про твої фінанси

Будь завжди вчасно: все про чоловічі наручні механічні годинники

Bankchart.com.ua розповідає про основні особливості і різновиди механічних годинників з автопідзаводом. Крім того, ви дізнаєтеся про такі додаткові ускладнення в годиннику, як турбійон, хронограф, хронометр, репетир; як заводити механічний годинник і точність їх ходу. Механічний годинник - традиційний чоловічий аксесуар, за допомогою яких можна легко продемонструвати свій статус і гарний смак.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Класичні годинник и для чоловіків
  2. Спортивні чоловічі годинники
  3. Складні
  4. Додаткові ускладнення: турбійон, хронограф, хронометр
  5. Скло
  6. Ремінець або браслет?

Сьогодні механічні годинники носять скоріше з естетичних міркувань, ніж з функціональних. Адже наручний годинник стилістично завершує образ, будучи однією з небагатьох дозволених чоловікові прикрас.

Класичні годинник и для чоловіків

Найпростіший і універсальний варіант - це класичні повсякденні годинники. Вони мають стриманий дизайн і підходять практично до будь-якого стилю одягу. Їх функціонал обмежений індикацією годин, хвилин і секунд, іноді - дати.

Як же правильно заводити механічний годинник? Можливі додаткові опції в такому годиннику - стрілки що світяться в темряві, а також функція автоматичного заводу годинника. Автопідзавод являє собою особливий додатковий механізм з інерційним вантажем, який обертається при будь-яких рухах руки, на яку одягнутий годинник. За рахунок цього обертання здійснюється заведення основної пружини. Якщо носити такий годинник не менше восьми годин на день, то необхідність в ручному заведенні відпадає. До речі, годинники з автопідзаводом відрізняються більшою точністю ходу. Справа в тому, що ця функція підтримує пружину в стані, близькому до повного заводу. Тому пружина працює більш рівномірно.

Вибираючи простий годинник, віддавайте перевагу лаконічним моделям. Дизайнерські «навороти» в недорогих годинах виглядають вульгарно.

Спортивні чоловічі годинники

Спортивні годинники розроблені спеціально для експлуатації в екстремальних умовах. Вони можуть мати більш масивний корпус і яскраве забарвлення. Спортивні годинник часто оснащені секундоміром.

Для виготовлення такого годинника використовуються особливо міцні матеріали та спеціальні прокладки, що оберігають механізм від попадання вологи. Тому всі вони мають ту чи іншу ступінь водозахисту і є водонепроникними:

3 атмосфери  - годинники легко переносять потрапляння бризок води. Їх можна не знімати перед тим як вимити руки, з ними не страшно потрапити під невеликий дощ. Але ось прямого попадання навіть слабкого струменя варто уникати.

5 атмосфер  - в такому годиннику можна приймати душ і навіть плавати. Але при стрибку з трампліну або різкому гребку, є небезпека розгерметизації. Тому для водних видів спорту краще вибрати годинник з показником від 10 атмосфер.

20 атмосфер  і вище - годинники для дайвінгу, здатні витримувати тиск води на глибині.

Під водою небажано проводити будь-які маніпуляції з заводною голівкою - це підвищує ризик потрапляння води в механізм.

Складні

Годинники, оснащені ускладненнями - це вершина годинникового мистецтва. Додаткові функції, на зразок репетира або турбійону, неймовірно складні у виробництві і далеко не завжди мають практичну користь. Такі годинники створені не стільки для вимірювання часу, скільки для демонстрації високого соціального статусу.

Додаткові ускладнення: турбійон, хронограф, хронометр

Турбийон - дуже складна у виготовленні деталь, яка компенсує вплив гравітації на точність ходу годинника.

Хронограф - це годинник з двома незалежними механізмами: один показує поточний час, інший вимірює короткі проміжки часу. Додатковий лічильник вимірює секунди, хвилини і годинник і може бути включений або вимкнений за бажанням.

Хронометр - особливо точний годинник. Якщо у звичайній механіці допускається відхилення від +40 до -20 секунд на добу, то статус хронометра присуджується тим годинникам, які відхиляються не більше ніж на -4 / + 6 секунд, причому в 5 різних положеннях і при температурах +8, +23 і + 38 градусів. З огляду на те, що в кварцових годинниках похибка буває не більше 0,07 секунди, це ускладнення теж не більше, ніж дорога іграшка.

Репетир - механізм, що дозволяє при натисканні на кнопку відбити час звуками різної тональності. Також існують репетири, які сигналізують про час автоматично через певні проміжки.

Є ще ряд цікавих ускладнень, назви яких говорять самі за себе: будильник, кілька часових поясів, велика дата, вічний календар, індикатор запасу ходу.

Для офісу вибирайте тонкі мінімалістські годинники. Масивний годинник з дорогоцінних металів, особливо прикрашений камінням, підходять для виходу в світ.

Скло

Скло, яке покриває циферблат, буває різним. Саме стійке до утворення подряпин - сапфірове скло. Воно володіє особливим блиском, що зберігається протягом багатьох років. Подряпати його може тільки алмаз і деякі рідкісні синтетичні сполуки.

Недолік такого скла - крихкість. Воно не витримає сильного удару твердим предметом. Подряпати мінеральне скло простіше, але зате воно і міцніше. Пластик ще більш стійкий до ударів. Подряпини на ньому з'являються досить швидко, зате він, на відміну від попередніх матеріалів, піддається поліровці.

Ремінець або браслет?

У сенсі довговічності виграють металеві браслети. Браслет з нержавіючої сталі може використовуватися до двадцяти років. Титанові і золоті теж міцні, але схильні до подряпин. З іншого боку, до плюсів браслета з титану можна віднести відносну легкість і гіпоалергенність.

Шкіряні ремінці зношуються через п'ять років, а то і раніше. Зате шкіра набагато приємніше в носінні, особливо в мороз.

Ремінці для спортивних годин часто виготовляються з каучуку. Цей матеріал поєднує в собі міцність і зручність, але має не дуже презентабельний вигляд.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики