про твої фінанси

Закордонні паспорти для дітей: плавний перехід в деталях

Які нові правила і перелік документів для оформлення дитячого документа для виїзду за кордон, в чому сенс змін, чи будуть у дітей брати відбитки пальців, що потрібно для того, щоб оформити паспорт нового зразка і скільки він коштує - дізнавався Prostobank.ua. Нагадаємо, уряд прийняв рішення про поступове скасування проїзних документів дітей та внесення даних про дитину в закордонний паспорт батьків.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Суть змін
  2. Небіометричний паспорт
  3. Подаємо документи
  4. Користь змін

Суть змін

З квітня-2015 єдиний документ, який можна буде оформити для перетину кордону України дитиною - це біометричний закордонний паспорт. Уряд скасував постанову Кабінету міністрів від 31.03.1995 р № 231, яка передбачала можливість закордонних подорожей для дітей без закордонних паспортів.

Рекомендуємо почитати:

Раніше щоб вивезти дитину за кордон можна було отримати відповідні документи двома способами:

  • внести ім'я та дату народження дитини в власний закордонний паспорт;
  • оформити на дитину проїзний документ.

Небіометричний паспорт

За новими правилами, закордонний паспорт знадобиться навіть самим крихітним малюкам - якщо їм пару днів від народження, і ви хочете вивезти їх за кордон. Звичайно, у такої крихітки не братимуть відбитки пальців - для нього оформлять просто бланк паспорта, без чіпа з біометричними даними.

Втім, при бажанні батьки зможуть зробити новий паспорт дитині вже з його відбитками - але тільки коли він підросте до 12-14 років.

Дитячий закордонний паспорт, як і колишній проїзний документ дитини, дійсний чотири роки. А в 16 років дитині можна буде оформити закордонний паспорт як у дорослого, який буде дійсний 10 років.

До слова, працівники міграційних служб в приватній бесіді підказують, що біометричну процедуру зручніше робити також після досягнення 16-річного віку дитині - все одно тоді потрібно буде оформляти новий документ.

В цілому, дитячий закордонний паспорт не буде нічим відрізнятися від дорослого - та ж м'яка обкладинка, 32 сторінки, безконтактний електронний носій на правому форзаці (якщо дитина достатньо доросла).

Варто почитати:

Подаємо документи

Для закордонного паспорта вам потрібні будуть дві глянцеві фотографії дитини 3,5 на 4,5 см і одне фото 10 на 15 см - для сканування зображення. Особа має займати близько 80% всієї фотографії, фон - повинен бути нейтральним, бажано - білим.

Фото знадобиться навіть якщо дитині кілька днів від народження. Зазвичай в такому випадку фотографують дитину самі батьки. До слова, закордонні паспорти для найменших - європейська практика. Жителі країн ЄС аналогічно примудряються сфотографувати своїх новонароджених нащадків для паспорта, якщо збираються подорожувати.

Якщо дитині більше 12 років, то вона повина сама бути присутньою при оформленні та видачі закордонного паспорта - до слова, тоді її там же і сфотографують, тому в цьому випадку робити фото самостійно не знадобиться.

Важливо: ідентифікаційний код знадобиться вам тільки якщо дитина вже доросла, їй виповнилося 14-16 років (в різних підрозділах міграційної служби називають різний вік).

В цілому ж, крім фото і ІПН вам потрібно подати при оформленні закордонного паспорта для дитини такий базовий список документів:

  • свідоцтво про народження з ксерокопією;
  • заява-анкета одного з батьків - для неповнолітньої дитини до 16 років (як правило оформляється на місці; якщо ви користуєтеся послугами посередників, то знадобиться нотаріально завірений примірник від одного або двох батьків);
  • копія паспорта другого з батьків.
  • для дітей, які живуть лише з одним батьком, список документів, які потрібно подати для отримання закордонного паспорта, збільшується - потрібно буде підтвердити документально або згоду другого з батьків на виготовлення закордонного паспорта, або відсутність другого з батьків. Для цього вам знадобиться довідка про реєстрацію дитини разом з батьком, який подає на закордонний паспорт; свідоцтво про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання його безвісно відсутнім / недієздатним, або виписка з Держреєстру актів цивільного стану про народження із зазначеними відомостями про батька «зі слів матері».

Закордонний паспорт для дитини обійдеться вам на 170 гривень дешевше, ніж для дорослого: державне мито для його оформлення не стягується.

Приблизна вартість дитячого закордонного паспорта - 348 гривень 15 копійок за виготовлення протягом тижня і ціна 291 гривня 15 копійок за виготовлення протягом 20 робочих днів.

Користь змін

Головний сенс скасування старих правил і переведення дітей на закордонні паспорти - перехід на європейські стандарти. Документ з фото дитини істотно полегшить проходження кордону - як українського, так і будь-якого іншого. Прикордонники інших країн тепер не будуть нервувати, якщо дитина в'їжджає в їхню державу на підставі двох рядків, записаних в паспорті батька. Не доведеться їм і шукати якусь візу з фото дитини, вклеєну в паспорт батька чи матері.

Для батьків же окремий дитячий закордонний паспорт зручний тим, що тепер сторінок в їх паспортах буде вистачати на довше: адже раніше дитячу візу вклеювали дорослим - якщо дитина була вписана в їх паспорт. Крім цього, тепер батькам буде простіше заповнювати візову анкету для дитини - тому що у дитини буде свій, окремий номер паспорта. До слова, як і раніше, візову анкету для дитини потрібно буде заповнювати і оплачувати окремо. Нарешті, закордонний паспорт для дитини, такий же як у дорослого, набагато складніше підробити, ніж проїзний документ.

Як скласти позовну заяву про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики