про твої фінанси

Як правильно вибрати велосипед?

Вибір велосипеда - завдання не з легких, особливо для новачків. До вибору байка підходити потрібно з усією серйозністю, так як придбати що попало - це дуже просто, але, як правило, нераціонально. Для того щоб ви не помилилися, Prostobank.ua пропонує ознайомитися з основними рекомендаціями щодо вибору одного з найпопулярніших на сьогоднішній день велосипедів - гірського. Дізнайтеся, як підібрати велосипед по росту, скільки коштує гірський велосипед в інтернет-магазинах України.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Загальні рекомендації
  2. На що звернути увагу
  3. Амортизатори
  4. Гальма і кількість швидкостей
  5. Рама і колеса. Вибираємо діаметр коліс велосипеда
  6. Підсвічування для велосипедів - безпека плюс оригінальність
  7. Додаткове обладнання
  8. Де купити гірський велосипед: інтернет-магазини, ціни

На сьогоднішній день в магазинах представлений дуже широкий асортимент різних велосипедів і часто людині, яка бажає придбати такий екологічний транспорт, дуже важко зробити правильний вибір. Дійсно, кожен тип велосипеда (міський, шосейний, гірський, гібридний) має своє призначення. Наприклад, міські велосипеди відмінно підходять для неспішного катання по парках, скверах, шосейні призначаються для їзди по хороших дорогах (якісне покриття без ям).

Що стосується гірських байків, їх найчастіше вибирають люди, яким доводиться кататися в більшості своїй по пересіченій місцевості, лише іноді виїжджаючи на асфальт, а гібридні велосипеди використовуються, як правило, для їзди по самих різних дорогах (фактично це універсальні транспортні засоби). З огляду на якість наших доріг, багато велосипедистів, як новачки, так і більш досвідчені, вважають за краще купувати і використовувати саме гірські велосипеди, які відрізняються міцністю конструкції, невибагливістю в обслуговуванні і надійністю. Розглянемо більш докладно це тип байків.

Джерело фото: http://ghost-bikes.kiev.ua/ 

Загальні рекомендації

Перш ніж купувати гірський велосипед, потрібно обов'язково визначитися з бюджетом, оскільки ціна, зазвичай, відповідає якості. Не варто занадто економити на придбанні велосипеда, так як байк середньої або високої цінової категорії при правильній експлуатації може прослужити своєму господареві дуже довго, а дешевий велосипед може в кращому випадку зламатися через кілька тижнів катання, а в гіршому - розсипатися під час їзди, що загрожує серйозними травмами. Само собою, можна при можливості придбати брендову модель і бути впевненим в тому, що ремонтувати велосипед доведеться дуже рідко, але навіть маловідома, але якісна модель може за більшістю характеристик не поступатися впізнаваній моделі.

Ні в якому разі не варто поспішати купувати велосипед. Справа в тому, що такий вид транспорту - це не тільки засіб пересування, але і здоров'я. Купивши невідповідний велосипед, людині досить некомфортно буде на ньому їздити, в результаті чого велосипед буде відправлений в темний куток для рівномірного покриття пилом.

Велику роль при виборі байка відіграє зовнішній вигляд, але відштовхуватися тільки від нього не варто. В першу чергу слід звернути увагу на технічні характеристики (діаметр ободів, кількість швидкостей, якість перемикачів, рами, тросів і ін.). Не маючи уявлення про те, що краще, а що гірше, рекомендується звернутися в спеціалізований магазин, в якому досвідчені консультанти дадуть відповіді на будь-які питання і допоможуть підібрати модель, яка підходить конкретній людині. Не варто купувати велосипеди на стихійних ринках чи в магазинах, які торгують всім, в тому числі і велосипедами, так як при покупці вам можуть не дати навіть гарантії.

Порівняти вартість велопрокату в містах України можна за посиланням.

На що звернути увагу

Прийнявши рішення придбати гірський велосипед, потрібно визначитися з його типом. Всі байки, що мають амортизацію, поділяють на хардтейли (амортизаційна вилка тільки спереду) і двопідвіси (амортизатори спереду і ззаду). Хардтейли коштують дешевше, вони легші за вагою, а ось двопідвіси - це досить важкі велосипеди, які недешеві, але дуже комфортні для пересування по нерівних дорогах, лісах, горах.

Амортизатори

Покладаючись на професіоналізм продавців, все ж варто самостійно перевірити амортизацію в магазині. Для перевірки передньої амортизації потрібно затиснути гальмо і натиснути на кермо. Амортизатор повинен плавно і м'яко працювати. Задня амортизація перевіряється візуально: покупець повинен бачити невелику пружину (близько 9 сантиметрів), яка повинна при посадці на велосипед стискатися на шосту частину своєї довжини (відсотків на 15). Важливо пам'ятати, що хороша амортизація не може бути встановлена ​​на велосипедах економ класу, а примітивні амортизатори дуже швидко виходять з ладу, що загрожує додатковими витратами.

Джерело фото: http://img03.taobaocdn.com/

Гальма і кількість швидкостей

Гальма - дуже важлива деталь, на яку багато покупців не звертають уваги, а дарма, так як від їх виконання і якості безпосередньо залежить безпека велосипедиста на дорозі. На сьогоднішній день можна зустріти два види гальм: гальмівні колодки, дискові гальма. Останнім часом все частіше виробники встановлюють дискові гальма на велосипеди, але багато професіоналів радять купувати байки з гальмівними колодками, адже такий вид гальм надійний, досить дешевий в обслуговуванні, а також колодок цілком достатньо і любителям, і професіоналам для безпечної їзди.

Зупиняючи свій вибір на гірському велосипеді, не варто купувати байк з максимально можливою кількістю швидкостей (27 і більше). Як показує практика, велосипедисту-любителю цілком достатньо і 21-24 швидкостей, а більша кількість передач навряд чи знадобиться.

Рама і колеса. Вибираємо діаметр коліс велосипеда

Розмір рами і діаметр коліс - дуже важливі аспекти при виборі велосипеда. Покупці не дуже часто звертають увагу на ці характеристики, але від них безпосередньо залежить комфорт і швидкість їзди на мотоциклі. Чим більші колеса, тим швидше буде їхати велосипед, але велосипедист повинен мати хорошу фізичну форму, а ось менший діаметр ободів дозволить крутити педалі не напружуючись, але й швидкість пересування буде меншою. У більшості випадків дорослій людині підійдуть колеса діаметром 26 дюймів. Якщо ви не відрізняєтеся високим ростом, варто звернути увагу на 24-дюймові колеса, а коли ваш зріст понад 180 сантиметрів, кращий варіант - обода діаметром 28 дюймів.

До вибору рами слід підходити з особливою ретельністю, так як занадто висока рама може стати причиною травм (при невдалому гальмуванні і зісковзуванні з сидіння можна вдаритися), а дуже низька рама не дозволить педалювати з комфортом (може не бути можливості налаштувати висоту сидіння так, щоб нога в нижній позиції педалі практично повністю розпрямлялася). Раму вибирають також по росту. Якщо ріст людини нижче 160 сантиметрів, вибирати слід 15-дюймову раму, при рості від 160 до 180 сантиметрів найкраще підійде рама в 17-19 дюймів, а коли ріст велосипедиста більше 190 сантиметрів, оптимальним варіантом буде рама 21-23 дюйма. Щодо розміру рами, не потрібно розраховувати її самостійно, варто звернутися до досвідченого консультанта, який підкаже кращий варіант.

Джерело фото: http://velomagazin.biz/

Якщо вибір велосипеда застав вас зненацька, то вибір його складових проходить вже на більш усвідомленому рівні. Однак загальну і зрозумілу картину завжди можна порушити однією складовою. Так стало і з колесами діаметром 27.5 дюймів.

Ще кілька років тому ринок гірських велосипедів ділився майже порівну між байками з класичними 26-дюймовими і 29-дюймові колесами, які набирають популярність. Основними достоїнствами перших були їх швидкий розгін, невелика вага і хороше проходження підйомів. Другі ж стабільно підтримували швидкість при менших зусиллях і показували відмінні показники зчеплення. І хоча спочатку мало хто вірив в ефективність 29-дюймових, акцентуючи на їх недоліки, з часом вони стали основним трендом велоспорту.

Нові 27.5-дюймові колеса не є новинкою, вони використовувалися і раніше в менш популярних моделях. Однак їх поява у провідних компаніях справила справжній вибух попиту. Така популярність пояснюється досить просто - багатьом була необхідна альтернатива між двома полярними стилями їзди. Об'єднання хорошого зчеплення з швидким розгоном створило цілком конкурентний продукт. З іншого боку, таке твердження далеко не означає безперспективність попередніх лідерів ринку.

Що ж вибрати і як бути впевненим, що такий вибір виправданий? Природно, найпростіший варіант - випробувати всі три колеса на особистому досвіді. Такий спосіб кращий за будь-яку теорію. Однак найчастіше його дуже важко реалізувати, а то й неможливо. Тоді першим кроком потенційного споживача має стати питання «що мені потрібно від велосипеда».

Очевидним є той факт, що для кожного конкретного стилю їзди є свої пріоритети у виборі коліс. Але і тут виникає ряд питань, адже рідко аматор спеціалізується на чомусь конкретному. В такому випадку необхідно подивитися на проблему вибору коліс ширше - вибираючи пріоритети велосипеда взагалі. Тут вибір майбутнього гонщика лежить не між двома основними варіантами, а в рамках цілого набору критеріїв.

Джерело фото: http://namonitore.ru

Одним з таких критеріїв є вага. Питання ваги у випадку коліс - це не питання зручності транспортування велосипеда, а в першу чергу швидкості. Різниця у вазі між колесами в 26 і 27.5 дюймів коливається в діапазоні 150-250 грам, тоді як різниця між 27.5 і 29 дюймовими колесами варіюється від 350 до 400 грам. Таким чином, між 26 і 29 дюймами діапазон може складати до 700 грам, що істотно впливає на швидкість велосипеда. Вибір за критерієм ваги ставить не перед вибором між відносно швидким, середнім і повільним велосипедами, а скоріше між двома швидкими і одним повільним. Різниця між 26 і 27.5 дюймами досить незначна і не може являти собою серйозної проблеми в швидкості байка.

Дуже істотним є і питання подолання перешкод на дорозі. У даній ситуації лідерами є колеса більшого діаметру, істотно випереджаючи свого меншого конкурента. З іншого боку, 27.5-дюймові колеса не всім відстають від 29-дюймових, залишаючись далеко попереду 26-дюймових аналогів. Питання подолання перешкод істотно впливає на швидкість проходження траси. Причиною тому є не тільки факт втрати часу на саму перешкоду, а й необхідність розгону після її проходження.

Розгін і швидкість розгону в гірських велосипедах мають набагато менше значення, ніж ці ж характеристики в шосейних байках. Однак якщо мова йде про підйом або ж про швидкісні ділянки траси, дана характеристика виходить на перший план. Лідером в розгоні, з досить серйозним відривом, є 26-дюймові колеса. Крім того, розганятися на 29-дюймових колесах буде значно важче фізично, що вельми засмучує. Тут же необхідно сказати і про підйоми в загальному. Дані елементи траси проходити легше саме на 26-дюймових колесах. З приводу 27.5-дюймових коліс варто зауважити, що тут вони досить сильно програють 26-дюймовим, дотримуючись почесної середини.

Одним з козирів в підкоренні велосипедного ринку 29-дюймовими колесами було відмінне зчеплення. Цей же фактор зіграв на руку і новим, 27.5-дюмовий, колесам. Такі показники забезпечуються фактором більшого зіткнення з землею. Розглядати цю характеристику в цифрах вельми складно, оскільки значний вплив на цей процес має і геометрія гуми і тип покриття дороги. Очевидним в плані зчеплення залишається факт тотального відставання 26-дюймових коліс. Така тенденція показує абсолютну неспроможність цих коліс в певних стилях їзди.

Джерело фото: http://bikepost.ru/

Не останнім за значенням є і фактор росту велосипедиста. Ця характеристика досить сильно стримувала поширення 29-дюймових велосипедів - багато відчували себе не комфортно на величезних байках. У цьому випадку варіант в 27.5 дюйма являє собою альтернативу існуючому формату з великими колесами.

Цілком ймовірно, що навіть після оцінки своїх потреб за описаними критеріями велосипед не буде обраним. У такому випадку потрібно поглянути на все з досить відстороненої точки зору. Так можна узагальнити весь нинішній ринок до двох основних варіантів: 27.5-дюймові і 29-дюймові колеса. Перші мають істотні переваги в плані розгону, більш маневрені і легкі. На таких велосипедах також буде дуже зручно людям невисокого зросту і любителям плавної їзди. Велосипедисти, які виберуть колеса на 29 дюймів, будуть мати краще зчеплення і проходження перешкод. Крім описаних раніше недоліків, проблемним буде знос рами, хоча це компенсується кращим станом гуми. Колеса на 26 дюймів представляють скоріше не третій варіант, а конкурента 27.5-дюймовим, програючи цю конкуренцію.

Наостанок хотілося б зазначити, що колеса нового формату таки варто випробувати. Фанатам 26-дюймових коліс однозначно сподобаються переваги, які пропонує нова модель. Природно не варто поспішати викидати свій байк на звалище, проте задуматися над наступним однозначно варто.

Підсвічування для велосипедів - безпека плюс оригінальність

Підсвітити можна і себе, і свій велосипед. Найкраще - і те, і інше.

Велосипед по праву вважається транспортом, тому, коли сонце йде за горизонт, водії бачать велосипедиста по світловідбивачам - білим спереду і червоним ззаду. Додаткові катафоти оранжевого або жовтого кольору кріпилися раніше на спиці і трохи порушували центрування коліс. Зараз їх можна кріпити до однієї спиці і дисбалансу не відбудеться.

Джерело фото: www.cossa.ru

В принципі, якщо не виїжджати по ночах на автостради, а їздити повільно і з розстановкою, то для безпеки велосипедиста світловідбивачів достатньо. Але для справжніх екстремалів встановлення катафотів - тільки перший крок до нічного катання.

Фари - це вже серйозні джерела світла. Щоб не відволікатися на заміну батарейки або акумулятора, можна встановити фари з живленням від генератора, який підключається до переднього колеса. Раніше такі фари були дуже популярні, але зараз від них потихеньку відмовляються на користь інших ліхтарів. По-перше, дощ може вивести генераторні фари з ладу, по-друге - вони світять тільки при русі велосипеда, по-третє - вага фар немаленька, а світять вони трохи краще нічника. Є сенс встановлювати такі фари при їзді на дальні дистанції днем ​​і в сутінках, коли не потрібне занадто яскраве світло і немає можливості замінити батарейку.

Ліхтарі з лампами розжарювання яскраві, потужні і, що важливо, вважаються найдешевшими. Їх світла вистачає, щоб підсвітити 5-10 метрів дороги - а це хороший варіант для виконання трюків в темряві. Якщо ж мета - не трюки, а швидкісне катання по трасі з можливими перешкодами, варто звернути увагу на галогенні або криптонові фари. Їхньої потужності вистачає на те, щоб яскраво освітити дорогу попереду до 50 метрів. Оскільки, як і фари з лампами розжарювання, криптонові і галогенні ліхтарі вимагають високої енергоподачі, часто в комплекті з ними вже йдуть акумулятори. Недолік таких фар у великій вазі - до кілограма.

В останні роки найпопулярнішим видом фар стали світлодіодні. Вони мало важать, яскраво горять і не вимагають великих витрат енергії. Раніше світлодіодні ліхтарі не були досить яскравими, але зараз розробники збільшили їх потужність і тепер на дорозі в нічний час з такою фарою можна бути спокійним за свою безпеку.

Крім фар світлодіоди зараз використовують і в інших видах підсвічування: коліс, спиць і навіть рам. Додаткове освітлення привертає увагу інших учасників дорожнього руху, випадкових перехожих. До того ж світлодіодне підсвічування - це прекрасний спосіб показати свою індивідуальність. Діоди є різних кольорів, і кріпити їх можна до будь-якої частини велосипеда, крім, логічно, шин.

З неонових проводів або оптичних шнурів можна комбінувати кольори, створювати візерунки і написи. Звичайно, такий вид підсвічування неефективний для освітлення дороги, але велосипедиста на різнобарвному транспорті, який світиться, видно здалеку. До того ж і вдень, в колоні, наприклад, коли лежить туман або йде дощ, саме світлодіодні маячки-підсвічування допоможуть не загубитися або, навпаки, не врізатися один в одного.

Джерело фото: electronics-lab.ru

Світлодіодне підсвічування дуже легко можна зробити в домашніх умовах, створивши таке, якої ще ні у кого немає. У мережі є десятки відео, де з стандартного набору - стрічки зі світлодіодами, ізоляційної стрічки, паяльника, кислоти і батарейки можна зробити підсвічування. Саме для домашньої збірки самі світлодіодні стрічки продаються на клейкій основі.

Якщо ж не хочеться самостійно морочитися з ізоляційною стрічкою і паяльником, можна купити з установкою готові набори або встановити вже робочі світлодіодні стрічки самостійно.

У новітніх моделях «розумних» велосипедів, крім комп'ютеризованого управління з прокладкою маршрутів і трансляції зображення «дзеркала заднього виду», також є 4 лазера, які креслять доріжку з боків велосипеда. З огляду на практично повну відсутність доріжок для велосипедистів в Україні, велодоріжки тепер реально завжди возити з собою.

Джерело фото: www.ippinka.com

Крім підсвічування самого велосипеда можна, а іноді і потрібно, підсвічуватися самому. Наприклад, прикупити одяг і рюкзак з світловідбивними вставками. Якщо у вас немає світлодіодів, а фари невисокої потужності, додаткові відбивачі убезпечать катання.

На лісових і заміських дорогах, де вибоїни, несподівані повороти, дерева, зручно використовувати налобний ліхтарик. Фара, яка світить чітко вперед, не дає можливості побачити всі сюрпризи, а крутячи головою можна дізнатися про перешкоди заздалегідь.

Ліхтарі, відбивачі, світлодіоди - надійні супутники любителя нічного велоекстріму. Їх вибір величезний, думайте про свою безпеку і унікальність - яскрава пляма завжди приверне увагу. Тому, нехай буде світло!

Прокат велосипедів: актуальні ціни

Додаткове обладнання

До велосипеду потрібно буде купувати додаткове обладнання. Крила дадуть можливість спокійно кататися в мокру погоду, не побоюючись бризок з-під коліс. 

Можна також придбати велокомп'ютер, який буде показувати фактичну швидкість, відраховувати кілометри, демонструвати час у дорозі і видавати іншу корисну інформацію. Також варто купити замок для велосипеда, так як в Україні присутні часті випадки крадіжки даних транспортних засобів. Зовсім не зайвим буде тримач та фляга для води, що дуже стане в нагоді при тривалих поїздках, а також аптечка і ремкомплект, що включає запасну камеру і набір ключів. Якщо є така можливість, краще всього купувати додаткове обладнання безпосередньо при покупці велосипеда.

Вибравши велосипед, не соромтеся запитати дозволу у продавця на пробну поїздку. При тестовому катанні потрібно звертати увагу на свої відчуття, в велосипеді нічого не повинно скрипіти, стукати. Якщо все добре, можна оформляти покупку. Консультант за бажанням може налаштувати сідло, кермо, висоту каретки під конкретну людину, всі ці настройки можна пізніше змінити самостійно.

Де купити гірський велосипед: інтернет-магазини, ціни

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

2 523,00

274 899,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики