про твої фінанси

Оперативний лізинг

Оперативний лізинг автомобілів в Україні, особливості, оподаткування.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке оперативний лізинг
  2. Кому підходить оперативний лізинг
  3. Лізингові платежі
  4. Оподаткування та амортизація

Що таке оперативний лізинг

У ПКУ немає прямого визначення, що таке оперативний лізинг. Тільки зазначено, що лізинг є оперативним, якщо він укладений на інших умовах, ніж ті, що властиві фінансовому лізингу. Таким чином, оперативний лізинг - це господарська операція фізичної або юридичної особи, яка передбачає відповідно до договору оперативного лізингу (оренди) передання орендарю майна, що підпадає під визначення основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем на інших умовах, ніж передбачаються фінансовим лізингом (орендою).

Лізингоодержувач щомісяця має сплачувати лізингові платежі за користування предметом лізингу (технікою, автомобілем і т.д.). Після закінчення договору предмет оперативного лізингу повертається у власність лізингової компанії. Передача об'єкта лізингу здійснюється на період, менший, ніж термін його амортизації.

Кому підходить оперативний лізинг

Такий вид лізингу вигідний підприємцям, яким потрібний транспортний засіб або техніка на деякий час, і у них немає необхідності в кінці терміну договору купувати її. Найчастіше оперативний лізинг використовують для оренди автомобілів з високими темпами морального старіння. Фізичні особи користуються оперативним лізингом з метою їздити весь час на новому авто. Адже після закінчення договору вони можуть укласти новий договір на оренду нового транспорту.

Лізингові платежі

При оперативному лізингу лізингові платежі набагато менше, ніж при фінансовому. Адже лізингоотримувач сплачує за користування транспортом, він виплачує тільки частину вартості об'єкта лізингу. Якщо предметом лізингу виступає автомобіль, до уваги береться запланований клієнтом пробіг, адже він впливає на залишкову вартість авто після завершення періоду оренди.

Лізингові платежі включають такі витрати: страхування, автосервіс, зміна шин, інші витрати, пов'язані з обслуговуванням авто. Винятком є ​​витрати на пальне - вони не включаються в лізингові платежі.

Оподаткування та амортизація

З набранням 1 квітня 2011 року норм Податкового Кодексу на валові витрати можна зараховувати 100% платежів за оперативним лізингом (раніше було 50%) - що, на думку експертів, позитивно впливає на розвиток ринку оперативного лізингу, слабо затребуваного раніше корпоративними клієнтами саме через негативні податкові наслідки.

Крім того, лізинговим компаніям дозволено відносити на податковий кредит 100% від ПДВ, сплаченого при купівлі авто лізингодавцем при передачі його у оперативний лізинг - раніше цей податок лізингодавці не мали права віднести на податковий кредит і, зрозуміло, перекладали ПДВ по машині «на плечі» лізингоодержувача, що здорожувало послугу.

При передачі майна в оперативний лізинг податкові зобов'язання у лізингодавця і лізингоодержувача не змінюються. Адже об'єкт лізингу залишається на балансі у лізингодавця, і він нараховує амортизацію такого об'єкта основних засобів.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 9,5% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики