про твої фінанси

Кредитка для дитини: сім переваг, сім недоліків

Prosto дуже цікавий банківський продукт - кредитна картка для 7-15-річних дітей з встановлюваним батьком кредитним лімітом. Короткий огляд переваг і недоліків дитячого пластика, пропонованого вже декількома українськими банками, здійснив Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Юніор карта від ПриватБанка

  1.1 Сім переваг Junior Сard

  1.2 Сім недоліків Юніор карти

  1.3 Параметри Юніор карточки ПриватБанку на липень-2019

 2. Карта для клієнтів до 16 років від Monobank
 3. Карта для юних і незалежних від Ощадбанку
 4. FUN карта для дітей і підлітків від Райффайзен Банк Аваль
 5. Права і обов'язки дітей в Україні

Юніор карта від ПриватБанка

Сім переваг Junior Сard

1) Кредитний ліміт по карті (джерелом грошей служить кредитка батьків) встановлюється особисто батьком - на суму не більше 300 гривень. Кредитний ліміт можна зробити нульовим - і карта перетвориться в дебетову, навіть депозитну (при зарахуванні власних коштів на карту і умови залишку на рахунку понад 100 гривень на ці кошти нараховуються відсотки за ставкою 7% річних). Увага!  З 20.06.2019 кредитний ліміт за Картами Юніора не встановлюється.

2) Важливо, що свою заявку дитина повинна заповнити особисто, включаючи дані свідоцтва про народження - що корисно для самооцінки дитини і допоможе її при заповненні таких документів в подальшому.

3) Видача та перевипуск Junior Сard безкоштовні. А дизайн можна вибрати самостійно (за окрему плату, зрозуміло - 99 грн.)

4) Батьки, які оформили своїй дитині Junior Сard від ПриватБанк відзначали швидкість оформлення карти. Втім, у відділеннях даного банку зараз часті черги на 40 хвилин і більше з-за легкості отримання кредиток будь-яким клієнтом. Але після проходження черги оформлення займає максимум півгодини.

5) В разі оформлення картки не Visa Electron, а Visa Classic карта по проекту «ЮніорБанк» передбачає наявність на її поверхні обов'язкової фотографії дитини. Це попереджає здивування касирів при самостійній сплаті дитиною товарів і послуг - з чим особливо важко впоратися за кордоном при поганому знанні мови - які часом підозрюють, що дитина карту класичного типу взяла у дорослого без попиту. Правда, за карту з фото доведеться доплатити 50 грн.

6) Карти беруть участь в бонусній програмі ПриватБанку "Бонус Плюс" - при оплаті картами покупок в деяких магазинах, можливі знижки (сама оплата через карткові термінали при касових апаратах, зрозуміло, безкоштовна).

7) Діти-користувачі карти можуть взяти участь (віртуальну або реальну) у фінансовій освітній програмі ПриватБанку для школярів від 6 до 17 років «ЮніорБанк» . А це не тільки є найдешевшим способом навчання азам банківської справи - але і є хорошою можливістю для дитини знайти друзів ( «ЮніорБанк» ідентифікує себе як соціальну мережу), а також самореалізуватися в конкурсах та іншій позанавчальній діяльності «Школи ЮніорБанк».

Слід також зазначити, що в інших банках подібний сервіс для школярів поки відсутній. І навіть сама можливість отримання карти на ім'я дитини, прив'язаної до рахунку батька, у багатьох банках обставляється низою фантастичних формальностей - на кшталт необхідності отримання спеціального документа з навчального закладу дитини.

Сім недоліків Юніор карти

1) При використанні кредитного ліміту відсотки великі (3,6% в місяць), розмір комісій за переведення в готівку залежить від суми (до 100 грн: 7 грн, від 100 до 200 грн. тариф складе 12 грн, від 200 до 300 грн - 18 грн), але не залежить від розташування – по цьому ж тарифу можна зняти гроші і за кордоном. Великі відсотки навіть за переведення в готівку власних покладених на картку коштів (1% в мережі банку; а за кордоном і зовсім дорого: 2%).

Якщо врахувати, що оплачують комісії і ставку майже завжди батьки - дитина не привчається до належного відношення ані до кредитів (як до додаткових витрат за позику), ані взагалі до незарплатних пластикових карт (як до платного сервісу).

Єдиний вихід із ситуації - батько долучить свого школяра до постійної оплачуваної діяльності - наприклад, стане платити йому за хороші оцінки або за допомогу по будинку - і змусить платити комісії по кредиту тільки з цих «зароблених» грошей. До речі, старші підлітки можуть за допомогою «Школи« ЮніорБанк » і без батьків реально заробити гроші - залучаючи клієнтів в ПриватБанк.

Але в інших випадках - якщо по кредиту дитина буде розплачуватися незаробленими коштами, хоча б навіть подарованими йому іншими родичами - привчання дитини до кредитування змазується і втрачає сенс.

2) Банк не вказує, що мобільний банкінг по Junior Сard - платна послуга, причому оплачувана в подвійному розмірі (адже повідомлення, зрозуміло, приходять на два мобільних: дитини і батьків).

3) Карта Visa Electron, по якій оформлення та перевипуск Junior Сard безкоштовні, приймається (особливо за кордоном) не скрізь. Ще проблематичніше з онлайн-платежами по ній.

4) Оформлення Junior Сard на платформі Visa Classic (як ми вже вказали, в цьому випадку на ній обов'язково розміститься фотографія дитини) сплачується окремо. І це щорічні витрати, при кожному перевипуску картки (яка видається тільки на один рік).

5) Портал «Школи« ЮніорБанк » хоч і має для юних користувачів Junior Сard окремий онлайн-сервіс, оформлення якого знову ж адекватно віку і просунутості юних клієнтів - але для проведення будь-якої реальної транзакції цей сервіс перекидає в звичайну систему Приват24, у якої є свої недоліки .

Крім них, для незареєстрованих у зазначеній системі користувачів, в Приват24 треба спочатку зареєструватися. Потім у деяких власників Junior Сard виникала плутанина при введенні ідентифікаційного коду. Користувачі відзначали, що ввівши ІПН батька, запитаний інтерфейсом системи, не змогли працювати по «дитячої картці» в Приват24 (мабуть Junior Сard користувача була прив'язана до ІПН дитини, але не прив'язана до ІПН батька, що вирішити можна в банку, але чомусь не було вирішено менеджером банку при оформленні карти).

6) Кількість реклами, що супроводжує онлайн-роботу і мобільний банкінг за Junior Сard, і наполегливі прохання дітям про агітацію за продукти ПриватБанку перевищують всі розумні межі. «Навіть паролі при реєстрації, приходять разом з рекламою», - скаржаться деякі користувачі.

Параметри Юніор карточки ПриватБанку на липень-2019

Характеристика

Значення

Умови, необхідні для отримання карти Junior громадянами України

вік від 6 до 17 років, наявність у одного з батьків кредитної картки, наявність особистого мобільного телефону

Тип кредитної лінії

відновлювальна

Валюта карткового рахунку

гривня

Розмір кредитної лінії

за рішенням батька, максимум 300 грн. З 20.06.2019 кредитний ліміт за Картами Юніора не встановлюється

Процентна ставка

3,6% в місяць

Оплата карткою на рахунок юридичної особи в (платіж по Україні)

4% в рахунок кредитних коштів або 1% (min 3 грн, max 1 000) в рахунок власних коштів

Розмір щомісячних платежів

не менше 30 грн і не більше залишку заборгованості

Термін внесення щомісячних платежів

до 25 числа місяця, наступного за звітним

Пільговий період

55 днів

Джерело погашення

кредитна карта батька

Комісія за зняття кредитних коштів у банкоматах і пунктах видачі готівки ПриватБанку, будь-яких українських та зарубіжних банків

до 100 грн: 7 грн
100-200: 12 грн
200-300: 18 грн

Комісія за зняття власних грошових коштів

в банкоматах і пунктах видачі готівки ПриватБанку і інших банків України - 1%

в банкоматах і пунктах видачі готівки за кордоном - 2%

Комісія за отримання балансу на чек в банкоматі і терміналі самообслуговування ПриватБанку

3 грн.

Комісія за моніторинг карти, термін дії якої закінчився і по якій 6 місяців поспіль не було операцій

більше 12 місяців - 100 грн за рік,
більше 24 місяців - 500 грн за рік,
але не більше залишку коштів на мапі

Пеня за несвоєчасне погашення кредиту та / або відсотків. Пеня списується в день списання відсотків

Пеня = 0,24% (нараховується за кожен день прострочення кредиту на суму загальної заборгованості).

Вартість оформлення та перевипуску картки

безкоштовно

Депозитна ставка на власні кошти на карті Junior

6% річних (при сумі залишку не менше 100 грн.)

 

Оскільки з літа-2020 кредитна функція на дитячому пластиці від ПриватБанку для нових користувачів недоступна, Prostobank вирішив доповнити огляд пропозиціями з пластикових карт для дітей від інших банків.

Карта для клієнтів до 16 років від Monobank

Як і багато продуктів першого мобільного банку України, карта для маленьких клієнтів по суті повторює продукт від ПриваБанк з деякими перевагами:

 • безкоштовний випуск та обслуговування (доставка фізичної карти Новою поштою - 50 грн),
 • поповнення карти - безкоштовно,
 • на залишок на картці понад 100 грн. нараховується 7% річних,
 • зняття готівки - 0,5% від суми.

З фішок, які ми не виявили в карті Junior, можна відзначити наявність кеш-бека в розмірі до 20% і можливість встановити батьківський контроль за безліччю операцій, як наприклад, зняття готівки або витрати в кафе і на розваги. Ну, і звичайно, автори карти додали трохи ігрового елементу: можливість отримувати нагороди за користування карткою (ексклюзивні колекції котів) і подарунок у вигляді конструктора кота від monobank і Гаріка Корогодського.

Карта для юних і незалежних від Ощадбанку

Вартість картки - 75 грн. Придбати її можна в будь-якому з відділень банку. Особливою гордістю банку є її дизайн, затверджений потенційними власниками - дітьми і підлітками на конференції "Завтра 2037". Максимально допустимий баланс на карті становить 14 000 грн, а зняття готівки не може перевищувати 500 грн в день і 4 000 в місяць. У добу на послуги мобільного зв'язку не може бути використано більше 500 грн., а в місяць - не більше 4000 грн. Такі ж ліміти встановлені і на переказ грошей з картки на іншу картку Ощадбанку. Загальна ж сума видаткових операцій на рік по карті не може перевищувати 62 000 грн.

За зняття готівки в банкоматах банку доведеться заплатити 2% від суми, а в банкоматах інших банків - 1,5% +5 грн. Мобільний банкінг, на відміну від ПриватБанку і Монобанку, підключити можна тільки на один номер телефону і це платна послуга - 5 грн / міс.

Цікаво, що для відкриття карти не потрібно надавати паспорт і ІПН, достатньо лише мати мобільний номер.

FUN карта для дітей і підлітків від Райффайзен Банк Аваль

Для молодих користувачів банк розробив спеціальну мобільну програму «FUNкарта». Оформлення такої карти проходить безкоштовно, обслуговування для активних користувачів теж може бути безкоштовним, а для тих, хто здійснює менше 5 операцій на місяць, вартість обслуговування складе 21 грн / міс.

Термін дії картки становить 4 роки. Початковий ліміт по карті - 1000 грн. (може бути змінений). Зняти безкоштовно готівку можна не більше 4 разів на місяць: 2 рази - в банкоматах банку і 2 рази - в банкоматах інших банків. Всі наступні операції обійдуться в 1% + 5 грн. за кожне наступне зняття або зняття у відділенні банку. Поповнення карти - безкоштовно.

Безкоштовне SMS-інформування по операціям здійснюється на номер телефону одного з батьків, і на номер телефону дитини. Для відкриття картки потрібні паспорт та ІПН батька і свідоцтво про народження (для дитини до 14 років) або ID-карта для дитини більш старшого віку. По карті передбачена спеціальна програма лояльності.

Є також свої карти для маленьких клієнтів у Банку Південний і Банку Глобус.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Prosto Money

Деньги под залог авто и недвижимости в Киеве и Львове

Сумма от 50 000 до 20 000 000 грн.

Срок от 3 месяцев до 5 лет

Возможность досрочного погашения и пролонгации

Без переоформления (Вы остаётесь собственником)

Без звонков на работу/родственникам

Одобрение 95% заявок

Территория Киев и область до 35 км, Львов и область до 35 км

Агропросперіс Банк

Депозит Новорічна пропозиція в Агропросперіс Банку

Акційний депозит

11% на 12 місяців та 11,5% на 24 місяців у гривні

2,75% на 12 місяців у дол. США.

Тільки до 31.12.2021.

Вклади від 1000 грн або 100 дол. США.

Банк із 100% іноземним капіталом (США та Європа)

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики