про твої фінанси

Можливості гіпсокартону в інтер'єрі

Гіпсокартон - функціональний оздоблювальний матеріал, який відкриває безмежні можливості сучасного інтер'єрного дизайну. У варіантах використання гіпсокартону в квартирі та будинку розбирався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Гіпсокартон: що, де, чому використовують
 2. Види гіпсокартонного листа
 3. Недоліки гіпсокартону
 4. Гіпсокартон на стелі
 5. Стіни і гіпсокартон
 6. Можливості гіпсокартону

Гіпсокартон: що, де, чому використовують

Гіпсокартон був винайдений в Америці. Його прообраз з'явився ще в XIX столітті на паперовій фабриці Сакетт при спробі урізноманітнити її виробництво, щоб не розоритися. Саме Сакетт, з'єднавши в одному аркуші гіпс і шари картону, став застосовувати цей матеріал при облаштуванні будинків.

Сучасний гіпсокартон представляє собою тришарову структуру: посередині між двома шарами міцного картону знаходиться гіпс. Він легкий і одночасно досить міцний. Цей натуральний екологічний матеріал для оздоблення приміщень дуже зручний при монтажі і дозволяє створювати безліч різних конструкцій.

Джерело фото:  www.strou-dom.net

Ще один вагомий плюс будь-якого виду гіпсокартону - на ньому неможлива поява грибка або цвілі, навіть при обробці їм приміщень із постійно присутньою там вологою.

Гіпсокартон використовують:

 • при обробці і вирівнюванні стелі і стін;
 • для утеплення приміщень;
 • при створенні перегородок, арок, прорізів, ніш, стелажів, купольних покриттів;
 • в якості елементів меблів, в тому числі вбудованих;
 • при дизайні TV-зони;
 • для імітацій (камінів, наприклад);
 • при необхідності облаштувати об'ємні криволінійні поверхні в дизайні інтер'єру або для технічних цілей, якщо необхідно встановити особливе освітлення або приховати непривабливі інженерні комунікації, радіатори.

Джерело фото:  http://www.gisfactory.com/

Монтувати гіпсокартон можна в будь-яких приміщеннях, оскільки він не здатний принести шкоду. Хіба що у ванній або на кухні з обережністю, оскільки там може бути підвищена вологість.

Стандарт ширини гіпсокартонних плит - 1,2 метра, хоча є і 0,6 м. Висота може бути різна (2-4 м), як і товщина (6-24 мм). Для стель беруть листи більш тонкі заради збереження простору. Для підвісних, як правило, вибирають гіпсокартон товщиною в 9,5 мм. На стіни і перегородки найчастіше йдуть листи 12,5 міліметрів.

Джерело фото:  http://www.dostavkasmesi.ru/

Види гіпсокартонного листа

Залежно від деяких нюансів, розрізняють кілька видів гіпсокартонного листа (ГКЛ):

 • ГКЛ зі стандартними властивостями;
 • ГКЛП - вогнетривкий, який використовується там, де потрібна підвищена пожежна безпека, наприклад, біля камінів або печей;
 • ГКЛВ - вологостійкий, призначений для приміщень з підвищеною вологістю повітря (але не більше 90%), таких як санітарні приміщення, кухні, громадські місця з великим скупченням людей;
 • ГВЛ - гіпсоволокнистий лист, що володіє підвищеною міцністю;
 • ГКЛ звукоізоляційний (акустичний) з посиленою здатністю охороняти від проникнення звуків - для музичних студій незамінний;
 • ГКЛ гнучкий (арочний, він же реставраційний), як правило, з невеликою товщиною, і більше пристосований для викривлення - для створення криволінійних поверхонь підходить ідеально.

Джерело фото:  http://vseoremonte1001.ru

Будь який ГКЛ здатний приглушати звуки і приймати нові форми - особливо у вологому стані, а після висихання зберігати їх.

У листів гіпсокартону є ще одна спільна властивість, що робить цей матеріал бажаним для обробки в спальнях, дитячих, вітальнях: він вміє поглинати надлишкову вологу в приміщенні. Якщо ж стає занадто сухо, цю поглинену вологу ГКЛ повертає назад.

Джерело фото:  http://www.remontbp.com

Оздоблення цим матеріалом не передбачає так званих «мокрих» етапів, коли потрібне тривале просушування (як це, наприклад, буває при оштукатурюванні), тому монтаж відбувається швидко. У цьому процесі не задіюються шкідливі речовини. Листи або прикріплюють шурупами до обрешітки, що представляє із себе металевий, рідше дерев'яний, каркас. Або приклеюють за допомогою спеціальних гіпсових мастик - але цей метод не годиться для стель.

Усередині каркаса легко розміщуються дроти та інші комунікації, що також є плюсом на користь вибору гіпсокартону.

Джерело фото:  http://nashdomik.net/

Недоліки гіпсокартону

Звичайно, недоліки у нього також є:

 • така обробка обов'язково присвоїть собі частину внутрішнього простору, особливо, якщо використовується обрешітка - гіпсокартонні стелі, як правило, роблять висоту кімнати нижче на п'ять сантиметрів;
 • гипсокартонові стіни не досить міцні для того, щоб вішати на них важкі меблі або предмети - знадобиться додаткове зміцнення місць навантажень;
 • в щедро оздобленій гіпсокартоном кімнаті може виникнути звуковий ефект «барабана».

Джерело фото:  http://gipsokartonom.ru 

Гіпсокартон на стелі

Вирішує два завдання:

 • зробити поверхню стелі ідеально рівною;
 • надати цій поверхні унікальний зовнішній вигляд.

Джерело фото:  http://potolokspec.ru/

Гіпсокартон використовують при створенні натяжних стель, індивідуальної системи стельового освітлення, багаторівневих об'єктів, які можуть поєднуватися при бажанні з різними матеріалами, навіть з тканиною.

Джерело фото:  http://poremontu.ru/

Для обробки стелі обов'язково знадобиться каркас. Ідеально для нього підходить металевий профіль, який здатний гнутися без спецрозігріву. Рекомендована мінімальна товщина профілю 0,5 мм, інакше він буде деформуватися, і вся стеля «попливе».

Джерело фото:  http://izgipsy.ru/

Якщо стеля дво- або багаторівнева, знадобиться досить складний в конструкції металевий каркас, створення якого довірити можна тільки фахівцеві. Для одного рівня досить буде поставити сітку алюмінієвих профілів на тягах або підвісі.

Джерело фото:  http://delaytesami.com

Стіни і гіпсокартон

Для вирівнювання і утеплення стін гіпсокартон можна сміливо назвати матеріалом найлегшим в установці. Зробити це може навіть не професіонал. В даному випадку ГКЛ можна кріпити навіть на непідготовлену поверхню за допомогою спецклею, якщо вона досить рівна. Хоча грунтовка все ж не завадить.

Джерело фото:  http://aj2010.com

Якщо ж стіни дуже нерівні або передбачається в подальшому на гіпсокартон щось вішати, то знадобиться каркас.

Перед установкою гіпсокартонних листів попередньо розрахуйте, де буде проводка, як будуть проходити дроти до розеток.

Джерело фото:  http://miledy.su/

Можливості гіпсокартону

Гіспокартон легко ріжеться, дозволяючи створювати різні прямолінійні конструкції - стелажі, ніші. І гнеться ГКЛ також просто. Якщо лист великий, то йому можна надати гнуту форму навіть в сухому вигляді. Важливо лише пам'ятати, що шар гіпсу все ж здатний зламатися, - і не перестаратися.

Якщо радіус згину передбачається великий, то краще перед операцією розмочити ГКЛ. Із зовнішнього боку в картонному шарі робиться перфорація голчастим валиком. Потім його змочують водою до моменту, поки гіпсокартон не перестане її вбирати. Далі листу надають потрібну форму (викладають в потрібну форму) і фіксують його, поки він не висохне повністю.

Джерело фото:  http://etotdom.com/

Після монтажу гіпсокартон підлягає обробці і способів безліч. Можна ошпаклювати і просто пофарбувати ділянки ГКЛ. Можна клеїти шпалери, керамічну плитку, декоративну цеглу, камінь або штукатурку.

Пропонуємо порівняти вартість оздоблювальних робіт.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики