про твої фінанси

Бізнес-історія: компанія з розведення шиншил

Львів'янин Михайло Лазарєв заробляє тим, що вирощує шиншил і продає їх виробникам хутряних виробів. Сьогодні на фермі Михайла Лазарєва живуть близько 400 звірків. Щомісяця до бізнесмена звертаються близько десяти клієнтів. В основному це більш дрібні підприємці, які закуповують племінних тварин в кількості від 5 штук для подальшого розведення та реалізації шкурок виробникам хутряних виробів. Ціна однієї особини $ 100-200.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Шкурний прибуток
  2. Книжковий рекламоносій
  3. Дихання конкурентів

Випускник Військової академії тилу і транспорту Михайло Лазарєв дослужився до звання підполковника Радянської армії, але в 1990 році був звільнений з її рядів за станом здоров'я. З військового середовища Лазарєв потрапив в світ, де зароджувалася ринкова економіка. Намагаючись звести кінці з кінцями, Лазарєв брався за будь-яку роботу - був і таксистом, і двірником. Але коли зрозумів, що заробити на життя цим не вдасться, відставний офіцер вирішив наслідувати приклад більшості співгромадян і перекваліфікуватися в човника. Разом з другом Ярославом вони закупили ножі, ножівки, спирт і повезли продавати в Польщу. Там підприємливі українці познайомилися з місцевою мешканкою. Ця зустріч виявилася доленосною.

Шкурний прибуток

Одного разу полька розповіла їм про свого знайомого, який займався розведенням шиншил. До цього моменту про існування таких звірків Михайло і його колега навіть не знали. Зацікавлені друзі вирушили до поляка. «Він розповів, як на цих звірях можна заробляти, і познайомив нас з бізнесменом з Німеччини, який володіл великою шиншилової фермою, - згадує Михайло Лазарєв. - Німець запропонував дуже вигідну співпрацю. Ми повинні придбати звірків і зайнятися їх розведенням. Шкурки вирощених шиншил цей же німець обіцяв у нас купувати. Складно було відмовитися від настільки привабливої ​​пропозиції».

Єдиним «але», що зупиняло підприємців, була відсутність стартового капіталу. Для покупки п'яти звіряток потрібно $3 тис. Початківцям бізнесменам ця сума тоді здавалася астрономічною. «У той раз за чотири дні в Польщі на ринку я заробив всього $ 30, - розповідає шиншиловод. - Щоб знайти кошти, мені довелося закласти гараж і позичити необхідну суму у знайомого під відсотки. Так я назбирав гроші на два з половиною звірка, належних на мою долю».

У 1993 році шиншили прибули до Львова. Для ведення цього бізнесу потрібні були спеціальні знання і навички, тому нетямущим фермерам довелося відвідати не одну бібліотеку, щоб знайти хоч якусь літературу по шиншиловодства. Базовими знаннями з початківцями підприємцями поділився і німецький партнер. Поступово, крок за кроком, бізнесмени ставали на ноги. Своїх звірків вони продавали не тільки в Німеччину, але і підприємцям з України та країн СНД.

Книжковий рекламоносій

Після довгих пошуків спеціалізованої літератури про шиншил Михайло вирішив сам написати книгу, яка побачила світ у 1998 році. Саме це видання він використовував для просування свого незвичайного товару. У місцевих газетах підприємець розміщував оголошення з пропозицією про співпрацю в області розведення шиншил. Від бажаючих зайнятися цим бізнесом потрібно надіслати порожній конверт зі зворотною адресою. У відповідь вони отримували пропозицію купити книгу, в якій детально описується процес вирощування і утримання пухнастих звірят, а також економічна складова цієї справи. Книга накладом в 10 тис. примірників розійшлася за кілька років.

Бізнесмен підрахував, що кожен 50-й читач згодом став його клієнтом. У тому ж 1998 році Михайло створив веб-сайт. «Наш портал з'явився навіть раніше, ніж сторінка телеканалу ОРТ», - з гордістю відзначає підприємець. І хоча з тих пір додаткових коштів в розкрутку сайту або інтернетрекламу він не вкладав, відповідати на два-три електронних листи доводиться щодня. Популярність своєї фірми, навіть без масштабних вкладень в рекламу, підприємець пояснює постійно зростаючим попитом на хутровий товар. Так, в 1999 році йому запропонував співпрацю Копенгагенський хутровий аукціон - найбільший в світі. Партнерство тривало близько семи років, але потім власник зрозумів, що інтерес до його товару багаторазово збільшився на території СНД. «Продавати звірків на пострадянському просторі можна з меншою бюрократичною тяганиною, пов'язаною з проходженням митниці», - зазначає Лазарєв. І хоча Михайло регулярно експортує шиншил в Канаду і країни Західної Європи, все ж велика частина його покупців проживає в Україні і Росії.

Дихання конкурентів

Сьогодні на фермі Михайла Лазарєва живуть близько 400 звірків. Щомісяця до бізнесмена звертаються близько десяти клієнтів. В основному це більш дрібні підприємці, які закуповують племінних тварин в кількості від 5 штук для подальшого розведення та реалізації шкурок виробникам хутряних виробів. Ціна однієї особини $ 100-200.

Ще один напрямок у бізнесі Лазарева - продаж кольорових шиншил як домашніх улюбленців. Вартість такого звірка від $ 20 до $ 600 в залежності від забарвлення, але частка клієнтів, що купують тварин для цих цілей, становить не більше 10%.

Складним або витратним вирощування шиншил назвати не можна. Вартість корму, яким харчується звірок протягом 6 місяців, обходиться в $ 5.

Також для його утримання потрібна клітка ціною приблизно $ 20. Коли шиншиловий бізнес тільки зароджувався, з усіма роботами партнери справлялися удвох. Але через кілька років кількість шиншил на їх фермі зросла до 70 штук, тому довелося взяти на роботу ще кількох співробітників. У 2009 році шляхи партнерів розійшлися, і тепер Михайло самостійно володіє компанією «Шиншила», в якій працюють 8 чоловік.

Особливої ​​конкуренції в своїй справі Лазарєв не відчуває. «Безумовно, не я один займаюся цим бізнесом в Україні. Проте клієнтів вистачає на всіх, оскільки ринок ємний. Поки ми тільки готуємося до того, що почнеться серйозна конкурентна боротьба», - запевняє Михайло Лазарєв.

Плани на майбутнє у шиншиловоду амбітні: організувати перші торги хутром шиншили на хутровому аукціоні в Санкт-Петербурзі і написати ще одну книгу. У тому, що попит на його товар був, є і буде, він навіть не сумнівається.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Депозит "Посівний" під відсоток чарівний

Акційний депозит "Посівний"

10,5% річних у гривні на 6 місяців

Відсотки - в кінці строку

Вклади від 15 000 грн.

Лише у квітні 2021

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит в USD під 3% річних

3,25% – при сумі від 5000 USD

Термін – 6 або 18 місяців

Вклади від 500 USD

Агропросперіс Банк – банк, який має 100% іноземний капітал (США і Європа)

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016 №319 в державному реєстрі банків

Корисні статті з даної тематики