про твої фінанси

Кредитка для дитини: сім переваг, сім недоліків

Prosto дуже цікавий банківський продукт - кредитна картка Junior (в рамках проекту ЮніорБанк) для 7-15-річних дітей з встановлюваним батьком кредитним лімітом. Короткий огляд переваг і недоліків цієї дитячої кредитки, пропонованої одним з найбільших українських банків, здвснив Prostobank.ua.

Короткий зміст і посилання по темі

  1. Сім переваг Junior Сard
  2. Сім недоліків Junior Сard
  3. Параметри картки ПриватБанку Junior Card
  4. Права і обов'язки дітей в Україні

Відео по темі

Сім переваг Junior Сard

1) Кредитний ліміт по карті (джерелом грошей служить кредитка батьків) встановлюється особисто батьком - на суму не більше 300 гривень. Кредитний ліміт можна зробити нульовим - і карта перетвориться в дебетову, навіть депозитну (при зарахуванні власних коштів на карту і умови залишку на рахунку понад 100 гривень на ці кошти нараховуються відсотки за ставкою 7% річних).

2) Важливо, що свою заявку дитина повинна заповнити особисто, включаючи дані свідоцтва про народження - що корисно для самооцінки дитини і допоможе її при заповненні таких документів в подальшому.

Також користувачі такими картами відзначають, що менеджери з видачі Junior Сard явно підготовлені до роботи з дітьми, «натренінговані». До того ж програма обставлена ​​буклетами, оформленими адекватно для просунутої юної аудиторії. «Дитина з очима як тарілка,  що в банку (огогого!) до неї ставляться як до дорослої людини, розмовляють і взагалі приймають (wow!) ...», - зауважує один з форумчан, що до речі, в цілому чимало критикує даний банківський продукт.

3) Видача та перевипуск Junior Сard безкоштовні. А дизайн можна вибрати самостійно (за окрему плату, зрозуміло - 99 грн.)

4) Батьки, які оформили своїй дитині Junior Сard від ПриватБанк відзначали швидкість оформлення карти. Втім, у відділеннях даного банку зараз часті черги на 40 хвилин і більше з-за легкості отримання кредиток будь-яким клієнтом. Але після проходження черги оформлення займає максимум півгодини.

5) В разі оформлення картки не Visa Electron, а Visa Classic карта по проекту «ЮніорБанк» передбачає наявність на її поверхні обов'язкової фотографії дитини. Це попереджає здивування касирів при самостійній сплаті дитиною товарів і послуг - з чим особливо важко впоратися за кордоном при поганому знанні мови - які часом підозрюють, що дитина карту класичного типу взяла у дорослого без попиту. Правда, за карту з фото доведеться доплатити 50 грн.

6) Карти беруть участь в бонусній програмі ПриватБанку "Бонус Плюс" - при оплаті картами покупок в деяких магазинах, можливі знижки (сама оплата через карткові термінали при касових апаратах, зрозуміло, безкоштовна).

7) Діти-користувачі карти можуть взяти участь (віртуальну або реальну) у фінансовій освітній програмі ПриватБанку для школярів від 6 до 17 років «ЮніорБанк» . А це не тільки є найдешевшим способом навчання азам банківської справи - але і є хорошою можливістю для дитини знайти друзів ( «ЮніорБанк» ідентифікує себе як соціальну мережу), а також самореалізуватися в конкурсах та іншій позанавчальній діяльності «Школи ЮніорБанк».

Слід також зазначити, що в інших банках подібний сервіс для школярів поки відсутній. І навіть сама можливість отримання карти на ім'я дитини, прив'язаної до рахунку батька, у багатьох банках обставляється низою фантастичних формальностей - на кшталт необхідності отримання спеціального документа з навчального закладу дитини.

Сім недоліків Junior Сard

1) При використанні кредитного ліміту відсотки великі (3,6% в місяць), розмір комісій за переведення в готівку залежить від суми (до 100 грн: 7 грн, від 100 до 200 грн. тариф складе 12 грн, від 200 до 300 грн - 18 грн), але не залежить від розташування – по цьому ж тарифу можна зняти гроші і за кордоном. Великі відсотки навіть за переведення в готівку власних покладених на картку коштів (1% в мережі банку; а за кордоном і зовсім дорого: 2%).

Якщо врахувати, що оплачують комісії і ставку майже завжди батьки - дитина не привчається до належного відношення ані до кредитів (як до додаткових витрат за позику), ані взагалі до незарплатних пластикових карт (як до платного сервісу).

Єдиний вихід із ситуації - батько долучить свого школяра до постійної оплачуваної діяльності - наприклад, стане платити йому за хороші оцінки або за допомогу по будинку - і змусить платити комісії по кредиту тільки з цих «зароблених» грошей. До речі, старші підлітки можуть за допомогою «Школи« ЮніорБанк » і без батьків реально заробити гроші - залучаючи клієнтів в ПриватБанк.

Але в інших випадках - якщо по кредиту дитина буде розплачуватися незаробленими коштами, хоча б навіть подарованими йому іншими родичами - привчання дитини до кредитування змазується і втрачає сенс.

2) Банк не вказує, що мобільний банкінг по Junior Сard - платна послуга, причому оплачувана в подвійному розмірі (адже повідомлення, зрозуміло, приходять на два мобільних: дитини і батьків).

3) Карта Visa Electron, по якій оформлення та перевипуск Junior Сard безкоштовні, приймається (особливо за кордоном) не скрізь. Ще проблематичніше з онлайн-платежами по ній.

4) Оформлення Junior Сard на платформі Visa Classic (як ми вже вказали, в цьому випадку на ній обов'язково розміститься фотографія дитини) сплачується окремо. І це щорічні витрати, при кожному перевипуску картки (яка видається тільки на один рік).

5) Портал «Школи« ЮніорБанк » хоч і має для юних користувачів Junior Сard окремий онлайн-сервіс, оформлення якого знову ж адекватно віку і просунутості юних клієнтів - але для проведення будь-якої реальної транзакції цей сервіс перекидає в звичайну систему Приват24, у якої є свої недоліки .

Крім них, для незареєстрованих у зазначеній системі користувачів, в Приват24 треба спочатку зареєструватися. Потім у деяких власників Junior Сard виникала плутанина при введенні ідентифікаційного коду. Користувачі відзначали, що ввівши ІПН батька, запитаний інтерфейсом системи, не змогли працювати по «дитячої картці» в Приват24 (мабуть Junior Сard користувача була прив'язана до ІПН дитини, але не прив'язана до ІПН батька, що вирішити можна в банку, але чомусь не було вирішено менеджером банку при оформленні карти).

6) Кількість реклами, що супроводжує онлайн-роботу і мобільний банкінг за Junior Сard, і наполегливі прохання дітям про агітацію за продукти ПриватБанку перевищують всі розумні межі. «Навіть паролі при реєстрації, приходять разом з рекламою», - скаржаться деякі користувачі.

Параметри картки ПриватБанку Junior Card на липень-2019

Характеристика

Значення

Умови, необхідні для отримання карти Junior громадянами України

вік від 7 до 16 років, наявність у одного з батьків кредитної картки, наявність особистого мобільного телефону

Тип кредитної лінії

відновлювальна

Валюта карткового рахунку

гривня

Розмір кредитної лінії

за рішенням батька, максимум 300 грн.

Процентна ставка

3,6% в місяць

Оплата карткою на рахунок юридичної особи в (платіж по Україні)

4% в рахунок кредитних коштів або 1% (min 3 грн, max 1 000) в рахунок власних коштів

Розмір щомісячних платежів

не менше 30 грн і не більше залишку заборгованості

Термін внесення щомісячних платежів

до 25 числа місяця, наступного за звітним

Пільговий період

55 днів

Джерело погашення

кредитна карта батька

Комісія за зняття кредитних коштів у банкоматах і пунктах видачі готівки ПриватБанку, будь-яких українських та зарубіжних банків

до 100 грн: 7 грн
100-200: 12 грн
200-300: 18 грн

Комісія за зняття власних грошових коштів

в банкоматах і пунктах видачі готівки ПриватБанку і інших банків України - 1%

в банкоматах і пунктах видачі готівки за кордоном - 2%

Комісія за отримання балансу на чек в банкоматі і терміналі самообслуговування ПриватБанку

3 грн.

Комісія за моніторинг карти, термін дії якої закінчився і по якій 6 місяців поспіль не було операцій

більше 12 місяців - 100 грн за рік,
більше 24 місяців - 500 грн за рік,
але не більше залишку коштів на мапі

Пеня за несвоєчасне погашення кредиту та / або відсотків. Пеня списується в день списання відсотків

Пеня = 0,24% (нараховується за кожен день прострочення кредиту на суму загальної заборгованості).

Вартість оформлення та перевипуску картки

безкоштовно

Депозитна ставка на власні кошти на карті Junior

7% річних (при сумі залишку не менше 100 грн.)

 


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Бізнес Позика

Первый кредит от 10 000 на 25% дешевле

Кредит онлайн на карту в Украине

Сумма: от 10 000 до 100 000 грн.

Срок: от 56 до 112 дней

Возраст: от 18 до 75 лет

Корисні статті з даної тематики

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com