про твої фінанси

Залізнична економія: як купити квитки на поїзд дешевше

При покупці залізничного квитка можна економити більше 40%. Правда, для цього потрібно мати відповідні можливості: планувати свою поїздку без поспіху і без прив'язки до конкретних дат і днів тижня. Особливості ціноутворення залізничних квитків, секрети економії і покупки квитків на поїзд через Інтернет - досліджував Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Дата поїздки
 2. День тижня
 3. Категорія вагона
 4. Категорія поїзда
 5. Спосіб замовлення
 6. Пільги та бонуси
 7. Квитки на поїзд онлайн: можливості та сервіси 

  7.1 booking.uz.gov.ua

  7.2 e-kvytok.com.ua

  7.3 e-bilet.ua

  7.4 Вартість квитків

  7.5 Можливості, яких немає

Квитки на поїзд поступово дорожчають: в минулому році ціна на пасажирські квитки зросла на 20%, хоч і відбувалося це поступово. Анонсували подорожчання і на 2021 рік - правда, поки офіційно подробиць не повідомляють. Тому знання про те, як купити залізничний квиток дешевше, сьогодні особливо актуальні.

Дата поїздки

Якщо у вас є можливість планувати свою поїздку заздалегідь, а не прив'язуватися до певних дат, то ви можете підібрати квиток дешевше. Справа в тому, що в залежності від дати поїздки, її вартість може бути на 30% нижче або на 10% вище стандартної. «Сьогодні на залізничному транспорті діють тарифи на перевезення пасажирів, затверджені наказом Мінінфраструктури від 20.04.2018 № 184" Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні ". Зазначеним наказом введені коефіцієнти гнучкого тарифного регулювання по тринадцяти календарним періодам року з коефіцієнтами 0,8-1,1», - розповіли Bankchart.com.ua в прес-центрі Укрзалізниці.

Календарний рік поділений на 13 періодів різної тривалості, і коефіцієнти вартості квитків і прив'язані до цих періодів. Найдорожчі квитки - по 80% від вартості - бувають лише в один день 9 травня. Відразу на 15% дешевше обійдеться вам квиток, куплений між 21-31 січня, і на 7% дешевше - між 1 жовтня і 24 грудня.

Самий «дорогий» календарний період - з 25 по 31 грудня (на 10% дорожче) і в період відпусток з 01.06 по 31.08 та з 1 по 10 січня (на 7% дорожче).

Коефіцієнти індексації тарифів на перевезення пасажирів по Україні за календарними періодами

Період відправлення поїзда

Кількість днів

Коефіцієнт індексації

01.01 - 10.01

10

1,07

11.01 - 20.01

10

0,95

21.01 - 31.01

11

0,85

01.02 - 29.02

29

0,94

01.03 - 31.03

31

1,01

01.04 - 27.04

27

1,02

28.04 - 08.05

11

1,03

09.05

1

0,8

10.05 - 31.05

22

1,01

01.06 - 31.08

92

1,07

01.09 - 30.09

30

1,02

01.10 - 24.12

85

0,93

25.12 - 31.12

7

1,1

День тижня

Якщо ви можете перенести свою поїздку в рамках декількох днів, то вам знадобляться знання про залежність вартості квитків від днів тижня.

Найдорожчі квитки в залежності від дня тижня - на поїздки в п'ятницю і в неділю. Їх вартість зростає на 10%. Найдешевші - у вівторок і середу: їх ціна зменшується на 10%. А в понеділок, четвер, і суботу - ціна стандартна.

Неважко підрахувати: якщо ви поїдете в п'ятницю або неділю, то заплатите на 20% більше, ніж якщо б ви їхали у вівторок або середу.

Залежність вартості залізничного квитка від дня тижня

День тижня Вартість квитка
понеділок 100%
вівторок 90%
середа 90%
четвер 100%
п'ятниця 110%
субота 100%
неділя 110%

Категорія вагона

Вартість поїздки не залежить від того, яке місце ви виберете в вагоні: верхнє або нижнє, бічне або ні, ближче до провідника або подалі. Однак на ціну квитка впливає клас вагона.

В першу чергу, звичайно, мова йде про загальну категорії вагонів:

 • з місцями для сидіння - 1, 2, 3 класів з відкритими і закритими купе;
 • загальні сидячі з відкритими купе;
 • плацкартні;
 • купейні;
 • м'які - двомісні або тримісні купе.

В рамках одного поїзда ціна на такі квитки може відрізнятися дуже значно. 

Однак це не всі відмінності між вагонами. Залежно від пристрою і конструкції перераховані вище вагони можуть бути підвищеної комфортності, бізнес-класу (в м'якому вагоні), економ-класу, фірмові, СВ (купе виключно з нижніми місцями) тощо.  

Цікаво, що ціна може бути однакова навіть на різні на перший погляд вагони. Наприклад, найкращий варіант купейного вагона, який експлуатується в Україні - з м'якою сірою оббивкою, декількома електричними розетками в самому купе, двома покажчиками того, чи закритий кожен з туалетів вагону або відкритий, і іншими практичними зручностями. Однак вартість місця в такому вагоні часто така ж, як у місця в дуже зручному купейному вагоні, але без перерахованих переваг.

Категорія поїзда

Крім перерахованих вище нюансів, на вартість квитка впливає і категорія поїзда. Так, за одним і тим же маршрутом, на один і той же день, на різні потяги, ви можете купити квиток на однаковий плацкарт за 127,74 грн, 163,43 грн або 144,33 грн.

Якщо говорити про далеке регіональне сполучення, то ви можете вибирати відразу між багатьма варіантами. Наприклад, нічні поїзди бувають трьох видів: експрес, швидкий, пасажирський (докладніше див. таблицю). Правда, визначити тип поїзда не завжди легко - іноді простіше підібрати прийнятний варіант виходячи з ціни.

Назва категорії поїзда Інтер Сіті + (ІС +)
Вид сполучення / Тип поїзда Регіональне / Денний швидкісний
Маршрутна швидкість 90-200 км / ч.
Назва категорії поїзда Інтер Сіті (ІС)
Вид сполучення / Тип поїзда Регіональне / Денний швидкісний
Регіональне / Денний пасажирський
Маршрутна швидкість 80-160 км / ч.
70 км / год.
Назва категорії поїзда Регіональний експрес (РЕ)
Вид сполучення / Тип поїзда Приміське / Денний пасажирський
Маршрутна швидкість 70-140 км / ч.
Назва категорії поїзда Регіональний поїзд (Р)
Вид сполучення / Тип поїзда Приміське / Денний приміський
Маршрутна швидкість  50-140 км / ч.
Назва категорії поїзда Приміський поїзд (П)
Вид сполучення / Тип поїзда  
Маршрутна швидкість до 70 км / ч.
Назва категорії поїзда Міський (М)
Вид сполучення / Тип поїзда Міське / Денний міський
Маршрутна швидкість 90 км / год.
Назва категорії поїзда Нічний експрес (НЕ)
Вид сполучення / Тип поїзда Міжнародне (Регіональне) / Нічний швидкісний
Маршрутна швидкість 70-200 км / ч.
Назва категорії поїзда Нічний швидкий (НШ)
Вид сполучення / Тип поїзда Міжнародне (Регіональне) / Нічний швидкісний
Маршрутна швидкість 90-140 км / ч.
Назва категорії поїзда Нічний пасажирський (НП)
Вид сполучення / Тип поїзда Регіональне / Нічний пасажирський
Маршрутна швидкість 50-140 км / ч.

Спосіб замовлення

Простіше за все підібрати зручний вам варіант не в касі, де за вами швидко збереться велика черга і де ви ризикуєте викликати з цього приводу невдоволення касира, а самостійно через зручний сервіс покупки квитків Укрзалізниці . Тепер такий сервіс дозволяє розраховуватись карткою і самостійно роздруковувати куплений квиток. Втім, якщо у вас немає принтера, роздрукувати можна буде і в спеціальній касі на вокзалі. Повернення грошей на рахунок в разі скасування поїздки тепер теж відбувається швидко - протягом 20-40 хвилин.

Крім того, що ви можете спокійно підібрати собі купе за ціною плацкарта, інтернет-сервіс дає невелику знижку за самостійну покупку квитка - адже ви не користувалися послугами касира.

Пільги та бонуси

На закінчення: деякі квитки на українські потяги можна купувати з пільговими знижками. Наприклад, найпоширеніша з пільг - для маленьких пасажирів. Дітям з 6 до 14 років (а в країнах СНД - з 5 до 10 років) квиток обійдеться в 75% від вартості. До цього віку, якщо дитина не займає окремого купе, квиток купувати не потрібно.

Крім цього, діє спеціальна бонусна програма для пасажирів першого класу поїздів Інтерсіті: за кожні 100 витрачених гривень вони отримують бонусні 10 гривень, які згодом можуть витратити на покупку квитків. Правда, використовувати бонуси можна лише на квитки для тих осіб, яким вони були нараховані.

Квитки на поїзд онлайн: можливості та сервіси 

Prosto масу переваг дає онлайн-покупка і бронювання квитків на поїзд. Тим більше що в останні роки українські сервіси в цьому напрямку значно просунулися і тепер пропонують майже повноцінний набір послуг через інтернет - можливість забронювати, замовити квиток. Особливості дистанційної купівлі залізничних квитків на поїзди в Україні вивчав Bankchart.com.ua, і готовий поділитися вивченням онлайн продажів електронних квитків.

booking.uz.gov.ua

Офіційний і найбільш повний сервіс від Укрзалізниці з простим інтерфейсом. Доступна покупка квитків або бронювання на строк до трьох днів (а точніше до 21.00 третього після бронювання дня). Оплатити квиток можна за допомогою карт MasterCard, Visa, НСМЕП. Комісії при купівлі квитка номінально немає, але фактично вона врахована в його вартості і становить 7 гривень, бронювання коштує 17 гривень. Реєстрація на сайті не обов'язкова, але дає ряд переваг: можливість переглядати попередні замовлення, а також повернути квиток, якщо він ще не був роздрукований в касі.

Переваги сервісу:

 • проста форма замовлення, не вимагає реєстрації;
 • можна додати в «кошик» кілька різних квитків і оплатити їх одним платежем;

Але головна перевага сервісу - можливість купити електронний квиток, тобто не отримувати його після оплати в касі, а просто роздрукувати на принтері. Правда, така можливість поки доступна на всі поїзди внутрішнього сполучення, але не на всі поїзди, що прямують за кордон.

e-kvytok.com.ua

Одна з перших, що з'явилися в Україні, систем онлайн-бронювання та купівлі квитків. Тут немає електронних квитків - проїзний документ в будь-якому випадку доведеться отримувати в касі. Крім того, від користувача вимагається реєстрація на сайті. Способи оплати: карти MasterCard, Visa, НСМЕП, Приват24. Бронювання квитка (не більше ніж на три дні) коштує 18 гривень, комісія за покупку квитка - 7 гривень.

Переваги:

 • на етапі «Наявність місць» сервіс відразу показує не тільки тип вагона (плацкарт, купе, люкс) або його клас, а й тип місця (верхнє, нижнє, бічне);
 • можна переглянути попередні замовлення за будь-який період тривалістю не більше місяця;
 • можна подивитися розклад руху поїздів по обраної станції.

Недоліки:

 • квитки продаються з подальшим отриманням їх в касі;
 • необхідна реєстрація на сайті;
 • користувачеві доводиться зробити трохи більше дій при виборі пунктів відправлення і прибуття: ввести назву - натиснути кнопку «Знайти станцію» - вибрати станцію зі списку (сервіс booking.uz.gov.ua підбирає назву автоматично під час введення).

e-bilet.ua

Цей сервіс схожий на попередній, але тут відсутня функція бронювання квитків. Комісія складає 8 гривень за кожен квиток. Способи оплати: карти MasterCard, Visa, сервіс Приват24. Потрібна реєстрація на сайті, але тільки для оплати квитків - переглядати їх наявність і вартість можна без реєстрації.

Переваги:

 • зручний інтерфейс, який дозволяє переглядати деталі (кількість і розташування вільних місць) по всім поїздам на задану дату і маршрут;
 • переглянути доступні квитки можна і без реєстрації на сайті.

Недоліки:

 • квитки продаються з подальшим отриманням їх в касі;
 • для покупки квитків необхідна реєстрація на сайті;
 • візуалізація не відображує розташування місць в сидячих вагонах.

Крім перерахованих сайтів, квитки на поїзд онлайн продають деякі портали, що спеціалізуються на туристичних послугах в цілому або продажу квитків на різні види транспорту (табл нижче).

Вартість квитків

Варто відзначити, що комісії за онлайн-покупку квитків в останні три роки суттєво зменшилися. Однак через комісії сервісів різниця в ціні може досягати 9% вартості проїзду.

Вартість квитка в купейному вагоні за маршрутом Київ-Івано-Франківськ на поїзд 043К на 14.05.2021 р при покупці через різні онлайн-системи складе:

Сайт Вартість квитка, грн.
booking.uz.gov.ua 302,85
e-kvytok.com.ua 329,85
poezd.ua 323,85
e-bilet.ua 316,4
tickets.ua 324
poezd.tochka.net 317,85

Можливості, яких немає

Одне з головних нарікань, які викликають сервіси онлайн-бронювання квитків на поїзди в Україні - це неможливість оформлення на деяких з них пільгових квитків, наприклад - по студентському. Якщо ви студент, то найчастіше вам доведеться або їхати за квитком в касу, або відмовитися від належної вам знижки.

Істотне відставання українських сервісів онлайн-замовлення квитків від європейських «побратимів» полягає в тому, що жоден з них не дозволяє пасажиру планувати маршрут з пересадками, а тільки купувати квитки на прямі потяги. Крім того, система не містить інформації про регіональні електричках, а тільки про міжміському поїзді.

Якщо ви самі знаєте, де вам потрібно пересісти, то можна просто купити окремі квитки. Але якщо ви плануєте складний і малознайомий вам маршрут, то це може бути складніше. В цьому випадку можна піти на хитрість. Справа в тому, що залізниці у всій Європі мають загальну базу даних про всі потяги. Так що свій маршрут по Україні ви можете спланувати, припустимо, за допомогою сайту німецької залізниці. Задавши маршрут, наприклад, Хмельницький-Бердичів, можна побачити, що у пасажира є два варіанти: з півторагодинною пересадкою в Козятині (поїзда Ужгород-Київ + Сімферополь-Ковель) або з 24-хвилинної в Жмеринці (поїзда Ужгород-Одеса + Бендери- Санкт-Петербург).

Аналогічним чином можна знайти варіанти пересадки і в тому випадку, якщо на прямий напрямок просто немає квитків. Правда, варто врахувати особливості написання назв українських міст в німецькій транскрипції. А також той факт, що населені пункти з аналогічними назвами нерідко зустрічаються в Польщі, Чехії та інших країнах, і система їх не розрізняє.

Нарешті, ще один практичний недолік пов'язаний з поверненням квитків. Якщо ви вирішили відмовитися від поїздки, то квиток вам доведеться здавати в касі, але гроші за нього (за вирахуванням зборів, що не підлягають поверненню) вам перерахують на карту, якою ви оплачували квиток в інтернеті. Причому зайняти цей процес може до місяця.

Але є і випадок, коли онлайн-сервіси можуть серйозно виручити пасажира. Як відомо, нерідко квитків на українські потяги на потрібні дати немає в продажу - особливо в період вихідних та свят. І замість того, щоб простоювати добу в чергах, чекаючи появи квитків, можна відстежувати їх появу онлайн і викупити, як тільки з'явиться можливість (якщо хтось здасть квиток, або з'явиться додатковий вагон).

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики