про твої фінанси

Санаторії України: де і за скільки можна відпочити і підлікуватися

Бути здоровим - нормальне бажання кожної людини. А допомогти нам залишатися здоровими можуть санаторії. Про те, що і як лікують в санаторіях нашої країни, де і за скільки можна з користю відпочити в західній, центральній, південній або північній Україні, розповідає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що і як лікують в санаторіях України
 2. Як правильно вибрати санаторій
 3. Санаторій «Боржава»
 4. Санаторій «Теплиця»
 5. Санаторій «Куяльник»
 6. Санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників»
 7. Санаторій «Пуща-Водиця»

Що і як лікують в санаторіях України

Сьогодні в нашій країні працює велика кількість санаторіїв. І це не дивно. Адже Україна - одна з найбагатших на санаторно-курортні ресурси країн.

Залежно від регіону розташування і наявності тих чи інших санаторно-курортних ресурсів, кожен санаторій спеціалізується на лікуванні конкретних захворювань. Наприклад, з хворобами нервової та дихальної систем прекрасно справляються в санаторіях біля моря і в санаторіях, розташованих в гірській місцевості, так як там присутнє лікувальне морське і гірське повітря, в якому є йод і срібло. З хворобами шлунково-кишкового тракту успішно працюють в санаторіях Закарпаття, Полтавської, Львівської, Харківської областей, адже дані регіони багаті на мінеральні води, які можна приймати всередину і які прекрасно справляються із захворюваннями органів травлення. На лікуванні хвороб опорно-рухового апарату спеціалізуються санаторії Карпат, Одеси і Запорізької області. Їх основні методи - бальнеологія і грязелікування.

Як правильно вибрати санаторій

Як уже згадувалося, санаторіїв в Україні досить багато. І більшість з них спеціалізується на лікуванні мінеральними водами. Але це зовсім не означає, що людина із захворюваннями шлунково-кишкового тракту може поїхати в будь-який з них. Адже мінеральні води різні за складом, і деякі з них приймати всередину не можна. І якщо хлоридні мінеральні води підходять для лікування органів травлення, то вуглекислі і сірководневі - ні (останні краще використовувати для лікування хвороб серця і кровообігу). Тому, перш ніж вирушати в той чи інший санаторій, дізнайтеся, які ресурси і для лікування яких захворювань він використовує.

Нижче ми представили список з 5 найбільш відомих і популярних санаторіїв з різних регіонів України, які практикують різні методики лікування і готові допомогти позбутися тих чи інших хвороб органів і систем людського організму.

Санаторій «Боржава»

Грамотне поєднання природних ресурсів, сучасних технологій і кваліфікованих фахівців - ось чим може пишатися санаторій «Боржава». Знаходиться він в західній Україні в Закарпатті в селі Довге. Складається з двох триповерхових корпусів і євро-котеджів. Його основний профіль - лікування мінеральними водами (яких у нього аж 5 видів).

Крім бальнеотерапії, санаторій «Боржава» може також запропонувати:

 • фітотерапію;
 • аерозольтерапію;
 • іпотерапію;
 • магнітотерапію;
 • лазеротерапію і ін.

Найбільших успіхів санаторій досягає в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату та сечовидільної системи. Тому його можна назвати відмінним місцем для людей з даними захворюваннями.

За одну добу перебування в санаторії «Баржава» доведеться заплатити від 1020 грн. У цю вартість входить:

 • двомісне розміщення;
 • харчування (4 рази в день);
 • базовий набір медичних процедур;
 • санвузол;
 • холодильник.

Санаторій «Теплиця»

Хочете побувати в одному з наймальовничіших, теплих і екологічно чистих місць Закарпаття? Вам в санаторій «Теплиця», який знаходиться біля підніжжя Чорної гори.

Санаторій «Теплиця», як і вищезгаданий санаторій «Баржава», спеціалізується на бальнеотерапії.

Номери санаторію оснащені всім необхідним інвентарем, меблями і сантехнікою. А з вікон і балконів номерів можна побачити мальовничі пейзажі і невимовну красу закарпатської природи. Проживання в самому доступному з номерів спільно з 4-разовим харчуванням та лікуванням, згідно основного профільного захворювання, обійдеться в цьому році в 1050 грн. з людини (в разі двомісного розміщення) або 1550 грн. (в разі одномісного розміщення).

Санаторій «Куяльник»

Санаторій «Куяльник», на відміну від своїх вищезазначених колег, знаходиться не в Закарпатті, а на півдні України, а саме - в місті-герої Одесі. Чим він може похвалитися, так це тим, що він один з перших в світі почав практикувати грязелікування.

Сьогодні на території санаторію діє сучасна поліклініка, в якій працює спортивний зал для проведення лікувальної фізкультури, кабінети масажу і фізіотерапії, басейн з ропою і інші процедурні.

Вартість путівки в санаторій залежить, в першу чергу, від періоду перебування (найвища ціна встановлена ​​на найбільш теплий період) і від рівня номера. Наприклад, номер «Економ», в разі двомісного розміщення, з 15 червня по 31 серпня обійдеться в 750 грн. на добу. Крім проживання в номері в цю вартість входить харчування (3 рази в день) і лікування за медичними показаннями.

ВАЖЛИВО! Мінімальний термін путівки в будь-який санаторій повинен становити 12 днів. Рекомендований термін путівки - 24 дня.

Санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників»

Санаторій «Залізничників» розташований в місті Хмільник Вінницької області в лісостеповій зоні. Його головна родзинка - проведення цілого набору оздоровчих процедур із застосуванням радону, який позитивно впливає на окремо взяті органи і на організм в цілому.

Серед методів лікування в санаторії «Залізничників» застосовується:

 • бальнеотерапія;
 • грязелікування;
 • водолікування;
 • апаратна фізіотерапія;
 • масаж;
 • ароматерапія;
 • фітотерапія;
 • мануальна терапія тощо.

Путівка на 14 днів у санаторії «Залізничників» обійдеться від 10 500 грн.

Санаторій «Пуща-Водиця»

Санаторій «Пуща-Водиця» знаходиться всього в 15 км від Києва, тому його можна назвати відмінним варіантом для киян, які бажають оздоровитися, але при цьому не бажають кудись далеко їхати.

Санаторій і навколишня територія - це густий ліс; красиві квіткові клумби; альпійські гірки; озеро з пляжем і човновою станцією; парк з тенісним кортом, волейбольним майданчиком і іншими спортивними спорудами.

Показаннями для лікування в Пуща-Водиці є:

 • захворювання систем кровообігу;
 • захворювання нервової системи;
 • захворювання опорно-рухового апарату.

Для лікування і поліпшення стану здоров'я пацієнтів тут застосовуються:

 • кліматотерапія;
 • дієтотерапія;
 • бальнеотерапія;
 • теплолікування;
 • електролікування;
 • світлолікування;
 • масаж;
 • ЛФК;
 • гідроколонотерапія та ін.

Проживання однієї людини в двомісному номері обійдеться в 450 грн. на добу, в одномісному - в 550 грн. У вартість включено харчування (3 рази в день) і оздоровчі послуги.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційні депозити у гривні

Акційні депозити у гривні

12% річних на 18 місяців

11% річних на 6 місяців

Вклади від 15 000 грн.

Акція діє до 31.05.2021

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити у доларах США

Депозит в доларах США

3,5% річних на 6 місяців

Вклади від 500 USD

Акція діє до 31.05.2021

Агропросперіс Банк – банк, який має 100% іноземний капітал (США і Європа) та найвищий рейтинг депозитів ua1

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики