про твої фінанси

Все про басейни для дому

Напевно, кожен, у кого є власний будинок, дача або хоча б ділянка, не раз замислювався про придбання басейну. Для його облаштування є кілька варіантів: надувний басейн, каркасний басейн або стаціонарний. Про переваги і недоліки кожного варіанта, а також про особливості догляду за басейнами розповість Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Надувні басейни: особливості, переваги, недоліки
 2. Конструкція
 3. На що потрібно звертати увагу при покупці надувного басейну
 4. Вартість
 5. Каркасні басейни для дому
 6. Установка каркасних басейнів
 7. Правильний догляд
 8. Цінове питання
 9. Стаціонарний басейн - водойма цілий рік
 10. Де розмістити?
 11. Типи внутрішніх басейнів
 12. Технічні моменти
 13. Регенерація води
 14. Гідроізоляція і вентиляція
 15. Матеріали
 16. Особливості експлуатації басейнів

Надувні басейни: особливості, переваги, недоліки

Басейни з надувним дном - відмінна альтернатива стаціонарним. Невисока ціна, легкість, зручність і різноманітність форм роблять їх такими затребуваними.

Надувні басейни бувають круглої, прямокутної, овальної та інших довільних форм. Дитячі басейни - у вигляді звірів, піратських кораблів, островів, будиночків і так далі. Надувні сімейні басейни поділяють за розмірами (обсягом) на дуже маленькі для грудних дітей, середні для дітей старшого віку і великі для підлітків і дорослих.

Джерело фото: http://vse.kz/

Конструкція

Для виробництва надувних басейнів вживають поліестер, нейлон, синтетичний каучук, тканини. Одними з найпоширеніших видів залишаються басейни, що мають єдиний надувний елемент - верхнє кільце. Воно піднімається одночасно з рівнем води в міру заповнення ємності, і формує таким чином стінки басейну.

Джерело фото: http://www.ru.all.biz/

Завдяки одночасному застосуванню шару поліестеру з кількома шарами вінілу, конструкція басейну виходить досить міцною і стійкою до розтягування, пошкоджень, впливу сонячних променів. Покриття, яке утримує воду в басейні, - лайнер - є несучим елементом. Окрему увагу необхідно звернути на відсутність або наявність армування лайнера. Якщо армування в лайнері є, потрібно дотримуватися заходів обережності під час купання в такому басейні.

Джерело фото: http://t-sport66.ru/

Є також басейни, в яких стінки складаються з декількох надувних шарів. Вони роблять басейн більш стійким. Як правило, це недорогі конструкції. Для більшої безпеки малюків, краще вибрати басейн з надувним дном.

Джерело фото: http://footbolka.rosbizinfo.ru

Переваги надувних басейнів:

 • невисока вартість в порівнянні з вартістю стаціонарних басейнів (менше в десятки разів)
 • витрати на експлуатацію: конструкції стаціонарного басейну піддаються корозії під впливом навколишнього середовища і вимагають регулярного ремонту, а надувний басейн можна помити, висушити і заховати в комору;
 • проста і швидка установка, що займає від 15 до 60 хвилин;
 • різноманітність форм і розмірів;
 • тимчасова установка: після того, як надувний басейн прибраний, площа знову вільна для іншого цільового використання;
 • легке транспортування, надувний басейн поміщається в багажник легкового автомобіля;
 • установка практично на будь-якій горизонтальній поверхні.

Джерело фото: http://otzovik.com/

Недоліки надувних басейнів:

 • слабке обладнання для фільтрації води або його повна відсутність: необхідність додаткових витрат на покупку системи фільтрації і засобів для знезараження води. Вартість якісної системи фільтрації може перевищувати витрати на покупку самого басейну;
 • проблеми зі зливом: досить великий обсяг води (10 тон для басейну діаметром 3 метри і глибиною 90 сантиметрів) необхідно відвести з ділянки. Не завжди цю воду, зокрема ту, де містяться хімічні речовини, можна використовувати для поливу;
 • наповнення водою великого і глибокого басейну і злив займає багато часу, часом кілька діб;
 • розмноження водоростей в басейні;
 • конструкція вимагає особливо дбайливої експлуатації.

Джерело фото: http://pticevod.forumbook.ru/

На що потрібно звертати увагу при покупці надувного басейну

Джерело фото: http://otzovik.com

При покупці надувного басейну бажано, щоб комплектація була повною: зливний клапан, насос, фільтр для води. Бажано, щоб дно басейну було надувним, і в комплект входила спеціальна підстилка. Стануть в нагоді спецкомплект для ремонту проколів і тент.

Джерело фото: http://www.agrovodcom.ru/

Вартість

Ціна на дитячі надувні басейни становить від 80 грн (для самих маленьких) до 4000 грн за ігровий комплекс. Вартість великих басейнів - від 900 грн.

Джерело фото: http://jumper-online.ru/

ВАЖЛИВО: Контакти магазинів, де можна придбати басейн, зібрані тут.

Каркасні басейни для дому

Домашній каркасний басейн - відмінна альтернатива стаціонарному: він дешевше, простий в збірці, зручний у використанні, не вимагає великих витрат на техобслуговування і догляд.

Головна особливість каркасних басейнів - нескладна конструкція і надшвидка установка. Основою служить сталевий металевий лист (каркас) з захисним покриттям в якості гідроізоляції (армована плівка ПВХ) і чаша. Каркас буває двох видів: щитовим (вважається більш надійним і міцним) і стрижневим (складається лише з верхніх металевих ліній). Такий басейн з легкістю можна зібрати протягом дня без попередньої підготовки системи подачі води. Буде потрібно лише рівна пісочна засипка.

Існує два види каркасних басейнів для дачі - сезонні і морозостійкі.

 • Сезонні каркасні басейни необхідно збирати кожну весну і розбирати на початку осені. Комплектуються спеціальними сходами, картриджною системою очищення води, декількома шлангами і двома форсунками для збору і викиду води. Головний недолік сезонних каркасних басейнів - щорічна зміна основної плівки ПВХ.
 • Технічні можливості морозостійких басейнів розраховані і на зимовий період, тому розбирання не потребують. Мають посилену окантовку, а сталевий каркас і плівка ПВХ спеціально розраховані на внутрішнє замерзання води. Комплектуються сходами, пісочною системою очищення (скимером), декількома шлангами і форсунками віддачі води. Пісочна фільтрація запобігає появі і скупченню сміття на дні і поверхнях (часто використовується для стаціонарних басейнів).

Джерело фото: www.atlanticpools.com.ua

Установка каркасних басейнів

 • Вибір місця. Бажано встановити басейн далеко від великої кількості дерев, на відкритій сонячній території.
 • Для складання буде потрібно не більше години, але якщо є бажання «заглибити» основну чашу басейну в грунт, це займе додатковий час.
 • Перш за все, потрібно заготовити котлован, ретельно утрамбувати і засипати його піском. Можна використовувати і спеціальну бетонну подушку (міцна і надійна основа). Важливо зробити акуратне поглиблення для басейну, з точністю повторюючи його розміри, і не пошкодити саму чашу. Можна задекорувати підходи до вже поглибленого басейну за допомогою декоративної плитки або каменів.

Джерело фото: www.kip-mtr.ru

 • Установка на рівну площадку, посипану піском, займає набагато менше часу. Якщо поверхня землі дуже рельєфна, не варто утрамбовувати її піском. Згодом він вимивається і це призводить до небажаних пошкоджень басейну і його подальшої усадки. Найоптимальніший варіант в даній ситуації - це зрізка верхнього шару грунту і ретельне викорінення всіляких рослин. Оброблену ділянку необхідно відразу ж засипати невеликим шаром очищеного піску (3-5 см). Це важливо для кращого захисту внутрішньої гідроізоляційної плівки ПВХ.
 • Під основу чашкового пакету ПВХ використовують спеціальну геотекстильну підкладку (нетканий матеріал) для захисту від дрібних камінчиків і кореневих рослин, що залишилися.
 • Збір каркасного басейну проводиться відповідно до доданої інструкції.

Джерело фото: www.montagstroi.ru

Поради:

 • Не рекомендується починати збірку при сильному вітрі - виникають труднощі з розгортанням основного аркуша.
 • чашковий пакет ПВХ потрібно попередньо розгорнути і залишити на сонці деякий час. Таким чином, вдасться уникнути небажаних складок в процесі складання.
 • Установку системи очистки води краще здійснювати, попередньо наповнивши басейн водою на 10 - 15 см за рівнем. Це допоможе моментально перевірити фільтраційну систему на наявність можливих протікань.

Джерело фото: www.barev.info

Правильний догляд

Бережний і систематичний догляд дозволить не тільки зберегти зовнішній вигляд басейну, а й істотно продовжити термін його експлуатації. Слід дотримуватися всього трьох простих правил:

 1. Регулярне наповнення водою (тільки з стаціонарних систем водопостачання, так як вода там набагато чистіше).
 2. Постійний догляд за системою очищення.
 3. Ретельний догляд за матеріальною базою басейну.

Джерело фото: http://shezlong.com.ua

Найбільш ефективною в боротьбі з небажаним розмноженням водних мікроорганізмів є спеціальні хімічні засоби з хлорованою добавкою і формулою O2. Проти рослинності і цвітіння води найчастіше використовують альгіциди. Вони також придатні і для очищення загальної системи фільтрації від різного роду механічних частинок і накипу.

Щоб вода в басейні завжди була чистою, необхідно щодня підживлювати її свіжою «порцією» води (приблизно 50 л на одну людину). Рекомендується також щодня проводити фільтрацію прямокутного басейну.

Джерело фото: www.moredoma.ru

Проводити «генеральне» чищення басейну необхідно тільки після повного спуску води. Слід врахувати, що хімічні засоби ефективно очищають тільки вологі стінки басейну.

Забороняється використовувати кілька видів хімічних засобів одночасно. Необхідно завжди контролювати рівень розчинення хлору. Не розчинені елементи можуть нанести механічні пошкодження конструкції басейну і завдати шкоди здоров'ю оточуючих.

Цінове питання

Вартість каркасних басейнів залежить від їх виду, форми, матеріалу, діаметра і глибини. Важливу роль відіграє і загальна система очищення води. Наприклад, ціни на басейни зі звичайним насос-фільтром, продуктивністю близько 3000 л на годину, коливаються від 300 до 400 у.о. Басейн з пісочним насос-фільтром коштує дорожче - близько 900 у.о. Якщо модель додатково комплектується хлор-генератором - 1100 - 1200 у.о., іноді доходить і до 2000 у.о.

Джерело фото: www.pool-market.com

ВАЖЛИВО: Контакти магазинів, де можна придбати басейн, зібрані тут.

Стаціонарний басейн - водойма цілий рік

Якщо ви хочете "басейн на століття", то необхідно встановлювати стаціонарний басейн з бетонною чашею. Його будівництво більш трудомістке і затратне, але ви отримаєте міцний і надійний басейн. Стаціонарний басейн можна побудувати як на вулиці, так і всередині приміщення.

Де розмістити?

Це питання краще вирішувати на стадії проекту будинку і ділянки. Слід розуміти, що до відкритих басейнів і тих, які знаходяться всередині, застосовуються різні вимоги. У нашій кліматичній зоні басейн краще зробити закритим, навіть якщо він буде перебувати не в будинку. Можливо облаштування зимового відкритого басейну з підігрівом, але він вимагає великих витрат енергії і коштів на утримання.

Джерело фото: http://akvastrojservis.ub.ua

У будинку басейн бажано розташовувати на нижньому поверсі - першому, цокольному, підвальному, в залежності від планування. Виносити його наверх небезпечно, тому що навантаження на перекриття дуже високе. Звичайно, роблять басейни і на даху хмарочосів, але потрібно розуміти, що тут потрібна робота хорошого конструктора і не допускається ніяка "халтура" у виконанні.

Джерело фото: http://smellcoffee.com

Не варто впадати у відчай, якщо будинок вже побудований, а басейн захотілося ось тільки зараз. Завжди можна влаштувати його в окремому приміщенні, прилаштувати до існуючої стіни або виділити одне з приміщень внизу.

Типи внутрішніх басейнів

Внутрішні басейни бувають трьох типів:

 • лікувально-оздоровчі (типу СПА) з об'ємом 0,5-2,5 кубометрів води;
 • санітарно-оздоровчі з об'ємом 5-8 кубометрів води;
 • плавальні з об'ємом від 12 до 50 кубометрів.

Перші два види зазвичай влаштовують в безпосередній близькості біля сауни або спортзалу, вони використовуються для процедур і охолодження, але не для плавання.

Оптимальна глибина басейну - півтора метри, вона хороша і для плавання, і для невеликих стрибків. У великому басейні часто передбачається поділ за рівнями: зона мілководдя для дітей (0.5 - 1 метр глибиною) і більш глибока зона (2,2 - 2,5 метрів). Форма чаші може бути абсолютно будь-якою, оптимальна площа внутрішнього басейну для приватного будинку - 30-40 м.кв.

Джерело фото: http: //картінкі.cc

Технічні моменти

Як правило, стаціонарний басейн виконується з бетону, іноді з полімерних матеріалів. Рідше застосовують цеглу або метал. Найкращим варіантом є монолітна бетонна чаша. Хоча робота і досить трудомістка, зате не буде швів і тріщин. В умовах обмеженого простору виконують чашу з бетонних блоків. Для відкритих басейнів можлива установка чаш, виготовлених в заводських умовах з поліпропілену, полівуплена або скловолокна.

Джерело фото: http://www.proingener.ru/

Проектуванням та облаштуванням басейну повинні займатися професіонали. Бажано, щоб це була компанія широкого профілю, яка змогла б надати повний пакет послуг від проектування до проведення допоміжних інженерно-технічних мереж.

Фахівці розробляють архітектурно-планувальне рішення, проводять геологічне дослідження ділянки для визначення характеру грунту і глибини залягання грунтових вод, вивчають каналізаційну систему. Якщо приміщення для басейну вже побудовано, виконуються наступні роботи:

 1. Обмір приміщення і розробка варіантів планування з різними розмірами і формами чаші.
 2. Вибір схеми рециркуляції води (скимери або переливні жолоби), фільтраційного обладнання та контрольної автоматики.
 3. Розробка проекту вентиляції і осушення басейну, схеми прокладки комунікацій.
 4. Визначення необхідної потужності електротехнічного обладнання, параметрів опалювального агрегату, температури теплоносія.

Після затвердження проекту замовником приступають до будівельних робіт.

Джерело фото: http://tasbulatov.com/

Де б не облаштовувався басейн, його конструкція повинна бути незалежною. Він не повинен залежати ні від стін самого будинку, ні від загального електроживлення, а мати окреме заземлення і окремий контур труб підігріву.

Регенерація води

Є два типи регенерації води, і з цим потрібно визначитися до початку будівництва.

Скимерний тип: вода зливається через фільтровану установку в скимер - спеціальні камери забору верхнього рівня води. Їх кількість розраховується залежно від розмірів басейну, один обробляє не більше 25 квадратних метрів води. У стінах є форсунки повернення, через які повертається очищена вода. Як правило, вони знаходяться навпроти скимера.

Джерело фото: http://www.atlantis-sochi.ru/

Джерело фото: http://uptr.org

Переливний тип: верхній шар переливається через краї в спеціальний лоток, звідки вода надходить у накопичувальну ємність. Форсунки повернення знаходяться на дні, рівномірно по всій площі.

Джерело фото: http://swip.com.ua

Джерело фото: http://bio-pool.ru

Обмін води може бути і каналізаційним, тобто вода постійно зливається і замінюється новою. Однак для цього необхідна трубна обв'язка навколо чаші. Можливість повного зливу в каналізацію повинна бути у будь-якого басейну.

Гідроізоляція і вентиляція

Гідроізоляція з вентиляцією, мабуть, найбільш важливі питання для нормального функціонування басейну. Гідроізоляція проводиться обов'язково, незважаючи на вид і матеріали чаші басейну. Саме вона забезпечує повну водонепроникність чаші і довговічність конструкції, запобігає пошкодженню і деформації, дозволяє уникнути непередбачених витрат на ремонт.

Для зовнішньої гідроізоляції зовнішню поверхню обклеюють спеціальними рулонними матеріалами (бетонітові мати, ПВХ плівки).

Джерело фото: http://kreadom.ru

Внутрішня гідроізоляція здійснюється декількома способами і матеріалами:

 • обробка чаші рулонною армованою плівкою, що клеїть гідромастикою (мастика, мембрана, обмазка, плівка, клей);
 • додавання в бетон спеціальних добавок і пластифікаторів;
 • герметизація "холодних швів", які неминуче з'являються під час зведення басейну.

Джерело фото: http://strport.ru/

Приміщення внутрішнього басейну вимагає безперервного осушення і вентилювання. Інакше через підвищену вологість на внутрішніх поверхнях буде утворюватися конденсат, з'являтися пліснява, корозія і неприємні запахи.

Є умови, без дотримання яких система вентиляції басейну не буде функціонувати правильно:

 • температура води і повітря повинна відрізнятися на пару градусів: вода 24-26 ° C, повітря - 26-28 ° C, при вологості близько 60%;
 • на кожного хто купається має припадати не менше 80 кубометрів припливного повітря в годину: протягом години подається обсяг повітря в чотири рази більше, ніж обсяг приміщення;
 • при наявності нормального повітрообміну в приміщенні не повинно бути наскрізного провітрювання, а повітроводи необхідно зробити герметичними і добре теплоізольованими. Припливне повітря не повинно бути спрямоване на воду, щоб не збільшувалася кількість випарів, а обсяг повітря, яке виводиться, необхідно передбачити більше, ніж того, яке надходить.
 • перш, ніж встановлювати систему вентилювання, слід розрахувати точний обсяг випарів.

Джерело фото: http://www.basseyny-akvahold.ru/

Коли основні конструктивні деталі басейну обумовлені, потрібно продумати обробку чаші. Від обраного матеріалу залежать і технологія будівництва, і тип пристроїв забору та подачі води. До вибору оздоблювальних матеріалів поставитися потрібно не менш серйозно, ніж до вибору гідроізоляції, адже вони будуть постійно стикатися з водою і піддаватися її впливу.

Джерело фото: http://www.poseidonstroy.ru

Будівництво будь-якої бетонної чаші не буде виконано ідеально рівно, тому перед обробкою необхідно вирівнювання стін за певною технологією штукатурення. Застосовують два способи:

 • клейовий метод: перед роботою бетонну чашу очищають по максимуму і просочують спеціальним складом, що глибоко проникає в чашу. У нього входять спеціальні полімери (уретани, смоли епоксидні і акрилові), що дозволяють створити адгезійний шар для бетону. Завдяки цьому до бетону можна прикріпити що-небудь інше за своїм складом. Слідом за ним йде вирівнюючий шар, який клеїться до першого. Клей повинен бути частиною суміші, яка застосовується для штукатурення.
 • штукатурка по сітці: піщано-цементна суміш наноситься на закріплену заздалегідь спеціальну сітку зі сталі. Даний метод дає необхідну міцність, але вимагає дуже якісних матеріалів, оскільки є небезпека проникнення води через оштукатурений шар до металу. Будь-який метал, нехай навіть спеціально підготовлений для контакту з вогкістю, не втече від корозії. В результаті обробка відвалиться разом зі штукатуркою. Щоб цього не сталося, можна використовувати сітку скляну або синтетичну, бетонну поверхню чаші робити максимально шорсткою, використовувати водостійку штукатурку.

Джерело фото: http://strport.ru/

Матеріали

 • Плівка ПВХ (полівінілхлорид): виконує одночасно декоративну і гідроізоляційну функції. Це спеціальна плівка, армована поліефірним волокном з додаванням стабілізатора, який захищає її від ультрафіолету, а також з нанесеним акриловим шаром для додання блиску. Плівка легко криється під будь-яку форму і зварюється гарячим повітрям, шви зварювання обробляють герметиком. Матеріал прекрасно протистоїть бактеріям і водоростям, тримає тиск грунту, здатний навіть продовжити експлуатацію чаші басейну, в якій з'явилися тріщини. Довгої експлуатації плівки посприяє відмінно відшліфована чаша басейну і спеціальна геотекстильна підкладка під плівку, яка служить теплоізоляцією і прошарком, приховує шорсткість чаші і трохи пом'якшує дно. Декоративність такого покриття різноманітна, але все-таки обмежена кількома кольорами, найчастіше синьо-блакитним, білим або чорним. Також зустрічаються бірюза і імітації мармуру або мозаїки. Плівка відноситься до економних матеріалів через невисоку вартість і легкість в ремонті. Але вона боїться порізів і хлору. Зверніть увагу - лайнер ніяк не кріпиться безпосередньо до стін чаші: тільки під пресом води, набраної в басейн, він щільно вляжеться. Тому важливо укласти його грамотно. Оздоблення плівкою ПВХ не допускається при наявності на ділянці грунтових вод, а термін служби плівки, як правило, обмежений десятьма роками, після чого "постарілу" плівку доведеться міняти.

Джерело фото: http://mypools.ru/

 • Керамічна або скляна плитка, мозаїка: цей вид обробки складніший в укладанні (гідроізоляція, заповнення швів), дорожче, особливо дрібна мозаїка. Однак, завдяки великій різноманітності кольорів можуть бути реалізовані будь-які декоративні рішення. Мозаїка зручна при наявності криволінійних поверхонь, з неї можна робити всілякі панно. Плитка і мозаїка мають високу міцність, стійкість і довговічність.

Головне - простежити, щоб керамічне оздоблення відкидало воду, інакше воно її вбере і розвалиться. Також потрібно зробити додаткову гідроізоляцію під плиткою. Якісна плитка може мати на зворотному боці борозенки для кращої адгезії, різні антиковзні елементи. Плитка погано переносить холод - у відкритому басейні її краще не використовувати. А ось в закритому приміщенні цей вид обробки відпрацьовує свою високу ціну сповна.

Джерело фото: http://www.vsisumy.com/

 • Природний камінь, мармур: цей вид обробки зустрічається досить рідко, перш за все, з огляду на дорожнечу і складність в обробці. А ось для обробки бортів стаціонарного басейну камінь - відмінний варіант. Для цього використовують бортовий камінь. Він не слизький і не нагрівається під сонячними променями.

Джерело фото: http://swimpool.com.ua/

Також для обробки басейнів використовують поліпропілен, роблять напилення гуми і фарбування басейну. Але в нашій країні ці матеріал рідко використовуються. Фарба після зими облазить, і чашу необхідно перефарбовувати. Напилення гуми не набуло поширення: відсутність армування погіршує експлуатаційні характеристики. Оздоблення поліпропіленом дорожче ніж оздоблення плиткою, але при цьому виглядає такий басейн набагато гірше за рахунок зварювальних швів, приховати які неможливо.

При облаштуванні басейну потрібно відразу передбачити необхідну допоміжну інфраструктуру - обхідні доріжки, зони відпочинку, душові кабінки та інші пристрої. Басейн можна доповнити різними атракціонами і аксесуарами: гейзером, гідромасажним водоспадом, сходами, різним підсвічуванням і ін.

Часто для басейнів передбачають захисне покриття для дзеркала води. Це може бути спеціальна плівка або ролери. Вони зменшують охолодження, випаровування і забруднення.

Джерело фото: http://www.spa-basseyn.ru

Особливості експлуатації басейнів

Побудувати басейн - це півсправи. Він вимагає постійного догляду, його необхідно чистити і контролювати склад води.

 • Очистка води

Для проведення фільтрації води в басейні, бажана установка потужного насоса для прокачування води, пісочного фільтра, який заповнений кварцовим піском, і скимера для видалення сміття з поверхні води.

Без фільтрувального картриджа очистити воду не зможе ніяка хімія. У спекотну погоду хімічні речовини можуть уповільнити розмноження бактерій у воді всього на один-два дні. Водорості і бактерії після обробки загинуть, але нікуди не подінуться. Вони або випадуть в осад, або залишаться на поверхні.

Ті, хто має будь-яке обладнання для фільтрації води, можуть придбати дозатор-поплавок і покласти в нього хлорну таблетку. Повільно розчиняючись, вона буде знищувати всі шкідливі бактерії і віруси. Кількість води, що омиває таблетку, регулюється за допомогою віконечок на поплавці. Такої таблетки для знезараження води в басейні вистачає на тиждень.

Джерело фото: http://vsestroimdom.com

 • Боротьба з водоростями

Розмноження водоростей відбувається в теплій воді при наявності нітратів, фосфатів і сонячного світла. Боротися з їх розповсюдженням можна за допомогою спеціальних засобів. Можливе застосування різних хімічних реагентів, так як вода в басейні може мати різний склад і жорсткість.

Необхідний для обробки води комплект хімії на дачний сезон обійдеться близько 100 доларів. Існують також і спеціальні пилососи для видалення водоростей. Однак, з ними потрібно поводитися акуратно, якщо у вас надувний басейн.

Джерело фото: http://pticevod.forumbook.ru/

Існують так звані "розумні" системи, які роблять аналіз води і самі запускають необхідну кількість хімії. У них задається певний час, наприклад, з 10 вечора до 6 ранку, в який басейн самоочищається. Купатися в цей час не можна.

При повному злитті води басейн необхідно мити і чистити. Повністю зливати воду у відкритому басейні слід хоча б раз на рік, а в закритому - два-три рази на рік.

Джерело фото: http://ukruborka.com.ua

Все це зовсім не обов'язково робити самостійно, є спеціальні фірми, які займаються доглядом за басейнами і їх підтримкою в чистоті і порядку.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики