про твої фінанси

Як клеїти шпалери на стіну

Як не допустити помилок при обробці стін шпалерами, з'ясував Bankchart. Ми розповімо, звідки починати і яким клеєм краще клеїти бамбукові, вінілові, паперові, рідкі, фотошпалери, шпалери, що миються. Клеїти їх правильно неважко, проте, і в цій справі є нюанси, без знання яких можна все пустити нанівець.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Основні різновиди шпалер
 2. Що і як комбінувати
 3. Декілька порад. Поєднання кольорів
 4. Шпалерна епопея: початок
 5. Клей і інструменти
 6. Як почати процес поклейки шпалер
 7. Підготовка поверхні під поклейку шпалер

Для кожного різновиду шпалер є свої технології обклеювання, а також принципи їх сумісництва між собою в квартирі.

Основні різновиди шпалер

 • Паперові: найтонші і недовговічні, проте недорогі, що в деяких випадках робить їх привабливими.

Джерело фото:  http://valyani.ru/

 • Вінілові (звичайні або під фарбування): найпоширеніші, більш щільні за структурою, міцні та довговічні. В їх основі лежить флізелін або папір, а верхній шар - полівінілхлорид, часто в складі є антигрибкові компоненти.

Джерело фото:  http://uutvdome.ru

 • Бамбукові (звичайні або під фарбування): виготовляються на основі целюлозного волокна і відрізняються способом поклейки, необхідні спеціальні види клею, який наноситься не на шпалери, а на стіни; кращий вибір під фарбування - їх можна перефарбовувати часто, наносити на них візерунки. Вони міцніше паперових і прекрасно армують мікротріщини.

Джерело фото:  http://potolokspec.ru/

 • Такі, що миються: дуже зручне рішення для кухні, «вологих» приміщень і навіть балкона. Ці шпалери також чудово підійдуть для кімнати малюка, який любить малювати, розбризкуючи фарби. Є різновидом вінілових шпалер і бувають різного ступеня стійкості до вологи, що завжди вказується на упаковці. В основі або флізелін (міцніші), або папір (менш міцні).

Джерело фото:  http://kitchenguide.ru

 • Фотошпалери: можуть стати основним акцентом в інтер'єрі. Фотошпалери бувають як промислові (великі тиражі), так і зроблені на замовлення, з певного малюнка або фотографії. В останньому випадку вони виготовляються під розміри приміщення. Можуть бути на паперовій, флізеліновій, полімерній основі або на полотні. Іноді фотошпалери можуть виявитися єдиним способом замінити раритетні шпалери, які були зняті з виробництва.

Джерело фото:  http://www.oboi.su/

 • Рідкі шпалери: довговічні, відрізняються великою різноманітністю кольорів і фактур, добре вписуються в дизайн і поєднуються як з деревом, так і з натуральними тканинами. У них поєднуються властивості звичайних рулонних шпалер, декоративної штукатурки і лакофарбових покриттів. Початковий склад - суха сипуча суміш, яка перед застосуванням розбавляється водою. У рідких шпалерах є волокна шовку, целюлоза, спеціальні барвники, фунгіциди, клейові сполучні, пластифікатори і декоративні компоненти - блискітки, слюда, перламутр і так далі. Рідкі шпалери бувають трьох видів: шовкові, целюлозні або шовково-целюлозні.

Джерело фото:  http://wergin.ru

 • Склошпалери: екологічно чистий матеріал, який створюється з скловолокна різної товщини і щільності, а після цього просочується особливим складом, що надає полотну стабільність. Після нанесення їх рекомендують пофарбувати латексними або водними фарбами. Головною їхньою гідністю є унікальні протипожежні властивості: вони не горять і не підтримують горіння. Це один з найбільш міцних і довговічних матеріалів.

Джерело фото:  http://1wan.ru

 • 3-D шпалери: фотошпалери з фактурним 3-D малюнком. Їх основна відмінність в просторовому ефекті: це не просто картинка, а «тривимірне» зображення, яке дозволяє зробити приміщення ширше, візуально збільшити простір і домогтися ілюзії реалістичності.

Джерело фото:  http://yourbighouse.ru

Що і як комбінувати

Завдяки поєднанню різних кольорів, малюнків і фактур за допомогою шпалер можна добитися дивовижних результатів: створити різні декоративні ефекти в кімнаті, візуально змінити геометрію приміщення, розмежувати його на функціональні зони, приховати недоліки і підкреслити достоїнства.

Поклейка шпалер частинами:  нижня частина стіни оформлена одним малюнком, верхня - іншим. Внизу, як правило, клеїться малюнок, який візуально сприймається більш «важким» - яскравий, темний, складний. Більш «легкий», світлий, однотонний - нагорі. Шпалери можуть бути різними по дизайну і навіть за фактурою (наприклад, знизу під штукатурку або дерево, а зверху під шовк), проте повинні бути витримані в загальній колірній гаммі. Можуть бути і контрастні комбінації, але з урахуванням сумісності кольорів. Простір для фантазії тут просто величезний.

Джерело фото:  http://remontkvartiri.su

Акцентна стіна.  Ще одним поширеним і цікавим рішенням є поклейка шпалер тільки на одній стіні, яка заповнюється складним малюнком або іншими акцентованими шпалерами, а інші стіни можна пофарбувати або обклеїти однотонними непомітними шпалерами. Яскраві і помітні шпалери в одній зоні також можуть відвернути увагу від іншої нерівної стіни або вади на стелі. Як правило, в одному приміщенні тільки одна акцентна стіна, але іноді буває і так, що акцентуються дві суміжні або дві протилежні стіни.

Джерело фото:  http://artc-alisa.ru/

Точка фокусу. На відміну від акцентної стіни, точка фокусу займає лише частину стіни - зону, яку необхідно виділити: камін, телевізор, галерея картин і ін. 

Смужки. Вони можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними. Вертикальні смуги візуально роблять приміщення вище, а горизонтальні можуть розширити. Шпалери з вузькою смужкою візуально стискають простір кімнати. У чергуванні смуг дуже важливо підібрати вірну ширину, що поєднується. Так, в разі високих стель дизайнери вважають за краще поєднувати смуги з співвідношенням 2: 1. Самі смуги можуть бути як контрастними, так і монохромними.

Джерело фото:  http://kamin.lutsk.ua

Зонування. Для поділу приміщення на кілька функцій можна використовувати різні візерунки або відтінки шпалер. У таких приміщеннях можна застосувати досить сміливі і радикальні поєднання, все залежить від того, наскільки сильно ви хочете відокремити ту чи іншу зону, чи використовуються статичні перегородки або тільки прийоми візуального розділення за допомогою кольору і світла.

Поєднання різних малюнків . Наприклад, одна стіна може бути обклеєна шпалерами в смужку, а всі інші - однотонними шпалерами або з непомітним малюнком. Можна поєднувати різні орнаменти. Ті ж смуги добре поєднуються з малюнком «Дамаск». А орнамент з квітів гармонує з кліткою. Особливо вдало таке рішення буде виглядати на кухні.

Джерело фото:  http://uutvdome.ru

Слід враховувати, що шпалери з великим малюнком будуть візуально зменшувати малі приміщення, тому для маленьких кімнат більше підійде дрібний малюнок, а ще краще - розпливчастий контур. Маленький малюнок, на відміну від великого, допоможе приховати і замаскувати дефекти стіни, якщо такі є.

Цікаві поєднання фактури з оригінальним рельєфом або гладкими стінами. Деревні візерунки і структури відмінно поєднуються з квітковими мотивами, а абстракція добре йде в парі з геометричними мотивами. Насичені кольори врівноважуються нейтральними, приглушеними тонами. Шпалери також добре поєднуються з плиткою, штучним каменем, деревом, шкірою, декоративною штукатуркою і шпалерними матеріалами. Широкоформатні фотошпалери поєднуйте з однотонними шпалерами або шпалерами з непомітним дрібним малюнком.

ВАЖЛИВО: Контакти  магазинів шпалер для стін .

Декілька порад. Поєднання кольорів

Підбираючи шпалери, дуже важливо враховувати призначення приміщення і його орієнтацію. У кімнаті з видом на північ краще клеїти теплі тони. Якщо вікна виходять на південь і південний захід, то краще віддати перевагу холодним тонам. Забарвлення шпалер не повинно дратувати і напружувати. Особливо не рекомендовані агресивні кольори в спальні і вітальні. Світлі тони візуально збільшують простір, темні, навпаки, зменшують.

Гарне поєднання дають шпалери однієї цінової категорії і приблизно однакової якості. Кольори і фактури можуть бути різними, але використовувати елітні шпалери разом з дешевими не варто.

Дуже важливо не упустити момент стиків, як шпалер одного виду, так і місць, де стикуються різні види. Стики можна підкреслити бордюрами або спеціальними шпалерними стрічками, що дозволяє усувати недоліки. У разі горизонтального зонування шпалер, потрібно пов'язувати стики з висотою меблів, яка буде стояти в кімнаті.

Джерело фото:  http://www.accbud.ua

Різні типи шпалер можуть виявитися і різними по ширині. Тому тут необхідно зробити попередній ескіз, подивитися на поєднання візерунків і розподілити їх. Іноді використовуються дерев'яні рейки або поліуретанові молдинги, які дозволяють вирішувати проблеми різної ширини смуг шпалер, одночасно доповнюючи інтер'єр своєрідним елементом декору.

Не варто забувати про товщину самих шпалер. Якщо шпалери різного кольору, ширина повинна бути або однаковою, або так відрізнятися, щоб це з нестачі перетворилося в родзинку. Тут теж можуть допомогти дерев'яні або карнизні вставочки, бордюрні стрічки.

Джерело фото:  http://strmnt.ru

Красива цікава обробка стін - ознака якісного ремонту. Кожне приміщення може бути оброблено як в загальному стилі квартири, так і індивідуально - так, щоб було доречно для даної кімнати з урахуванням її функцій і побажань власника. Керуючись особистим смаком, слід також врахувати і особливості впливу кольору на психіку.

Джерело фото:  http://img11.nnm.me

Споріднені, близькі кольори створюють відчуття розслабленості, в той час як протилежні за спектром надають інтер'єру енергійності. Для того щоб вибрати максимально гармонійне поєднання кольорів, можна спиратися на таблицю поєднання кольорів.

Класичний колірний круг має 12 секторів, що відповідають певному кольору, але в основі їх всього три: червоний, жовтий, синій. Фіолетовий, оранжевий і зелений - кольори другого порядку. Наступні шість утворюються шляхом змішування: червоно-помаранчевий, синьо-зелений і т.д. Саме цим колом і користуються дизайнери, поєднуючи кольору в інтер'єрі: до вибраного основного відповідно до схем і класичних комбінацій підбирають всі супутні кольори. Колірна гамма варіюється в межах основного кольору, який стає темніше або світліше

Джерело фото:  http://www.allegro-shop.com

При підборі кольору для шпалер, важливо пам'ятати одне правило: при виборі шпалер нейтрального кольору кімнату можна наповнити практично будь-якими меблями, текстилем і аксесуарами, а  колір шпалер, які використовуються для комбінації, повинен бути продубльований в інтер'єрі. Це можуть бути різні відтінки одного кольору або один і той же стиль візерунка або орнаменту. Коли колірна палітра комбінованих шпалер повторюється в інтер'єрі, то виникає гармонійний інтер'єр.

Співвідношення головного кольору (шпалери, підлога і стеля), додаткового до нього (наприклад, портьєри і меблі) і контрастних акцентів (декоративні аксесуари) має бути в пропорції 70% + 25% + 5%.

Перш, ніж вибрати поєднання кольорів, ознайомтеся з впливом кожного кольору на людину. Це допоможе вам зробити правильний вибір при виборі шпалер.

Пастельні тони

Шпалери пастельних тонів підійдуть тим кімнатам, де потрібно створити розслаблюючу обстановку (вітальня, спальня). Вони добре гармонують з коричневими і золотими відтінками. У поєднанні з білим приміщення стає спокійним і світлим.

Джерело фото:  http://www.archrevue.ru

Золотий

Золоті відтінки шпалер в дозованій кількості створять атмосферу ніжності, теплоти, можуть додати урочистості. Вони чудово поєднуються зі світлими тонами (бежевий, світло-коричневий), а ось комбінації з темними будуть занадто похмурими.

Джерело фото:  http://pinme.ru

Жовтий

Жовтий колір асоціюється з радістю. Жовті шпалери ідеальні для приміщень з обмеженим природним освітленням. Жовті шпалери можна сміливо вибрати для кухні, спальні, вітальні. Вони гармоніюють майже з усіма кольорами, особливо з білим, зеленим, синім, чорним кольорами, багатьма відтінками коричневого.

Джерело фото:  http://massacrez.ru/

Помаранчевий

Помаранчеві кольори символізують енергію і силу, вони прекрасно підходять для приміщень, де збирається сім'я: їдальні, вітальні, кухні. А ось якщо вибрати цей колір шпалер для дитячої, то його потрібно розбавити білими тонами, щоб не викликати агресію. Для спалень вони не рекомендуються. Помаранчевий колір відноситься до теплої гамі, тому такі шпалери поєднувати найкраще з холодною гамою (сірий, блакитний), а також з білим, червоним, рожевим, жовтим, охристим, зеленим, чорним, сірим кольорами.

Джерело фото:  http://interiorok.ru

Коричневий

Шпалери коричневого кольору мають двоякі властивості: вони можуть діяти як заспокійливо, так і гнітюче. Тому при виборі слід звертати увагу на освітлення, на поєднання з іншими елементами декору, на функції приміщення. Коричневі шпалери підходять для кабінетів, віталень, а при вмілому поєднанні зі світлими тонами (світло-зелений, бежевий, жовтий, золотий) і вдалому малюнку можуть навіть підійти для спальні. Цей колір додає інтер'єру благородства. У комбінаціях зі світлими і при достатньому освітленні, він добре підійде для передпокою і коридору.

Джерело фото:  http://www.etoya.ru/

Рожевий

А ось в дитячій рекомендований рожевий колір шпалер - на думку дизайнерів, на відміну від червоного, він заспокоює. Однак не потрібно перестаратися з тональністю. Рожеві шпалери добре поєднуються з білими, салатовим, фіолетовими, ліловими і навіть червоними елементами. У нашій країні існує стереотип, що рожевий колір підходить виключно дівчаткам, а блакитний - хлопчикам, але це не зовсім так. Кожен з кольорів несе особливе психологічне навантаження, незалежно від стереотипів. Так, рожевий викликає чутливість і знижує агресивність. Однак його надлишок може розвинути легковажність. Для психіки дитини не буде корисним надлишок будь-якого з кольорів. У дитячих кімнатах рекомендовано використовувати до трьох основних життєрадісних відтінків.

Джерело фото:  http://www.delaem-remont.ru/

Червоний

Червоний колір стимулює, проте їм краще робити тільки акценти в приміщенні, наприклад, обклеїти одну стіну. Він прекрасно поєднується як з пастельними тонами, так і з родинними відтінками. Рекомендований в активних зонах - вітальня, хол, коридор. Можна використовувати на кухні для поліпшення апетиту. А ось в спальнях - обережно і дозовано. Шпалери червоного кольору гармонійно поєднуються з білим, синім, рожевим, оранжевим, золотисто-жовтим, срібним, чорним кольорами. Червоний колір у великих кількостях створює нервову напругу (протипоказаний гіпертонікам).

Джерело фото:  http://syndyk.by/

Фіолетовий

Фіолетовий колір - загадковий і відступає, тобто розширює приміщення. Він добре підійде вітальні, спальні, кухні. Але тут дуже важливо правильно підібрати тон (НЕ перетемніти) і гармонійно пов'язати з іншими, краще більш світлими кольорами: синій, білий, сіро-синій, бузковий, рожевий, золотий, жовтогарячий, світло-зелений кольори.

Джерело фото:  http://designmasterpiece.ru/

Синій

Синій колір улюблений багатьма. Це - холодний колір, він заспокоює, але і знижує активність, але в той же час може нести відчуття холоду і незатишності. Не рекомендується для малих приміщень, зате у великих спальнях і кухнях може надати затишку. Він знімає втому і сприяє кращому засипанню, завдяки чому чудово підійде для спальні. У комбінації зі світлими теплими елементами, наприклад помаранчевими або жовтими, він чудово підійде для дитячої кімнати. Шпалери синього кольору поєднуються з зеленим, бірюзовим, червоним, фіолетовим, сірим, золотим кольорами.

Джерело фото:  http://www.the-oboi.ru

Блакитний

Блакитний - простий, безмежний, світлий, легкий. Це колір романтиків, він заспокоює і зачаровує. Саме тому він хороший не тільки для житлових приміщень, а й для офісних. У «блакитних кімнатах» часто вирішують спірні питання і конфліктні ситуації. Навіть в достатку він не стає похмурим і холодним, візуально розширює простір, прекрасно підходить дитячим кімнатам. Гармонійно поєднується з пастельними тонами, з зеленим, коричневим, білим, синім, сірим, фіолетовим, світло-зеленим кольорами. Однак з теплою гамою не сполучається.

Джерело фото:  http://geo-spectrum.com/

Зелений

Зелені шпалери є природними, це символ життя, впевненості. Для оформлення використовуються часто, колір збільшує зорове сприйняття простору. Він допомагає справлятися з негативом і роздратуванням. Багато хто любить шпалери з зеленим орнаментом, що символізує рослинні мотиви. При цьому різні відтінки зеленого кольору можуть впливати по-різному. Світлі тони - розслаблюють, а більш соковиті - стимулюють. Можуть прекрасно виглядати в будь-яких приміщеннях. Шпалери зеленого кольору поєднуються з салатовим, лаймовим, синім, жовтим, чорним кольорами.

Джерело фото:  http://designmasterpiece.ru/

Чорний

Цей колір улюблений багатьма, є в ньому щось містичне. Однак в той же час і похмуре, гнітюче - саме тому, хоч він нерідко використовується в дизайні інтер'єрів, його обов'язково слід комбінувати з додатковими кольорами. При вірному дозуванні і правильному поєднанні цей колір додає приміщенню стильності і елегантності. Ідеальне сполучення з білим. Важливо пам'ятати, що чорний колір «з'їдає» простір.

Джерело фото:  http://www.bauservice.ru/

Білий

Легкий, відкритий білий колір шпалер дарує майже повну свободу для подальшого декорування приміщення. Він чудово доповнюється будь-якими відтінками, проте сам по собі може навіяти нудьгу або відчуття ізоляції, «лікарні». Цей колір гарний у поєднанні з яскравими, соковитими, експресивними кольорами.

Джерело фото:  http://chelkon.ru

Чорно-біла гама

Чорно-біле оформлення є одним з кращих варіантів. Однак тут питання перш за все не в тому, яким буде колірний вплив на глядача, а в геометрії використовуваного малюнка. Так, смугасті шпалери можуть зробити кімнату строгою і елегантною, а вкраплення інших кольорів додадуть грайливості і веселощів.

Джерело фото:  http://homester.com.ua

Шпалерна епопея: початок

Найголовніше в даному процесі - вибір виду і малюнка шпалер. Інше вже - справа техніки і часу. Про забарвлення говорити не будемо - тут у кожного свої уявлення та побажання. Однак, потрібно пам'ятати про те, що легше клеїти ті шпалери, які не потребують підгонки малюнка. Цей варіант ще і економніше: якщо потрібно підбирати візерунок, багато просто йде на витрати.

Джерело фото:  http://www.vopole.ru/

Мають значення і види шпалерного покриття. Їх зараз чимало:

 • паперові шпалери бувають одношарові (симплекс); кількашарові (дуплекс) - до них відносяться звичайні і такі, що миються, гладкі, тиснені і гофровані; і більш важкі структурні, з грубим волокном;
 • вінілові, в яких на шар паперу нанесено полімерний матеріал, найчастіше - полівінілхлорид;
 • бамбукові, де полімер нанесено на тканинну (флізеліновую) основу;
 • текстильні, де вже не основа, а зовнішня частина є тканиною;
 • склотканні, виткані з волокна, що є сумішшю вапняку, соди, кварцового піску і доломіту;
 • натуральні - з таких природних матеріалів як бамбук, пробкова деревина, джут;
 • металізовані, де зовнішній шар включає в себе алюмінієву фольгу;
 • рідкі, в основі яких целюлоза, - по суті це шовкова нешкідлива штукатурка без піску, до речі, дуже зручна в нанесенні і при експлуатації, ще й стіни вирівнює.

Джерело фото:  http://www.vopole.ru/

При покупці звертайте увагу на упаковку, де є інструкція по використанню - чи можна мити, прибирати, витирати сухою ганчіркою, яка чутливість до вигоряння, як знімати зі стін. Так, для спальні краще вибрати дихаючі шпалери, для вологих приміщень (кухня, ванна, туалет) краще підходять гладкі вінілові шпалери або рельєфні і, звичайно ж, ті що миються.

Джерело фото:  http://www.vopole.ru

Клей і інструменти

Хороший виробник обов'язково вкаже на упаковці, чим саме клеїти його виріб. Загальні рекомендації прості: для флізелінових шпалер потрібен спецклей для флізелінових шпалер, для вінілових - відповідний.

Універсальний клей годиться для інших видів, в тому числі і для паперових шпалер, які можна прикріпити і просто «паперовим» засобом для клеєння. Універсал краще використовувати, якщо планується клеїти кілька різних видів шпалер.

Джерело фото:  http://remontset.ru

При роботі з клеєм важливо врахувати наступні особливості:

 • обов'язково перед нанесенням кілька разів з перервами в 15 хвилин добре розмішати клей;
 • при промазуванні клеєм ретельно намастіть краї;
 • обмазані смуги складають клеєм всередину і залишають просочуватися;
 • клей повинен добре просочити основу оздоблювального матеріалу, тому після намазування потрібно дати на цей час (простим паперовим шпалерам 5 хвилин, щільним - до 8 хвилин, самим товстим або вініловим - до 10 хвилин);
 • вінілові шпалери мають властивість сильно розтягуватися після змочування клеєм, лише після висихання приймаючи первинні розміри, тому розкроювати їх потрібно дуже ретельно;
 • для важких шпалер клей потрібно більш густий, ніж для легких;
 • при обробці стелі краще наносити клей не тільки на шпалери, але і на поверхню, куди вони будуть кріпитися;
 • бамбукові шпалери клеєм не обробляють - його наносять на стіну.

Джерело фото:  http://samiru.ru

В процесі поклейки шпалер, крім клею, знадобляться:

 • площина, на якій буде зручно просочувати рулони клеєм;
 • драбина, щоб легко діставати до будь-якої висоти;
 • лінійка для різання рулонного матеріалу після приклеювання, ножиці і макетний ніж;
 • відро для клею, губка і відро для відмивання стін і видалення надлишків клею;
 • рівень, висок, метр;
 • широка кисть для нанесення клею, валик для швів, щітка для розгладження шпалер, шпателі, шпилька для проколу бульбашок, чиста ганчірка.

Джерело фото:  http://www.apxangel.ru/

Як почати процес поклейки шпалер

В процесі поклейки шпалер важливо, щоб в приміщенні була постійна температура близько 23 градусів тепла і були відсутні протяги.

Готуємо шпалери до проклейки: нарізаємо на смуги потрібної довжини згідно висоті приміщення з припуском кілька сантиметрів зверху і знизу, підбираємо малюнок, просочуємо клеєм. Якщо потрібно, обмазуємо клеєм поверхні.

Джерело фото:  http://www.topdom.ru

Звідки починати: Найскладніше наклеїти першу смугу - це потрібно зробити максимально рівно. Тут стануть в нагоді рівень або висок. Починати слід від кута, самого ближнього до вікна. Біля дверного отвору шпалери приклеюються в останню чергу.

Джерело фото:  http://samsmogy-remont.ru/

Процес йде зверху вниз. У міру прикладання «мокрої» смуги до стіни, вона відразу розгладжується від центру до країв, видаляються надлишки клею. Нижній кінець шпалер при цьому краще тримати згорнутим для зручності.

Щоб стики були малопомітні, їх розгладжують валиком при гладких шпалерах і ганчірочкою - при рельєфних. Краї зверху обрізаються ножем, притримуючи шпателем, який заодно допоможе зробити це рівно. Важливо зробити це до висихання клею.

Джерело фото:  http://prok-spb.ru

Якщо планується клеїти шпалери встик на паперову основу, останню потрібно наклеювати так, щоб її стики не збігалися з шпалерними.

Там, де розташовані розетки і вимикачі, шпалери розрізають хрестом, краї загинаються, і всередину повертається знята кришка. Поклеїти їх на стінці за батареєю допоможе швабра, яка рівномірно «доставить» клей до потрібного місця.

Джерело фото:  http://prok-spb.ru/

При проклеюванні стелі, смуги краще розташовувати паралельно меншій стороні кімнати. Але щоб менше було видно стики, потрібно розташування перпендикулярно вікну.

Джерело фото:  http://atmbud.ru/

Кут клеїться в кілька етапів:

 • смуга з одного боку наклеюється так, щоб її край на кілька сантиметрів заходив на іншу сторону кута;
 • після з іншого боку кута також наклеюється смуга і теж з перекриттям на першу сторону на пару сантиметрів;
 • за допомогою лінійки і ножа шпалери розрізають в місці перехлеста, зайвий папір видаляється - щоб не було розривів краї притискають лінійкою;
 • в місці розрізу край шпалер підводиться і там видаляється другий відрізаний шматок смуги, в результаті виходить стик;
 • цей стик слід розгладити.

Джерело фото:  http://atmbud.ru/

Останніми, якщо потрібно, приклеюються бордюри. Для цього можна взяти бордюрний клей. Щоб поклеїти рівно, використовуйте шнур або рівень для розмітки.

Джерело фото:  ttp: //shkolazhizni.ru/

Підготовка поверхні під поклейку шпалер

Bankchart з'ясував, як шпалери клеїти на різні поверхні, як підготувати стіни. Адже підготовка поверхні для поклейки шпалер - один з найважливіших етапів, від якого залежить зовнішній вигляд стін. Без попередніх малярних робіт стіна не набуде завершеного вигляду і можливі негативні наслідки.

В ідеалі стіна, на яку будуть клеїтися шпалери, повинна бути чиста, суха і рівна. У деяких випадках рівних стін домогтися не вдається - тоді слід вибрати шпалери з маскуючим щільним малюнком, великими осередками або рельєфні.

Обсяг роботи залежить від виду поверхні.

На бетон потрібно нанести водоемульсійну фарбу, інакше на поклеєних шпалерах виявляться плями. Рекомендується також бетонні поверхні прогрунтовати слабким розчином клею, щоб шпалери добре трималися. На шви наклеюють серпянку. Можна також наклеїти паперову основу.

Якщо стіни занадто гладкі, наприклад, пластик, то на них буде складно надовго прикріпити оздоблювальний матеріал. Необхідно зробити такі стіни шорсткими, що допоможе шпалерам утриматися. Для цього знадобиться наждачний папір.

Якщо на стінах є суха штукатурка зі стиками, то останні потрібно обробити гіпсовим розчином, потім обклеїти марлею і знову зашпатлювати. Далі знову працюємо наждачкою. Якщо є цвяхи, то їх забивають углиб на міліметр. Капелюшки фарбують, ямку шпатлюють, сушать і шліфують. Всі вибоїни слід закрити, після чого краще наклеїти паперову основу.

Джерело фото:  http://www.restot.ru

Якщо стіни або стелі побілені, то необов'язково їх очищати. Але тільки в тому випадку, коли побілка якісна, тобто міцна, без тріщин. Якщо побілку потрібно змити, то це роблять губкою за допомогою гарячої води, яку потрібно буде часто міняти. Іноді використовують мильну воду.

Джерело фото:  http://www.topdom.ru/

Ще більше клопоту принесуть стіни, на яких вже є шпалери. Варіант клеїти нові шпалери прямо на старі можливий, але це загрожує наслідками - цвіль або грибок, що проступили крізь нову поверхню, малюнок з нижнього шару. Може статися і обвал шпалер під впливом мокрого клею, який розм'якшить давно поклеєні. Так що від старих обоїв краще позбавлятися.

Джерело фото:  http://remontstroy.zakaz-rabot.ru

Різні шпалери потрібно знімати по-різному. Зазвичай це зазначено на упаковці шпалер. На жаль, не завжди у того, хто робить ремонт, є ця інформація. Загальні правила такі:

 1. Якщо паперові шпалери тримаються погано, їх можна просто зірвати.
 2. Якщо тримаються добре, всуху зривати не варто і пробувати - є ризик відірвати шматок стіни. Потрібно намочити папір на стінах водою за допомогою валика або кисті, почекати 15 хвилин, і тоді вже знімати. Вручну або за допомогою вузького шпателя, щітки діємо зверху вниз. Вінілові, металізовані шпалери для кращого змочування підрізають або проколюють у багатьох місцях.
 3. Двошарові шпалери - бамбукові або вінілові - не обов'язково знімати цілком. Нижній паперовий або тканий шар, за умови що він відмінно тримається, може послужити хорошою основою для поклейки нових шпалер.

Джерело фото:  http://remontstroy.zakaz-rabot.ru/

Якщо стіни пофарбовані, не завжди потрібно знімати фарбу перед наклеюванням (наприклад, свіжу або ту, яка дуже добре тримається). Міцність можна перевірити шляхом наклеювання невеликого шматочка шпалер на пофарбовану поверхню. Через добу спробуйте його відірвати - якщо впаде, то очевидно, що старе покриття слід видалити.

Якщо фарбу залишаємо, то стіну потрібно буде ретельно відмити від пилу і бруду, якщо фарба масляна - обробити нашатирем і наждачним папером. Якщо фарбу потрібно видалити, то для масляної і емалі використовують наждак, а водоемульсійну змочують мильним розчином і видаляють шпателем.

Джерело фото:  http://osnovam.ru/

Колись в якості підкладки під шпалери використовували газети. Сьогодні так робити не рекомендується. Виробники випускають для цих цілей багатофункціональні матеріали, здатні вирішити не тільки проблему зчіпки і нерівностей. Наприклад, екологічна підкладка EcoHeat, яку виготовляють із зшитого поліетилену ізолон, сприяє звуко- і теплоізоляції, забезпечує гладку поверхню для приклеювання будь-яких видів шпалер. Майже не піддається деформації, стійка до розривів, відлякує мікроорганізми.

Джерело фото:  http://www.accbud.ua

Підкладка Поліфом ще більш ізолює від холоду і звуків і хороша для дач і заміських будинків, відмінно захищає від вологих поверхонь що «плачуть» і цвілі. Відмінно утеплює бетонні стіни, які, як відомо, легко і швидко втрачають тепло на морозі.

Джерело фото:  http://novosib.ru

Іноді нерівності стіни такі, що доцільніше використовувати гіпсокартон. Підготовка його під подклейку шпалер передбачає цілий комплекс процедур:

 • обробка акриловою ґрунтовкою;
 • проклейка стиків листів будівельною стрічкою і їх шпаклівка;
 • шпаклівка всієї гіпсокартонної поверхні;
 • висихання;
 • шліфування;
 • грунтовка.

Замінити гіпсокартон можуть спеціальні плити, як правило, ізолюючі від світла та звуку. Багато з них, наприклад, Isoplaat, зроблені з екологічних матеріалів. Isoplaat також має антисептичні властивості, оскільки містить смоли хвойних дерев. Клеїти шпалери на такі плити слід майже тією ж технологією, як і на гіпсокартон. Подробиці вказує виробник.

Джерело фото:  http://ekoplat.rosbizinfo.ru

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики