про твої фінанси

Прослуховування мобільного телефону: як перевірити, прибрати і уникнути прослуховування

В наших смартфонах зберігається багато особистої інформації: фото та відео, записи та нагадування, а також безліч інших файлів, не призначених для «чужих» очей. Крім того, ми передаємо особисту інформацію своїм співрозмовникам безпосередньо телефонними дзвінками. І, відповідно, дуже важливо подбати про захист усіх цих даних. Як дізнатися чи прослуховується ваш телефон, і якщо так, то як відключити це прослуховування і уникнути його в майбутньому, і йтиметься у статті Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Види прослуховування телефону
 2. Ознаки прослуховування телефону
 3. Як перевірити та позбутися прослуховування

  3.1. Перевірка телефону на прослуховування за допомогою коду або комбінації цифр

  3.2. Перевірка телефону на прослуховування за допомогою сторонніх програм

  3.3. Перевірка телефону на прослуховування за допомогою операторів зв'язку, сторонніх компаній та поліції

 4. Як позбутися прослуховування телефону?
 5. Як уникнути прослуховування надалі?

Законодавство України визначає нелегальне прослуховування телефонів абонентів незаконним і кримінальним. Однак порушення таємниці особистого спілкування, на жаль, цілком реальне і під загрозою практично будь-який власник мобільного телефону. Що робити в цьому випадку? Відмовлятися від пристрою, який так необхідний у сучасному житті? Ні, достатньо вивчити можливі ознаки прослуховування та своєчасно їх усувати.

У нашій статті йтиметься про виявлення та усунення нелегального прослуховування, т.я. якщо телефон прослуховують спецслужби (на підставі відповідного дозволу суду), то ці способи перевірки нічого не покажуть.

Види прослуховування телефону

 • Переадресація дзвінків, SMS-повідомлень і т.д. на інший телефон без відома власника, найпростіший і найпоширеніший метод прослуховування. У такому разі, крім вас, розмова або повідомлення передаються ще й на інші невідомі вам пристрої.
 • Встановлене на смартфон шкідливе програмне забезпечення, окрім крадіжки чи знищення особистих даних, також дає можливість прослуховувати розмови через включення мікрофона та отримання інформації в радіусі до сотні метрів. Потраплення таких програм на смартфон можливе через мобільний інтернет або Wi-Fi-з'єднання, MMS-повідомлення, через Bluetooth або з ПК.
 • Такий метод як використання особливої техніки прослуховування, по кишені не всім і вважається «професійним». Для прослуховування використовуються дорогі спеціальні комплекси та телефони із спеціальними модифікаціями, які продаються напівлегально. Така техніка дозволяє прослуховувати чужі розмови в реальному часі.

Ознаки прослуховування телефону

Визначити прослуховування не так вже й складно, для чого слід уважно вивчити свій телефон і звернути увагу на деякі деталі.

Основні ознаки прослуховування телефону:

 • Незвичайні звуки під час дзвінка, у вигляді луни або тріскання в динаміці можуть підтверджувати факт прослуховування. Або про несправність мобільного телефону.
 • Смартфон "фонить", видає шум. Звуки у вигляді "булькання" при знаходженні поряд з електронікою - комп'ютерними колонками, телевізором, програвачем. Такі перешкоди є природними в момент активного використання смартфона. У разі перешкод тоді, коли телефон лежить без діла, є привід задуматися.
 • Нагрівання акумулятора телефону, коли він не використовується. Така проблема може свідчити про поломку смартфона або про те, що запущені приховані програми, можливо, шпигунські.
 • Акумулятор розряджається незвично швидко. Зменшення ємності акумулятора через кілька років роботи – звичайне та природне явище, але якщо таке відбувається з новим телефоном – непряма ознака безперервного запису розмов.
 • Мимовільне увімкнення/вимкнення, перезавантаження телефону, повторна самостійна реєстрація в Мережі. Наявність таких симптомів – ознака того, що гаджетом можуть керувати без відома власника.
 • Коли екран або телефон не вимикається під час Вимкнення мобільного, можна припустити про програмний збій або встановлення ПЗ без ліцензії. Ще однією причиною може бути шкідливе ПЗ.
 • У деяких випадках у смартфонах, що підтримують роботу двох SIM, може «з'явитися» невідомий оператор зв'язку, позначений цифрами.

Як перевірити та позбутися прослуховування

Перевірка телефону на прослуховування за допомогою коду або комбінації цифр

Найдоступнішим методом прослуховування є переадресація дзвінків. Віддалено переадресацію дзвінків та даних активувати неможливо, але у разі доступу до вашого гаджета зловмисник все може зробити дуже швидко.

Ввівши на своєму телефоні спеціальний код/комбінацію клавіш - *#21# і наступним натисканням кнопки «Виклик», можна отримати інформацію про переадресацію ваших даних: дзвінків, СМС-повідомлень та ін.

У разі встановленої без вашого відома переадресації (вказано «переадресація» навпроти відповідного типу передачі даних), можна робити висновок - за вами стежать. Виняток можуть становити хіба що сервісні номери оператора стільникового зв'язку.

Перевірка телефону на прослуховування за допомогою сторонніх програм

Існує ряд програм для смартфонів, які можуть допомогти з'ясувати, чи доступна поточна розмова для зловмисників або зашифрована:

 • EAGLE Security FREE робить аналіз розташування смартфона та ідентифікує станції. Крім того, є можливість отримати інформацію про програми, які приховано використовують камеру або мікрофон, а також можливість обмежити доступ до фото та відео.
 • Darshak здатна виявити програми, які приховано надсилають повідомлення текстового формату, тобто. без відома користувача.
 • Android IMSI-Catcher Detector – додаток для просунутих користувачів, якого не знайти в Google Play. Програма може зберегти ваш смартфон від «підставних» базових станцій.
 • CatcherCatcher – функціонал аналогічний Android IMSI-Catcher Detector.

Варто додати, що зазначені додатки та їх аналоги з перевірки та безпеки не працюватимуть на мобільних телефонах, а лише на смартфонах, і лише останніх років.

Перевірка телефону на прослуховування за допомогою операторів зв'язку, сторонніх компаній та поліції

У випадках, якщо перераховані вище способи для вас неприйнятні, не вирішують ваших проблем і не позбавляють відчуття, що вас прослуховують, можна звернутися за допомогою до оператора зв'язку. Комунікаційні компанії повинні мати обладнання для перевірки ліній. Швидше за все, ця послуга буде платною.

Спеціалістів компаній з технічного захисту інформації можна знайти в інтернеті, які допоможуть вирішити проблему, звісно, не безкоштовно.

У поліцію необхідно звертатися в крайньому випадку - якщо у вас є докази шпигунської діяльності проти вас.

Як позбутися прослуховування телефону?

Вимкнути прослуховування, засноване на переадресації дзвінків та інших даних можна введенням наступної комбінації - ##002# і кнопка «Виклик». Підтвердженням вимкнення переадресації має бути повідомлення на екрані про те, що переадресації успішно видалено.

Від інших способів прослуховування, таких як несанкціонована установка шкідливого ПЗ, в більшості випадків вдасться позбутися найефективнішим способом - скиданням телефону до заводських налаштувань. Однак, слід не забувати, що в такому випадку, крім шкідливого ПЗ, з телефону також будуть видалені і всі дані. Про те, як перенести дані з телефону на телефон, карту пам'яті або на комп'ютер, читайте в нашій статті.

Як уникнути прослуховування надалі?

Захиститися від прослуховування можна виключенням установки на смартфон невідомих програм і тим, що не залишати телефон без нагляду без надійних засобів блокування телефону. Але це також не дає повної гарантії і не може повністю виключити програмне прослуховування. Якщо ж для вас некритично використання функцій смартфона і достатньо лише апарата для здійснення дзвінків, можна перейти на використання кнопкового телефону.

Захистом від небажаної переадресації дзвінків та даних будуть ваші дії, щоб не дозволяти стороннім брати до рук ваш телефон. Оскільки віддалено, без доступу до гаджета, переадресацію включити неможливо. Рекомендується встановити надійний пін-код, графічний ключ або ідентифікацію по обличчю.

А ось уникнути прослуховування від спецслужб чи шпигунів-професіоналів складніше, але завжди є можливість перейти на стандарт зв'язку CDMA. Телефони на цьому стандарті зв'язку прослуховувати складніше, а отже, і дорожче, а результат не завжди успішний.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики