про твої фінанси

У гонитві за привидами: "Золоте кільце" Львівської області

Bankchart.com.ua пропонує здійснити вояж по місцях "містичної слави" і відвідати Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, які входять в "Золоте кільце" Львівської області.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Олеський замок : цікаві факти, історія, легенда
  2. Підгорецький замок : легенда, цікаві факти
  3. Золочівський замок : історія, пам'ятки

Олеський замок : цікаві факти, історія, легенда

Джерело:  http://travellviv.com

Олеський замок  побудований в XIII столітті, він найстаріший зі збережених на Західній Україні. У 1340-1366 роках замок належав останньому галицько-волинському князю Дмитру-Любарту Гедеміновичу. У 1636 році замок перейшов у спадок Якубу Собеському - батькові майбутнього польського короля Яна III, який народився в Олеську. З його народженням пов'язана цікава історія: під час пологів замок був обложений татарами і до всього іншого, почалася сильна гроза. Коли повитуха поклала щойно народженого малюка на мармуровий стіл, вдарив страшний грім. Стіл тріснув, а прислуга оглухла. У зв'язку з цією подією відразу ж з'явилося пророцтво, де йшлося, що Яну III судилося стати великою людиною.

Так і вийшло. Ян III був одним з найвидатніших польських королів. А Олесько був резиденцією і колискою ще одного польського короля - Михайла Корибута Вишневецького, який з'явився на світ теж в замку, через десять років після народження Яна III.

У 1951 році від удару блискавки замок згорів дотла, його відновили і повторно відкрили як філію Львівської галереї мистецтв тільки в 1975 році. У замку зібрана велика колекція унікальних творів мистецтв: живопису і скульптури Х-ХІХ століть.

Біля замку розташувалося будівля монастиря католицького ордена Капуцинів. Послідовники ордена ходили босими і могли носити бороди, що було нетипово для католиків. Капуцини були знатними аптекарями і травниками. У монастирі Олеська був популярний «культ кістяка»: померлих ченців не ховали одразу, а поміщали в один з п'яти павільйонів монастиря до повного розкладання тіла. Ховали вже голі кістки.

Джерело:  http://www.lisyonok.ru

Колодязь замку, глибиною в 42 метри, змушує хвилюватися. Причина хвилювання не в небаченій глибині, а в страшному дияволі, який намальований на його стіні. Є повір'я, що один з ченців монастиря кинувся в замковий колодязь і потонув під час великого свята - Дня Святого Антонія. З тих пір його привид бродить по замку. Він не боїться ні білого дня, ні людей, і запросто може з'явитися в натовпі туристів.

Але привид монаха не єдиний в замку. Він ділить його з привидами Олесько Ромео і Джульєтти. Один з власників твердині - Іван Данилович, коханому своєї дочки, магнату Жолкевському, не дав згоди на шлюб. Палкий закоханий не знайшов іншого виходу з ситуації, крім як повіситься на другому поверсі замку. Дочка Даниловича не змогла пережити смерть коханого і теж наклала на себе руки. З тих пір духи закоханих бродять по замку в пошуках один одного. Доглядачи не раз бачили силует дівчини, яка блукає коридорами з канделябром в руках.

Закохані шукають один одного настільки старанно, що перешкоджають будь-якій спробі закрити або опломбувати двері всередині замку. Зірвані внутрішні пломби і відкриті замки, притому, що із замку нічого не пропадає, - запротокольований факт.

Джерело:  http://exploreua.com

Підгорецький замок : легенда, цікаві факти

Підгорецький замок  - пам'ятник архітектури пізнього Ренесансу і один з найвідоміших замків України. Був побудований в XV столітті на гроші магната Станіслава Конєцпольського, який викупив територію для будівництва та прилеглі села у Януша Підгорецького. У 1720 році палац був куплений іншими магнатами - Жевуськими. Вони побудували біля входу в замок костел Святого Йосипа, лики святих в якому «змальовані» з членів сім'ї Жевуських.

Жевуські прикрасили замок безліччю творів мистецтв: картинами, книгами, зброєю, меблями. Перенесли в замок фрагмент мармурового столу, на якому лежав новонароджений Ян III, облаштували кармазинову кімнату, зелений, золотий і китайський кабінети. А щоб гості сім'ї не нудьгували, організували приватний оркестр і театр.

У палаці постійно гостювали представники польської шляхти. Останнім власником Підгірців була сім'я Сангушко, яка перед початком Другої світової війни вивезла більшість цінностей в Бразилію, паркові скульптури переправили в Санкт-Петербург, а інше було розграбовано з приходом радянської влади.

У 1956 році в Підгорецькому замку спалахнула пожежа, яка залишила від колись величної споруди одні стіни. У 60-х роках замок частково відреставрували і відкрили в ньому санаторій для хворих на туберкульоз. У 1997 році Підгорецький замок віддали Львівській галереї мистецтв і з того часу тут ведуться реставраційні роботи.

Джерело:  http://www.dinos.ru

У Підгорецькому замку живе Біла Дама, привид Марії - дружини одного з його власників, польського шляхтича Вацлава Жевуського, який в пориві ревнощів живою замурував свою молоду дружину в стіні замку, прирікаючи нещасну на довгу і болісну смерть.

Свідків, які бачили Білу Даму - силует дівчини без обличчя в білій сукні -достатньо. Вона часто привертає до себе увагу: плескає дверима, стукає каблучками і гасить світло. У 2010 році творці популярної в США програми «Мисливці за привидами», які вивчають паранормальні явища і перевіряють на достовірність чутки про привидів, провели ряд досліджень, офіційно підтвердили факт існування Білої Пані та зняли про неї документальний фільм.

Джерело:  http://www.pizzatravel.com.ua

Золочівський замок : історія, пам'ятки

Золочівський замок  побудований в 1630 році. Є думка, що до нього тут стояла давня фортеця, яка була спалена татарами. Перша згадка про Золочівський замок відноситься до 1442 року. Замок отримав Магдебурзьке право. У XVII-XVIII столітті він належав польським магнатам Собеським і Радзивилам. Якуб Собеський удосконалив оборонну систему замку: довжина оборонних стін стала більше 100 м, їх висота - 11 м, оборонний рів водою не наповнювався, але в його дно були вбиті кілки. А вали перед стінами були насипані таким хитрим чином, що гарматні ядра завойовників потрапляли в вали, не пошкоджуючи стін.

У дворі комплексу був побудований унікальний «китайський» палац, аналоги якого є тільки в Санкт-Петербурзі та Берліні. У XVІІ Золочівський замок вважався одним з найкомфортніших в Україні: тут було опалення, кілька ватерклозетів (вбиральні з водопровідним пристосуванням для промивання судна), ціла мережа таємних ходів і система «довге вухо», яка дозволяла прослуховувати розмови.

За часів хазяйнування в замку Радзивілів, він прийшов в занепад. У 1840 році замок-фортеця проданий австрійському уряду, який віддав його під казарми, в 1872 тут була в'язниця, а в 1939 році настала «чорна смуга» в історії замку. У його катівнях влаштувало «офіс» НКВС. До 1941 року в Золочівському замку було замучено близько 700 місцевих жителів.

Наглядачі замку стверджують, що по ночах замок «стогне», а по його коридорах метушаться примари замучених людей, в надії відшукати вихід з нього. Привиди абсолютно нешкідливі і не хуліганять.

Джерело:  http://photo.i.ua

Ще одна містична пам'ятка Золочівського замку - це два камені, знайдені недалеко від нього. Один з них списаний готичними літерами, на іншому - «вибито» два вінки, «живий» і «мертвий», а в місці їх перетину для незрозумілих цілей зроблено отвір. Було зроблено безліч спроб «розшифрувати» послання на каменях і розгадати їх призначення, але камені до сих пір мовчать.

Джерело:  http://photo.i.ua

Туристичні послуги онлайн

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

RwS bank

Депозит для физлиц «Коммунальный»

Получайте не только доход по депозитной программе, но и покрывайте расходы на оплату жилищно-коммунальных услуг за счет банка.

Ставка в гривне - до 11,75% годовых

Дополнительная ставка для пенсионеров - 0,5%

Корисні статті з даної тематики