Лізинг в Україні від А до Я

Де і як підприємцю взяти в лізинг приміщення, автотранспорт, автобуси, вантажівки, обладнання, техніку; види лізингу, відмінності лізингу від кредиту

 1. Що таке лізинг
 2. Основні види лизингу
 3. Чим відрізняється лізинг від кредиту
 4. Лізинг для бізнесу в Україні: умови банків і лізингових компаній
 5. Договір лізингу: наюнси складання
 6. Лізинг персоналу
 7. Лізинг авто для фізичних осіб
 8. Лізинг квартири для фізичних осіб
 9. Список лізингових компаній України
 10. Замовити лізинг в режимі онлайн

Відео

Що таке лізинг

Лізинг - це вид інвестиційної діяльності, при якому лізингодавець (лізингова компанія) купує у постачальника обладнання, транспорт або нерухомість (предмет лізингу) і потім здає його в оренду за певну плату, на певний термін і на певних умовах лізингоодержувачу (клієнту) з подальшим переходом права власності лізингоодержувачу.

Лізинг дозволяє підприємству, не відволікаючи власні ресурси, зробити модернізацію основних фондів і отримати нове, сучасне високотехнологічне обладнання. Це спосіб фінансування, при якому отримання коштів на розвиток поєднується з оптимізацією оподаткування підприємства. Для фізичних осіб лізинг - це можливість придбати автомобіль, квартиру, не маючи грошей на покупку.

Що таке лізинг авто для фізичних осіб? Не кожен громадянин України має всю суму грошей на покупку машини, тому лізинг автомобіля - це можливість реалізувати свою мрію. Це оренда транспорту з правом викупу, тобто фізична особа відразу може користуватися автомобілем, але право власності переходить до неї після закінчення терміну лізингового договору і виплати всієї суми. У деяких випадках лізинг може обійтися дешевше автокредиту. Тому радимо уважно порівняти тарифи автокредитування і умови лізингу авто на нашому сайті.

Предметом лізингу для юридичних осіб є обладнання, нерухомість або техніка, які входять до складу основних засобів (фондів) суб'єктів підприємницької діяльності. Не можуть бути предметом лізингу земельні ділянки та інші природні об'єкти, цілісні майнові комплекси підприємств та їх відокремлені структурні підрозділи (філії, цехи, дільниці).

Суб'єкти лізингу

Лізингодавець - фізична або юридична особа, яка за рахунок залучених чи власних коштів надає майно лізингоодержувачу за певну плату, на певний термін і на певних умовах у тимчасове володіння і в користування.

Лізингоодержувач - фізична або юридична особа, яка відповідно до договору лізингу зобов'язана прийняти предмет лізингу за певну плату, на певний термін і на певних умовах у тимчасове володіння і в користування відповідно до договору лізингу.

Продавець (постачальник) - фізична або юридична особа, яка відповідно до договору купівлі-продажу з лізингодавцем, продає лізингодавцю в обумовлений термін майно, що є предметом лізингу.

Чим відрізняється лізинг від кредиту

Відмінності лізингу від кредиту, які можна вважати його перевагами:

 • менша сума власних початкових вкладень (необов'язково нотаріальне оформлення, реєстраційні платежі розподіляються на весь термін фінансування, страхові платежі розподіляються за лізинговими платежами протягом року). При кредитуванні - клієнт самостійно оплачує ці платежі в день оформлення кредиту;
 • швидкість прийняття рішення;
 • швидкість отримання в користування предмета лізингу;
 • не потрібне додаткове заставне майно;
 • більш привабливі ставки (якщо не враховувати інші платежі);
 • питання, пов'язані з поломкою обладнання, транспорту, ДТП - оперативно вирішує лізингова компанія;
 • при автолізингу є можливість відмовитися від викупу автомобіля по закінченні терміну лізингу і замінити його новим авто. Таким чином, за допомогою лізингового кредитування клієнт може досить просто міняти автомобілі. Правда, це вигідно тільки в разі високої викупної вартості.

Відмінності лізингу від кредиту, які можна вважати його недоліками

 • відсутність права власності на об'єкт лізингу. Це основна відмінність між кредитом і лізингом. Оформляючи кредит, ви відразу стаєте власником автомобіля, нерухомості, обладнання. При лізингу предмет лізингу є власністю лізингової компанії, отримати права власності на авто, техніку або інший предмет лізингу можна після повного розрахунку з лізинговою компанією;
 • більш висока підсумкова вартість. Деякі лізингові компанії не дозволяють достроково погашати лізинг, тому по закінченню договору лізингу загальна вартість переплати може бути досить високою. Крім того, вам потрібно двічі платити за реєстрацію предмета лізингу - перший раз за оформлення власності на лізингову компанію, другий раз (по закінченню терміну лізингу) - реєстрація права власності на вас. До складу лізингового платежу входять не тільки процентні платежі і погашення вартості самого автомобіля, а й інші витрати (страховка, реєстрація тощо)

З огляду на все вищесказане, зробити однозначний висновок, що ж вигідніше - оформити кредит або лізинг, досить складно. Як ми бачимо, у кожного є свої плюси і мінуси. Все залежить від того, чого ви хочете - заощадити на початкових витратах, але платити великі щомісячні платежі; отримати «комплексну послугу» або просто фінансування.

Лізинг для бізнесу в Україні: умови банків і лізингових компаній

Пропонуємо ознайомитися з каталогом лізингових послуг для підприємств малого та середнього бізнесу. Фінансові продукти відсортовані за рівнем процентної ставки. Для того щоб скористатися рейтингом, виберіть вид лізингу.

Види лізингу

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram