про твої фінанси

Найбільш затребувані: поради щодо вибору бойлерів та інших водонагрівачів

Чим відрізняються між собою різні типи хороших водонагрівачів (накопичувальний, електричний, проточний, газовий), як правильно зробити вибір, і які особливості їх використання в квартирі або будинку, дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Як вибрати водонагрівач
  2. Технічні тонкощі
  3. Особливості та характеристики різних видів водонагрівачів
  4. Де купити бойлер на 30, 50, 80, 100 літрів непрямого нагріву, з сухим тіном недорого: ціни в інтернет-магазинах
  5. Як встановити бойлер своїми руками: основні етапи і нюанси установки

Продавці техніки для дому в один голос відзначають: влітку в період профілактичних робіт на водоканалах завжди спостерігається зростання популярності водонагрівачів.

При цьому найчастіше українці купують середні за ціною і обсягом моделі. «Найбільшим попитом користується середній ціновий сегмент: люди не купують найдешевші і найдорожчі моделі. В основному це 50-80 літрів, на сім'ю з двох-чотирьох чоловік. Такі моделі найбільш ходові, їх розбирають як гарячі пиріжки», - зазначає Микита Коваленко, керівник напрямку PR & Digital мережі магазинів «Нова лінія».

Але крім обсягу і ціни така техніка має ще безліч параметрів, так що покупцеві зовсім не складно розгубитися при виборі.

Як вибрати водонагрівач

Перш за все потрібно визначитися з видом водонагрівача, який вам підходить: газовий або електричний, накопичувальний або проточний. Не все тут залежить від ваших уподобань. «Економічно вигідно воду гріти газом. Але якщо говорити про жителів Києва, то ставити газові колонки в квартирах їм ніхто не дозволить. За цим стежить газова служба: навіть щоб пересунути газову плиту на 20 см, потрібно узгоджувати це в Міськгазі. Це питання безпеки. Тому так популярні електричні водонагрівачі», - пояснює Олександр, інженер-енергетик.

Тому покупку газового нагрівача має сенс розглядати в тому випадку, якщо у вашій оселі вже встановлена ​​така система обігріву води, і ви хочете, наприклад, оновити стару радянську колонку. Хоча це і не скасовує необхідності погоджувати установку в газовій службі. Якщо ж в вашу квартиру гаряча вода надходила централізовано, то вибирати доведеться серед електричних бойлерів.

Як газові, так і електричні агрегати гріють воду по-різному. «Є два види водонагрівачів: накопичувальні і проточні. У проточному вода нагрівається відразу при включенні, а в накопичувальному є бак, в який набирається вода і потім нагрівається», - розповідає Микита Коваленко.

З проточним накопичувачем теплою водою можна користуватися в будь-який момент, не потрібно чекати, поки вона нагріється, а її об'єм не може перевищувати обсягу бака. Газові нагрівачі зазвичай встановлюють саме проточні - це загальновідомі газові колонки. Крім усього, вони дешевше накопичувальних, вибір яких в продажу не великий.

Електричний проточний нагрівач також має переваги перед своїм накопичувальним «побратимом»: його простіше і дешевше встановлювати, він займає менше місця. Але такі нагрівачі споживають набагато більше електроенергії. «Електричні проточні водонагрівачі вимогливі до електропроводки в квартирі і через це менш популярні», - коментує Володимир Колибабчук.

Якщо ви все ж вибираєте проточний нагрівач, то зверніть увагу на швидкість нагріву води. Для миття посуду потрібно в середньому два літри в хвилину, для душу - від чотирьох літрів в хвилину. Також врахуйте, що проточні водонагрівачі найчастіше можуть обслуговувати одну точку (наприклад, тільки душ). Є винятки, але це відбивається на ціні.

Найпопулярніші, накопичувальні електричні нагрівачі (бойлери) мають кілька ключових характеристик. «Основні параметри, це: обсяг, адже саме від нього залежить, скільки людина може безперервно користуватися гарячою водою; потужність - впливає на те, наскільки швидко цей обсяг можна нагріти; і додаткові функції електроніки - наскільки економічно можна використовувати водонагрівач», - пояснює Володимир Колибабчук старший редактор портала hotline.ua.

Втім, експерти констатують, що не завжди покупець має можливість аналізувати і порівнювати всі параметри. «Часто вибирають модель не стільки за характеристиками, скільки виходячи з реального місця у ванній або туалеті під установку водонагрівача», - коментує Вадим Коруз, керівник відділу контенту сервісу порівняння цін ek.ua. Якщо у вашому приміщенні місце дуже обмежене, має сенс звернути увагу на компактні моделі. «Виробники випускають прямокутні плоскі водонагрівачі, які можна розмістити зручніше, ніж круглі типу «бочка». Саме компактні прямокутні і slim-версії користуються великою популярністю», - розповідає Володимир Колибабчук.

Що стосується вибору виробника, то експерти не вважають цей фактор ключовим. «Виробник, за великим рахунком, не грає ролі», - зазначає Вадим Коруз. «Надійність водонагрівача часто залежить більше від моделі, ніж від виробника в цілому. Є більш «вдалі» моделі в рамках одного виробника, є менш», - продовжує Володимир Колибабчук.

Крім цього, на якість роботи нагрівача впливає його правильна установка. «Не варто нехтувати рекомендаціями по установці. Часто невиконання вимог по робочому тиску в системі водопостачання є причиною поломки водонагрівача», - попереджає Володимир Колибабчук. Також важливі правильне використання і регулярна заміна деталей, які зношуються.

Дізнайтеся,  як заощадити на рахунках за електрику !

Технічні тонкощі

Загальне побоювання для більшості жителів багатоквартирних будинків полягає в тому, що електрична мережа квартири не «потягне» електричний бойлер, а міська мережа не витримає масового встановлення водонагрівачів.

Насправді, найбільш поширені моделі бойлерів споживають потужність ненабагато більшу, ніж інші побутові електроприлади. «У бойлера на 50 літрів потужність близько 1,25-1,5 кВт, у 80-літрових - 1,5-2 кВт. Для порівняння: праска - приблизно 1 кВт, холодильник - десь 0,5 кВт, електрочайник може бути до 2 кВт. Сучасне житло все більше наповнюється електроприладами, а сучасні прилади споживають менше енергії. Наприклад, старий телевізор мав потужність 0,5 кВт, а сучасний - 100 Вт », - розповідає Олександр.

Навіть якщо ви перевантажете електромережу в своїй квартирі, це загрожує відключенням світла тільки вам. «До середньостатистичної квартирі підведена електрика потужністю 3 кВт. Якщо намагатися взяти більше - спрацьовує захист, який стоїть на кожному електричному лічильнику, а також на кожному будинку і кожному районі. Так що «вибити» можна тільки себе», - продовжує інженер.

Остерігатися ж віялових відключень через масову установку бойлерів зовсім не варто. «Відключення проводяться «з протилежного кінця»- з центральних підстанцій або станцій. «Вибити» атомну електростанцію своїм бойлером ви не зможете», - пояснює Олександр.

Нарешті, щоб зовсім уникнути негативних наслідків для електромережі, власникам електричних водонагрівачів доведеться уважніше користуватися електроприладами. «Бойлер працює не весь час, а за принципом холодильника: нагрів - відключився. Тому кожен може порахувати для себе, яку потужність він використовує в даний момент. Звичайно, користуватися електрикою доведеться уважніше: якщо включаєте щось, то дивіться, що у вас вже працює. І не намагайтеся «обійняти неосяжне» - або грійте воду, або прохолоджуйтеся під кондиціонером, але не одночасно», - попереджає Олександр.

Особливості та характеристики різних видів водонагрівачів

Тип водонагрівача Електричний накопичувальний
Потужність, продуктивність 1,2-2,5 кВт, обсяг 10-100 л нагрівається за 30-100 хв. (до 3 год)
Ціна 1700 - 70 000 грн.
Ціна установки * 350-1000 грн.
Переваги Не вимагає дозволів на установку;
великий вибір цін і моделей;
большой выбор цен и моделей
Недоліки створює дод. навантаження на електромережу в 1,2-2 кВт;
обмежений обсяг нагрітої води;
марний при відключенні електрики
Тип водонагрівача Електричний проточний
Потужність, продуктивність 1,5-20 кВт
Ціна 350 - 17000 грн.
Ціна установки * от 200 грн.
Переваги не вимагає дозволів на установку;
обсяг води, що нагрівається не обмежений;
займає менше місця, ніж накопичувальний
Недоліки створює дод. навантаження на електромережу в 1,5-20 кВт;
найдорожчий в експлуатації;
марний при відключенні електрики
Тип водонагрівача Газовий проточний (колонка)
Потужність, продуктивність 15-30 кВт,
 5-17 л гарячої води за хвилину (до 30 л)
Ціна 2500 - 20 000 грн.
Ціна установки * 300-700 грн.
Переваги не створює навантаження на електромережу;
дешевше в експлуатації;
обсяг не обмежений;
не займає багато місця
Недоліки установка вимагає узгодження в Міськгазі;
марний в разі відключення газу
Тип водонагрівача Газовий накопичувальний
Потужність, продуктивність 3,5-15 кВт, обсяг 50-200 л нагрівається за 40-70 хв.
Ціна 10 000 - 40 000 грн.
Ціна установки * 400-1500 грн.
Переваги не створює навантаження на електромережу;
в експлуатації дешевше електричного
Недоліки установка вимагає узгодження;
марний при відключенні газу;
невеликий вибір;
висока ціна
  • Може сильно відрізнятися в залежності від додаткових робіт і матеріалів

Де купити бойлер на 30, 50, 80, 100 літрів непрямого нагріву, з сухим тіном недорого: ціни в інтернет-магазинах

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

2 238,00

86 734,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики