про твої фінанси

Гідроізоляція в ванній: вимоги, технології, як зробити і скільки коштує

Одним з найважливіших етапів під час ремонту у ванній є гідроізоляційні роботи. Для чого потрібна гідроізоляція в ванній кімнаті, які технології гідроізоляції є найбільш популярними і ефективними і як її правильно зробити, розбирався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке гідроізоляція і для чого вона потрібна
  2. Основні вимоги до виконання гідроізоляційних робіт
  3. Основні технології гідроізоляції ванної
  4. Як робиться гідроізоляція в ванній
  5. Скільки коштує гідроізоляція в ванній
  6. Скільки коштують стяжка підлоги, укладання плитки та послуги сантехніка

Що таке гідроізоляція і для чого вона потрібна

Гідроізоляція в ванній - це захист підлоги і інших ділянок ванної кімнати від проникнення води і її згубного впливу. Виконується за допомогою обробки місць з підвищеною вологістю спеціальними гідроізоляційними матеріалами.

Гідроізоляція перешкоджає появі цвілі, грибка і шкідливих бактерій, а також є певною гарантією збереження підлоги, стін і стелі ванної кімнати при виникненні аварійних ситуацій у зв'язку з протіканням, затопленням і проривом труб.

Основні вимоги до виконання гідроізоляційних робіт

З тим, навіщо потрібна гідроізоляція і наскільки важлива її наявність у ванній кімнаті, ми розібралися. Тепер необхідно з'ясувати, які існують вимоги до її виконання. Адже тільки при їх дотриманні гідроізоляція буде ефективною і зможе в повній мірі справлятися з усіма покладеними на неї завданнями.

Отже, нанесення гідроізоляційних матеріалів повинно бути швидким. Тільки в такому випадку сформується цілісне покриття, а ризик виникнення тріщин і щілин буде мінімальним.

Щоб забезпечити найкраще зчеплення, інтервали між нанесенням шарів гідроізоляційних засобів повинні бути мінімальними. Кожен наступний шар необхідно наносити, як тільки висохне попередній.

При створенні вологозахисту підлоги укладання рулонних початкових матеріалів з виведенням ізоляції на стіни повинна виконуватися з дотриманням рекомендованих параметрів напуску.

Плюс до всього перерахованого фахівці рекомендують використовувати ґрунтовку. Так як її наявність покращує зчеплення з ізольованою поверхнею.

Основні технології гідроізоляції ванної

Обмазувальна

Обмазувальна гідроізоляція для ванної здійснюється за допомогою нанесення різних паст, мастик і сумішей. Найбільш популярними з них є такі, що містять бітум, полімерні і цементно-полімерні.

Головною перевагою обмазувальної технології є те, що мастику зручно і легко наносити на виступи, тому вона є оптимальним варіантом для ванних зі складною конфігурацією.

Обклеювальна

Виконується з використанням обклеювальних матеріалів на основі гнучкої склотканини, еластичного поліестеру і пластичного скловолокна, які легко стеляться і приймають потрібну форму. Їх монтаж здійснюється за допомогою наплавлення або наклеювання. У першому випадку, щоб укласти гідроізоляційний матеріал, необхідно розплавити його нижню частину за допомогою теплової гармати. У другому - скористатися засобом що клеїть або бітумно-полімерною мастикою. У будівельних гіпермаркетах можна також знайти і самоклеючі матеріали, які є найбільш зручними, так як перед їх укладанням досить лише зняти захисну плівку.

Як робиться гідроізоляція в ванній

Є кілька технологій гідроізоляції. І від того, яка буде обрана, залежить хід дій і методика нанесення гідроізоляційних матеріалів. Найбільш ефективним вважається комплексне застосування обклеювальної і обмазувальної технологій гідроізоляції. Його ми і розглянемо.

Готуємо основу

Перш ніж приступати безпосередньо до гідроізоляційних робіт, необхідно підготувати основу під них. Адже від того, наскільки добре вона буде підготовлена, залежить якість гідроізоляції.

Отже, якщо ванна кімната не нова, потрібно, в першу чергу, видалити все існуюче покриття, в тому числі і стяжку (вона, як правило, знаходиться не в кращому стані).

Після очищення необхідно оцінити, наскільки рівною є поверхня і чи немає необхідності у вирівнюванні. Якщо є - укладається вирівнювальна стяжка. Якщо немає - можна приступати до нанесення грунтовки.

Облаштовуємо водонепроникний бар'єр

Ретельно вичищена і просушена основа відповідно до інструкції обробляється або будь-яким складом грунтовки глибокого проникнення, або ж ґрунтовкою, яка формує часткову проникаючу гідроізоляцію.

Місця на стінах, які примикають до підлоги, потрібно обмазати бітумною мастикою, а поверх неї укласти сітчасту стрічку ПВХ. Після - на стрічку нанести пасту або мастику.

Після того, як матеріал затвердів, і вся обмазка повністю висохла, можна приступати до укладання обклеювальну матеріалу для вологозахисту підлоги.

Захищаємо стіни

Так як гідроізоляція стін у ванній також необхідна (особливо в місцях, які прилягають до раковини, ванни і душової кабіни), як і гідроізоляція підлоги, після робіт з підлогою, слід приступати до створення захисту для стін. В даному випадку знадобляться матеріали на основі полімерно-цементних сумішей. Наносити які слід строго по інструкції і з особливою акуратністю по кутах і в місцях, де виходять труби.

Скільки коштує гідроізоляція в ванній

Якщо робити гідроізоляцію власноруч, то витрати будуть пов'язані тільки з покупкою всіх необхідних матеріалів. Якщо ж довірити цю справу професіоналові, доведеться також заплатити і за його роботу. А оцінюється вона в середньому в 100 грн. за один квадратний метр (залежить від технології гідроізоляції, яка буде застосовуватися).

Скільки коштують стяжка підлоги, укладання плитки та послуги сантехніка

Якщо ремонт у ванній в самому розпалі, можуть знадобиться послуги сантехніка, а також майстрів з укладання плитки і стяжки підлоги. Дізнатися вартість їхніх робіт в містах України можна, перейшовши за наступними посиланнями:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики