про твої фінанси

Бізнес-історія: компанія з розведення шиншил

Львів'янин Михайло Лазарєв заробляє тим, що вирощує шиншил і продає їх виробникам хутряних виробів. Сьогодні на фермі Михайла Лазарєва живуть близько 400 звірків. Щомісяця до бізнесмена звертаються близько десяти клієнтів. В основному це більш дрібні підприємці, які закуповують племінних тварин в кількості від 5 штук для подальшого розведення та реалізації шкурок виробникам хутряних виробів. Ціна однієї особини $ 100-200.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Шкурний прибуток
  2. Книжковий рекламоносій
  3. Дихання конкурентів

Випускник Військової академії тилу і транспорту Михайло Лазарєв дослужився до звання підполковника Радянської армії, але в 1990 році був звільнений з її рядів за станом здоров'я. З військового середовища Лазарєв потрапив в світ, де зароджувалася ринкова економіка. Намагаючись звести кінці з кінцями, Лазарєв брався за будь-яку роботу - був і таксистом, і двірником. Але коли зрозумів, що заробити на життя цим не вдасться, відставний офіцер вирішив наслідувати приклад більшості співгромадян і перекваліфікуватися в човника. Разом з другом Ярославом вони закупили ножі, ножівки, спирт і повезли продавати в Польщу. Там підприємливі українці познайомилися з місцевою мешканкою. Ця зустріч виявилася доленосною.

Шкурний прибуток

Одного разу полька розповіла їм про свого знайомого, який займався розведенням шиншил. До цього моменту про існування таких звірків Михайло і його колега навіть не знали. Зацікавлені друзі вирушили до поляка. «Він розповів, як на цих звірях можна заробляти, і познайомив нас з бізнесменом з Німеччини, який володіл великою шиншилової фермою, - згадує Михайло Лазарєв. - Німець запропонував дуже вигідну співпрацю. Ми повинні придбати звірків і зайнятися їх розведенням. Шкурки вирощених шиншил цей же німець обіцяв у нас купувати. Складно було відмовитися від настільки привабливої ​​пропозиції».

Єдиним «але», що зупиняло підприємців, була відсутність стартового капіталу. Для покупки п'яти звіряток потрібно $3 тис. Початківцям бізнесменам ця сума тоді здавалася астрономічною. «У той раз за чотири дні в Польщі на ринку я заробив всього $ 30, - розповідає шиншиловод. - Щоб знайти кошти, мені довелося закласти гараж і позичити необхідну суму у знайомого під відсотки. Так я назбирав гроші на два з половиною звірка, належних на мою долю».

У 1993 році шиншили прибули до Львова. Для ведення цього бізнесу потрібні були спеціальні знання і навички, тому нетямущим фермерам довелося відвідати не одну бібліотеку, щоб знайти хоч якусь літературу по шиншиловодства. Базовими знаннями з початківцями підприємцями поділився і німецький партнер. Поступово, крок за кроком, бізнесмени ставали на ноги. Своїх звірків вони продавали не тільки в Німеччину, але і підприємцям з України та країн СНД.

Книжковий рекламоносій

Після довгих пошуків спеціалізованої літератури про шиншил Михайло вирішив сам написати книгу, яка побачила світ у 1998 році. Саме це видання він використовував для просування свого незвичайного товару. У місцевих газетах підприємець розміщував оголошення з пропозицією про співпрацю в області розведення шиншил. Від бажаючих зайнятися цим бізнесом потрібно надіслати порожній конверт зі зворотною адресою. У відповідь вони отримували пропозицію купити книгу, в якій детально описується процес вирощування і утримання пухнастих звірят, а також економічна складова цієї справи. Книга накладом в 10 тис. примірників розійшлася за кілька років.

Бізнесмен підрахував, що кожен 50-й читач згодом став його клієнтом. У тому ж 1998 році Михайло створив веб-сайт. «Наш портал з'явився навіть раніше, ніж сторінка телеканалу ОРТ», - з гордістю відзначає підприємець. І хоча з тих пір додаткових коштів в розкрутку сайту або інтернетрекламу він не вкладав, відповідати на два-три електронних листи доводиться щодня. Популярність своєї фірми, навіть без масштабних вкладень в рекламу, підприємець пояснює постійно зростаючим попитом на хутровий товар. Так, в 1999 році йому запропонував співпрацю Копенгагенський хутровий аукціон - найбільший в світі. Партнерство тривало близько семи років, але потім власник зрозумів, що інтерес до його товару багаторазово збільшився на території СНД. «Продавати звірків на пострадянському просторі можна з меншою бюрократичною тяганиною, пов'язаною з проходженням митниці», - зазначає Лазарєв. І хоча Михайло регулярно експортує шиншил в Канаду і країни Західної Європи, все ж велика частина його покупців проживає в Україні і Росії.

Дихання конкурентів

Сьогодні на фермі Михайла Лазарєва живуть близько 400 звірків. Щомісяця до бізнесмена звертаються близько десяти клієнтів. В основному це більш дрібні підприємці, які закуповують племінних тварин в кількості від 5 штук для подальшого розведення та реалізації шкурок виробникам хутряних виробів. Ціна однієї особини $ 100-200.

Ще один напрямок у бізнесі Лазарева - продаж кольорових шиншил як домашніх улюбленців. Вартість такого звірка від $ 20 до $ 600 в залежності від забарвлення, але частка клієнтів, що купують тварин для цих цілей, становить не більше 10%.

Складним або витратним вирощування шиншил назвати не можна. Вартість корму, яким харчується звірок протягом 6 місяців, обходиться в $ 5.

Також для його утримання потрібна клітка ціною приблизно $ 20. Коли шиншиловий бізнес тільки зароджувався, з усіма роботами партнери справлялися удвох. Але через кілька років кількість шиншил на їх фермі зросла до 70 штук, тому довелося взяти на роботу ще кількох співробітників. У 2009 році шляхи партнерів розійшлися, і тепер Михайло самостійно володіє компанією «Шиншила», в якій працюють 8 чоловік.

Особливої ​​конкуренції в своїй справі Лазарєв не відчуває. «Безумовно, не я один займаюся цим бізнесом в Україні. Проте клієнтів вистачає на всіх, оскільки ринок ємний. Поки ми тільки готуємося до того, що почнеться серйозна конкурентна боротьба», - запевняє Михайло Лазарєв.

Плани на майбутнє у шиншиловоду амбітні: організувати перші торги хутром шиншили на хутровому аукціоні в Санкт-Петербурзі і написати ще одну книгу. У тому, що попит на його товар був, є і буде, він навіть не сумнівається.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики