про твої фінанси

П'ять ідей для бізнесу на чотирьох колесах

Мрієте про ресторан, але лякає ціна оренди? Відкрийте його ... в автомобілі. Ви будете незалежні і отримаєте можливість протестувати ідею своєї компанії в різних місцях. Польським досвідом цікавився Prostobiz.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Вантажівка з їжею
  2. Кафе
  3. Магазин
  4. Шини
  5. Флористика або...

Відкриття власного підприємства вимагає вкладення великих сум уже на старті, часто при цьому будучи зв'язаним з високим ризиком.

І цей ризик тим більший, чим менше досвіду роботи в галузі у людини, яка вирішує реалізувати ідею. Особливо це стосується ресторанного бізнесу: якщо його відкривати, не маючи поняття, що це таке, ефект часто буває плачевним.

Так може, не варто ризикувати і робити перші кроки в бізнесі, в якому ви не маєте достатнього досвіду? Відповідь - варто! Але потрібно звести ризик до мінімуму. Замість стаціонарної ви можете вибрати мобільний форму діяльності компанії.

Використовуючи обладнаний фургон, вам не доведеться витрачатися на орендну плату, як у випадку найму приміщення. Також ви зможете вийти з пропозицією на клієнтів у багатьох привабливих з комерційної точки зору місцях. А якщо інтерес споживачів не принесе вам очікуваного прибутку або ви втомитеся від свого пересувного бізнесу, то зможете легко його перепродати в повному обсязі.

Нижче наведені приклади деяких підприємств, які можна втілити, маючи спеціально обладнаний автомобіль. Також ми рекомендуємо вам пошукати натхнення для бізнесу на чотирьох колесах самостійно.

Вантажівка з їжею

Закусочна на колесах стає все більш звичним явищем на вулицях польських міст. Мода на фургони, в яких продається їжа, була привезена з США і освоїла перші європейські столиці. Над Віслою перші вантажівки харчування з'явилися в 2010 році, але не стали популярними. Двома роками пізніше ідея мобільних барів потрапила на благодатний грунт.

Спочатку фургонів з харчовими продуктами було зовсім небагато на всю країну. Тепер по одній лише Варшаві їх їздить більше 20-ти. Більшість з них пропонує бургери. Вони користуються великою популярністю, тому що ця їжа недорога і хорошої якості. Крім цього, їжа завжди свіжа, тому що в фургоні не вистачає місця для довгострокового зберігання великої кількості продуктів.

Зростаюче число закусочних на колесах означає для їх власників зростання конкуренції. Тому наважуючись на такий бізнес, потрібно знати, що буде вашою родзинкою. До такого висновку прийшли і Каміль Домурад з Наташею Хабіновською, власники вантажівки-закусочної під влучною назвою "Хижий бик".

"Ми не хотіли пропонувати бургери, як всі, тому вирішили адаптувати під польські реалії ідеї американської кухні. І тому замість того, щоб робити з яловичини фарш, ми ріжемо її скибочками", - пояснює Каміль Домурад.

"Хижий бик" з грудня минулого року пропонує на основі такого м'яса гарячі бутерброди за ціною від 15 до 20 злотих (4-8 доларів). Фірмова страва - пастрамі або маринована або запечена яловича грудинка. Фургон все частіше можна зустріти на варшавських культурних заходах, фестивалях вуличної їжі, акціях від продуктових вантажівок.

"Ви повинні забезпечити собі гарне місце торгівлі, щоб зробити цей бізнес таким, що окупається, а це нелегко. Тому зараз ми працюємо тільки під час масових заходів, - зізнається Наталя Хабіновська.

Що є основою "Хижого бика"? Це Peugeot J5, спроектований в 1981-1993 роках.

Власники інвестували в покупку і адаптацію автомобіля 35 тис. злотих (близько 9 тис. доларів). Робота включала, серед іншого, ремонт автомобіля, поклейку стрічки і рекламної фольги, оформлення інтер'єру з дерева. Каміль і Наташа сподіваються, що всі витрати окупляться вже в вересні.

Кафе

Чи не кожен бізнес на чотирьох колесах вимагає покупки справжньої вантажівки. Часто можна цілком успішно використовувати також легкові автомобілі, злегка перебудовані.

Це те, що зробили Калина і Саймон Корусовиє, які для запуску свого "Кафе на колесах" використовували старий автомобіль-полонез. Тепер жителі Катовіце можуть замовити каву за ціною 5-12 злотих (2-3 долара) в машині, стилізованійц під 30-ті роки ХХ століття.

"Все почалося з того, що в один прекрасний день колега привіз колумбійську каву Хуан Вальдес. Вона припала нам до душі, і ми спробували купити ще. З'ясувалося, що відомий у всьому світі продукт у нас практично недосяжний. Нам вдалося замовити кілька кілограмів з американського інтернет-магазину. У новій пристрасті ми вирішили піти на крок далі і відкрили кафе ", - говорить Калина Корус.

Мобільність дає "Кафе на колесах" можливість з'являтися в різних місцях, брати участь в заходах і фестивалях.

"Ми приходимо до клієнта, а не навпаки. Ми скрізь, де є необхідність і бажання доброї кави. Крім того, це наша перша спроба в бізнесі, а так витрати і ризики менші, ніж у стаціонарної точки", - зізнається Калина Корус.

У буденні дні "Кафе на колесах" можна знайти на території кампусу Університету Сілезького, а по вихідним - в парку "Долина трьох ставків".

Чи є бізнес на каві перспективним? Так, але за умови, що він реалізується у великому місті. У доповіді «Польща на блюді», яку готує інститут Homo Homini від імені Makro Cash & Carry, йдеться, що відвідування кафе, перш за все, є частиною столичного життя. Важливо також, що поляки обирають локальні кафе частіше, ніж мережеві.

"Все більше людей живуть відповідно до принципів неспішності, ідентифікуються зі своїм районом, містом, і підтримують свідомих підприємців, що працюють там: власників кафе, ресторанів, магазинів і пекарень", - говорить Анна Карасіньска, керівник науково-дослідного інституту громадської думки Homo Homini.

Магазин

Промисловість найбільше - разом з гастрономією - використовує в комерційних цілях транспортні засоби, переобладнані під торгівлю. Компаній, до послуг яких цілий ряд таких машин, і які проводять мобільну торгівлю, налічують сотні.

Купити магазин на колесах, найчастіше, вирішують невеликі пекарні і виробники м'ясних виробів. Транспорт, призначений для цього виду діяльності, має корпус з ізольованих сендвіч-панелей, бічну стінку, яка відкривається на всю довжину, водонепроникну підлогу і меблі. Все більшою популярністю користуються автомобілі, через які можна вести продаж споживчих товарів. Вони оснащені набором полиць, вітриною для презентації товарів, прилавком, холодильником і є цікавою альтернативою класичному магазину. Мобільність дає власнику можливість перевірити свій потенціал продавця у багатьох часто віддалених одне від іншого місцях.

Переобладнаний автомобіль також є привабливим рішенням для компаній, зайнятих дистрибуцією одягу. Деякі постачальники послуг з адаптації транспортних засобів під комерційну діяльність пропонують збільшити місткість автомобіля, висунувши його задню частину. Додатковий простір може бути використано, наприклад, в якості роздягальні для клієнтів. Сама платформа може бути використана для презентації товарів і проведення угод.

Шини

Заміна шин, як усім відомо, сезонний бізнес, але шанси на успіх проекту, заснованого на комерційному автомобілі, оснащеному обладнанням для обслуговування шин, зараз вище, ніж будь-коли раніше - через поправки в законі, що передбачає великі штрафи для тих власників автомобілів, які не використовуватимуть зимові шини з 1 листопада по 31 березня.

Які кошти доведеться інвестувати? Професійно спроектований 13-річний Mercedes Sprinter з повною комплектацією і на гарантійному обслуговуванні (компресора, генератора, шиномонтажного верстата, колеса-балансира і підйомного) обійдеться в 18 тис. доларів США. Якщо ви вирішили робити бізнес на заміні шин, підготуйте заздалегідь листівки і подбайте про вашу присутність в інтернеті. Завдяки цьому в сезон (восени і навесні) ви можете розраховувати на стабільне постачання роздрібних клієнтів. Для заміни шин в залежності від типу і розміру покупці заплатять від 13 до 50 доларів.

Після сезону є сенс звернутися з пропозицією до служб таксі і прокату автомобілів. Такі компанії можуть бути зацікавлені не тільки в ремонті або заміні шин, але і в придбанні нових шин. У нинішньому році - ідеальний час, щоб зайнятися таким видом бізнесу, тому що на ринку поки невисока конкуренція.

Мобільна фірма по заміні шин може також бути вдалим доповненням для стаціонарного автосервісу. Так було, наприклад, з компанією з Вроцлава Autopon.

"У періоди підвищеної частоти обміну автомобільних шин, наш автомобіль може обслужити 15-20 авто за один присід. Ми відправляємо його в штаб-квартиру компанії-замовника послуг для заміни шин як в офіційних транспортних засобах, так і в приватних, які належать співробітникам. Процес проходить гладко, швидко і зручно, тому що від компанії приходить одна делегована людина з усіма ключами і підганяє автомобілі", - пояснює Анатолій Киселевич, власник сайту Autopon. Він купив мобільне авто по заміні шин в 2011 році, і з тих пір його послуги постійно використовує кілька великих компаній.

Флористика або...

Якщо ви шукаєте ідеї для бізнесу на чотирьох колесах, то варто звернутися до його витоків, тобто до Сполучених Штатів. Натхненню немає кінця, тому що закордонні компанії надають послуги мобільного зв'язку навіть в тих секторах, які можуть здаватися виключно областю стаціонарних об'єктів. Що можна, наприклад, сказати про такі ініціативи, як мобільна клініка в автобусі, де можна провести детокс і відновитися після п'янки або підтвердити або спростувати своє батьківство? А в Лас-Вегасі пропонують відновлення від похмілля всього за 45 хвилин якраз в автобусі. ДНК-тест в автомобілі може зробити будь-який житель Нью-Йорка. За 230 доларів роблять дослідження, результати якого будуть відомі лише кілька днів по тому.

Не рекомендуємо відразу так ризикувати, але вивчивши процвітаючі мобільні американські компанії можна знайти щось більш традиційне. Для любителів квітів, наприклад, імпульсом до дії може стати історія мешканки Лос-Анджелеса.

"Я мріяла про власний бізнес з 20 років. У мене було багато ідей, але реалізувати їх не вистачало коштів. Одного разу я отримала від одного складу вазу для квітів. Я подивилася на неї, і раптом мене осінило. Я вирішила заснувати мобільний квітковий магазин" , - говорить Дженніфер Каплан, власниця квіткового вантажівки.

Скласти бізнес-план їй вдалося за три місяці. Вона купила розбитий автомобіль з продажу морозива, який за допомогою друзів переробила в чарівний квітковий магазин. Люди настільки полюбили Квіткову Вантажівку, що Дженніфер в даний час готує квіткові композиції не тільки для пересічних покупців, але і для проведення заходів, фестивалів і весіль.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики