Еквайринг в Україні

Все про еквайринг в Україні: які переваги еквайрингу для бізнесу, види еквайрингу, який вид еквайрингу підходить вашому підприємству

 1. Що таке сучасний еквайринг
 2. Види еквайрингу
 3. Переваги та недоліки еквайрингу для бізнесу
 4. Як правильно вибрати банк для еквайрингу
 5. Вартість еквайрингу в українських банках
 6. Укладення договору еквайрингу

Корисне відео

Що таке сучасний еквайринг

Еквайринг - це здійснення банком технологічного, інформаційного та розрахункового обслуговування організацій за операціями оплати товарів і послуг, проведених за допомогою платіжних карт на обладнанні, як правило, наданому банком.

На підставі щоденних електронних звітів що надходять в процесинговий центр (обробляє всі операції за платіжними картками), банк здійснює відшкодування грошових коштів на поточний рахунок організації на суму всіх операцій, проведених на устаткуванні банку (POS-терміналах) за допомогою платіжних карт міжнародних платіжних систем Visa Int. і MasterCard Int., утримуючи при цьому комісійну винагороду банку.

Види еквайрингу

Переваги та недоліки еквайрингу для бізнесу

Беручи до оплати платіжні карти, торгово-сервісне підприємство відразу ж отримує ряд переваг: збільшує обсяг продажів на 20-30%, набуваючи при цьому нових платоспроможних клієнтів, які віддають перевагу розрахунку картами. Ці клієнти, як свідчить статистика, набагато легше розлучаються з грошима і частіше скоюють спонтанні покупки. Беручи до оплати платіжні карти, організація застрахована від прийому в оплату фальшивих купюр, економить на інкасації готівки, надає клієнтам більш зручний спосіб здійснення розрахунку.

До недоліків використання еквайрингу можна віднести: додаткові витрати на оплату комісій банку, нестабільність системи, ризик збою обладнання, ймовірність витоку особистих даних клієнта, шахрайство з картками і т.п.

Як правильно вибрати банк для еквайрингу

Щоб правильно вибрати банк для установки POS терміналу бажано дізнатися наступні базові грошові параметри:

 1. Комісія за оплату картками інших банків (якщо комісія являє собою діапазон і залежить від обороту, то запитайте, які градаційні варіянти є);
 2. Комісія за оплату картками еквайра (теж в разі діапазону варто з'ясувати всі можливі градації);
 3. Комісія за оплату картками банків-партнерів еквайра щодо банкоматних мереж (зазвичай вона дорівнює комісії «для чужих» карт - але є винятки, наприклад, ПУМБ і Кредит Дніпро Банк мають для партнерів окрему «третю» комісію);
 4. Плата за обслуговування терміналів (якщо є, то зазвичай щомісячна);
 5. Плата за установку терміналів, підведення комунікацій і початкові консультації для персоналу (зустрічається вкрай рідко);
 6. Додаткове питання менеджеру банку: чи знижуються названі тарифи еквайрингу в разі переведення рахунків вашої компанії в цей банк (тобто при вашому переході до еквайра і на обслуговування по РКО).

Відзначимо, що комунікації POS-терміналів зазвичай надаються банком. Але зрідка комунікації до терміналів забезпечує сама компанія (наприклад, через відмову банку в підводі комунікацій до цієї точки). В останньому випадку компанія же і буде здійснювати сплату різних абонентських внесків оператору цих комунікацій, що варто прописати в ваших бізнес-планах заздалегідь. Банк-еквайр же ніколи окрему абонплату за комунікації терміналів не бере, включаючи ці витрати до складу комісій за еквайринг.

Крім описаних шести базових параметрів - за відповідями на які зазвичай і обирається еквайр - є ще шість додаткових нюансів, які можна досліджувати вже гранично звузивши своє «поле пошуку» окремим «контрольним» дзвінком:

 1. Через який канал зв'язку технічно може відбуватися зв'язок терміналу з банком? Що потрібно для створення цього каналу, якщо в ваших торгових точках його немає?
 2. Чи є у наданих банком терміналів обмеження за видами (торговими марками, моделями) касових апаратів, до яких вони можуть підключатися?
 3. Які санкції в разі псування терміналу або його комунікацій при форс-мажорних ситуаціях (руйнування будівлі, пожежа, затоплення, крадіжка, і так далі)? Які санкції в разі псування терміналу або його комунікацій зважаючи на дії або бездіяльність ваших співробітників або в момент здійснення несподіваної ліквідації торгової точки владою?
 4. Як банк забезпечує ремонт терміналів і комунікацій при поломці з внутрішніх технічних причин?
 5. Яка процедура відмови від еквайрингового обслуговування в цьому банку, чи немає в ній «грошової складової»? Як банк в цьому випадку розпоряджається елементами підключених ним у вашій торговій точці комунікацій?
 6. Як слід діяти у відношенні терміналів банку при передачі вами кому-небудь ваших торгових точок разом з касовим обладнанням у власність?

Отримавши відповіді на ці питання в декількох банках і порівнявши їх результати, можна вибрати саму ефективну для вас еквайрингову пропозицію.

Вартість еквайрингу в українських банках

Актуальну вартість еквайрингового обслуговування в 20-ти найбільших банках України можна дізнатися з нашого огляду.

Укладення договору еквайрингу

Для укладення договору еквайрингу банк запитує у підприємства такі документи:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію;
 2. Свідоцтво з податкової інспекції (про постановку на облік);
 3. Довідка з банку з реквізитами розрахункового рахунку;
 4. Електронний цифровий підпис та зразок печатки.
 5. Бухгалтерські баланси для підтвердження оборотів компанії (при необхідності).
 6. Паспорт представника фірми або довіреність.

Після перевірки цих документів між банком і підприємствам укладається договір еквайрингу і запускається процес установки необхідного обладнання в точках продажів.

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram