про твої фінанси

Як почистити пральну машину

Пральна машина - один з головних побутових приладів в будинку, без якого складно вести домашнє господарство. Щоб пральна машина прослужила довго, за нею потрібен особливий догляд. Bankchart.com.ua розбирався, як правильно чистити пральну машину лимонною кислотою, оцтом і іншими засобами від цвілі, бруду.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Очищення машини зверху
  2. Як почистити барабан машини?

    2.1 Чистка пральної машини лимонною кислотою, оцтом

  3. Як чистити фільтр пральної машини?
  4. Чистимо відділ для порошку і миючих засобів

Жорстка вода, неякісні миючі засоби, що містять багато хімії, згодом призводять до накопичення бруду і осаду в важкодоступних місцях пральної машини, засмічується фільтр, на трубчастому електронагрівачі (ТЕН) утворюється накип (відкладення солей важких металів) - все це може привести до поломки машини . Щоб цього не відбувалося, пральну машину бажано чистити і проводити профілактику утворення накипу. 

Чистка пральної машини має на увазі кілька основних дій.  

Очищення машини зверху

Перше - це  очищення машини зверху.  Для цього досить протерти плями що утворилися губкою, змоченою в теплій воді, можна використовувати рідину для миття посуду. 

Джерело фото:  http://ru.wikihow.com/ 

Як почистити барабан машини?

Друге -  чистка барабана. У деяких моделях є функція автоматичного очищення барабана. Якщо такої немає, то після кожного прання барабан пральної машини всередині бажано протирати сухою ганчіркою, щоб прибрати зайву вологу. Не забудьте витерти бруд з-під ущільнюючої гуми. Бажано робити це ганчіркою, змоченою в розчині води і оцту (1: 1). Дверцята після прання необхідно залишати відкритими, щоб барабан просох. Якщо цього не робити, всередині під дією вологи може утворюватися цвіль. Також не залишайте надовго в пральній машині випрані речі - це може привести до утворення грибка. 

Джерело фото:  http://vsesamirukami.com/ 

Від грибка, що в'ївся в м'які прогумовані частини, позбутися практично неможливо. Єдина можливість - це їх замінити. Знайти нові деталі складно, але можна. Легше запобігти появі грибка, для цього пральну машинку після прання необхідно утримувати в постійній сухості.

Якщо ви відчули неприємний, затхлий запах в пральній машині, то необхідно почистити барабан. Для цього достатньо запустити цикл прання гарячою водою з температурою не нижче 60 ° C, попередньо заливши відбілювач або очищувач для пральних машин в барабан. Досить 100 мл. Режим зупинити, коли машина буде заповнена водою, і залишити так на годину. Через годину зніміть пральну машину з паузи і дочекайтеся закінчення прання. Також з видаленням запахів прекрасно справляється харчова сода, але вона не така згубна для бактерій, що викликають запах.

Джерело фото:  http://fe-niks.ru/

Чистка пральної машини лимонною кислотою, оцтом

Для профілактики скупчування вапняних відкладень на барабані, в процесі прання використовуйте спеціальні засоби для пом'якшення води. Звертайте увагу, щоб ці засоби були безпечними для одягу і для людини, яка його носить. Найкраще вибирати засоби для чищення від самого виробника пральної машини. Якщо ж накип вже утворилася, то існує ряд «народних» засобів, які допоможуть від нього позбутися. 

У порожній барабан засипати два пакетика лимонної кислоти або дві склянки оцту і запустити режим прання з максимальною температурою. Після двох хвилин роботи машини поставити паузу і залишити машину в такому стані на одну годину. Після закінчення цього часу доводимо цикл прання до кінця. Після цього бажано запустити додатковий режим полоскання. 

Видалення накипу з тена також проводиться оцтом (50-100 мл) або лимонною кислотою (50 - 100 гр), які поміщаються в отвір для порошку і для кондиціонера. Після чого запускається вхолосту цикл з найбільшою температурою води. Оцет можна замінити двома склянками хлорного відбілювача, але він є більш токсичним засобом. 

Джерело фото:  https://vk.com 

Однак, перед використанням таких агресивних засобів варто пам'ятати, що часте вживання різних кислот може роз'їдати гумові деталі пральної машини (манжети і патрубки). Тому для очищення від накипу краще використовувати спеціальні засоби для чищення, в основу яких входить сульфамінова кислота NH₈SO₂OH. Вона вступає в реакцію з накипом вже при температурі 60 °! Дана кислота є більш дружньою до гумових ущільнювачів пральної машини, мастил сальника і гуми оглядового вікна.

Як чистити фільтр пральної машини?

Третє - бажано після кожного прання  чистити фільтр.  Багато людей цього не роблять, а даремно. Пил, бруд, волосся, пух і інший бруд, що скупчився на зливному фільтрі, може стати причиною зупинки пральної машини. З калатаючим фільтром машині важко видавити воду на сливі, через це компресор працює з перебоями. Для його очищення необхідно підготувати ємність для зливу брудної води і ганчірку на підлогу. Відкривши кришку, за якою знаходиться фільтр, ви побачите пробку. Перш ніж її відкрити, необхідно підставити ємність, щоб вода з зливного приєднання не потекла на підлогу. Після того як вода злита, можна почистити і сам фільтр - весь бруд необхідно зняти, а сам фільтр витерти сухою ганчіркою.

Джерело фото:  http://remont-bosch.kiev.ua/

У пральній машині є ще один фільтр грубого очищення. Він знаходиться на шлангу, по якому машинка забирає воду з трубопроводу. Якщо у вас є доступ до цього шлангу, то його теж потрібно чистити. Для цього необхідно провести наступні дії. По-перше, перекрийте воду. Після цього відкрутіть вхідний шланг від пральної машини.   На одному кінці шлангу (там, де пластикова гайка) знаходиться сіточка - саме вона і є другим фільтром. Цю сіточку дуже акуратно, щоб не пошкодити, необхідно прочистити, це можна зробити паличкою з ватним тампоном. Другий кінець шлангу спрямовується в відро або будь-яку ємність. Відкривають воду, і своїм напором вона видавлює бруд з сіточки фільтра.

Чистимо відділ для порошку і миючих засобів

Четверте - обов'язково необхідно чистити  відділ для порошку і миючих засобів.  Там також накопичується чимало бруду і може утворюватися цвіль. Для очищення цього резервуара його необхідно вийняти і промити під струменем води. Якщо є відкладення, їх можна зняти за допомогою мильної губки або зубної щітки. Якщо є наліт або цвіль, то в забруднений відсік можна залити на годину-дві засіб для видалення забруднень з унітазу або засіб з хлором. Частинки цвілі розчиняться разом з нальотом. Для профілактики промивайте цей резервуар після кожного 3-5 прання.

Джерело фото:  https://www.youtube.com

Постійний догляд за пральною машиною запобігає появі цвілі і запахів. Але важливо не забувати і про глибоке очищення і профілактику утворення накипу - робіть це приблизно раз на місяць. Якщо дотримуватись вищевикладених рекомендацій, пральна машина прослужить вам довгі роки.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Депозитна Акція. Додатково до +1% до діючої ставки

По вкладах «Прибутковий» або «Стабільний» у гривні

Мінімальна сума вкладу - 5 000 грн.

Строк вкладу від 3 до 12 місяців

Додатково до діючої ставки від від +0,25% до 1,0% на момент відкриття вкладу

Акція діє з 15.12.20 по 29.01.21

Корисні статті з даної тематики