про твої фінанси

Декоративні штукатурки: види і особливості

Декоративні штукатурки для внутрішньої і фасадної обробки приміщень користуються популярністю завдяки красивому зовнішньому вигляду, різноманітності забарвлень і фактур, а також хорошим експлуатаційним характеристикам. Bankchart.com.ua розповість про види та особливості декоративної штукатурки.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке декоративна штукатурка?
 2. Види декоративної штукатурки

  2.1 Структурна штукатурка 

  2.2 Фактурна декоративна  штукатурка

  2.3 Венеціанська декоративна штукатурка

  2.4 Флоки

  2.5 Штукатурка «під старовину» 

  2.6 Таделакт

  2.7 Моделююча декоративна штукатурк

  2.8 Коментар експерта:

Що таке декоративна штукатурка?

Декоративна штукатурка - це особливий матеріал обробки для стель і стін. Він складається з синтетичних інгредієнтів і різних порід матеріалів. Основне призначення - декоративне оформлення інтер'єру, створення малюнків, візерунків і рельєфних поверхонь. Добре приховує різні дефекти стін, прибираючи нерівності, тріщини і інші пошкодження.

Залежно від складу, декоративна штукатурка буває: мінеральною, акриловою, вапняною, силіконовою, силікатною, вініловою і гіпсовою. Від складу залежать експлуатаційні характеристики: вологе прибирання, стійкість до механічних навантажень і довговічність.

Джерело фото:  http://schanz.ru/

Основними перевагами декоративної штукатурки є водостійкість і практичність, завдяки чому її можна використовувати для обробки приміщень з підвищеною вологістю. Штукатурка легко миється і не вбирає запахи.

Декоративна штукатурка буває одноколірною, з перламутром, золотою, срібною, мідною або з блискучими жилками.

За допомогою декоративних штукатурок можна легко досягти імітації м'ятою або тиснення паперу, замші, тканин, мінералів і натуральних каменів, акварелі, глини, а також пальмового листя, різних порід дерева і навіть оксамиту. Залежно від способів нанесення, штукатурка буває рельєфною і з гладкою поверхнею.

Види декоративної штукатурки

Структурна штукатурка 

Це готова будівельна суміш з різними за розмірами частками, виготовляється в заводських умовах. Даний вид штукатурки підходить для зовнішньої обробки фасадів, коридорів, сходових клітин, громадських місць. Не потребує особливих знань в техніці нанесення, оскільки в ній виключені всі творчі моменти.

Джерело фото:  www.skvajina.com

Фактурна декоративна  штукатурка

Це одне з найпоширеніших покриттів. Штукатурка здатна приховати дефекти, нерівності, тріщини. Рельєфний малюнок створюється за допомогою спеціальних інструментів. Розділяють фактурну штукатурку за такими структурами: "баранчик", "короїд",  «апельсинова кірка». «Баранчик»- обробка «під шубу»- використовується для декоративного оформлення фасадів. «Короїд »характеризується високим рівнем міцності і морозостійкості, служить для обробки стін приміщень різного типу. «Апельсинова кірка» використовується для додання візерунків, своєрідних опуклостей, що нагадують структуру апельсинової шкірки.

Джерело фото:  www.prosteny.ru

Венеціанська декоративна штукатурка

Особливий вид покриття з гладко-дзеркальною поверхнею і малюнком з імітацією мармуру. Характерний зовнішній вигляд - трохи рельєфна поверхня з матовим або глянсовим блиском і ілюзією глибини. Головними компонентами венеціанської штукатурки є пил цінних порід каменів (мармур, онікс, малахіт, граніт), акрилові смоли і полімер в якості в'яжучих речовин, а також неорганічні і органічні пігменти. Головна особливість - унікальна властивість пропускати сонячні промені, що формує додатковий обсяг у вигляді візуальних заглиблень. Венеціанська штукатурка відрізняється особливою довговічністю, допускається точковий ремонт. Може бути виконана в золотих, срібних чи перламутрових відтінках.

Джерело фото:  http://vk.com

Флоки

Вид декоративної штукатурки, що складається з кольорових частинок напівкруглої форми. Продається у вигляді комплекту з клею, «чіпсів» (сухі кольорові частинки) і лаку для нанесення на готове покриття. Техніка нанесення: майстер ретельно покриває поверхню клеєм, а потім накидає флоки. Після повного висихання, на готову стіну накладають захисний засіб.

Джерело фото:  http://www.paxgroup.ru/

Штукатурка «під старовину» 

Особливий вид покриття, після нанесення якого створюється ефект потертості - одні ділянки здаються світлішими, інші - темнішими. Підходить як для внутрішніх, так і для фасадних робіт. Можна закладати тріщини та інші пошкодження стін. Головна складова - фарба на основі синтетичних латексів.

Таделакт

Традиційна марроканська декоративна штукатурка, особливістю якої є імітація зрізу природних каменів. Володіє високим рівнем міцності, водостійкості, має дезінфікуючі властивості, утримує тепло. Основний склад - органічні компоненти, серед яких: глина, гідравлічне вапно, діатомова земля, кварцовий пісок, целюлоза, мармурова мука і зола. З допомогою таделакт можна створювати поверхні з закругленнями, ванни, раковини, басейни, її можна використовувати для покриття камінів і печей .

Джерело фото:  www.homy.com.ua

Моделююча декоративна штукатурка

З її допомогою можливо моделювати нахили, товщину і форму стін, а також вміло приховувати різні дефекти. Можна наносити практично на будь-яку поверхню, крім деревини та гіпсокартону. В основі складу - зернистий наповнювач і акрилові смоли.

Джерело фото:  http://www.technosector.ru

Існує багато технік нанесення декоративної штукатурки. Використовуючи спеціальні інструменти, можна створити різні візерунки, оригінальну текстуру, ефекти морських раковин, складки і т.п.

Джерело фото:  www.alpha-spb.com

Коментар експерта:

Микитин Олександр, представник фірми "Капарол", "Нова лінія".

У магазинах найчастіше зустрічається штукатурка від світових країн-виробників - Німеччина, Франція, Італія, але який саме тип обробки вибрати - залежить тільки від покупця. Головним критерієм вибору є торгова марка. Одні з кращих представників - це німецькі декоративні штукатурки. Серед них варто виділити всесвітньо відому Ceresit і Feidal Reibeputz, виробляються і поставляються вони в найбільшій кількості і в різних варіантах модифікації. Другий критерій - якість. Згадані компанії-виробники по праву вважаються кращими.

Що стосується типів декоративної штукатурки, то найчастіше звертаються за захисними універсальними, які одночасно підходять для обробки фасадів, кімнат, торгових залів. Особливу увагу приділяють водостійким і екологічним властивостям покриттів.

В цілому, покупці приходять в магазин цілеспрямовано, чітко викладають, що саме їм потрібно, і орієнтуються лише на торгову марку і країну-виробника.

На нашому сайті можна порівняти вартість послуг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики