про твої фінанси

Діагностика, лікування та профілактика ГРВІ

Що таке ГРВІ, як його діагностувати і лікувати вдома?


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке ГРВІ
 2. Діагностика ГРВІ
 3. Як лікувати ГРВІ вдома
 4. Що робити при ГРВІ. Рекомендації лікаря
 5. Якщо лікування ГРВІ не допомогло - що робити?
 6. Як уникнути застуд? Профілактика ГРВІ
 7. Імуномодулятори та ГРВІ
 8. Імуномодулятори для дітей: препарати для профілактики ГРВІ та грипу

  8.1 Що таке ОРЗ

  8.2 Вірус грипу

  8.3 Перші «помічники»

  8.4 Імуномодулятори: в чому суть?

  8.5 Коли застосовувати і кому не можна?

  8.6 А щось ще є? Фітоімуномодулятори

  8.7 Профілактика ГРВІ як метод уникнення імуномодуляторів

Що таке ГРВІ

Те, що зазвичай називають ГРВІ - гострі респіраторні вірусні інфекції. Захворювання вірусної природи. Визначити, який саме вірус викликав застуду, коштує досить дорого і не є доцільним, тому зазвичай лікарі не призначають ніяких аналізів в разі захворювання на ГРВІ. Виняток може становити, хіба що, розгорнутий аналіз крові. З його допомогою лікар уточнює, чи не є патологія змішаною, тобто чи не задіяні в процесі хвороби ще й бактерії, і чи потребує людина антибактеріальної терапії.

Діагностика ГРВІ

Прийнято вважати, що основний зимовий вірус це вірус грипу. Але крім вірусу грипу в зимовий період часу можна заразитися ще 5-10 видами інших вірусів, зі схожими проявами . Скарги дуже різноманітні і дуже схожі. Це може бути температура, ломота, нежить. Всі люди знають ці симптоми. Часто лікар зможе тільки припустити, яким саме вірусом людина заражена. Противірусних препаратів, які б діяли безпосередньо на вірус і вбивали б його, практично не існує. Ті одиниці, які розроблені фарміндустрією, досить дорогі і застосовуються тільки в крайніх випадках. Імунітет людини за допомогою антитіл сам розбирається з противником. Найчастіше для цього все одно має пройти час. Зазвичай ГРВІ потребує від 5 до 8 днів. Тому і жартують, що застуда проходить за тиждень.

Як лікувати ГРВІ вдома

Лікувати вірусну інфекцію потрібно  симптоматично. Що це означає?
Те, що з препаратів, потрібні тільки жарознижуючі, краплі в ніс по необхідності.

Але найнеобхідніше, що повинна зробити людина, - це дати своєму організму можливість боротися з інфекцією. Сидячи на роботі, або добираючись в транспорті, їй це буде зробити дуже складно. За ускладнень я, як лікар, практикуючий не один рік, чітко визначаю пацієнтів, які знехтували загальними рекомендаціями, накупили чогось в аптеці і ходили на роботу. Саме такі пацієнти потім і приходять із запаленнями легенів, гайморитом і іншими наслідками неправильного лікування ГРВІ.

Що робити при ГРВІ. Рекомендації лікаря

Найголовніші загальні рекомендації при ГРВІ:

 • ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА!

Люди, яких ви заразите на роботі, не скажуть вам «спасибі». Але ж у них теж діти і літні батьки. Не поширюйте інфекцію!

 • Постільний режим!

Це не загальні фрази дурних лікарів, це те, що дійсно допоможе в боротьбі з інфекцією

 • Рясне пиття

Найкращий спосіб швидше вивести токсини - це багато пити і багато мочитися. Виводити все природним шляхом. Повірте, це краще ніж крапельниці потім.

 • ВИКОНУВАТИ гігієну житла

Хворий ГРВІ, повинен перебувати в кімнаті один. Кімнату необхідно постійно провітрювати, стежити за вологістю і температурою в приміщенні. При необхідності, робити вологе прибирання. Самостійно не вкриватися і не приводити до перегріву. Але й не слід збивати невелику температуру. Слід пам'ятати, що саме в перші 2 дні при високій температурі відбувається дезактивація вірусу. Організм сам з ним бореться. Не заважайте йому.

 • НЕ переїдайте

І скажіть родичам, щоб не змушували вас їсти. Організм кинув всі сили на боротьбу з вірусом, а ви змушуєте його перетравлювати їжу.

Якщо лікування ГРВІ не допомогло - що робити?

Якщо 2 дні ви протемпературили, пропотіли, але краще не стало -  саме час викликати лікаря (в тому випадку якщо ви не звернулися до нього раніше)!

Потрібно розуміти, що крім вірусних, існують також бактеріальні інфекції. Початок захворювання може бути дуже схожим, і тільки грамотний лікар зможе визначити тактику лікування. Або це дійсно вірус, або це такий початок пневмонії і пора робити знімок і починати приймати антибактеріальні препарати.

Не втрачайте дорогоцінний час. Краще перестрахуватися і зайвий раз прослухати легені, ніж потім лежати в стаціонарі з ускладненнями.

Іноді пацієнти роблять навпаки. За порадою дивних фармацевтів, які без рецепта, як льодяники роздають в аптеці антибіотики, або за власним бажанням, люди починають з 1-го дня застуди приймати ці препарати. Звертаюся зараз до всіх: «Не робіть так»! Якщо ви починаєте температурити, не варто за порадою знайомих, «у яких теж так було», приймати антибіотик. Можливо це вірусна інфекція. І антибіотик в даному випадку не тільки не потрібний, але і ще на тлі ослабленого імунітету зашкодить - викличе дисбактеріоз, алергію і т.д.

Як уникнути застуд? Профілактика ГРВІ

Кращий і найнадійніший захист від захворювання - це вакцинація. Але нюанс у тому, що вакцина захищає тільки від того вірусу, який сама містить і не допомагає від інших підвидів вірусу.

Із загальних рекомендацій - це  поступове загартовування. Не варто восени, згадавши про профілактику, починати різко обливатися крижаною водою з відра. Краще почніть цей процес з літа. Поступово і послідовно. Відпочинок на будь-якому курорті, достатня кількість вітамінів в їжі протягом літа також допоможуть зміцнити здоров'я.

В осінній період пам'ятаєте пару простих правил:

 • необхідно уникати переохолоджень
 • одягайтеся по погоді
 •  користуйтеся головним убором
 •  взуття повинно бути непромокаючим
 •  уникайте контактів з хворими людьми
 •  уникайте надмірно задушливих і людних приміщень

Імуномодулятори та ГРВІ

Самостійний хаотичний прийом імунологічних препаратів я, як лікар, не схвалюю. Моя рекомендація - на початку осені зверніться до терапевта або до сімейного лікаря. Заздалегідь підготуйте список своїх хронічних захворювань, якщо такі є. Згадайте і напишіть на аркуші паперу, в якому році і чим ви хворіли, чим лікувалися, чи були ускладнення, або принесіть всю медичну документацію. Проаналізувавши дану інформацію, після огляду, терапевт зможе визначити, до якої групи ризику ви відноситеся, чи є які-небудь хронічні процеси в організмі, які могли б загостритися в осінньо-зимовий період. Порекомендувати адекватні і ефективні імуномодулятори.

Імуномодулятори для дітей: препарати для профілактики ГРВІ та грипу

Одні батьки вважають за краще "Калинки-малинки" і аскорбінку, інші - підтримують лікування грипу та ГРВІ "за фактом" із застосуванням різних імуномодулюючих препаратів, природних імуностимуляторів. Але чи є втручання в природну роботу імунної системи дитини безпечним?

Що таке ОРЗ

Під терміном ГРЗ прийнято мати на увазі абсолютно всі інфекційні та бактеріальні захворювання дихальних шляхів, крім гострих інфекцій (скарлатина, коклюш, дифтерія та інші, які мають досить чіткі діагностичні прояви), алергій та інших пошкоджень органів дихання.

Близько 90% з них - це ГРВІ, захворювання, викликані респіраторними вірусами, в т.ч. і грипом. ГРВІ виділяють в складі ГРЗ для того, щоб вказати, що походження захворювання небактерійне, відповідно і лікування буде специфічним.

Перебіг тієї чи іншої хвороби залежить від стану імунної системи організму малюка: чи вдасться відбутися просто декількома днями нежиті або отримати додатково до ГРВІ  бронхітларингіт  або навіть пневмонію .

Вірус грипу

Джерело фото:  http://murmolka.com

Імунна система покликана захищати нас від несприятливого впливу зовнішніх факторів, від агресії грибків, вірусів і бактерій. Якщо імунна система ослаблена, організм «відкритий» для агресорів, страждають в першу чергу дихальні шляхи. Причинами зниження імунітету у малюків може бути переохолодження, голодування, стрес, «атака» відразу декількох хвороб. Як захистити своє чадо і підвищити імунітет?

Перші «помічники»

З приходом осені ЗМІ починають говорити про те, що різні імуномодулятори врятують нас і наших дітей від грипу і простуд. Адже в наш час, час нестримної суєти, поспіху і шаленого ритму життя в мегаполісі, хворіти - це злочин, як для дорослих, так і для дітей.

Ось і виходить так, що батьки при першому чиху малюка вдаються до допомоги таких «нешкідливих» препаратів, як імуномодулятори. «Імуномодулятори - природні або синтетичні речовини, здатні надавати регулюючу дію на імунну систему. За характером їх впливу на імунну систему їх підрозділяють на імуностимулюючі і імуносупресивні »(Вікіпедія).

Твердження, що «при зустрічі з вірусом організм не впорається, йому потрібна додаткова стимуляція», набирає стрімких обертів.

Імуностимуляторами називають препарати, що стимулюють ріст клітин імунної системи. Існує думка, що краще за все застосовувати препарати, що підсилюють місцевий імунітет (Бронховаксом, ІРС-19, Рибомунил, Назоферон), однак при цьому потрібно врахувати, що «місцевий і загальний імунітет переплетені настільки тісно, що чітко їх розмежувати практично неможливо. Будь-який засіб, що стимулює місцевий імунітет, в тій чи іншій мірі впливає і на загальний. » (Євген Комаровський, доктор - педіатр,  Профілактика ГРВІ ).

Імуномодулятори: в чому суть?

Імуномодулятори врівноважують роботу всієї імунної системи. Інтерферони, «мета» імуномодуляторів, - це білки, що виробляються організмом дитини у відповідь на атаку вірусів. Вони «захищають» клітинну мембрану від впливу інфекційного «десанту».

Імуномодулятори слід застосовувати строго за приписом лікаря, інакше тривале їх застосування може послабити власну імунну систему і малюк може залишитися без природного захисту.

Вміст в препаратах людського інтерферону (ряд інтерферонів лейкоцитарних людських сухих) вказує на те, що ліки вироблено з крові донора. Така кров проходить суворий відбір, але все ж якщо ви прийняли рішення застосовувати для профілактики або лікування ГРВІ у малюка препарати інтерферону, довіртеся рекомбінантним препаратам. Їх отримують, використовуючи технологію біологічного синтезу без участі крові.

Коли застосовувати і кому не можна?

Головна причина застосування імуностимуляторів - ознаки імунодефіциту. Цей стан характеризується частими інфекціями вірусного, бактеріального і грибкового походжень, які стійкі до застосування класичної схеми терапії. Тобто, при частих хворобах малюка є сенс показати його імунологу, який дасть грамотну консультацію або направить на аналізи (імунограму) для з'ясування причини частих захворювань.

Імунолог може поряд з імуномодуляторами прописати і комплекс вітамінів і мікроелементів, а також пробіотики.

Практика показує, що застосування імуномодуляторів може бути виправдане в перші години симптомів захворювання, коли свій інтерферон організм тільки починає продукувати. А відомо, що відбувається цей процес при температурі вище 38 градусів. Ось чому багато фахівців не рекомендують збивати температуру нижче 38 градусів без вагомих на те причин.

Протипоказанням до застосування імуномодуляторів є наявність у батьків малюка або у їх родичів аутоімунних захворювань - хвороби, при якому імунна система починає пошкоджувати власні клітини. В цьому випадку застосовуючи імуномодулятори можна спровокувати розвиток аутоімунних хвороб у малюка.

А щось ще є? Фітоімуномодулятори

При повсюдному призначення педіатрами імуномодуляторів постає питання, яким чином людському роду вдалося вижити? Де шукати альтернативу фармакологічним препаратам, таким «потрібним» для зміцнення імунітету дітей? Доктор Євген Комаровський наводить перелік фітоімуномодуляторів (препарати рослинного походження, що поліпшують імунітет), серед яких є алое, гербіон ехінацея, іммунал, Фітоімунал, Елеутерокок, Ехінабене, Ехінацея. Але підкреслює, що: «це не перелік засобів, які треба давати дітям для профілактики ГРВІ. Це перелік засобів, які рекомендуються для  профілактики ГРВІ.»

Ну і не варто забувати про найкращі природні імуномодулятори - звичайний мед, часник, цибулю, прополіс, чорну редьку, журавлину.

Профілактика ГРВІ як метод уникнення імуномодуляторів

Джерело фото:  http://orknotbrits.ucoz.ru

Заходи профілактики ГРВІ:

 1. Оптимальна температура і вологість повітря в приміщенні (в будинку, в дитячому садку і т.д.). Дуже важливим є режим провітрювання і адекватне вологе прибирання.
 2. Часті прогулянки на свіжому повітрі в будь-який час року за любої погоди за умови правильного одягу, що виключає пітливість.
 3. Часте пиття і зволоження слизової носа, щоб не давати їй пересихати.
 4. Обмеження в застосуванні агресивної побутової хімії, чистота в приміщеннях, прибирання пилу.

Застосовуючи ці нехитрі заходи, ваш малюк буде в повній боєготовності до зустрічі з вірусами.

Автор: Брікульская Юлія . Медичний експерт проектів, медичний тренер, практикуючий лікар-терапевт. Спеціально для Простобанк Консалтинг

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Ocean

Кредит на будь-які потреби до 200 000 грн. Жодних штрафів

Сума від 10 000 грн. до 200 000 грн.

Строк від 6 до 36 місяців

Ніяких прихованих комісій та штрафів по кредиту

Чіткий графік платежів

Попереднє рішення за 1 хвилину

Агропросперіс Банк

Депозит Новорічна пропозиція в Агропросперіс Банку

Акційний депозит

11,75% у гривні та 3% у дол. США на 9 місяців.

Тільки до 31.01.2022.

Вклади від 1000 грн або 100 дол. США.

Банк із 100% іноземним капіталом (США та Європа)

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики