про твої фінанси

Боремося з лактостазом: пам'ятка мамі, що годує

Bankchart.com.ua розповість, як вчасно розпізнати ознаки відхилення від норми, як не допустити розвитку ускладнень і що робити мамі, що годує для профілактики лактостазу грудей.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Лактостаз: що таке, симптоми
 2. Причини застою молока
 3. Заходи профілактики лактостазу
 4. Що робити, якщо застій все ж трапився? Як розім'яти і зцідити застій молока
 5. Незвичайна закупорка молочних проток
 6. Причинами виникнення такої закупорки можуть бути:

Мало кому з молодих мам вдається уникнути хвилювань, пов'язаних з грудним вигодовуванням. Годувальниця може турбуватися з приводу болючих відчуттів під час годування, ущільнень у грудях, набухання залози і почервоніння шкіри ... Знаючи природу цих явищ, можна запобігти неприємним наслідкам.

Лактостаз: що таке, симптоми

Одна з найпоширеніших проблем, які турбують годуючих матерів, - застій молока в молочній залозі. Якщо з якоїсь причини відтік молока порушений, виникає закупорка молочної протоки. Найчастіше вона блокується згустком молока, яке через застій ущільнюється або навіть згортається.

Виникає лактостаз (від латинських слів «lacto» - «молоко» і stasis - «застій») - хворобливий стан, при якому вражається одна або кілька ділянок молочної залози. Місце його локалізації стає твердим, болючим, прощупується один або кілька вузликів, іноді шкіра над ураженою ділянкою червоніє і лисніє. Але в цілому, як правило, мама, яка годує відчуває себе добре, температура її тіла залишається в межах норми.

Лактостаз - ще не хвороба. Але недбале ставлення до нього загрожує розвитком серйозних ускладнень - маститу або навіть абсцесу. А це загрожує прийомом антибіотиків, тимчасовим припиненням годування груддю, а в найважчих випадках - і хірургічним втручанням.

Джерело фото:  http://kormybaby.ru/

Причини застою молока

 • Постійне прикладання дитини до грудей в одному і тому ж положенні. При цьому ділянки молочної залози спорожняються нерівномірно, виникає застій.
 • Неправильне захоплення грудей малюком. В такому випадку, крім неповного випорожнення грудей, при годуванні травмується сосок. А це загрожує приєднанням інфекції і маститом.
 • Утримання грудей пальцями під час годування ( «ножиці»).
 • Носіння тісної білизни або одягу, що здавлює груди.
 • Позиція під час сну - наприклад, якщо жінка спить тільки на животі.
 • Годування дитини по режиму, а не на вимогу.
 • Недостатнє споживання мамою що годує рідини, особливо в жарку пору року.
 • Великий розмір або відвислі груди. При цьому, як правило, виникає застій в нижніх ділянках.
 • Травма або переохолодження грудей.

Заходи профілактики лактостазу

1. Чергування поз при годуванні. Особливо це актуально на протязі перших трьох місяців життя малюка, коли налагоджується лактація. Годувати новонародженого можна в позиції  «колиска»- класичній і вподобаній багатьма мамами. Існує ще позиція  «перехресна колиска» , коли мама, підтримуючи крихітку правою рукою, годує лівою груддю (і навпаки).

Джерело фото:  http://breastfeeding.org.ua

Іноді корисна позиція  «валет», при якій добре спорожняються верхні дольки. Вона просто необхідна при утворенні лактостазу в верхніх сегментах грудей.

Джерело фото:  http://breastfeeding.org.ua

Висмоктати молоко з нижніх і пахвових, самих важкодоступних часточок, малюк зможе в позиції  «з-під руки».

Джерело фото:  http://breastfeeding.org.ua

2. Правильне прикладання

Потрібно стежити, щоб дитина захоплювала при годуванні не тільки сосок, а й максимальну частину ареоли (навколососкового кола). У позиції «колиска» малюк повинен бути притиснутий животиком до мами. Його головка не повинна закидатися, а нижня губка повинна бути вивернута. Якщо при годуванні чутно чавкаючі звуки - значить, малюк неправильно взяв груди. Слід обережно звільнити грудь і прикласти дитя заново.

Джерело фото:  http://detstvovmeste.ru/

3. Одяг

повинен бути зручним і якісним. Оптимальний варіант білизни - спеціальні бюстгальтери для годування. Їх слід міняти щодня, а спеціальні одноразові вкладиші - кожні 2 години.

4. Позиція для сну

Під час сну слід уникати передавлювання молочних залоз - спати на спині або на боці.

5. Годування на вимогу

Годувати дитину потрібно так часто і так довго, як вона забажає. Малюк з часом сам налагодить оптимальний для нього режим годувань. При цьому процес становлення лактації буде проходити природно.

6. Питний режим

Всупереч поширеній думці, навіть при достатній кількості грудного молока мама що годує повинна багато пити для підтримки його необхідної консистенції.

7. Додаткові заходи безпеки

Протягом всього періоду грудного вигодовування мама повинна одягатися по погоді, уникати протягів і травм грудей.

Порівняння цін на медичні послуги для жінок:

Що робити, якщо застій все ж трапився? Як розім'яти і зцідити застій молока

 • найкращий помічник - це малюк! Його слід прикладати до хворих грудей якомога частіше. Потрібно намагатися, щоб підборіддя дитини «дивилося» на місце застою - так ділянка буде спорожнюватися краще. Ні в якому разі не слід припиняти годування з постраждалої груді. Молоко при лактостазі у мами не небезпечно для малюка;
 • допоможе масаж грудей у ​​напрямку від периферії до центру. Розминати і тиснути ущільнення при цьому ні в якому разі не можна - це може привести до набряку і запалення прилеглих тканин і збільшенню лактостазу, а то і розвитку маститу;
 • перед годуванням можна прийняти теплий душ, роблячи акцент на плечі і груди. Така процедура покращує загальне самопочуття мами, сприяє розслабленню молочних проток і кращому відтоку молока;
 • хворі груди можна зцідити, але не більше 3 разів на день (щоб не спровокувати гіперлактацію). Робити це потрібно обов'язково перед годуванням, а потім дати груди дитині;
 • іноді допомагає зціджування за допомогою молоковідсмоктувачу, особливо електричного;
 • перед годуванням можна зробити теплий вологий компрес на місце застою. А ось після годування до ураженої ділянки слід прикласти холод. Добре себе зарекомендував народний засіб: прикладання охолодженого добре вимитого і трохи відбитого капустяного листа;

Джерело фото:  http://www.prosto-mariya.ru

 • ефективним методом боротьби з лактостазом вважаються фізіопроцедури. У жіночій консультації чи поліклініці можна зробити УВЧ або ультразвукову терапію.

Незвичайна закупорка молочних проток

Трапляється, що лактостаз викликаний  закупоркою протоки безпосередньо на виході з соска . В цьому випадку молоко не може вийти з отвору. Зовні така проблема проявляється утворенням на соску білої плямочки діаметром приблизно 1-3 мм.

Джерело фото:  http://forum.materinstvo.ru

Місце локалізації плями дуже болісне і при годуванні дитини, і при зіткненні з одягом або білизною. При цьомуствердіння грудей носить не вузликовий характер, а ущільнюється вся часточка, з якої не виходить молоко. При натисканні на ареолу молоко бризкає з усіх здорових отворів на соску, а з ураженого не виходить зовсім або стікає краплями.

Причинами виникнення такої закупорки можуть бути:

 1. Надмірне розростання епітеліальної тканини, яка утворює «бульбашку» на поверхні соска і перешкоджає виходу молока.
 2. Скупчення мікрочастинок, що забивають вихід з протоки.
 3. Накопичення жиру, що знаходиться в грудному молоці.

На жаль, виникнувши одного разу, така проблема має властивість повторюватися. У такій ситуації можна:

 • прийняти теплий душ, щоб сирниста пляма розм'якшилася, і спробувати розцідити груди. Іноді виходить молочна пробочка, що нагадує шматочок спагетті;
 • потерти розм'якшену пляма стерильним бинтом, змоченим в розчині перекису водню.

Якщо з закупоркою не вдається впоратися самостійно протягом тривалого часу (більше доби), груди болять, підвищується температура тіла - це привід звернутися до хірурга. Він в стерильних умовах проколить бульбашку, і протягом декількох годин (іноді - до декількох днів) проблему вдається вирішити за допомогою звичайних заходів боротьби з лактостазом.

Деякі досвідчені мами радять проколоти пробочку самостійно. Цього робити ні в якому разі не слід! У домашніх умовах не завжди можна гарантувати стерильність процедури. До того ж, глибину і напрямок проколу жінка може не розрахувати. Наслідки такого втручання можуть бути досить жалюгідними.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики