про твої фінанси

Види і особливості воріт

Bankchart.com.ua знайомить читачів з особливостями різних типів огорож для дому та ділянки.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Відкатні ворота

  1.1 Види і схеми воріт

  1.2 Монтаж відкатних воріт

  1.3 Вартість

 2. Ковані ворота: красиво і надійно
 3. Ворота секційні

  3.1 Види секційних воріт

  3.2 Монтаж секційних воріт

  3.3 Вартість

  3.4Переваги:

 4. Автоматичні ворота - зручний "захист"

  4.1 Призначення і пристрій

  4.2 Переваги

  4.3 Види автоматичних воріт

  4.4 Ціни

Відкатні ворота

Відкатні (зсувні) ворота - найзручніший і затребуваний вид воріт. Їхня основна перевага в тому, що вони не захаращують простір, як, наприклад, розсувні ворота. При відкритті єдина стулка воріт відсувається в сторону. На відміну від класичних воріт орного типу, відкатні ворота знижують ризик пошкодження автомобіля, що під'їхав до нуля. Для установки і нормальної роботи таких воріт потрібно, щоб довжина стіни, уздовж якої вони будуть «їздити», дорівнювала як мінімум довжині полотна воріт.

Джерело фото:  http://dahsistem.lviv.ua

Переваги:

 • компактність конструкції, не вимагає вільного простору перед воротами;
 • надійність конструкції: відкатні коміри витримують навіть сильні вітри;
 • в засніжений період немає необхідності розчищати проїзд, щоб відкрити ворота;
 • безшумність роботи;
 • простота експлуатації і обслуговування.

Недоліки:

 • для коректної роботи воріт потрібно, щоб вистачало простору для їх відкату;
 • необхідно очищати роликові опори.

Види і схеми воріт

Відкатні ворота можна розділити на три види:

 • підвісні;
 • відкатні по рейці;
 • консольні.

Підвісні ворота  частіше встановлювалися на промислових підприємствах, але сьогодні цей вид воріт - явище рідкісне, так як вони обмежують в'їзд по висоті і дорого коштують. Зате підвісна конструкція дуже надійна. Являє собою балку, підвішену над прорізом, до якої кріпиться полотно воріт на спеціальних роликових візках.

Джерело фото:  http://www.vorotaforum.ru

Відкатні по рейці  ворота являють собою найбільш просту конструкцію. Ворота досить популярні, але через погодні умови, характерні для нашого регіону, такі ворота не можна назвати найкращим вибором. Конструкція наступна: уздовж прорізу укладається рейок, на який ставляться ворота. Прикріплена до стовпа скоба з роликами утримує полотно вертикально.

Джерело фото:  http://www.vorotaforum.ru

Найбільш зручними в експлуатації і поширеними є  консольні  відкатні ворота.  Конструкція воріт цього типу найбільш складна, але зате дуже надійна. До балки, зафіксованої на фундаменті, кріпиться за допомогою роликових візків полотно воріт. Фундамент знаходиться збоку від отвору.

Джерело фото:  http://www.vektor-ts.com

Для воріт відкатного типу необхідна наявність місця вздовж паркану, щоб ворота могли від'їхати. Для підвісних і рейкових воріт досить довжини, що дорівнює розміру самого полотна. Для консольних воріт ця відстань повинна бути більше в 1,5-2 рази.

Монтаж відкатних воріт

Особливістю установки воріт є наявність достатнього місця для відкату, в іншому випадку монтаж здійснити неможливо. Іноді відкатні ворота встановлюють навіть із зовнішнього боку, проте в цьому випадку стає проблематичним встановити автоматику.

Монтаж воріт багато умільців воліють робити самостійно, проте, як і в будь-якій справі, тут слід довіритися професіоналам. Установка воріт - клопітна і копітка робота, що включає в себе кілька основних етапів:

 • закладка фундаменту;
 • розводка кабелів (якщо ворота будуть автоматичними);
 • установка воріт і відповідного стовпа;
 • установка автоматичного приводу.

Полотно воріт можна обшити оцинкованим гофрованим листом, листовим металом або профнастилом. А для додання більш привабливого зовнішнього вигляду можна обробити їх деревиною, прикрасити аплікацією і навіть куванням.

Джерело фото:  http://smito.ru

Конструктивні особливості воріт визначають і спосіб їх монтажу. Якщо відкат воріт відбувається всередині території, потрібно простежити, щоб на «шляху проходження» воріт не було ніяких перешкод.

Якщо ж ви вибираєте установку воріт консольного типу, то монтаж спрощується: полотно воріт кріпиться не на окремих статичних рейках, а до направляючої балки, яка і приводить в рух стулку воріт завдяки роликовій системі.

Оснащення автоматикою - не стільки необхідність, скільки елемент комфорту. Автоматичний привід повинен володіти достатньою потужністю, щоб рухати масивні, важкі ворота.

Джерело фото:  http://ufa.privod-azov.ru

Вартість

Ціна комплекту фурнітури для відкатних воріт залежить від довжини направляючої балки, ваги воріт і виробника фурнітури. Комплект для воріт українського виробництва, шириною 3-4,3 метра, до 400 кг, за допомогою ключового 6-7 метрів - 1200 -1500 гривень.

Комплект фурнітури WELSER PROFILE (Україна-Австрія) для воріт до 5 метрів, до 500 кг, 5-6-7 м напрямна - 1500-1800 гривень.

Комплект фурнітури ROLLING CENTER BASIC (Італія) для воріт до 4 метрів, вагою до 400 кг з металевими роликами - 4500-5000 гривень.

Автоматика для відкатних воріт марки Came, Nice і Faac: 2200-4900 гривень (в залежності від швидкості відкривання воріт, ваги що витримується, інтенсивності і т.д.)

Середня мінімальна вартість самого полотна воріт близько 4500 гривень. Ця цифра може бути і в 2-3 рази вище, все залежить від багатьох факторів: розмірів полотна, матеріалу його обшивки, виробника.

Джерело фото:  http://www.vsevorota.in.ua

Ковані ворота: красиво і надійно

Ковані ворота по праву вважаються найбільш надійною і витонченою огорожею. І при цьому вони виглядають справжнім витвором мистецтва, а химерні вигини металу лише на перший погляд здаються крихкими. Насправді міцний матеріал прослужить до 50 років. Ковані огорожі не бояться дощів і вологи, змін температури, так як в процесі виробництва, сталь гартують. Та й механічні пошкодження практично не страшні. Для більшої міцності і стійкості до корозії, метал покривається спеціальним полімером, що робить виріб практично вічним. Пропонуємо подивитися зразки кованих воріт:

джерело фото  http://man-bud.kiev.ua/

Не дивлячись на міцність і підвищену зносостійкість, ковані ворота не виглядають масивними. Вони доповнять оригінальний дизайн всієї ділянки. Квітковий орнамент на воротах підкреслить аристократичність саду в англійському стилі. Масивні заклепки на дерев'яних вставках доповнять середньовічний ансамбль. Крім того, в художню ковку набагато легше заховати пристосування для внутрішньої охорони (камери, мікрофони, дроти).

джерело фото  http://man-bud.kiev.ua/

Звичайно, ціна на такі ворота буде немаленькою. Наприклад, прості гратчасті ворота фабричного виробництва стандартних розмірів (2-2,5 м на 1,5-2 м) обійдуться в 3-4 тисячі гривень.

джерело фото  http://www.kovka.com.ua/

Художня ковка фабричного виробництва - до 15 тисяч гривень. За ексклюзивну ручну ковку для воріт тих же розмірів треба буде викласти близько 30 тисяч гривень.

джерело фото  http://koffka.ru/

Для економії можна зробити художню ковку по дерев'яному, металевому, полімерному або будь-якому іншому каркасу. Таким чином, можна заощадити до 20% від вартості всього виробу.

джерело фото  http://ukrkovka.org/

джерело фото  http://kovkasd.ru/

Суворі або помпезні - ворота можна виготовити в будь-якому стилі, так, щоб вони поєднувалися з будь-яким варіантом огорожі - кам'яною, дерев'яною, залізною.

джерело фото  http://dimmark.ru/

джерело фото  http://narodnayastroika.ru/

Замовляти ворота в Україні краще на етапі виготовлення всього забору, оскільки навіть художня ковка з витонченим орнаментом важить досить багато. Вага воріт повинна обов'язково враховуватися при монтажі опорних стовпів-носіїв забору.

джерело фото  http://kingfasad.ru/

Ковані ворота розрізняють за типом: відкатні або розстібні, глухі або прозорі (ажурні). Глухі нітрохи не програють по дизайну, оскільки той же ажурний малюнок наноситься поверх цільного сталевого листа або вставок з інших матеріалів. Відкатні ворота дозволять значно заощадити простір. Єдина умова - верх малюнка обов'язково повинен складатися з прямої лінії - планки, за якою кріпляться ролики що рухають ворота.

джерело фото  http://www.artsmetal.ru/

Матеріалом для кованих воріт найчастіше служать профільні труби різного діаметру, сталеві або чавунні мережива, чорний метал. Для декоративних вставок може бути використано дерево, метал, полімер.

джерело фото  http://www.kovka.in/

Виготовленням кованих воріт сьогодні займаються безліч фірм. Великі підприємства використовують в основному штампований метод. Це не ексклюзив, зате ціни на порядок нижче. У приватних фірмах можна замовити художню ковку, як по стандартному трафарету, так і за вашим особистим замовленням. Окремі умільці - пропонують стовідсоткове ручне кування, але й ціна буде відповідна. Термін виробництва таких воріт - до трьох тижнів. При цьому будьте готові, що фірма може бути завантажена і до вашого замовлення приступить тільки через місяць-другий. Якщо хочете ексклюзиву, то варто звернутися до професійної гільдії ковалів, які працюють практично в кожному регіоні. При бажанні і наявності коштів можна замовити унікальні вироби у іменитих майстрів. 

джерело фото  http://www.livemaster.ru/

Процес виготовлення воріт складається з декількох етапів: підготовчий, кування, монтаж. Спочатку визначаються розміри виробу та принцип роботи (автоматичні, ручні, орні або розсувні). Розробляється технологічне креслення, за яким і будуть куватися деталі.

джерело фото  http://kovka-25.ru/

Існує два методи виготовлення кованих виробів: холодне або гаряче кування.

Холодне кування.  Заготовки штампуються автоматично. Готові деталі за допомогою холодного зварювання з'єднуються в візерунок на горизонтальних або вертикальних прутах.

джерело фото  http://www.novosel.ru/

джерело фото  http://prokovky2001.narod.ru/

Гаряче кування.  Так називають ручну художню ковку. Метал нагрівається до високої температури. З розпеченої заготовки молотом формують форму.

джерело фото  http://bigpicture.ru/

Така робота вимагає не тільки майстерності ремісника, а й таланту справжнього художника.

джерело фото  http://bigpicture.ru/

Готові деталі збираються на каркас за допомогою зварювання. Після зачистки швів, ворота фарбують. Це не тільки захистить метал від корозії, а й прикрасить їх (наприклад, фарбування і покриття патиною для ефекту старіння).

Монтаж готового виробу краще довірити професіоналам - через велику вагу перекоси неприпустимі. Крім того існує небезпека просідання опорних стовпів. Навіть на автоматичних воротах стоїть встановити звичайний замок або засувку - на випадок відсутності світла.

Ворота секційні

Секційними називають різновид воріт, головною частиною конструкції яких є секції (панелі), з'єднані між собою петлями. Ці секції пересуваються по напрямних шинах, прикріплених до країв прорізів. Під час відкриття воріт, дані секції йдуть під перекриття будівлі одна за одною і розміщуються в просторі, який знаходиться під стелею, що не вимагає додаткового простору перед воротами.

Джерело фото:  http://avtovorota.org

Управління секційними воротами можна здійснювати як вручну, так і використовуючи електропривод, який працює за допомогою пульта для стаціонарного або дистанційного видів управління.

Стандартний тип секційних воріт розрахований на 25 тисяч циклів підйомів-опускань. Наприклад, якщо вони будуть використовуватися сім разів в день, їх гарантійний ресурс вичерпається через 10 років. Через цей час досить просто замінити пружини, і механізм зможе працювати ще стільки ж. Якщо ворота будуть використовуватися більш семи разів на день, тоді можна відразу вибрати інший, більш потужний тип воріт, який розрахований на 100 тисяч циклів.

Джерело фото:  http://vorota.3dn.ru

Більшість панелей для секційних воріт роблять із листової сталі, яку обробляють спеціальним чином для стійкості до різних впливів. Ця панель заповнюється екологічно чистим пінополіуретаном, тому її експлуатація безпечна для навколишнього середовища. Зовнішня поверхня панелей має спеціальне тиснення, яке приховує всі дрібні ушкодження.

Секційні ворота доступні в широкій колірній гамі і різному дизайні: різноманітні текстури (під дерево, мармур, гладкі, гофровані, "хвиля", "апельсинова кірка" і т.д), накладки з штампованого металу, рельєфний декор, секційні ворота з вікнами або світлопрозорими вставками, дерев'яні панелі, вітражі та інші види декору.

Джерело фото:  http://www.vsevorota.info

Для захисту від зловмисників встановлюється запірний пристрій, щоб їх можна було відкрити тільки зсередини.

Види секційних воріт

Всі секційні ворота можна поділити на два види залежно від умов експлуатації і затребуваної інтенсивності їх роботи.

Побутові (гаражні).  Цей тип воріт був спеціально розроблений тільки для приватного будівництва, їх можна використовувати як в новому будівництві, так і для заміни старих воріт. У більшості випадків гаражні секційні ворота мають менші габарити і більш низький ресурс використання, ніж промислові типи. Підійдуть для гаража практично з будь-яким отвором.

Джерело фото:  http://www.tk-v.ru

Промислові.  Вони відрізняється великою міцністю і безпекою конструкцій, частіше використовуються для перекриття прорізів у виробничих приміщеннях: промислові і громадські будівлі, СТО та автомийки, склади, автосалони, в сільському господарстві. Промислові ворота мають в стандартній комплектації захист від обриву тросів і пружин для забезпечення максимальної безпеки при їх використанні.

Джерело фото:  http://www.imperia-vorot.ru

Існує також окремий вид промислових воріт - панорамні - їх панелі збирають з алюмінієвих профілів і заповнюють склопакетами з оргскла. Вони забезпечують ідеальний огляд всередині будівлі і природне освітлення.

Джерело фото:  http://www.gefest-ru.ru

Залежно від типу підйому секційні підйомні ворота можна поділити на:

 • стельові:
  • стандартний підйом;
  • низький підйом, барабан спереду;
  • низький підйом, барабан ззаду;
  • високий підйом;
  • похилий підйом.
 • осьові (зазвичай це автоматичні промислові ворота великого розміру і з високою інтенсивністю експлуатації):
  • вертикальний підйом.

Тип підйому залежить від висоти прітолки (відстань між верхом дверного отвору і стелею). Для стандартного підйому воріт необхідна прітолка від 400 мм. Для звичайного гаража краще встановити секційні ворота стельового типу.

Джерело фото:  http://www.rolsistem.ru

Важливо!  Для установки секційних воріт бажано, щоб висота прітолки (перемички) перебувала в межах від 350 мм до 1000 мм. Це дозволить згодом заощадити гроші при замовленні.

Монтаж секційних воріт

Всі секційні ворота рекомендується встановлювати тільки професійним інженерам-монтажникам, яким слід дотримуватися всіх необхідних умов техніки безпеки.

Існують також і варіанти комплектації секційних гаражних воріт, готових до самостійної зборки за інструкцією виробника. Встановлюються готові ворота у завчасно підготовлений отвір. Кріплення дозволено робити в бетонних, цегляних або дерев'яних стінах. Поверхня отвору повинна бути рівною і гладкою, без напливів штукатурного розчину, тріщин, виступів. Простір, необхідний для монтажу, повинен бути вільним від будівельних конструкцій, трубопроводів опалення, вентиляції, електропроводки. Секційні ворота найкраще встановлювати зсередини в накладку. Для правильного монтажу необхідно знати внутрішні розміри приміщення (висота одвірок, ширина бічних відстаней, глибина гаража). Конструкцію напрямних збирати тільки на рівній поверхні (на підлозі).Збирати конструкцію в накладку вертикально до отвору не слід, так ви зможете уникнути деформації деталей.

Джерело фото:  http://www.muratordom.com.ua

Вартість

Вартість секційних воріт залежить від дизайну, виробника, габаритів, типу управління і монтажу. Можна використовувати так званий калькулятор вартості виробу, який розміщений практично на кожному сайті виробників секційних воріт. Така програма надає можливість змоделювати майбутній виріб, а також розрахувати його орієнтовну ціну, враховуючи додаткові опції. Отримана вартість не включатиме оплату за монтаж готового виробу і його транспортування.

Джерело фото:  http://www.po-gefest.ru

Переваги:

 • економія місця: під час відкриття секційних воріт, вони щільно поміщаються під стелею;
 • високий рівень звукоізоляції;
 • добре зберігають тепло в приміщенні. Більшість стандартних воріт виготовлено з листових видів металу, які погано захищають від впливу зовнішнього середовища. У свою чергу, секційні ворота виготовляються із спеціальних сендвіч-панелей, які і забезпечують збереження тепла в приміщенні. Крім того теплоізоляція забезпечується за рахунок щільного прилягання полотна воріт до отвору;
 • один з найбільш зручних видів воріт за рівнем експлуатації в будь-який час року: зафіксовані під стелею панелі не заважають пересуванню ні людей, ні автомобілів. Наявність снігу перед воротами ніяк не впливає на їх функціональність, вітрове навантаження практично не робить ніякого впливу на відкривання і закривання воріт;
 • можуть виготовляються для дверного отвору будь-якої форми (наприклад арочного);
 • високий рівень безпеки: полотно воріт надійно фіксується в будь-якому положенні за допомогою торсіонного механізму або пружини розтягування. Випадкове защемлення пальців між панелями і спрямовуючою неможливо - це передбачає особлива система панелей і кріплень. Крім цього, системи секційних воріт мають високий захист від випадкових наїздів на об'єкт (у разі обладнання секційних воріт спеціальним видом безпечної автоматики).

Єдиний недолік - секційні ворота мають досить високу вартість установки автоматичних систем, а також їх ремонту.

Автоматичні ворота - зручний "захист"

Призначення і пристрій

Ворота, оснащені автоматичним управлінням, - явище досить поширене, практично витіснило з ринку механічні огорожі. Зручність автоматичних воріт складається в простоти їх використання, можливості управління на відстані, презентабельного зовнішнього вигляду і надійності конструкції.

За своїм призначенням автоматичні ворота універсальні. Їх можна встановити на будь-яких об'єктах: в приватних будинках, промислових і будівельних підприємствах, торгових і бізнес-центрах, автомийках. Залежно від призначення об'єкта, а також від вільного простору вибираються певний вид і конструкція автоматичних воріт.

Джерело фото:  http://www.abc-automatic.ru

Переваги

Ворота з автоматикою мають ряд переваг:

 • завдяки низькому ступеню теплопровідності і високій швидкості відкривання / закривання автоматичні ворота утримують тепло всередині приміщень;
 • практичні і компактні конструкції дозволяють економити площу;
 • за рахунок рівномірного ходу, що досягається завдяки автоматиці, збільшується термін служби воріт;
 • безпека: в разі виникнення перешкоди під час відкривання / закривання, ворота блокуються.

Автоматична система включає в себе електроприводи, систему управління і безпеки. Додатково можна замовити фотоелементи, пульти дистанційного керування або сигнальні лампи.

Джерело фото:  http://www.abc-automatic.ru

Види автоматичних воріт

За призначенням автоматичні ворота діляться на:

 • в'їзні: призначені для в'їзду на обгороджену територію, доступ до якої стороннім особам заборонено. Можуть встановлюватися як в приватних будинках і садибах, так і на громадських об'єктах. Управління таким видом воріт здійснюється за допомогою єдиного дистанційного пульта охорони або декількох водійських;

Джерело фото:  http://splyse.ru

 • гаражні: призначені для захисту гаражів від несанкціонованого в них проникнення. Такі ворота мають бути особливо міцними і довговічними, враховуючи середу, в якій вони встановлюються: вогкість, волога, розпорошення хімічних засобів, що може привести до корозії. Для запобігання цьому ворота гаражного типу покриваються шаром цинку;
 • промислові: встановлюються на великих підприємствах (гіпермаркети, автосервіси, транспортні термінали і склади).

За типом конструкції автоматичні ворота діляться на:

 • орні: ці «традиційні» ворота поступово здають свої позиції і змінюються іншими видами, більш практичними і компактними. Для установки автоматичних орних воріт потрібно два електроприводи на кожну стулку і достатню відстань між ними для вільного відкриття воріт;

Джерело фото:  http://yam-vorota.ru

 • рулонні: найчастіше використовується для огородження гаражів, складів і інших вузьких приміщень. Не захаращують вільний простір навколо: металеве полотно згортається вгору в рулон, відкриваючи проїзд;

Джерело фото:  http://www.gde.ru

Відкатні: при відкритті ворота зміщуються в сторону від отвору. Не захаращують простір. Підходять для оснащення в'їздів у великі приміщення, не поміщаються в невеликих приміщеннях, наприклад, гаражах;

ъ

Джерело фото:  http://www.goodgoods.ru

 • секційні: конструкція з горизонтальних секцій, яка при відкритті піднімається нагору під стелю. Цей тип воріт найбільш популярний і універсальний;

Джерело фото:  http://doorstar.ucoz.ru

 • підйомно-поворотні ворота: менш поширений варіант, однак добре підходить для гаражів і невеликих складів. Ворота цього типу мають одну автоматизовану стулку, яка при відкритті змінює вертикальне положення на горизонтальне і піднімається нагору до стелі.

Ціни

Оснащення воріт автоматикою становить значну суму, часом близьку до вартості самих воріт. Якщо ви хочете встановити автоматичні ворота, пам'ятайте, що автоматична система часто не входить в заявлену вартість установки воріт і розраховується окремо. Ціна залежить від розмірів воріт, їх маси та фірми автоматичної установки. Найчастіше використовуються автоматичні установки наступних фірм: Came (Італія), Nice (Італія), Marantech (Німеччина), Hörmann (Німеччина).

Джерело фото:  http://svitkomfortu.com.ua

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики