про твої фінанси

Паркани з профнастилу, дерев'яні, єврозабори

Bankchart з'ясував, як самому побудувати і встановити гарний паркан з профнастилу, як вибрати і скільки коштує такий паркан; які переваги і недоліки мають єврозабори і дерев'яні паркани.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як зробити паркан з профнастилу своїми руками

  1.1 Види профнастилу: який вибрати

  1.2 Ціна металевого профільного листа

  1.3 Зведення паркану з профнастилу

 2. Єврозабори

  2.1 Загальні характеристики:

  2.2 Декоративна різноманітність євроогорож

  2.3 Матеріали і ціна євроогорож

  2.4 Плюси і мінуси євроогорож

 3. Дерев'яний паркан: варіанти вибору

  3.1 Види парканів з дерева

  3.2 Матеріали

  3.3 Установка дерев'яного паркану

  3.4 Догляд

  3.5 Переваги і недоліки

Як зробити паркан з профнастилу своїми руками

Один з найпоширеніших будівельних матеріалів, який використовується для оздоблювальних і покрівельних робіт, - профнастил. Він може бути використаний не тільки для будівництва промислових об'єктів, складів і ангарів, а й для спорудження приватних будинків, дач і огорож.

Джерело фото:  http://zabor-i-vorota.kiev.ua/

Види профнастилу: який вибрати

Металевий профільний лист, він же в просторіччі профнастил або профлист, - це лист холоднокатної оцинкованої сталі хвилястої або трапецієподібної форми. Така форма профнастилу має високі характеристики. Цей матеріал відрізняється універсальністю, зручністю і простотою монтажу, хорошими протипожежними якостями і порівняно невисокою ціною, володіє корозійної стійкістю, стійкістю до вигоряння, знебарвлення і температурних перепадів.

Джерело фото:  http://www.ograda.zp.ua/profnastil/

Профнастил розрізняється за такими характеристиками:

 • форма і висота гофри;
 • ширина профільного листа;
 • якість покриття: профнастил виготовляють з полімерним покриттям або без нього. Полімерне покриття може бути з однієї або двох сторін листа. Для будівництва огорожі вибір краще зупинити на профнастилі з полімерним покриттям, так як він не створює сонячних відблисків.
 • колір: профнастил стандартного типу орієнтований на спорудження магазинів, складів, заборів. Пофарбований профнастил застосовують, коли того вимагає дизайнерське рішення. Для спорудження огорожі може бути використаний, в залежності від бажаного результату, той або інший тип.

Джерело фото:  http://board.kompass.ua/

Види профнастилу

 • Покрівельний профнастил (К, ПК): застосовується при облаштуванні дахів і вентильованих фасадів. Профіль цього виду не вимагає складних монтажних робіт, при експлуатації не вигорає, не піддається корозії при впливі вологи.
 • Стіновий профнастил (С, ПС): використовується для обшивки фасадів і внутрішніх приміщень будівель, будівництва парканів та огорож, в сендвіч-панелях - один з основних елементів.
 • Несучий профнастил (Н): виготовлений із сталі більшої товщини, здатний витримувати великі постійні навантаження, використовується для покриття металевих каркасів і несучих частин металевих конструкцій.

Джерело фото:  http://metallobaza-uspz.prom.ua/

Стіновий профнастил, який використовується для зведення парканів

При різноманітті видів і форм огорож, паркани з профнастилу займають свою нішу серед бетонних, кованих, металевих, кам'яних, дерев'яних, цегляних та інших огорож. Паркани з профнастилу мають такі переваги, як доступна вартість і простота монтажу. Їх можна встановити навіть самостійно.

Для виготовлення забору можна використовувати профнастил з середньою або низькою висотою профілю: С-8, С-10, С-14, С-15, С-18, С-20 (цифра в маркуванні профнастилу позначає висоту профілю в міліметрах).

Особливості профнастилу:

 • Профнастил С-8 має ширину листа 1,15 м, що дозволяє заощадити за рахунок кількості аркушів.
 • Профнастил С-15: ширина 10 см зовнішньої хвилі і 7 внутрішніх хвиль, поліестрове покриття різних відтінків дають привід відносити цей вид до, так званого, європейського дизайну.
 • Профнастил С-20 має різноманітне кольорове полімерне покриття, в основному використовується для фасадного облицювання стін, може застосовуватися для зведення парканів.

Як кріпити? Планки з профнастилу для забору кріплять зверху і по боках листів, що надає забору додаткову жорсткість і ефектно підкреслює контур споруди. Монтаж планок проводиться з використанням саморізів або спеціальних заклепок, що мають колір планок. Багатий вибір кольорової гами всіх видів профнастилу забезпечать естетичний зовнішній вигляд споруди.

Джерело фото:  http://www.chermet.com/

Ціна металевого профільного листа

Вартість профнастилу залежить від його розміру, жорсткості, полімерного покриття. Оцинковані профільні листи коштують від 44 до 55 грн за 1 м², з покриттям поліестером - 52-68 грн. за 1 м², покриті матполіестером грубозернистим - 57-70 грн. за 1 м².

Джерело фото:  http://www.chermet.com/

Зведення паркану з профнастилу

Перший етап робіт зі зведення паркану - розробка плану, креслення ескізу споруди, підрахунок необхідної кількості матеріалів. Для того, щоб побудувати паркан, крім профнастилу, наприклад, С-8 шоколадного кольору з полімерним покриттям для фасадної частини і оцинкованого для частини, що межує з сусідами, знадобляться труби:

 • стовпи (опори) забору - 60х60х2 мм;
 • хвіртка і ворота - 80х80х3 мм;
 • горизонтальні зв'язки каркаса - 30х30х2 мм;
 • каркас хвіртки і воріт - 40х40х2 мм;
 • внутрішнє оздоблення хвіртки і воріт - 20х20х2 мм.

Джерело фото:  http://zabor-i-vorota.kiev.ua/

Другий етап - установка кутового стовпа, для чого необхідно пробурити яму глибиною один метр, вистелити її руберойдом, встановити стовп, перевірити вертикальність установки за допомогою виска, зафіксувати трубу і залити бетон.

Джерело фото:  http://zabor-i-vorota.kiev.ua/

Третій етап - розмітка розташування інших стовпів, використовуючи натягнуту мотузку, щоб паркан був рівним, і їх установка. За допомогою рівня, відзначають горизонталь для відмірювання верху стовпів. Довжину труб для стовпів паркану розраховують, як суму висоти споруди і глибини фундаменту. Труби перед бетонуванням чистять від іржі і фарбують.

Для фасадної частини забору після установки стовпів роблять з дощок переставну опалубку, попередньо обтягнувши їх плівкою. Стовпи в нижній частині з'єднують двома арматурами, встановлюють опалубку і бетонують.

Джерело фото:  http://zabor-i-vorota.kiev.ua/

Четвертий етап - нарізка і приварювання горизонтальних перемичок між стовпами (а не до стовпів), зачистка і фарбування зварних з'єднань. Використовуючи спеціальні покрівельні саморізи, кріплять висікання до стовпів посередині, а профнастилом обшивають каркас.

Ще перед бетонуванням, бічні стійки хвіртки і воріт притискають до стовпів з текстоліту і приварюють гаражні петлі.

Такий паркан з профнастилу має привабливий зовнішній вигляд і прослужить більше тридцяти років. Можна виконати «композитний» паркан, виконавши навколо опор стовпчики з лицьової цегли, а отвори заповнити профнастилом на сталевому каркасі. Такий паркан стане оптимальним варіантом, так як цегляні стовпчики додадуть всій споруді солідності і респектабельності.

Єврозабори

Європаркан - модульна залізобетонна огорожа, яку можна "монтувати" без застосування спецтехніки. Ми вивчили особливості цього виду огороджень, скільки коштує бетонний європаркан.

Європаркан – набірний паркан, що складається з бетонних декоративних панелей і опорних стовпів. Завдяки своїй естетичності, міцності, економічності і простоті монтажу є чудовою альтернативою звичним парканам з цегли, дерева або металу.

Загальні характеристики:

 • розміри панелі: довжина - 2 м, висота - 0,5 м;
 • довжина 1 прольоту (плита + стовпчик) - 2,07 м;
 • висота забору: 1,0 м, 1,5 м і 2 м. 

Установка європаркана досить проста і не займає багато часу. Немає необхідності рити глибокі траншеї і робити фундамент, збирається паркан за принципом конструктора. Спочатку за допомогою рівнів і схилів встановлюються стовпи в заздалегідь підготовлені поглиблення, які потім заливаються бетоном. Потім плити встановлюються в спеціальні напрямні пази, якими обладнані стовпи конструкції. Шви затираються звичайної шпаклівкою. Зверху паркан можна покрити ґрунтовкою і пофарбувати фасадною фарбою, це додасть матеріалам додаткову стійкість до атмосферних явищ. Також можна декорувати тонкою плиткою, що створить ілюзію цілісного полотна.

Джерело фото:  www.promobud.ua

Декоративна різноманітність євроогорож

Зовнішній вигляд складальних панелей залежить від форми для євроогорож, в які заливають суміш. Зовнішня поверхня панелей може бути глянсовою або матовою, гладкою або шорсткою, імітувати різні фактури природних матеріалів, цегляну кладку, дерево. Можлива комбінація з конструктивними елементами з інших матеріалів: цегляна або кам'яна кладка, деталі з дерева або кованого металу.

Найбільш поширена стилізація під «відколи натурального каменю» з обох сторін. Недбала фактура носить назву «рваний камінь», часто такий паркан ще називають рустикальним. Така фактура зручна тим, що зберігає «обличчя» як всередині ділянки, так і за її межами. «Рваний натуральний камінь» універсальний, а ті, хто вважають за краще етніку і цінують натуральність дуже часто вибирають саме цей вид забору.

Якщо в «рваному камені» допустима якась дизайнерська недбалість, то в «мозаїчному паркані» на першому місці - точність і філігранність виконання, а також підгонка деталей. Часто замість цілих плит, паркани виконуються з набраних блоків невеликого розміру. Такий паркан виглядає акуратно і елегантно.

Джерело фото:  http://kupizabor.com.ua/ 

Дуже часто цей вид огороджень виготовляється «під фарбування», що означає наявність тільки базового покриття готового до перефарбування і будь-якої стилізації.

Джерело фото:  http://stroyblok.com.ua/evrozabor/

Матеріали і ціна євроогорож

Багато фахівців будівельно бізнесу відносять європаркани до розряду економ-мінус, але це вже давно не так. Арматуру і бетон, які використовуються для виробництва деяких видів євроогорож, точно не можна віднести до середніх за вартістю будівельних матеріалів. Бетон, армований сталевим дротом, є чудовою базою не тільки для великовагових бетонних плит, а й для «ажуру» євроогорож. Окрему увагу варто звернути на технологію виробництва, сировинні регіони і якість виконання деталей.

Джерело фото:  http://rezultat100.com/

Правильна технологія виготовлення європарканів передбачає виготовлення його бетонних деталей з дрібнозернистого бетону (ГОСТ 26633-91) методом вібролиття готової бетонної суміші в спеціальні форми, виготовлені зі скловолокна на залізній основі.

Іноді виробники, прагнучи знизити собівартість виготовлення базових деталей, в цементну суміш додають шлак або будівельний пил - це не просто знижує якість бетонних плит, а й обмежує термін їх експлуатації максимум трьома роками. Використання стандартного піску, замість спеціально підготовленого може сприяти деформації бетонних плит під впливом зовнішнього середовища вже через 1,5 - 2 роки. Плити огорожі, виготовлені з неякісних матеріалів, починають «сипатися» досить швидко. В дійсно якісних виробах, заявлені матеріали тільки відомих марок і перевірених виробників.

Джерело фото:  http://www.trotuar-form.dp.ua

 Вартість євроогорож залежить від багатьох показників (якість сировини, дизайн). Крім того велику роль відіграє комплектація, паркан можна купувати і моделювати самостійно, але, найчастіше великі компанії продають паркани колекціями, тобто в повній комплектації. Вартість однієї стандартної плити (стовп, секція + установка) варіює від 300 до 1000 гривень. При виборі забору орієнтуйтеся також на репутацію компанії-виробника і компанії-постачальника, це вбереже від зайвих витрат.

Джерело фото:  http://emarket.ua/objavlenie

Плюси і мінуси євроогорож

Переваги:

 • надійність і міцність;
 • різноманіття дизайну;
 • установка в будь-якому грунті;
 • не займають багато місця по периметру огорожі;
 • прості технології монтажу: не потрібно спеціальної техніки та особливих навичок;
 • оптимальне рішення для будь-якого ландшафту;
 • термін служби - до 50 років;
 • прийнятна ціна.

Недоліки:

 • громіздкість;
 • погане провітрювання ділянки.

Джерело фото:  http://www.board.com.ua/

Дерев'яний паркан: варіанти вибору

Паркан - невід'ємна частина ділянки, яка виконує не тільки захисну функцію, а й естетичну. Дерев'яний паркан популярний завдяки своїй натуральності, екологічності та довговічності. Ми вивчили особливості дерев'яних горизонтальних парканів.

Джерело фото:  http://abc-s.ru

Дерев'яний паркан завдяки своїй демократичній ціні є найбільш популярним видом огорожі. Він простий в монтажі і виготовленні. Сучасний дерев'яний паркан може стати справжнім витвором мистецтва і прикрасою ділянки.

Відмінною особливістю і головною перевагою дерев'яного паркану є натуральність матеріалу. Деревина не розжарюється під палючим сонцем, а взимку, навпаки, зберігає тепло. Дерев'яний паркан захищає від вітру, але в той же час в міру пропускає повітря.

Якщо ви сумніваєтеся в довговічності і надійності дерев'яних парканів, то зовсім даремно. При відповідному догляді огорожі з дерева здатні прослужити кілька десятків років.

Джерело фото:  http://www.splyse.ru

Види парканів з дерева

Умовно огорожі з дерева можна розділити на кілька видів.

 • Дощата огорожа (паркан) - являє собою огорожу з скріплених різним чином дощок.

Джерело фото:  http://dn.promobud.ua

 • Частокіл - вбиті глибоко в землю кілочки.

Джерело фото:  http://zz.te.ua

 • Тин - переплетені між собою гілки і прути.

Джерело фото:  http://kladezen.ucoz.ru

 • Паркан - дерев'яний паркан з рейок (існує кілька видів штахетника: «шахматка», «шахматка з просвітом», «грати», «ранчо» іноді зараховують до горизонтальних штахетників).

Джерело фото:  http://www.domstoy.ru

 • Пасовищна огорожа - невисокі огорожі, в основі яких - опорні стовпи і дві прожіліни.

Джерело фото:  http://www.mc-toy.com

Існують ще комбіновані паркани: при їх створенні використовується комбінація дерева з іншими матеріалами: цеглою, сіткою та ін.

Джерело фото:  http://www.spb-optima.ru

Найбільш дешевими із зазначених видів дерев'яних парканів є частокіл і штахетник.

Матеріали

Ідеальною деревиною для виготовлення дерев'яного паркану вважаються хвойні породи. Цей матеріал довговічний, добре протидіє гниттю і руйнуванню, має оптимальний рівень вологості і коштує недорого. Серед хвойних порід перевагу віддають кедру, сосні, модрині, ялині.

Сосна або ялина - оптимальний варіант для установки недорогого забору, який ви збираєтеся покрити фарбою. У разі ж, якщо ви хочете підкреслити натуральність і залишити паркан в своєму природному малюнку (покривши його тільки прозорим лаком), то краще кедра вам не знайти. Але паркани з цієї породи дерева значно дорожче.

Основний критерій, на який потрібно звернути увагу при виборі деревини для забору - це її міцність. Крім перерахованих вище хвойних порід цією важливою якістю володіють також вільха, ясен, дуб і осика. Але опорні стовпчики все ж краще робити з хвої: вона більш зносостійка і міцна.

Джерело фото:  http://traditio-ru.org

Установка дерев'яного паркану

Довговічність дерев'яного паркану багато в чому залежить від того, наскільки грамотно була виконана його установка. Першим і основним етапом є монтаж несучих стовпів. Стовпи можуть бути виготовлені з металу або дерева. Дерев'яні стовпи дешевше і більш прості в установці, однак краще віддати перевагу металевим, так як вони більш довговічні і міцні.

При «проблемному» грунті, перш ніж братися за установку несучих стовпів, необхідно його зміцнити. Найкраще підходить для монтажу піщаний грунт.

Насамперед встановлюються кутові стовпи, між якими натягується канат або мотузка для намітки обрисів майбутнього паркану. Наступні стовпи, опорні, вкопуються в яму глибиною не менше 1 м на одну третину своєї довжини.

Третій етап монтажу дерев'яного паркану - установка горизонтальних перекладин, або поперечок. Існує кілька способів установки несучих балок: вони прибиваються безпосередньо до стовпа зверху, встановлюються за рахунок спеціальних кріпильних деталей (більш дорогий спосіб) або кріпляться в пази, вирізані в опорних стовпах (використовується більше для декоративного оформлення, найбільш дорогий спосіб).

Останній етап - будівництво самого паркану будь-якого виду з вищевказаних. Вид дерев'яного паркану вибирається виходячи з основних покладених на нього функцій. Огорожа - більше для естетичної привабливості, частокіл - для захисту. До того ж, дошки можуть бути як звичайними, так і з різьбленням. Зовнішній вигляд забору залежить від того, скільки коштів ви хочете і можете в нього вкласти.

Після установки паркан покривається ґрунтовкою, а потім лаком чи фарбою, що містить натуральні масла.

Джерело фото:  http://jobse.com.ua

Догляд

Дерев'яний паркан, особливо якщо він прикрашений різьбленням, виглядає дуже красиво. Однак ця краса вимагає догляду. Дерево потрібно захищати від гниття, надмірної вологи, комах, грибків.

Щоб захистити деревину від грибка і гнилі, паркан необхідно покривати спеціальними антисептиками двічі на рік, навесні та восени.

Якщо ви все-таки виявили ділянки деревини що загнили, то їх необхідно акуратно відокремити. Після видалення гнилі обробити отвір і область навколо нього засобом для зміцнення деревини. Коли оброблена ділянка висохне, її потрібно зашпаклювати. Шпаклівка також використовується спеціальна: для деревини, зі скловолокном.

За станом дерев'яного паркану потрібно постійно стежити, щоб вчасно виявити ослаблі зміцнення або розхитані стовпи. Їх потрібно зміцнювати бетоном або каменем.

Джерело фото:  http://profence.org

Переваги і недоліки

Переваги:

 • дешевизна і доступність матеріалу;
 • екологічність і натуральність;
 • можливість самостійної установки і догляду;
 • сполучуваність з іншими матеріалами (цегла, камінь);
 • міцність і надійність при правильній установці;
 • широке поле для дизайнерської фантазії.

Недоліки:

 • необхідний постійний догляд;
 • можливо загоряння;
 • схильний до шкідливих зовнішніх впливів (шкідники, погодні умови).
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики