про твої фінанси

Kyiv Smart Card і QR-квитки або Е-квиток: все, що потрібно знати про проїзд в муніципальному транспорті Києва

Черговим кроком до cash less економіки став перехід в липні 2020 року на безготівкову оплату проїзду в муніципальному транспорті столиці України. Паперові квитки і жетони метро тут замінив єдиний електронний квиток. Все про те, як, де і за скільки придбати Е-квиток і як ним користуватися, розповість Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що почому: скільки коштує Kyiv Smart Card і QR-квиток
 2. Привіт, діджіталізація: мобільний додаток KyivSmartCity
 3. Ложка дьогтю: про недоліки Е-квитка

Е-квиток - це єдиний проїзний документ в громадському транспорті міста Києва. На даний момент скористатися Е-квитком можна тільки в муніципальному транспорті: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, міській електричці і навіть фунікулері. А ось в маршрутці оплатити проїзд Е-квитком поки не вийде, але така можливість не виключена в майбутньому.

Представлений Е-квиток в двох форматах: безконтактна пластикова карта для регулярних поїздок або QR-квиток для разових. Пільгові категорії пасажирів для оплати проїзду можуть використовувати Карту Киянина.

Щоб скористатися Е-квитком, потрібно прикласти його до зчитувального пристрою - так званого валідатора. У метро, ​​швидкісному трамваї, електричці і фунікулері вони розташовані на турнікетах при вході, а в інших видах транспорту - на поручнях. Для перевірки факту оплати за проїзд в останньому випадку контролери використовують спеціальні пристрої, що визначають, чи провів пасажир свій квиток через валідатор.

Що ж, звучить досить заманливо - адже тепер для оплати проїзду не потрібно використовувати різні види проїзних квитків для кожного виду транспорту, не потрібно передавати водієві гроші за проїзд, відволікаючи його, і не потрібно носити з собою пачки квитків або жетонів. Але давайте розберемося у всіх перевагах і недоліках Е-квитка більш детально.

Що почому: скільки коштує Kyiv Smart Card і QR-квиток

Для тих, хто рідко користується муніципальним транспортом, найпростіше придбати разовий QR-квиток. Вартість його становить 8 грн. Зверніть увагу - термін дії такого квитка - всього 15 днів. Зате використовувати його можна як в роздрукованому вигляді, так і зчитуючи його з екрану смартфона. Придбати QR-квиток можна в касах і терміналах станцій метро або віддалено - в Приват24 (розділ «Транспорт» та вибрати «Оплата проїзду Київ») або в додатку KyivSmartCity або Особистому кабінеті киянина. Але про дистанційні варіянти - читайте нижче.

Для тих же, хто користується транспортом активно, передбачений варіант за типом проїзного - картка Kyiv Smart Card.

За допомогою карти можна оплатити від 1 до 50 поїздок, при цьому вартість однієї поїздки знижується в залежності від кількості придбаних поїздок:

Кількість поїздок

Вартість однієї поїздки

1-9 поїздок

8 грн.

10-19 поїздок

7,70 грн.

20-29 поїздок

7,40 грн.

30-39 поїздок

7,10 грн.

40-49 поїздок

6,80 грн.

50 поїздок

6,50 грн.

Звучить непогано, проте не варто забувати, що сам пластик теж доведеться оплатити - вартість картки Kyiv Smart Card складе 50 грн. Нескладно порахувати, що цей факт нівелює майже весь ефект від зниження вартості поїздки навіть у разі придбання максимального їх кількості - 50 шт.

Розрахункова вартість однієї поїздки з урахуванням вартості карти

При 9 поїздках - 13,56 грн

При 19 поїздках - 10,33 грн.

При 29 поїздках - 9,12 грн.

При 39 поїздках - 8,38 грн.

При 49 поїздках - 7,82 грн.

При 50 поїздках - 7,5 грн.

Правда, це тимчасовий ефект - один раз сплативши карту Kyiv Smart Card, ви зможете легко і зручно поповнювати її кожен раз, коли вам знадобиться. Це очевидна перевага перед проїзним, який має обмежений термін використання (зазвичай - місяць). Термін дії карти Kyiv Smart Card - один рік з дати останньої поїздки. Однак в разі, якщо ви більше року не користувалися картою, оплачені поїздки безповоротно згоряють.

Пільгові категорії пасажирів можуть скористатися пасажирським транспортом Києва за допомогою Картки киянина. Якщо ви маєте право на пільговий проїзд, але не маєте Картки киянина, вам необхідно оформити її в Ощадбанку. Не кияни можуть отримати Карту киянина в разі, якщо вони офіційно працевлаштовані в м.Київ. При зверненні в банк необхідні наступні документи: паспорт; номер платника податків; документи, що підтверджують право на отримання "Картки киянина" (учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи тощо); посвідчення, що дає право на пільги; довідка переселенця (при наявності).

Придбати і поповнити Kyiv Smart Card можна в касах метрополітену, в Приват24, в боксах самообслуговування Ibox, EasyPay, PrivatBank, 2Click, в терміналах самообслуговування, на сайтах Іpay, Portmone, EasyPay і в спеціальному мобільному додатку KyivSmartCity.

Привіт, діджіталізація: мобільний додаток KyivSmartCity

Для того щоб зробити використання Е-квитка максимально зручним, створено спеціальний мобільний додаток KyivSmartCity, за допомогою якого можна:

 • Поповнювати поїздки на мапі Kyiv Smart Card і купувати QR-квитки в будь-який зручний для вас час і в будь-якому місці, сплативши карткою.
 • Стежити за балансом, перевіряти кількість доступних поїздок.
 • Переглядати історію реєстрацій: де і коли була оплачена поїздка.

Аналогічний функціонал доступний і на сайті електронних послуг Києва в Особистому кабінеті.

Творці карти Kyiv Smart Card настійно рекомендують прив'язати карту до спеціального додатку або Особистого кабінету, тому що це значно розширить ваші можливості по використанню карти. Так, крім вищезгаданого функціоналу, в Особистому кабінеті можна:

 • Заблокувати втрачену карту (до речі, зробити це можна і за телефоном гарячої лінії (044) 366 55 55)
 • Перенести поїздки з втраченої карти на нову.

Ложка дьогтю: про недоліки Е-квитка

Про переваги е-квитка ми вже згадували вище. Що стосується недоліків, то серед них є як тимчасові (наприклад, нестача валідаторів на турнікетах, неграмотність кондукторів в наземному транспорті і чергових у метрополітені, недостатня поінформованість пасажирів про умови користування послугою), так і постійні:

 • Висока вартість самого пластика
 • Часті збої в роботі ПО - пасажири скаржаться на необгрунтоване списання грошей, подвійне списання
 • Карту не можна повернути і отримати гроші назад, неможливо зняти залишок
 • Оплатити проїзд другого пасажира однієї картою можна тільки в тих видах транспорту, де є турнікети.

Ну і найбільш уразливим місцем в роботі всієї системи безготівкової оплати проїзду є те, що валідатори не зчитують дані з банківських карт. Кияни вже давно відчули переваги безконтактної оплати проїзду в метро за допомогою своїх пластикових банківських карт, було б зовсім не зайвим передбачити аналогічний функціонал і в наземному транспорті, що дозволило б уникнути використання дорогого пластика Kyiv Smart Card. А поки тим з киян, хто звик до безконтактної оплати і має в своєму смартфоні NFC-модуль, доведеться його відключати для того щоб валідатор зміг зчитати з екрану OR-квиток.

Що стосується перспектив, то на думку Prostobank.ua по-справжньому корисною для пасажирів система стане лише тоді, коли в неї будуть залучений не тільки міський транспорт, але й горезвісні маршрутні таксі.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики