про твої фінанси

Як правильно вибрати літню та зимову гуму для авто

Як розшифрувати маркування автомобільних шин, що означає індекс швидкості на шинах, що таке індекс навантаження шин, як визначити рік випуску шини, як підібрати найкращу літню та зимову гуму для автомобіля (універсалу, мінівена, позашляховика, кросовера та ін.), коли і при якій температурі міняти гуму на зимову, або коли перевзуватись на літню гуму за законом. На ці та інші питання відповів Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як вибрати зимову та літню гуму на автомобіль
 2. Як відрізнити зимову гуму від літньої: як визначити зимові шини?
 3. Протектор шин: малюнок та висота (глибина) протектора зимової, літньої гуми
 4. Які види зимових покришок бувають?
 5. На що звернути увагу при виборі літньої та зимової гуми?
 6. Коли потрібно міняти літню гуму на зимову за законом  України?
 7. Коли шини зношуються чи на скільки км вистачить шин?
 8. Чи підійдуть універсальні шини?
 9. Шипована гума: чи варто купувати шини із шипами?
 10. Найкраща зимова та літня гума
 11. Індекс швидкості шин: що це, як дізнатися
 12. Індекс навантаження шин: що це, як визначити
 13. Як розшифрувати маркування шини: що означають цифри та літери на шинах
 14. Як дізнатися рік випуску шини
 15. Як дізнатися країну виробника шин
 16. Профіль шини: що це, як розрахувати, на що впливає
 17. Розмір шини: що означає, як визначити
 18. Чим чорнити гуму і для чого це робити
 19. Як утилізувати старі шини
 20. Вулканізація шин: що це, для чого потрібна
 21. Як визначити зовнішню сторону шини
 22. Чи можна їздити на зимовій гумі влітку
 23. Як зрозуміти, що шина всесезонна: позначення всесезонної гуми
 24. Що таке балансування шин
 25. Чи потрібно робити розвал після заміни гуми
 26. Як визначити напрямок обертання шини
 27. Що означають кольорові смужки на шинах
 28. Що таке наварювання шин
 29. Скільки важить шина
 30. Як правильно встановити шини на автомобіль?
 31. Правила поведінки з новими покришками
 32. Як правильно зберігати шини?
 33. Як, де і як правильно зберігати зимову гуму влітку
 34. Де купити зимову, літню гуму на авто: перелік магазинів, ціни на автошини в Україні

Як вибрати зимову та літню гуму на автомобіль

Сьогодні існує величезна пропозиція різних типів гуми від різних виробників, але є основні правила вибору, що залежать від умов її майбутньої експлуатації. Типи гуми умовно можна розділити на покришки для міських умов, для траси та експлуатації по поганих дорогах та в умовах бездоріжжя.

Відповідно, кожна з них має особливі властивості. Наприклад, моделі для міста відрізняються жорсткішим та зносостійким складом, що також позитивно позначається на споживанні автомобілем палива.

Для руху трасою, навпаки, потрібні хороші зчіпні властивості протектора з дорогою. Тому гума м'якша, а це негативно впливає на економічність автомобіля і довговічність покришки.

Шини для заміських поїздок можуть мати різний рівень готовності до бездоріжжя та рівень комфорту. У цьому випадку конкретні рекомендації дати складно, тому краще звернутися до фахівця, який, виходячи з актуальних дорожніх умов, підбере оптимальний варіант.

Ще одним важливим моментом при виборі літньої гуми є заявлений індекс швидкості, вказаний на боковині кожної покришки. Цей показник визначає максимальну швидкість, при якій шина забезпечуватиме належний рівень зчеплення, комфорту та безпеки протягом тривалої поїздки.

Більшість літніх шин мають індекси T (190 км/год), H (210 км/год), V (240 км/год). Якщо у вас встановлені шини з індексом H і вам необхідно прискоритись до 240, то з ними нічого не станеться. У більшості випадків можна орієнтуватися на шини і з індексом T, яких цілком достатньо в наших умовах експлуатації.

Як відрізнити зимову гуму від літньої: як визначити зимові шини?

Літня гума має дрібну та неглибоку варіацію протектора порівняно із зимовою (7-8 мм проти 8-10), а також високу жорсткість для протистояння гарячому асфальту у спекотні дні літа. Протектор літніх покришок має глибокі канавки для відведення води та мінімізації ризику аквапланування.

Зимові шини мають більш виражений малюнок протектора, мають підвищену прохідність і будуть надійніше поводитися на льоду і кучугурах.

Протектор шин: малюнок та висота (глибина) протектора зимової, літньої гуми

Крім швидкісних характеристик шини, важливе значення має її здатність стабільно працювати на мокрому покритті. Зверніть увагу на рекомендації виробників, які наголошують на акваплануванні. Такі шини спеціально розроблені для забезпечення безпеки, впевненості та комфорту під час дощу.

Малюнок протектора повинен забезпечувати ефективне відведення води з контактної плями, а також мати поздовжні елементи, що забезпечують курсову стійкість. Не варто також забувати про розжарений асфальт, тому в шині повинен бути підпротекторний шар, який забезпечує хороше тепловідведення, і запобігає передчасному зносу.

Глибина протектора шин для легкових автомобілів:

 • зимових – 8,5-9,5 мм
 • літніх – 7,5-8,5 мм

 

Малюнок на шині буває асиметричним та симетричним (спрямованим/неспрямованим). Симетричний, або як його ще називають, дзеркальний протектор, більш простий у встановленні (покришка може бути встановлена ​​незалежно від боку та напрямку обертання) і більше підходить для асфальтних доріг.

Асиметричний вимагає спеціальних знань при фіксації шини (потрібно враховувати маркування) та більше підходить для пересіченої місцевості та траси в умовах грози.

Які види зимових покришок бувають?

На ринку можна знайти такі типи зимових шин:

Шиповані – з температурою експлуатації від 0С до -35С, забезпечують високе зчеплення на крижаному покритті, але мають високу шумність та великий гальмівний шлях при їзді по шосе.

Нешиповані скандинавського типу (від 0С до -25С) – з високими характеристиками як під час руху снігом, так і під час танення льоду, з низьким рівнем шуму, але можуть буксувати по «сніговій каші».

Нешиповані європейського типу (від +10С до -20С) – довговічні та забезпечують гарне зчеплення з холодним асфальтом, але можуть використовуватися лише у регіонах із теплими зимами.

Під шип (від +10С до -15С) - можна використовувати як пізно восени, так і ранньою весною, досить дорогі.

На що звернути увагу при виборі літньої та зимової гуми?

При покупці покришок варто врахувати такі фактори:

 1. Зносостійкість – якісні покришки можуть бути до 5 років.
 2. Шумність – шиповані шини забезпечують гарне зчеплення, але досить галасливі
 3. Якість зчеплення з дорогою – покришки потрібно підбирати для найбільш використовуваного вами в дорозі типу покриття
 4. Плавність ходу – наскільки машину не хитає при високій швидкості, на поворотах та мокрій поверхні
 5. Тип протектора – симетричний чи асиметричний
 6. Дорожнє полотно – для міста краще підходить м'яка гума для гарного зчеплення шини з асфальтом, тоді як для ґрунтових доріг необхідна гума з глибоким протектором та складним малюнком.
 7. Клімат – для спекотних регіонів підійдуть спеціальні шини, що витримують високу температуру
 8. Індекси швидкості та навантаження шин – відповідно до моделі та звичної швидкості водіння, ваги автомобіля
 9. Бюджет і популярність бренду - чим якісніший матеріал, з якого зроблена покришка, і відоміша фірма-виробник - тим дорожчою буде шина. Втім, на ринку зустрічається гума економ-класу з дуже високими характеристиками
 10. Умови експлуатації – періодичність та дальність поїздок, стан дорожнього покриття, стиль їзди
 11. Тести та відгуки – не полінуйтеся почитати тест-драйви від фахівців та форуми з відгуками реальних покупців цікавих для вас покришок перед придбанням гуми
 12. Стійкість на поворотах залежить від висоти профілю гуми, низькі його значення позитивно впливають на значення стійкості.

Обов'язково вивчіть технічні рекомендації для свого автомобіля, які зазвичай можна подивитися в посібнику з експлуатації або на середній стійці під скобою замку водійських дверей: посадковий діаметр, ширину протектора, висоту профілю шини, можливість поставити радіальні шини та ін.

Коли потрібно міняти літню гуму на зимову за законом  України?

Літню гуму краще ставити навесні при середньодобовій температурі на вулиці понад +7, і восени міняти її на зимову, коли термометр опускається нижче цієї позначки. Оскільки температура вдень та вночі різна – враховуйте ваш основний час пересування.

За низької температури літня гума «дубіє», забезпечуючи погане зчеплення з дорогою. Автомобіль кидатиме в сторони на великій швидкості, машина сильно ковзатиме на вологій дорозі, збільшиться гальмівний шлях і знос шини. Навпаки, якщо пізно змінити зимову гуму на літню, вона може постраждати від перегрітого асфальту.

Коли шини зношуються чи на скільки км вистачить шин?

Відповідно до правил дорожнього руху України, якщо глибина протектора шини менша за 4 мм, її необхідно замінити. Цього правила слід суворо дотримуватися, тому що від цього залежить не тільки безпека автомобіля, але і безпека водія і пасажирів.

Скільки років можна експлуатувати зимові шини чи як часто їх потрібно міняти? У разі правильної експлуатації нові шини зазвичай можна використовувати протягом 3-5 сезонів. Шини бажано міняти із передніх на задні кожні 10 тис. км. Тоді вони будуть стиратися поступово. Зимові шини варто накачувати на 0,2 атм більше за норму, тому що повітря при морозі стискається.

Чи підійдуть універсальні шини?

Універсальні шини для всіх сезонів підходять тільки для країн, де взимку температура не падає нижче за 0С, тому цей варіант не підходить для України.

Шипована гума: чи варто купувати шини із шипами?

Гума з шипами розроблена переважно для заледенілих доріг. Тому, якщо ви їздите здебільшого міськими дорогами, які розчищаються – такий варіант буде невідповідним. Шини швидко стиратимуться і шумітимуть.

Найкраща зимова та літня гума

Оскільки вибір покришок залежить від багатьох, часом індивідуальних факторів, а загальнодоступні рейтинги не завжди є об'єктивними – ми радимо зупинити свій вибір на пропозиції одного з найпопулярніших гравців на ринку, який має великий досвід виробництва та високі технології, що добре зарекомендували себе на ринку. Ними є:

 1. Гума BFGoodrich, Tigar, Riken, Kormoran, Kleber від відомої компанії Michelin має максимальні характеристики на ринку, а й відповідно – високу ціну
 2. Лінійка Firestone і Lassa від японського виробника автомобільних шин Bridgestone також має високі параметри і є однією з кращих пропозицій на ринку
 3. Шини Atrezzo від Sailun мають високотехнологічний протектор, який забезпечує відмінне зчеплення з полотном і відповідно - безпеку.
 4. Фірма Nokian з покришками Nordman та Hakka відома продукцією з міцним зчепленням (навіть з вологою дорогою) та високою стійкістю до бокового опору.
 5. Гума N-Blue і Nfera від південнокорейської Nexen створена з натурального каучуку зі спеціальними добавками, універсальна, і може застосовуватися як на легковиках, так і на мікроавтобусах та позашляховиках.
 6. Eagle Sport від Goodyear є однією з найкращих спортивних асиметричних літніх покришок завдяки широкій площі контакту з трасою, що забезпечує надійне зчеплення, і мають високу зносостійкість.
 7. Hankook з Optimo та Ventus відомі завдяки великому терміну експлуатації, стійкості до зовнішніх механічних пошкоджень та високій керованості при швидкісній їзді.
 8. Intensa від Sava створені на основі справжнього каучуку, що забезпечує відмінну керованість при швидкісному русі машини, високу надійність та низьке споживання пального за рахунок плавності ходу.
 9. Шини від німецької Continental – найзатребуваніші в Європі та мають відмінні експлуатаційні характеристики.
 10. Росава - вітчизняний виробник з одними з найбюджетніших, але дуже гідними пропозиціями на ринку.

Індекс швидкості шин: що це, як дізнатися

Що таке індекс швидкості на шинах

Індекс швидкості шин – показник, який дозволяє зрозуміти, на якій максимальній швидкості можна експлуатувати шини.

Як дізнатися індекс швидкості на шинах

Індекс швидкості шин відображається на боковині шин у вигляді літери, якій відповідає конкретна швидкість. Яка швидкість якій букві відповідає, можна дізнатися з таблиці нижче.

Як впливає індекс швидкості на зношування шин

Чим вище індекс швидкості, тим м'якше гума шини. Завдяки цьому покращується зчеплення з дорогою, але прискорюється зношування шини.

Індекс навантаження шин: що це, як визначити

Що таке індекс навантаження шини

Індекс навантаження шин - показник, який дозволяє дізнатися максимально допустиме навантаження на одну шину.

Як визначити індекс навантаження шин

Індекс навантаження шин, як і індекс швидкості, вказується на боковині шини (перед індексом швидкості), лише на відміну від другого, позначається цифрою, а не буквою. Наприклад, якщо на автошині вказано цифру 90, це означає, що допустиме навантаження на одне колесо становить 600 кілограмів, отже, на 4 колеса – 2 400 кілограмів. З повною таблицею позначень можна ознайомитись трохи нижче.

ВАЖЛИВО! При виборі нових шин слід враховувати індекси навантаження та швидкості в сукупності. Крім того, завжди потрібно дотримуватися рекомендацій виробника

Як розшифрувати маркування шини: що означають цифри та літери на шинах

Маркування шин дозволяє отримати основну інформацію про ту чи іншу шину.

Що означає маркування на шинах, розглянемо на конкретному прикладі.

Це основні позначення на шинах, які дозволяють дізнатися всю необхідну про них інформацію.

Як дізнатися рік випуску шини

Рік випуску гуми можна знайти на самій шині. Де саме, подивіться на малюнок вище та зверніть увагу на пункт № 21.

Як дізнатися країну виробника шин

Країна виробника шини, як і рік її випуску, вказується на ній самій. Якщо як приклад взяти малюнок із цієї статті, то варто звернути увагу на пункт № 8.

Профіль шини: що це, як розрахувати, на що впливає

Що таке профіль шини

Профіль гуми – це висота боковини шини, відстань від диска до зовнішньої кромки колеса.

На що впливає висота профілю шини

Наприклад, низькопрофільна гума підходить для швидкої їзди на трасах та рівних магістралях, а ось на вітчизняних дорогах (які далекі від ідеальних) вона навряд чи покаже себе з кращого боку.

А ось збільшення профілю шини із збереженням діаметра диска підвищує прохідність автотранспортного засобу; збільшення профілю при відповідному зменшенні диска сприяє комфортнішому водінню по нерівних дорогах.

Як розрахувати профіль шини

У маркуванні шини профіль вказаний двозначним числом відсотком від ширини. Наприклад, у шини 200/70 R15 висота профілю становить 70% від 200, тобто – 140 міліметрів.

Розмір шини: що означає, як визначити

Що означають розміри шини

Розміри шини вказуються на самій шині. І вони виглядають так: 195/65 R15. Якщо подивитися на представлену в цій статті таблицю маркувань шин, то можна розібратися, що 195 – зовнішня ширина шини, 65 – висота шини, виражена у відсотках зовнішньої ширини, а 15 – посадковий діаметр в дюймах. Щодо літери R, то вона говорить про те, що шина відноситься до радіального типу.

Як визначити розмір шин

Щоб підібрати шини, придатні для їхнього автомобіля, необхідно знати їх точні розміри. Для цього необхідно визначити посадковий та зовнішній діаметри.

Перший дізнатися досить легко. Він відображається на самій шині. У нашому конкретному прикладі (195/65 R15) - це число 15. Тут головне врахувати, що позначення вказано в дюймах, і щоб дізнатися розмір сантиметрів, потрібно помножити значення на 2,54. У нашому конкретному прикладі посадковий діаметр становитиме 38,1 см (15*2,54).

А ось із зовнішнім діаметром не все так просто, як із посадковим. Тут потрібно зробити деякі розрахунки.

Зовнішній діаметр складається з посадкового діаметра (15 дюймів = 38,1 см) та висоти шини (195 мм х 65% = 126,75 мм), помноженої на два.

Для шини з маркуванням 195/65/R15 зовнішній діаметр дорівнює 38,1 см + (2 х 12,675 см) = 63,45 см.

На що впливає ширина шини

Гальмівний шлях на гумі з більшою шириною буде трохи коротшим. Адже площа контакту з дорожнім полотном буде більшою. При цьому і радіус граничного повороту можна буде проходити на більш високих швидкостях, ніж на вузьких покришках, завдяки більшій площі контакту з дорогою. Але з точки зору безпеки, при їзді по слизьких дорогах покришки з більшою шириною не дуже хороші, адже ризик впасти в аквапланування на них на порядок вищий. До того ж і витрата палива зросте, тому що двигуну доведеться долати більший опір. Також можна відзначити, що з цієї причини незначно, але впаде верхня межа швидкості.

Чим чорнити гуму і для чого це робити

Чорніння гуми – процес обробки покришок спеціально призначеним матеріалом, який не забарвлює шину в чорний колір, а лише посилює її чорноту та покриває її захисним шаром. Чорніння гуми не тільки надає гумі більшого лоску, але й відмінно захищає її від бруду та пилу, і, до того ж, протидіє розтріскуванню. Крім того, чорніння гуми пом'якшує шину і робить її еластичнішою, що сприяє збереженню її цілісності досить тривалий час.

А ось чим чорнити гуму авто, вирішувати вам. Можна купити спеціальний чорнильник гуми, а можна скористатися і народними засобами (вони коштуватимуть дешевше). Наприклад, такими, як:

 1. Гуталін
 2. Гліцерин
 3. Господарське мило
 4. Силіконове мастило

Як утилізувати старі шини

Рано чи пізно шини стають непридатними. І тоді у автовласників постає питання, що робити зі старими покришками. Найправильніший варіант – утилізувати, а саме – здати у пункт утилізації. Адже утилізація шин – один із способів зменшити кількість токсичних речовин, які вимиваються з покришок під дією атмосферних опадів та ґрунтових вод та завдають великої шкоди екології.

Пункти прийому покришок на переробки є у більшості населених пунктах, у яких є автомобільні послуги. До того ж, як варіант, можна залишити шини на СТО. Багато хто з них безпосередньо працює із заводами з переробки і великими партіями вивозять старі покришки. 

Вулканізація шин: що це, для чого потрібна

Вулканізація – це складний за своєю технологією процес, який перетворює пластичний каучук на гуму. При цьому форма виробу фіксується, він стає більш еластичним, міцним та твердим. Гуму після вулканізації досить складно розірвати, її експлуатаційні характеристики покращуються, а витривалість досягає неймовірних значень. Розрізняють холодну та гарячу вулканізацію. А для чого потрібна вулканізація шин, то це для ремонту пошкоджень гуми.

Як визначити зовнішню сторону шини

Внутрішня сторона шині позначається написом INSIDE, а зовнішня – OUTSIDE. Тому, якщо на всіх шинах (на боковинах) автотранспортного засобу видно напис OUTSIDE, це означає, що все встановлено правильно (написів INSIDE зовні автомобіля бути не повинно).

Чи можна їздити на зимовій гумі влітку

Багато новоспечених автовласників задаються питанням, чи можна їздити влітку на зимовій гумі? Відповідь тут однозначна – ні. І цьому є низка причин:

 1. Зниження безпеки їзди
 2. При використанні зимової гуми влітку істотно збільшуються витрати на утримання та експлуатацію автомобіля
 3. Використання шин у невідповідних умовах тягне за собою підвищений знос протекторів
 4. Рівень комфорту під час їзди на зимовій гумі влітку також бажає кращого
 5. Зимова гума, що використовується в літній час, негативно впливає на термін служби ходової автотранспортного засобу.

Як зрозуміти, що шина всесезонна: позначення всесезонної гуми

Визначити всесезонну шину можна за маркуванням. Такі покришки мають додаткове позначення у вигляді букв M+S. Абревіатура Mud+Snow говорить про те, що комплект забезпечує надійне зчеплення у важких погодних умовах.

Що таке балансування шин

Балансування коліс - процес зменшення до прийнятного рівня дисбалансу колеса, суміщення центру маси з віссю обертання. Виробляється тому, що дисбаланс серйозно погіршує поведінку автомобіля на дорозі, знижує термін служби підшипників коліс та зношує протектор шини. Зазвичай рекомендується балансувати колеса після пробігу від 10 тисяч до 15 тисяч кілометрів.

Чи потрібно робити розвал після заміни гуми

У тому випадку, якщо літні та зимові покришки мають різні розміри, а диски – різний виліт, сходження-розвал є обов'язковою процедурою. А от якщо розміри літньої та зимової гуми збігаються, і використовується всього один комплект дисків, то робити розвал-сходження щоразу, коли здійснюється заміна шин, необов'язково.

Як визначити напрямок обертання шини

Визначити бік гуми досить легко: потрібно лише глянути на боковину шини. Там завжди вказано права вона (R, Right) або ліва (L, Left). А ось напрям можна дізнатися за написами на внутрішній або зовнішній стороні шини. На внутрішній стороні написано Inside або Ins, на зовнішній - Outside або Out.

Що означають кольорові смужки на шинах

Кольорові смуги наносяться на робочу поверхню коліс у процесі виготовлення та не несуть жодного інформаційного навантаження для кінцевого споживача. Дана внутрішня особливість маркування заводів існує для зручності та швидкості розпізнавання того чи іншого типорозміру, моделі коліс, що зберігаються на складі.

Що таке наварювання шин

Наварка шин - процес відновлення протектора покришок, що набуває все більшої популярності серед автовласників.

Наварка шин – це результат з'єднання каркасу використаної шини та нового матеріалу для відновлення протектора та надання йому заводського вигляду. Головна перевага наварювання – можливість відновлення шини без зміни конструкції каркасу. Адже найдорожча частина шини – це її каркас.

Скільки важить шина

Вага шини залежить від її обсягу і може становити як 4 кілограми, так і 25 кілограмів, наприклад. Середня вага шин коливається в проміжку від 7 до 11 кілограм.

Як правильно встановити шини на автомобіль?

Звичайно, якщо є така можливість, то найоптимальніший варіант для сезонного «перевзуття» – це зібрані колеса. Причому для зимової гуми краще підходять сталеві диски, ну а для літньої - можна приберегти литі. Якщо у вас саме такий варіант, все просто: перед установкою необхідно підкачати колеса і перевірити балансування.

Багато хто намагається заощадити на останній операції, але ходова частина автомобіля за зиму отримує додаткові люфти та вібрації, які можуть не відчуватися на м'якій зимовій гумі. Поставивши жорсткіші літні покришки, власник помічає появу невеликих вібрацій, але грішить на розбалансування коліс. Як результат – невиправдана відстрочка ремонту ходової та пов'язані з цим ризики.

При встановленні гуми слід також звернути увагу на знос протектора і на передню вісь встановити покришки з більш глибоким малюнком. Єдине, що слід враховувати – переставляти колеса попереду слід, дотримуючись однієї сторони автомобіля.

Наприклад: переднє ліве міняємо із заднім лівим (сторона по ходу руху автомобіля), тоді гума буде працювати в одному напрямку, що позитивно впливає на її зносостійкість. Тому, при зміні гуми на якісному шиномонтажі роблять відповідні позначки крейдою (ПЛ та ЗЛ).

Якщо ви цього сезону придбали не тільки нові покришки, але і нові диски, слід їх трохи «прикатати» протягом перших тижнів експлуатації, уникаючи різких маневрів. Головна небезпека – колесо може «роззутись» у повороті, оскільки гума ще не прикипіла до обіду нового диска.

Крім того, є ймовірність, що сама покришка деякий час зберігалася на складі і її верхній шар трохи задубіл. У цьому випадку також потрібна обкатка гуми, коли верхній шар буде стертий і покришка повністю відновить свої зчіпні характеристики.

Правила поведінки з новими покришками

Нові шини необхідно «обкатати», щоб «стерти» мастило, яким покривається шина під час виробництва, тоді покришка відповідатиме заявленим технічним характеристикам. Для цього необхідно проїхати кілька сотень кілометрів, уникаючи високої швидкості (понад 70 км/год), а також різких гальмувань, прискорень та поворотів.

Як правильно зберігати шини?

Щоб збільшити термін роботи гуми під час зберігання:

 1. Не допускайте одностороннього навантаження на покришки
 2. Виключіть пряме потрапляння сонячних променів на гуму
 3. Підтримуйте оптимальну температуру у приміщенні
 4. Не кладіть покришки одна на одну

Як, де і як правильно зберігати зимову гуму влітку

Зберігання гуми на диску та без

Дуже багато автомобілістів мають у своєму арсеналі комплекти гуми вже на дисках, для меншої трудомісткості (спочатку знімати зимову, потім ставити літню).

Є кілька загальних, обов'язкових правил для зберігання гуми на диску і без нього –  зберігати будь-яку гуму потрібно у темному, прохолодному місці  (яма гаража, льох).

Для зберігання гуми на диску необхідно:

 • Після зняття колеса ретельно почистити протектор від бруду, його можна помити, але після миття обов'язково висушити.
 • Після видалення бруду можна обробити колеса засобом догляду за гумою 
 • Приспустити колеса. Оптимальний тиск у шинах – 1-1.4 атмосфери.
 • Гуму упаковати в поліетиленові пакети, їх можна не зав'язувати, щоб була вентиляція.
 • Не допускати попадання на гуму прямого сонячного проміння.
 • Виключити сусідство з будь-якими хімічними речовинами (мастила, присадки, миючі і т.д. рідини). При попаданні і довгому впливі цих рідин гума втрачає свої властивості і руйнується, згодом можуть з'явитися тріщини.
 • Гуму бажано укласти на рівний, дерев'яний піддон.
 • Гуму з дисками необхідно зберігати або  ГОРИЗОНТАЛЬНО,  поклавши одне колесо на інше (стіпкою), але не більше 4 штук, або на гаку, вбитому в стіну.

Зберігання гуми без диска все практично те ж, що і з диском:

 • Вимити від бруду. Всередині колесо протерти ганчіркою.
 • Висушити.
 • Обробити засобом для догляду за гумою.
 • Упакувати в поліетилен.
 • Виключити потрапляння сонячних променів та хімічних сполук.
 • А тепер головна відмінність - гуму без дисків потрібно зберігати  вертикально . Можна для цього використати стелаж.

 • Бажано раз на місяць її трохи повертати для того, щоб не деформувався протектор.

Як зберігати гуму

Але що робити людям, які не мають ані гаража, ані льоху? Тут на допомогу приходять компанії по сезонному зберіганню гуми. Добре, що останнім часом вони почали з'являтися у великих містах нашої батьківщини, як гриби після дощу.

Де купити зимову, літню гуму на авто: перелік магазинів, ціни на автошини в Україні

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики