ята: ви несерйозно сприйняли тестове завдання

Якщо після або під час співбесіди вам запропонували пройти тестове завдання, то знайте - ось він, момент, який визначає ваше працевлаштування. Саме зараз ви зможете (або не зможете) компенсувати коряве резюме або запізнення на співбесіду і підтвердити свій високий професіоналізм.

Для початку зовсім не зайвим буде це завдання записати, особливо якщо виконувати його ви будете вдома. І тут також вам допоможе інформація про те, чим займається і як працює компанія.

Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду журналіста, і вас попросили написати текст, то обов'язково почитайте матеріали того видання, в яке ви улаштовуєтеся на роботу. Найбільша помилка, якої припускаються претенденти в таких ситуаціях - не скористатися цією безкоштовною підказкою щодо стилю, використовуваної лексики і т.д. Друга помилка - скопіювати інформацію або цілі фрази з статей, що уже вийшли. І природно, ніхто не оцінить текст, написаний неграмотно або суржиком.

Помилка десята: компромат в соцмережах

Крім оцінки претендента за формальними ознаками - резюме, кваліфікація, співбесіда, роботодавець захоче отримати інформацію про кандидата з «незалежних» джерел. Навіть не сумнівайтеся, що він буде вивчати ваші профілі в соціальних мережах і блоги. Звичайно, тут можуть зіграти роль суб'єктивні чинники і переваги вашого майбутнього начальника. Але якщо вам відмовили в десятці компаній поспіль, то причина може критися в вас.

Якщо ви починаєте пошуки роботи, то варто переглянути вміст своїх сторінок в інтернеті. Деякі претенденти забувають навіть відписатися від расистських і порнографічних груп в соцмережах і видалити фотографії, на яких вони зображені в п'яному або іншому непривабливому вигляді. Важливо також уникати надмірно експресивних, агресивних і нецензурних постів і коментарів. В іншому випадку взяти вас на роботу зможе тільки організація, геть позбавлена ​​доступу до інтернету.

Повністю ж сторінку краще не приховувати: нехай роботодавець задовольнить здорову цікавість і дізнається, яка ви цікава і багатостороння особистість. 

На закінчення

Безумовно, ідеальних резюме і співбесід не буває. Кожен з нас, проходячи процедуру пошуку роботи вперше, допускає ті чи інші промахи. Тому, навіть якщо ви помітили за собою якісь з описаних тут помилок - не турбуйтеся. Адже вміння їх уникати приходить з досвідом. І якщо, наприклад, в Німеччині школярів вчать писати резюме ще з середніх класів, то українським молодим фахівцям доводиться осягати це нехитре мистецтво вже після закінчення ВНЗ і самостійно.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики