про твої фінанси

4 простих способи заощадити на мобільному зв'язку

Ще кілька років тому ціни на послуги мобільних операторів перебували на мінімальному рівні і навіть знижувалися всупереч загальній тенденції до подорожчання. Але зараз всі оператори під впливом непростої економічній ситуації стали планомірно підвищувати тарифи - прибирати архівні тарифи, навіть якщо ви користувалися ними десяток років, збільшувати абонплату. В таких умовах питання економії на зв'язку стає актуальним як ніколи. Про те, як заощадити, розповість Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Заощаджуємо на дзвінках
 2. Заощаджуємо на SMS і MMS-повідомленнях
 3. Заощаджуємо на мобільному інтернеті
 4. Цікавимося бонусами
 5. Корисна інформація
 6. Контакти мобільних операторів
 7. Актуальні тарифи Київстар
 8. Актуальні тарифи Водафон
 9. Актуальні тарифи Лайф

Незалежно від того, чи користуєтеся ви мобільним зв'язком з моменту його появи в країні або тільки вирішили долучитися до світового тренду, перше, що потрібно зробити - визначитися, для чого ж власне цей самий мобільний зв'язок вам потрібен і якими послугами ви будете користуватися найбільше .

Умовно перелік послуг операторів можна розділити на три основні напрямки:

 • безпосередньо голосовий зв'язок;
 • SMS і ММS повідомлення;
 • мобільний інтернет.

На зорі становлення мобільного зв'язку, коли дзвінки тарифікувалися високо, популярною була відправка коротких СМС-повідомлень. У міру здешевлення послуг голосового зв'язку і збільшення покриття мобільним інтернетом, відправка СМС-повідомлень стала плавно йти на другий план.

Заощаджуємо на дзвінках

Економити на мобільному зв'язку треба починати ще до моменту підключення - з правильного вибору тарифного пакета. Отже, вам належить виконати серйозну роботу: якщо ви ще не користувалися мобільним зв'язком, слід проаналізувати, на які напрямки буде здійснюватися основна маса дзвінків:

 • на стаціонарні телефони в Україні;
 • на мобільні телефони в розрізі операторів;
 • за кордон / з-за кордону.

Якщо ж ви впевнений користувач мобільного гаджета, у вас є можливість отримати статистику з даними по фактичному споживанню послуг зв'язку за певний період, наприклад, місяць. Отримати такі дані можна через он-лайн додаток оператора або замовивши у нього деталізацію. Аналіз витрат дасть можливість підібрати найбільш підходящого оператора і тариф, щоб не переплачувати.

А ось і кілька порад про те, як економити на дзвінках:

 • Визначтеся, якими послугами ви будете користуватися, а якими - ні. Найчастіше мобільні оператори пропонують масу супроводжуючих опцій: починаючи від мелодій замість прослуховування гудка і закінчуючи підпискою на розсилку прогнозів погоди, анекдотів та іншого. Деякі з цих послуг можуть виявитися платними, що може непомітно збільшити ваші витрати на зв'язок.
 • Якщо у вас є необхідність періодично дзвонити абонентам інших, відмінних від вашої, мереж, а всередині мережі одного оператора дзвінки безкоштовні, то має сенс придбати кілька SIM-карт і користуватися ними в залежності від напрямку дзвінка. Зараз стартові пакети мобільного зв'язку можна придбати за чисто символічну суму (10-50 грн.) Або отримати безкоштовно, а багато смартфонів мають слоти для 2,3 і навіть 4 SIM-карт.
 • Слід періодично перевіряти баланс вашого рахунку на мобільному. Особливо це актуально для тих, хто вважає за краще оплатити послуги зв'язку на рік вперед, тим самим зафіксувавши вартість. Однак, в рамках цього періоду можуть виникнути списання, про які ви навіть не здогадуєтесь - наприклад, якщо телефон потрапить в руки дитини, а той через незнання скористається дорогою послугою роумінгу.
 • Слід періодично перевіряти актуальність і вигідність вашого діючого пакета послуг. Оскільки сьогодні має місце подорожчання послуг мобільних операторів, то найчастіше архівні пропозиції, тобто ті, якими ви вже давно користуєтеся, економічно вигідніші, ніж нові. Однак можлива і зворотна ситуація. Рекомендується порівнювати ваш діючий тарифний план з поточними ціновими пропозиціями не рідше ніж раз на півроку-рік і при наявності цікавих пропозицій, змінити тариф.
 • Економія в роумінгу вимагає певної вправності. Так, якщо вам належить разова поїздка за кордон, протягом якої користування мобільним зв'язком не уникнути, краще заздалегідь замислитися пошуком окремого передплаченого тарифу на зв'язок з-за кордону у вашого оператора. Підключивши такий тариф на певний період (наприклад, на 10 днів), ви зможете насолоджуватися поїздкою, не сильно переймаючись витратами на зв'язок, хоча, безумовно, вони будуть вищі, ніж в домашньому варіанті, але значно нижче, ніж в стандартному тарифі на роумінг.
 • Якщо ж у вас є необхідність періодично здійснювати дзвінки з України за кордон, цей факт також необхідно врахувати при виборі тарифу: адже на сьогодні багато тарифних пакетів включають в себе можливість здійснювати певну кількість хвилин міжнародних розмов. Перелік країн при цьому досить широкий і включає всі основні напрямки дзвінків з України.
 • Якщо ж заздалегідь відомо, що у обох абонентів дзвінка є стабільний доступ в інтернет, то немає нічого кращого, ніж здійснити дзвінок (голосовий або з відео) за допомогою найбільш популярних месенджерів: Viber, Skype, WhatsApp та інші.
 • Якщо ж ви часто й подовгу їдете за кордон, варто задуматися про придбання SIM-карти місцевого оператора, що дозволить вам економити на дзвінках в країні перебування.
 • Ну а якщо ви часто подорожуєте в різних напрямках, поцікавтеся про наявність спеціального туристичного тарифу у вашого оператора - цілком можливо, що для вашого випадку у нього є окреме тарифна пропозиція.

Заощаджуємо на SMS і MMS-повідомленнях

Найпростіший спосіб заощадити на SMS і MMS-повідомлення - просто перестати користуватися ними. В наш час, коли покриття мережею 3G і навіть 4G стає все щільніше, користування простими текстовими повідомленнями і картинками йде в минуле - їх місце займають всілякі месенджери, які дають можливість не тільки швидкого і зручного обміну повідомленнями та зображеннями, а й здійснювати дзвінки, проводити відео-конференції та інше. До того ж, для активних користувачів мобільного інтернету оператори пропонують безлімітний трафік на найбільш популярні соціальні мережі і месенджери.

Якщо ж використання SMS-повідомлень не уникнути - наприклад, ваш опонент використовує простий кнопковий телефон без інтернет-зв'язку, - то рекомендується враховувати цей факт при виборі тарифу і вибирати той із них, який включає певний пакет повідомлень (наприклад, 25-50 смс -повідомлень на місяць). Оплачувати смс-повідомлення поштучно зазвичай значно дорожче.

Заощаджуємо на мобільному інтернеті

Найважливіший крок до економії на мобільному інтернеті - це якомога чіткіше визначення необхідного вам щомісячного трафіку. Адже не секрет, що якщо ви використовуєте в місяць 1 гб трафіку, а ваш пакет включає 5 гб і вище, це означає, що ви переплачуєте за невикористані можливості.

Крім того, мережа покриття WI-FI в міських умовах з кожним роком стає все ширше: безкоштовний доступ в інтернет вже є в парках і зонах відпочинку, на літніх майданчиках кафе та ресторанів, на зупинках транспорту, в магазинах та інших громадських місцях. А тому варто серйозно проаналізувати - а чи так вже необхідний вам мобільний інтернет, якщо і вдома, і в офісі у вас є мережа WI-FI, а дорога з дому на роботу займає всього півгодини?

Цікавимося бонусами

Не секрет, що необхідність міняти номер є головним стримуючим фактором при зміні оператора. Незабаром українцям стане доступна зміна оператора зі збереженням поточного номера. По ідеї це повинно посилити конкуренцію між мобільними операторами за лояльних і платоспроможних клієнтів.

У свою чергу це означає, що якщо ви багато років були хорошим клієнтом одного з операторів, то цілком можливо, у нього знайдеться цікава цінова пропозиція для вас (бонус) - навряд чи він захоче вас втратити, поступившись конкурентам.

Крім того, різні бонусні програми діють у всіх операторів. Через те, що вигода від них не так очевидна, багато користувачів просто не звертають на бонуси уваги. Однак за тривалий період на вашому рахунку може накопичитися неабияка сума бонусів, а тому не варто нею нехтувати. Адже за бонуси ви можете не тільки оплатити послуги свого оператора, але і, наприклад, направити їх на благодійність. Так що поцікавтеся можливостями вашої бонусної програми у оператора.

Як підсумок слід зазначити, що тарифи великої трійки мобільних операторів України все більше і більше стають схожими на конструктори, в яких користувач сам визначає персональний набір послуг, і все сильніше орієнтуються на активних користувачів мобільного інтернету. Правильний же вибір тарифного пакета в поєднанні з наведеними вище порадами дозволить заощадити в середньому до 30% витрат на мобільний зв'язок.

Корисна інформація:

USSD-запити для визначення свого чинного тарифу:

Vodafone:

 • при передоплаті: * 101 # виклик (можна побачити залишок на рахунку і назву вашого тарифу)
 • при контракті: * 110 * 21 # виклик

Київстар - * 100 * 01 * 2 # виклик

Life - * 161 # виклик (можна побачити тариф і ваш номер телефону)

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики