про твої фінанси

Як встановити бойлер своїми руками: основні етапи і нюанси установки

Відсутність гарячої води через проведення профілактичних ремонтних робіт або ж через виникнення аварійної ситуації, а ще - гірше через відключення гарячого водопостачання - звичайне явище, що зустрічається досить часто в Україні. Уникнути якого можна встановивши бойлер. Які бувають бойлери, де і як можна встановити бойлер власноруч, розповідає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Вибираємо бойлер
 2. Вибираємо місце для установки
 3. Що потрібно для установки бойлера
 4. Установка бойлера своїми руками
 5. Підключення бойлера
 6. Чистка бойлера
 7. Скільки коштує установка бойлера в Україні

Вибираємо бойлер

Ця інформація швидше стане в нагоді тим, хто ще не придбав бойлер, а тільки розглядає його покупку. Отже, існує два види бойлерів.

Накопичувальний. Вид бойлерів, який найчастіше зустрічається в квартирах і будинках українських сімей. Працює від звичайної розетки. Відрізняється своєю економічністю і простотою в експлуатації. Дозволяє розвести подачу води як у ванну, так і на кухню. До недоліків можна віднести великі габарити і обмежений обсяг води.

Проточний. На відміну від накопичувального не обмежує споживача в гарячій воді і набагато менше за розмірами. Але, в свою чергу, при експлуатації споживає на порядок більше електроенергії. В силу чого, до речі, вимагає відповідну проводку з певним перерізом, лічильник і автомат.

Більше інформації щодо вибору і вартості бойлера читайте тут.

Вибираємо місце для установки

Перш ніж приступати до установки бойлера, необхідно визначитися з місцем установки. І тут головне - враховувати наступне:

1. Стіна, на якій буде розміщений бойлер, повинна бути міцною і готовою витримати не тільки саме устаткування, але і весь обсяг води в ньому

ВАЖЛИВО! Бойлер, обсяг якого становить понад 50 літрів можна розміщувати тільки на несучу стіну. Бойлер з місткістю 200 і більше літрів встановлюється виключно на підлогу.

2. Місце розміщення бойлера має бути поруч з центральною розводкою водних комунікацій і каналізацією

3. Поруч з місцем розміщення бойлера повинна знаходиться розетка

4. Щоб в разі необхідності бойлер можна було відремонтувати, не вдаючись до його демонтажу, в місці, де він буде встановлений, потрібно залишити трохи вільного простору

Що потрібно для установки бойлера

Так як установка проточного бойлера вимагає наявності відповідного лічильника і окремого кабелю від нього до місця розміщення водонагрівача, таку установку краще довірити професіоналам. Ми ж розглянемо лише варіант установки накопичувального бойлера. Але спершу розберемося, що для неї необхідно.

Отже, для установки накопичувального бойлера знадобляться:

Установка бойлера своїми руками

Якщо сантехнічна розводка вже підготовлена, процес установки виглядає наступним чином:

 1. Відступивши від стелі приблизно 15 сантиметрів, олівцем робляться відмітки для отворів (при цьому використовується рівень)
 2. За допомогою будь-якого інструменту робляться отвори, які відповідають довжині гаків
 3. В отвори забиваються дюбеля, а в них закручуються гвинти (таким чином, щоб залишився зазор для кріплення планки бойлера)
 4. Бойлер встановлюється на кріплення

Підключення бойлера

Після того, як бойлер буде встановлений на належне місце, його необхідно підключити до водопостачання. Для цього потрібно:

 1. На кран холодної води встановити запобіжний клапан. Його основне завдання - скидати зайвий тиск і тим самим забезпечувати безпечне використання бойлера
 2. Спеціальну трубку зливу підключити до каналізації
 3. До зазначеного синім кольором входу підключити шланг або трубу подачі холодної води, а до визначеного червоним кольором виходу - шланг або трубу виведення гарячої води

Чистка бойлера

Установка бойлера - пів справи. Щоб він справно працював і прослужив довгий час, за ним необхідно доглядати, а саме - його потрібно чистити.

Для цього раз на рік або раз на півроку (в залежності від того, як використовується водонагрівач) потрібно замінювати магнієвий анод і очищати стіни бака і ТЕНи від накипу.

ТЕНи чистяться вручну. Щоб їх зняти, необхідно викрутити трубки забору та подачі води і злити всю воду з бака.

Бак же можна почистити за допомогою спеціальних засобів або лимонної кислоти. Схема чищення бака водонагрівача подібна до схеми чистки чайника: засипається / заливається засіб від накипу, заливається вода. Тільки у випадку з баком бойлера, воду не потрібно доводити до кипіння, досить нагріти її до 55 градусів. Після - все це залишити на ніч. А вранці злити з бойлера брудну воду і прогнати чисту, щоб остаточно позбутися від надлишків накипу.

Скільки коштує установка бойлера в Україні

Установка бойлера - досить складний і копіткий процес. Навіть дотримуючись всіх рекомендацій і правил, не маючи досвіду установки, легко допустити помилки. Тому краще цю справу таки довірити професіоналам. А скільки коштує їхня робота, можна дізнатися, перейшовши за наступним посиланням.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики