про твої фінанси

Види керамічної плитки

Bankchart.com.ua вивчив види плитки і її властивості: керамограніт, бікоттура, монокоттура, клінкер, котто, кахель, майоліка, коттофорте, терал’я. Плитка - найбільш затребуваний оздоблювальний матеріал. Але далеко не всім відомі її різноманіття і можливості обробки.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке керамічна плитка
 2. Види плиток
 3. Керамограніт
 4. Бікоттура і монокоттура: подвійний і одинарний випал
 5. Клінкер
 6. Котто
 7. Кахель
 8. Майоліка
 9. Коттофорте
 10. Террал’я
 11. Марокканська плитка

  11.1 Оригінальний орнамент

  11.2 Марокканський стиль

  11.3 Виробництво і укладання

  11.4 Застосування

  11.5 Сучасна марокканська плитка

Що таке керамічна плитка

Керамічна плитка - популярний оздоблювальний матеріал різних геометричних форм, виготовляється з глини білої або червоної. Можливі добавки інших матеріалів: кварцовий пісок, скло, польовий шпат, перліт, відходи виробництва порцеляни, реагенти та ін. Але в будь-якому випадку цей продукт робиться з натуральних матеріалів і цілком екологічними методами - пресуванням, видавлюванням, випалюванням.

Джерело фото:  http://www.4living.ru/

Керамічна плитка нетоксична і не здатна зашкодити алергікам. Обробка випалюванням прибирає все шкідливе, що могло потрапити в глину природним шляхом. І робить поверхні цього матеріалу нездатними накопичувати бактерії і грибки.

Існує класифікація плитки в залежності від методу виготовлення:

 • пресована (група В);
 • екструдована (група А).

Джерело фото:  http://08.od.ua/

Перший вид виготовляється з сировинної суміші глини з різними добавками за допомогою гідравлічних або коліно-важільних пресів, що діють в двох напрямках. Пресована плитка проходить процес обсушування, далі - випалювання. Останній етап - декорування, що допомагає плитці стати водонепроникною. Виконується за допомогою:

 • глазурування;
 • фарбування;
 • ангобірування.

Метод екструзії передбачає продавлювання підготовленої сировинної тістоподібної маси через спеціальний жолоб екструдера. На виході виходить стрічка із заданою шириною і товщиною, яка нарізається в плитку потрібного розміру. Повна готовність досягається після подальших процедур сушки, випалення і декорування.

Джерело фото:  http://build-experts.ru/

Велика частина керамічної плитки виготовляється сьогодні методом пресування. Екструдування - дорожчий за технологією спосіб, що дозволяє отримувати різноманітні форми з більш точними параметрами.

Плитка різниться також за складом, пористістю, міцністю, формою, ступенем водопоглинання, морозостійкістю, зносостійкістю, покриттю, декору. Всі ці нюанси слід розглядати індивідуально при покупці плитки.

Джерело фото:  http://www.plusstroy.com/

Види плиток

Керамічна плитка ділиться на три основні групи:

 • керамограніт;
 • бікоттура - плитка подвійного випалу;
 • монокоттура - плитка одинарного випалу.

Керамограніт

Керамічний граніт в порівнянні з іншими видами плитки є новинкою. Він з'явився в кінці XX століття і вважається вершиною розвитку керамовиробництва.

Джерело фото:  http://www.keramoteka.ru/

Проводиться пресуванням з дуже високим тиском з суміші, в яку входять два види високоякісної глини, польовий шпат, кварц, фарбувальні пігменти натурального походження. Після сушіння пресовану масу обпікають при максимально високих температурах, в результаті чого сировина спікається, перетворюючись в моноліт.

Тому керамограніт - дуже міцна непориста плитка з малюнком на всю глибину. Це практично камінь, але навіть більш міцний. Вибір між природним каменем і керамічним гранітом приречений на користь останнього - як більш зручного, більш дешевого, що має кращі технічні характеристики.

Джерело фото:  http://remboo.ru/

Керамічний граніт має найнижчі показники водопоглинання - 0,05%. Тому його з успіхом використовують для зовнішнього облицювання будівель в будь-якому кліматі. Природний камінь в цьому плані не такий гарний, оскільки має більший відсотковий показник поглинання води.

Також цей матеріал може похвалитися дуже високою стійкістю до зносу навіть в агресивних середовищах. Він прекрасно переносить масові людські потоки, тому незамінний в торгових центрах, аеропортах, вокзалах. Ще він не змінює колір під впливом сонця і здатний витримати навіть вантажівку, якщо взята достатня ширина плитки з керамограніту.

Джерело фото:  http://ibud.ua

Ще плюс: широкі естетичні здібності такої плитки. Її поверхня може бути матовою, полуполірованою, полірованою, структурною, лощеною, рельєфною. Глазурований керамограніт може виглядати як природний камінь, як антична потерта часом плитка і це далеко не всі варіанти декору.

Бікоттура і монокоттура: подвійний і одинарний випал

Бікоттура - найбільш давній спосіб створення плитки. Глиняна сировина пресується, обпалюється. Потім на поверхню наноситься глазур, і відбувається другий випал. Технологія монокоттури схожа, але виключає первинний випал, замість якого проводиться сушка пресованої суміші. Таким чином тіло плитки проходить лише одну обробку випалюванням.

Джерело фото:  http://www.remontodrom.com/

Звичайно, плитки після одного або двох обпалів мають різні властивості. Двічі обпалена більш пориста, значить, менш міцна. Однообпалювальна плитка щільніше і товще, звідси її більша вага. Остання може мати розбіжності в параметрах через підвищену усадку.

В результаті бікоттура не може використовуватися на вулиці і більше працює як настінна. Монокоттура ж спочатку створювалася як плитка для підлоги. Деякі її види, що володіють морозостійкістю, підходять для вуличного облицювання. Обидві вони можуть бути і з матовою, і з глянцевою поверхнею. Для підлоги слід вибирати неслизьку матову.

Джерело фото:  http://www.5186050.superstroy.su/

Фахівці виділяють ще кілька підвидів керамічної плитки з особливими характеристиками.

Клінкер

Монокоттурна плитка з ущільненою основою, яку в основному отримують за допомогою екструдування. Випал відбувається при дуже високих температурах, що робить клінкер володарем високих технічних характеристик:

 • морозостійкий;
 • зносостійкий;
 • легко чиститься;
 • не поглинає воду;
 • витримує агресивні середовища.

Джерело фото:  http://amiko.com.ua/

Виробництво шляхом екструзії дає можливість отримувати клінкер з дуже різними формами, в результаті можливо отримати не тільки просту плитку, але і цоколі, щаблі, куточки, водостоки та інші з'єднувальні елементи. Це дуже зручно, наприклад, при облицюванні басейнів, фасадів, промислових об'єктів. Клінкер буває глазурований або без глазурі.

Котто

Монокоттурна плитка з червоної глини. Котто отримують шляхом екструзії, вкрай рідко з глазур'ю. Така плитка хороша з натуральною поверхнею, забарвлення якої коливається в межах теракотової гами - коричневі, червоні, помаранчеві, рожеві відтінки.

Джерело фото:  http://ceramic-plitka.ru/

З котто також можливе створення різних форм у вигляді сполучних елементів, стоків, поручнів, бордюрів. Використовують цю плитку, перш за все, для внутрішніх підлог.

Пористість котто примушує до додаткового захисту її поверхні. Після укладання плитку слід захистити від появи плям, покривши восковими мастиками і гідрофобними засобами.

Кахель

Глазурований підвид плитки (часто будь-яку плитку називають кахлем), який виготовляється зі світлої глини і містить оксид заліза. Зовні нагадує фарфор.

Джерело фото:  http://www.4living.ru/items/

Майоліка

Метласька плитка з Італії з суміші глини, піску, карбонату, оксидів заліза. Проводиться шляхом подвійного випалу через пресування. Покривається непрозорою глазур'ю. Дуже міцна, стійка до впливу води та хімічних речовин. Використовується в сантехнічних приміщеннях.

Джерело фото:  http://otdelka-expert.ru

Коттофорте

Майже майоліка. Однак випал проводиться довго і при низьких температурах, що робить цю плитку дуже міцною. Використовується для підлог.

Джерело фото:  http://www.peredelka.tv/

Терраля

Також бікоттурна. Виготовляється з дорогих сортів глин, плюс пісок і флюси. Виходить білою, тому прямо на поверхню наносять малюнок, який потім покривається одним шаром скляної глазурі. Використовується для покриття внутрішніх стін приміщень.

Джерело фото:  http://viborok.ru/

Марокканська плитка

Марокканська плитка має особливу назву -  Зелідж (Zellije, zellige, zellij.). Це глиняна різнобарвна плитка зі східним орнаментом, покрита емаллю, розміром не більше 3 * 3 см. Плитка виготовляється вручну в формі різних геометричних фігур (квадрат, восьмикутник, хрест, трикутник, ромб, шестикутник) укладається в складний мозаїчний візерунок, який гармонійно поєднується з традиційними композиціями.

Оригінальний орнамент

Марокканський візерунок - це особлива відмінна риса марокканської плитки. В ісламській культурі традиційно не прийнято зображувати людину і тварин. Тому в архітектурі і мистецтві використовувався складний геометричний і рослинний орнамент: шестикутні зірки, абстрактні квіти, складені з геометричних фігур. Марокканський візерунок складний, математично виміряний, викладений з великої кількості елементів за певним алгоритмом, відповідно до строгих вимог симетрії і поєднання кольорів.

Марокканський стиль

Традиційний марокканський стиль органічно поєднує в собі кілька культур: африканську, берберську, арабську і європейську. Римляни, іспанці, англійці і особливо французи заставили вагомий внесок в розвиток марокканського стилю.

Виробництво і укладання

Марокканська плитка виробляється вручну за старовинними технологіями. Спочатку готуються плитки з глини, потім вони забарвлюються в різні кольори органічними барвниками. Зверху все покривається емаллю. Після цього, за допомогою спеціальних шаблонів вирізаються маленькі геометричні фрагменти, які викладаються на підлозі вниз емаллю, відповідно до задуманого орнаменту. Зверху все заливається глиною, яка скріплює весь орнамент. Процес виготовлення і укладання марокканської плитки досить складний, тому справжні майстри навчаються цієї технології з самого дитинства, починаючи з 8-10 років. І тільки до 25 років учні стають майстрами. 

Сьогодні марокканська плитка виробляється в Марокко і імпортується по всьому світу. Плитка супроводжується інструкцією із застосування. З розвитком технологій, процес укладання дещо спростився. Деякі виробники пропонують вже готові пласти мозаїки, які можна зібрати і своїми руками. Технології дозволили спростити монтаж, але в той же час візерунок втратив свою унікальність.

Застосування

Марокканська плитка може бути використана на будь-яких поверхнях: підлозі, стелі, стінах, стільницях меблів. Її можна використовувати для обробки басейнів, фонтанів, камінів, ніш, сходів, колон. 

У дизайні інтер'єрів марокканська плитка часто використовується для обробки ванної кімнати і кухні. В Європі марокканською мозаїкою прикрашають сауни, холи, вітальні, сходові марші, каміни, фонтани, балкони. Вона відмінно застосовується як в громадських, так і в житлових приміщеннях.

Основні переваги марокканської плитки:

 • довговічність,
 • водостійкість,
 • ручна робота,
 • створення малюнка будь-якої складності,
 • можливість укладання практично на будь-яку поверхню,
 • ексклюзивність.

Сучасна марокканська плитка

Сучасні виробники, використовуючи традиційні матеріали і технології виготовлення, і взявши за основу традиційний орнамент, пропонують більш сучасний дизайн.

Марокканська компанія Kismet Tile пропонує сучасне трактування марокканської плитки.

Марокканську плитку виробляють і європейські компанії. Так, наприклад, шведська дизайн-студія CLAESSON KOIVISTO RUNE розробила сучасні зразки плитки для компанії Marrakech Design.

Завдяки унікальності орнаменту, багатству колірної гами, натуральним матеріалам і ручній роботі марокканська мозаїка не має аналогів у всьому світі. Колорит марокканської культури є ідеальним тлом для дизайну інтер'єру в будь-якому сучасному стилі.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики