про твої фінанси

Огляд оздоблювальних матеріалів для підлоги. Стяжка і тепла підлога

Bankchart.com.ua вивчив основні оздоблювальні матеріали для підлоги в будинку, досліджував основні переваги та недоліки теплих підлог, без яких не обходиться сьогодні практично жоден сучасний ремонт. Паркет, плитка, лінолеум, ламінат, камінь, пробка, ковролін - сьогодні асортимент оздоблювальних матеріалів для підлоги дуже широкий. При виборі підлогового покриття необхідно виходити з того, для якого приміщення воно розраховане, і якими характеристиками повинен володіти матеріал.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Чорнова підлога: види стяжок

  1.1 Облашиування підлоги 

  1.2 Що таке стяжка 

  1.3 Цементно-піщана стяжка 

  1.4 Гіпсова стяжка 

  1.5 Промислова стяжка 

  1.6 Пластифікатори в стяжці 

  1.7 Технології укладання стяжки 

 2. Тепла підлога: переваги і недоліки

  2.1 Плюси і мінуси електричних теплих підлог

  2.2 Переваги та недоліки водяних теплих підлог

 3. Оздоблювальні матеріали для підлоги

  3.1 Паркет

  3.2 Паркетна дошка 

  3.3 Дошка з масиву дерева 

  3.4 Ламінат 

  3.5 Ковролін

  3.6 Лінолеум

  3.7 Керамограніт

  3.8 Натуральний камінь

  3.9 Наливні підлоги 

  3.10 Каучукове покриття

  3.11 Пробка

  3.12 Рогожа

 4. Керамічний паркет під дерево- новий тренд в дизайні підлог
 5. Дизайн підлоги в квартирі: фото поєднання плитки і паркету

Чорнова підлога: види стяжок

Підлога в будь-якому будинку складається з декількох шарів. Від якості кожного з шарів залежить міцність, теплопровідність, зносостійкість і естетичність підлоги. Особливе значення приділяється стяжці - найбільш поширеній конструкції чорнової підлоги.

Облашиування підлоги 

У житловому приміщенні облаштування підлоги має на увазі такі складові:

 • основа;
 • ізоляційний шар (від шуму, холоду, вологи);
 • чорнове покриття;
 • вільний простір;
 • чистове покриття.

Джерело фото:  http://familyhandyman.ru/ 

Остання складова - це фінішне покриття, по якому ми ходимо (лінолеум, плитка, паркет, ламінат, ковролін, пробка, наливна підлога)

Джерело фото:  http://kvartals.com.ua 

Чорнова підлога є опорою для чистової. Чорнове покриття забезпечує рівну поверхню і захист від зовнішніх впливів - звуків, вологості, сухості, холоду. Вона завжди багатошарова і наноситься на підставу, якою може бути або грунт, що характерно для перших поверхів приватних будинків, або бетон, з якого складаються перекриття поверхів в багатоквартирних будинках. Його будова залежить від безлічі факторів. 

Розрізняють два основних види чорнової підлоги: мокру і суху. Перша може бути:

 • наливною;
 • зі стяжкою. 

Суху підлогу поділяють:

 • по лагам;
 • регульовану;
 • збірну з сухою стяжкою.

Джерело фото:  http://familyhandyman.ru/ 

Оскільки найбільш популярним варіантом є підлоги зі стяжкою, ми досліджували саме цей варіант. Видів стяжок чимало (розрізняються за способом укладання, по зчепленню, за складом), і нюансів в кожному випадку дуже багато - розібратися в них і зробити стяжку правильно під силу тільки досвідченому фахівцеві.

Джерело фото:  http://indeal.ru/ 

Що таке стяжка 

Популярність у стяжки - шару чорнової підлоги, що як правило, складається з суміші цементу і піску, - вимушена. Її призначення - вирівнювання нерівностей на бетонних плитах, які є основою підлоги. 

При будівництві будинків використовують готові моноліти, що мають рівну поверхню лише з одного боку - з того, де буде розташовуватися стеля нижньої квартири або земля. З іншого боку з бетону можуть стирчати кільця, шматки арматури, горби і вм'ятини. 

Джерело фото:  http://chtonam-stoit-dom-postroit.ru 

У гіршому випадку можна спостерігати незбіжні по висоті стики між плитами і перепади рівня поверхні, які досягають 10 см. Ліквідувати вплив перерахованих вище дефектів може стяжка. Також вона приховує різні інженерні комунікації, наприклад, труби з електропроводами. 

Джерело фото:  http://mastremont.ru 

На вибір ступеня міцності і якості стяжки впливає і верхній шар підлоги і основа, на яку вона наноситься. Наприклад, шпунтований паркет передбачає використання стяжки з асфальтобетону. Але в будь-якому випадку рекомендується використовувати для стяжок бетону класу В15 і вище або цементно-піщаний розчин М250.  

Джерело фото:  http://laminatepol.ru/ 

Особливості певного виду стяжки в великій мірі залежать від матеріалу, з якого вона проводиться. Стяжки, що застосовуються в житлових приміщеннях, бувають бетонними і цементно-піщаними. Також виділяють магнезитові (ксилолітові), сухі (гіпсові), епоксидні, ангідридні, асфальтні (литий асфальт), мозаїчні (тераццо) стяжки. Розглянемо докладніше. 

Цементно-піщана стяжка 

Найпростіший варіант - цементна стяжка, що виготовляється по так званій «мокрій» технології з великим вмістом води в розчині. Це досить простий і недорогий процес. Відмінно зарекомендував себе на перших поверхах, на грунті, хоча робити можна всюди і майже під будь-яке покриття. 

Однак, цей вид стяжки має ряд недоліків:

 • довгий процес укладання: ходити по стяжці можна тільки через тиждень;
 • постійний догляд: в процесі ремонту потрібно доглядати за стяжкою навіть після укладання (зволожувати, вкривати поліетиленом, інакше поверхня піде тріщинами);
 • підлоги з цементу дуже холодні і вимагають додаткового утеплення;
 • погана звукоізоляція;
 • вологість: вода в розчині може всмоктатися в бетон основи (перекриття). Якість стяжки погіршиться, а стеля в квартирі, розташованій нижче, потече. Тому краще підкласти під цементно-піщаний шар підкладку з матеріалу ЕПП, який і від води захистить, і від шуму.

Джерело фото:  http://prompol.ehg.su/ 

Щоб стяжка не підвела, не «поїхала» при укладанні чистової підлоги, вона повинна набрати необхідну міцність. Для цього вона повинна сохнути досить довго. У разі мокрого варіанту - близько 28 днів. 

Щоб уникнути протікання в багатоквартирних будинках рекомендована суха або напівсуха технологія укладання стяжки. Найбільш прийнятний варіант напівсуха цементно-піщана стяжка. Для її укладання потрібно мало води: напівсухий розчин нагадує по консистенції вологий пісок для дитячих «пасочек». Укладання, як і при мокрій стяжкці займає всього один день, але ходити по ній можна вже через три дні.

При укладанні використовують механічні змішувачі, що дозволяють додавати в цементно-піщану суміш синтетичні волокна із пластику або з металу. В результаті виходить цілісна міцна плита, укріплена фіброволокном. 

Гіпсова стяжка 

У житлових приміщеннях простіше робити стяжку з гіпсу. Тим більше, що цей матеріал більш гуманний по відношенню до здоров'я. З ним легше забезпечити відповідну дому температуру і вологість. Однак, гіпсова стяжка боїться підвищеної вологості: гіпсова основа активно вбирає в себе розлиту в приміщенні воду і з часом розбухає, викликаючи нерівності підлоги. Цей недолік можна прибрати, вибравши гіпс з добавками полімерів. 

Джерело фото:  http://www.vizantiya-mos.ru/

Всі гіпсові стяжки мають властивості самовирівнювання і безусадкові, на відміну від цементних стяжок, легко замішується. З додаванням модифікованих полімерів гіпсова стяжка швидше цементних твердне і набирає міцність.  

Промислова стяжка 

Виправдана для приміщень з великим навантаженням на підлогу - як правило, промислового призначення. Тут для стяжки і цемент вибирають дуже міцний, а на додаток ще й арматурою зміцнюють.

Джерело фото:  http://ehg.su/ 

Пластифікатори в стяжці 

Сучасна тенденція - додавати пластифікатори в звичну бетонну суміш. Вони роблять стяжку міцніше, збільшують її теплопровідні якості і остаточний обсяг маси, роблять її пластичніше і зручніше при укладанні. Вони покращують зчеплення шару стяжки з базисною поверхнею, дають можливість використовувати меншу кількість води. 

Однак використовувати пластифікатори потрібно з обережністю. Якщо їх буде дуже багато (а максимум - це 10% від загальної маси цементу), то стяжка не буде тверднути занадто довго, і її міцність зменшиться на 20%. 

Джерело фото:  http://ehg.su/ 

Технології укладання стяжки 

Стяжки можна класифікувати в залежності і від технології укладання. Найбільш часто зустрічається - суцільна «мокра» стяжка підлоги. При ній простір майбутньої підлоги заповнюється сумішшю вручну і далі вирівнюється спеціальним інструментом довго і ретельно. 

Джерело фото:  http://stroykontakt-spb.ru/ 

Самовирівнююча стяжка підлоги  або наливна підлога:  суміш під впливом власної ваги і плинності лягає на герметичну основу і досить швидко вирівнюється по всій поверхні. Це досить швидкий спосіб вирівнювання підлоги - не потрібно застосовувати маячки і не потрібно рівняти. Є і недолік цієї підлоги - це товщина шару. Її можна заливати тільки тонким шаром, який не повинен перевищувати 2 см. 

Найшвидший варіант - суха стяжка.  Поверхню що вирівнюють заповнюють чимось сипучим (керамзит, дрібні гранули). При цьому застосовують рівень для завдання необхідної рівності. Зверху після укладають гіпсоволокнисті плити. 

Джерело фото:  http://ideas.vdolevke.ru/

Напівсухий варіант передбачає два шари стяжки, що навіть здешевлює процедуру. Спочатку викладають сухий шар, потім мокрий. Обов'язково додавання полімерів, інакше стяжка «не схопиться». Висихання при такій технології відбувається швидше.

Тепла підлога: переваги і недоліки

Теплі підлоги використовувалися ще в стародавні часи. У Стародавньому Римі це був привілей багатих громадян. Згодом теплі підлоги стали застосовувати і в громадських приміщеннях, особливо в лазнях. У той час підлогу обігрівали за допомогою спеціальних каналів, розташованих під нею, за якими йшло тепле повітря, що нагрівається печами. Батьківщиною теплих підлог можна вважати і Корею, де для обігріву використовувалися печі, вбудовані в стіну. Нагріте повітря надходило в горизонтальні порожнини (однолі), розташовані уздовж всієї підлоги. Система одноль дозволяла довго зберігати приміщення теплим. 

Сьогодні теплі підлоги - це сучасна система опалення приміщення, заснована на електричному або водяному обігріві. Система теплих підлог забезпечує правильний розподіл теплого повітря в приміщенні - знизу вгору (на відміну від батарей, коли вгору піднімається тепле повітря, а вниз опускається вже холодне). Таким чином, тепла підлога забезпечує меншу тепловіддачу. При цьому за допомогою терморегулятора можна встановити будь-яку температуру і зберігати її на заданому рівні. 

Теплу підлогу можна використовувати для комфортного обігріву, встановивши його тільки в певних зонах, а можна як повноцінну систему опалення, розмістивши на всій площі квартири. Крім того, тепла підлога монтується в стяжку і її не видно.

Як ми вже говорили, існує два види теплих підлог: електрична і водяна. Найбільш поширена електрична.

Електрична тепла підлога - це система опалення, де нагрівальним елементом є кабель, підключений до мережі через терморегулятор. Кабель може бути одножильний, двожильний або у вигляді матів. Укладається такий кабель в стяжку або, якщо це мати, на плитковий клей безпосередньо під плитку. Одним з підвидів електричних теплих підлог є плівковий, де в якості нагрівального елементу застосовується спеціальна плівка, яка розроблена для укладання під підлогові декоративні покриття - ламінат, лінолеум, ковролін (за винятком кахлю).

При виборі електричної теплої підлоги, необхідно пам'ятати, що при монтажі кабелю підлога підніметься на 6-7 см. Якщо у вас немає можливості підняти рівень підлоги, то краще вибрати теплу підлога в матах, яка просто укладається під плитку на плитковий клей.

Тепла підлога під стяжку, джерело фото  http://remport.com.ua/sovety/18-otoplenie/54-sistema-tepliy-pol

Термомат без стяжки, джерело фото  http://remport.com.ua/sovety/18-otoplenie/54-sistema-tepliy-pol

Мати, джерело фото  http://remport.com.ua/sovety/18-otoplenie/54-sistema-tepliy-pol

Плюси і мінуси електричних теплих підлог

Переваги електричних теплих підлог:

 • легкість монтажу,
 • антиалергенний ефект,
 • рівномірний розподіл температури по висоті приміщення,
 • відсутність протягів,
 • програмований терморегулятор,
 • низька тепловіддача,
 • екологічність,
 • візуальна відсутність опалювальних приладів,
 • пожежна безпека,
 • можливість установки в типових квартирах,
 • можливість локального пошуку і ремонту несправності.

Недоліки електричних теплих підлог:

 • наявність обмежень за видами підлогових покриттів,
 • небажане розміщення під меблями (можливо розсихання дерева), а також під сантехнічним обладнанням і великими побутовими приладами, 
 • підвищення витрат на оплату електроенергії, особливо в зимовий час,
 • концентрація пилу в повітрі вище, ніж у радіаторів, 
 • наявність електромагнітних випромінювань.

Водяна тепла підлога  - це система опалення, де нагрівальним елементом є гаряча вода загальної системи опалення, що проходить по замкнутій системі труб, розміщених в стяжці підлоги. Використання водяної теплої підлоги в типових квартирах можливо при підключенні через теплообмінні вузли, які спеціально розраховуються таким чином, щоб не порушувати гідравлічну цілісність центральної системи опалення.

Переваги та недоліки водяних теплих підлог

Переваги водяних теплих підлог:

 • установка під будь-які покриття для підлоги, навіть під паркет (виняток - теплоізоляційні матеріали: пробка, ковролін і утеплений лінолеум),
 • установка в будь-якому місці, навіть під меблями,
 • економічність обігріву,
 • універсальність для будь-яких типів будівель та споруд,
 • рівномірний розподіл тепла,
 • екологічність,
 • відсутність протягів,
 • візуальне відсутність опалювальних приладів,
 • дешевше в експлуатації, ніж електрична тепла підлога,
 • зручна у використанні на великих площах,
 • можливий монтаж і після завершення ремонту,
 • відсутність електромагнітного випромінювання.

Недоліки  водяних теплих підлог:

 • можливість протікання (при неякісному монтажі),
 • залежність від сезонності опалення, якщо підлога підключена до центрального опалення,
 • більш складний монтаж в порівнянні з електричним,
  • збільшення висоти підлоги мінімум на 8-10 см,
  • необхідність застосування водяного насоса при зниженні тиску в системі водопостачання,
  • складність управління температурою підлоги,
  • втрата температури для наступних квартир,
   • адміністративні складності, можливі заборони при установці в квартирах.

Водяна тепла підлога, джерело фото  http://remport.com.ua/sovety/18-otoplenie/54-sistema-tepliy-pol

Теплі підлоги - це не тільки відчуття затишку, а й повноцінна заміна радіаторного опалення. Так, наприклад, в Швеції близько 90% будинків здаються з водяними теплими підлогами і практично у всіх міських квартирах встановлені електричні теплі підлоги. З кожним роком з розвитком технологій установка теплих підлог стає доступнішою і простішою і в нашій країні. Сподіваємося, надані за і проти допоможуть вам у виборі.

Оздоблювальні матеріали для підлоги

Сьогодні на українському ринку пропонується великий вибір різних підлогових покриттів, які дозволяють реалізувати в інтер'єрі найсміливіші дизайнерські ідеї. З розвитком технологій, з'являються нові матеріали, а традиційні - набувають нових якостей. При виборі підлоги необхідно спиратися, в першу чергу, на умови експлуатації підлогового покриття, і враховувати універсальні вимоги до підлоги: міцність, зносостійкість, екологічність, вологостійкість і т.д.

джерело фото:  http://img0.liveinternet.ru

Оздоблювальні матеріали для підлоги поділяються на три основні типи:

 • штучні матеріали (паркет, дошки, керамічна плитка, кам'яні плити і ін.);
 • листові і рулонні матеріали (лінолеум, синтетичні ворсові покриття та ін.);
 • монолітні безшовні (цементо-бетонні, полімерні та ін.).

Паркет

Паркет  - натуральне дерев'яне підлогове покриття. Викладається з цілісних дерев'яних брусків певної форми, які щільно підгоняються один до одного. Зверху паркет покривається спеціальним лаком або натирається до блиску, лак оновлюється кожні 5-8 років. При правильному догляді паркет прослужить дуже багато років.

Натуральний паркет підрозділяється на штучний паркет і масивну паркетну дошку. Штучний паркет  - найбільш поширений вид паркету. Являє собою набір планок з твердої цінної породи дерева з гребенями і пазами для кріплення. Товщина планок коливається в межах 15-22 мм, довжина досягає 500 мм, ширина - 75 мм. З штучного паркету можна викласти різні малюнки, включаючи художнє укладання. Недоліки: вимагає якісної «чорнової» підлоги, складний в укладанні, вимогливий до температури і вологості приміщення. Термін експлуатації - більше 50 років.

джерело фото:  http://www.bezformata.ru

Паркетна дошка 

Паркетна дошка -  дві-три взаємно перпендикулярних шари деревини. Верхній - з твердих і цінних порід, нижні шари - з сосни. Основною характеристикою, що відрізняє масивну дошку від штучного паркету, є габарити: ширина - не менше 80 мм, довжина - від 900 мм. 

Переваги перед штучним паркетом: дошки вже відшліфовані і покриті лаком, прості в укладанні. Термін експлуатації - 15-20 років.

джерело фото:  http://www.topfloor.com.ua/

Дошка з масиву дерева 

Дошка з масиву дерева  - це цілісна (що не клеїли) дошка з масиву дерева. Виготовляється в основному з деревини цінних порід .  Як і паркет,  має по краях пази і гребені для міцного стикування. Масивну дошку необхідно укладати після всіх ремонтних робіт в приміщенні. Перед монтажем їй необхідно пройти акліматизацію в тому приміщенні, де вона буде вкладатись, протягом мінімум трьох діб. Недоліки: вимагає якісної «чорнової» підлоги, «примхлива» до мікроклімату в приміщенні. У занадто вологому приміщенні вона може розбухнути і деформуватися, в дуже сухому і опалювальному - усохнути. Термін експлуатації - до 50 років.

джерело фото:  http://dom-gold.ru/

Ламінат 

Ламінат  - ламінований штучний паркет. Багатошарове покриття для підлоги, з основою з ДВП високої щільності. Поверх основи - паперовий шар з малюнком і прозорий захисний шар (міцна плівка із спеціальних смол). Малюнок ламінату імітує будь-яку деревину, натуральний камінь, керамічну плитку. Стійкий до стирання, подряпин, ударів, стиснення, впливу ультрафіолету, продуктів побутової хімії. Антістатичний, термостійкий, простий в укладанні і догляді. Недоліки: не рекомендується для вологих приміщень, штучний матеріал, дешевий ламінат не відрізняється довговічністю. Термін експлуатації - 5-20 років.

За ступенем зносостійкості ламінат підрозділяють на 6 класів. Вибираючи ламінат, виходите з умов експлуатації. Перші три класи - 21, 22, 23 - бажано використовувати тільки в житловому секторі; 31, 32 і 33 класи використовують в приміщеннях з підвищеним навантаженням. Іншими словами, на кухні і спальні потрібно стелити ламінат різного класу.

джерело фото:  http://midoma.ru

Ковролін

Ковролін  - рулонне килимове покриття. Буває штучний і натуральний. Натуральний ковролін зроблений на основі натурального джуту з вовни або з її суміші з іншими волокнами. Штучний ковролін зроблений на основі синтетичного джуту з синтетичних волокон. М'який матеріал. Характеризується хорошим шумопоглинанням, тепло- і звукоізоляцією. Не потребує підготовки чорнової підлоги.

Має різноманітний дизайн і різну довжину ворсу. Для прохідних приміщень краще вибирати більш короткий ворс. Недоліки: синтетичний матеріал, збирає пил, складний у догляді. Термін експлуатації - 5-15 років.

джерело фото:  http://www.technoline.com.ua

Лінолеум

Лінолеум  - рулонний полімерний матеріал. Є штучний і натуральний лінолеум. Штучний лінолеум - багатошарове покриття з ПВХ. Залежно від товщини і зносостійкості робочого шару, його поділяють на побутовий, напівкомерційний і комерційний. Простий в укладанні, легкий в прибиранні. Широкий вибір кольорів і малюнків. Дуже економічне покриття. Недоліки: синтетичний матеріал, може викликати алергічну реакцію. Термін експлуатації - 5-10 років.

джерело фото:  http://am111.ru

Натуральний лінолеум - єдине рулонне полімерне покриття для підлоги, що переважно складається з натуральної сировини: деревної муки, смоли, пробки, крейди, лляної олії, живиці, сухих наповнювачів, кольорових пігментів і джутової тканини. Стійкий до води, бруду, вм'ятин і подряпин, антистатичний і пожежобезпечний, простий у догляді. Екологічно чистий матеріал. Термін експлуатації - до 30 років.

джерело фото:  http://s53.radikal.ru

Плитка

Використовується в приміщеннях з підвищеною вологістю і там, де потрібна висока зносостійкість підлоги. Це ідеалений варіант для монтажу системи теплої підлоги. Для житлових приміщень вибирайте плитку, на якій не слизько. Недоліки: жорсткий і холодний матеріал, погані звукоізоляційні якості. Термін експлуатації - до 60 років.

джерело фото:  http://optim-dom.ru

Керамограніт

Керамограніт  - керамічні плити різних розмірів, що нагадують природний камінь. Керамічний граніт, на відміну від плитки, виготовляється з додаванням гранітної крихти і обпалюється при температурі понад 2000 градусів. Тому він більш щільний, надзвичайно міцний, зносостійкий, непористий, з малюнком на всю глибину, морозостійкий, стійкий до хімії, володіє низьким водопоглинанням, не боїться впливу кислот і лугів. Керамограніт буває полірований, неполірований, матовий, антиковзаючий. Імітує будь-які натуральні камені. Рекомендується для приміщень з інтенсивним потоком людей. Недоліки: холодний матеріал, вимагає ретельної підготовки «чорнової» підлоги і складний в укладанні. Термін експлуатації - 30-40 років.

джерело фото:  http://img1.liveinternet.ru

Натуральний камінь

Найчастіше для обробки підлоги використовуються тверді породи каменю (граніт) і породи середньої твердості (мармур, піщаник і сланець). Вибір виду гірської породи для покриття підлоги залежить від експлуатаційних навантажень на підлогу. Рекомендується для покриття підлог в приміщеннях, де потрібна хороша зносостійкість: хол, передпокій, атріум, кухня. Характеризується хорошою міцністю. Різноманітний за кольоровою гаммою і фактурою. Недоліки: важкий, холодний матеріал, складний в укладанні, при намоканні може ковзати. Термін експлуатації - 50-500 років.

джерело фото:  http://melodymramor.com.ua

Наливні підлоги 

Наливні підлоги  - безшовне полімерне покриття або, як його ще називають, «рідкий лінолеум». Має варіаціі в дизайні: можливі як однотонні варіанти різних відтінків, так і 3D-поли з нанесенням будь-якого зображення. Основні характеристики: монолітний, рівний, без швів і зазорів, міцний, зносостійкий, пожежостійкість, безпильний, не слизький, довговічний. Може використовуватись в будь-яких громадських і житлових приміщеннях. Бажано використовувати в кімнаті з високими стелями, так як товщина наливної підлоги може варіюватись від 1 до 7 см. Основний недолік: складність монтажу. Термін експлуатації - більше 20 років.

джерело фото:  http://img1.liveinternet.ru

Каучукове покриття

Каучукове покриття  для підлоги виробляється з мінеральних наповнювачів і барвників. Його характеризує антистатичність, шумопоглинання, висока зносостійкість, еластичність. До того ж, каучукові покриття не слизькі, екологічні, прості в укладанні. Покриття має широку кольорову гаму, різноманітність фактур. Є різновид штучного каучуку (гума), його краще для дома не купувати. Недоліки: каучук чутливий до високих і низьких температур. Область застосування: житлові приміщення, сходи і передпокої.  Термін експлуатації - від 25 років.

джерело фото:  http://www.norapol.ru

Пробка

Пробка  - підлогове покриття з пресованої кори коркового дуба. Характеристики матеріалу: екологічний, гіпоалергенний, вологостійкий, теплий, пружний, не збирає пил, не ковзає, шумопоглинаючий, міцний, зносостійкий, антистатичний, простий у догляді. Рекомендується для використання в будь-яких житлових приміщеннях, в тому числі і у ванній кімнаті. Ідеальний для дитячої кімнати. Термін експлуатації - 5-20 років.

джерело фото:  http://cs10348.userapi.com

Рогожа

Рогожа  - міцний екологічно чистий матеріал, що виготовляється з волокон листя або стовбурів рослин очерету, джуту, сизалю, койри, рідше - рису, льону, конопель або бавовни. Має хороші звукоізоляційні властивості, не накопичує статичну електрику, не притягає пил і не викликає алергію. Основний догляд - за допомогою пилососа. Недоліки: матеріал схильний до деформації у вологих приміщеннях. Термін експлуатації - 4 - 7 років.  

джерело фото:  http://interesko.info

При виборі підлогового покриття не женіться за дешевизною. Звертайте увагу на інструкцію з монтажу та експлуатації, де вказані чіткі вимоги до температурного режиму та інформації по догляду за матеріалом.

Керамічний паркет під дерево- новий тренд в дизайні підлог

Тепло і затишок виду деревини, а також міцність і довговічність плитки об'єднує в собі новий облицювальний матеріал для підлоги - керамічний паркет.

У дизайні підлог завжди популярні великоформатні дерев'яні покриття і натуральна паркетна дошка. Але справжній масив дерева - це дорогий матеріал, який дуже примхливий в укладанні, експлуатації та догляді. Тому на зміну паркету і дерев'яній дошці приходить керамічний паркет, ідеально імітує натуральну деревину.

Джерело фото:  http://www.keramoteka.ru/

Керамічний паркет є оптимальним покриттям, яке можна стелити в вітальні, ванній, на кухні і в інших приміщеннях з підвищеною вологістю і таких, що вимагають стійкості до забруднень: хол, передпокій, балкон, тераса, сауна. Також цей матеріал використовують при оформленні камінів і в різних архітектурних елементах. Виглядає це покриття практично як натуральне дерево: «викрити обман» можна лише на дотик, а ось прослужить воно в таких приміщеннях набагато довше, ніж паркетна дошка.

Джерело фото:  http://leostyle.com.ua

Керамічний паркет за багатьма показниками перевершує дерево. Плитка останнього покоління поєднує в собі високі естетичні якості і відповідає найсуворішим технічним вимогам: майже не вимагає догляду, з легкістю піддається очищенню і дезінфекції, має високу зносостійкість, запобігає ковзанню, не горить, допускає велику різноманітність форм і розмірів.

Матеріал і властивості

Для виготовлення керамічної плитки під паркет використовується високоякісна глина, яка проходить спеціальну обробку - випал при температурі 1300 градусів і пресування. Часто в суміш додають кварц і польовий шпат. В результаті виходить дуже міцний матеріал, який можна застосовувати в приміщеннях з високим експлуатаційним навантаженням, де застосування натурального дерева протипоказано.

Джерело фото:  http://www.keramogranit.ru/

Керамічна плитка цього виду відрізняється і своїми декоративними властивостями. На відміну від ламінату і лінолеуму, кераміка цілком може конкурувати з деревом по зовнішній привабливості. Керамічний паркет дуже реалістично імітує масив дерева практично будь-яких сортів.

На відміну від синтетичних підлогових покриттів, малюнок керамічного паркету з часом не зітреться, фарбувальні речовини знаходяться по всій товщині плитки.

Джерело фото:  http://img.projektoskop.pl

До недоліків керамічного паркету можна віднести погану звукоізоляцію та його низьку температуру. Однак останню якість легко можна перетворити в перевагу, адже на відміну від дерев'яного паркету або лінолеуму - керамічна плитка є оптимальним матеріалом для системи «тепла підлога». Дерево під впливом температури розтріскується, лінолеум розпливається і виділяє шкідливі речовини, а кераміка зберігає свої зовнішні властивості і довго утримує тепло.

Джерело фото:  http://germes-shop.ru/

Особливості дизайну

Декоративні властивості керамічної плитки під паркет безмежні. Можлива імітація як традиційних (вільха, дуб, береза, ялівець, ялина, ясен, горіх), так і екзотичних порід дерева (венге, червоне дерево, палісандр, тик). Доступні як універсальні класичні відтінки, так і різнокольорові керамічні дошки з хитромудрим візерунком.

Джерело фото:  http://plitka-best.ru

Керамічна плитка «під паркет» відтворює фактуру дерева до дрібниць: це і розводи, різні вкраплення, переходи колірних відтінків і навіть «сліди від сучків». Ще однією хитрістю, до якої вдаються виробники, щоб надати схожість з деревом, є ефект «декапе» (фр. 'Decapé'): імітація потертої від часу фарби на дерев'яній підлозі.

Джерело фото:  http://www.keramoteka.ru//

Плитка на підлогу з текстурою дерева буде гармонійно виглядати практично з будь-якими меблями і аксесуарами в інтер'єрі і часто комбінується з традиційною плиткою для ванних кімнат, мозаїкою і натуральним каменем.

Джерело фото:  http://eurodiz.ru/

Дизайн підлоги в квартирі: фото поєднання плитки і паркету

У кожного з цих матеріалів є свої переваги. Паркет - екологічний і теплий. Плитка прекрасно миється і зносостійка. Їх з'єднання може створити цікавий дизайн підлоги: підкреслюючи колір і фактуру, ці матеріали будуть доповнювати один одного. 

Джерело фото:  http://uyut.by 

Де доречні комбіновані підлоги?

Поєднання плитки і паркету може бути використано практично в будь-якому приміщенні. Але в деяких випадках - це незамінне рішення.

Джерело фото:  http://ugadai-melodiyu.ru 

Перш за все, - це кухня. Тут підлоги більше схильні до забруднення і впливу вологи, особливо в робочій зоні і біля мийки. Тому в цих місцях на підлозі краще постелити плитку.

Джерело фото:  http://kemerovo.bz/ 

Керамічне покриття - відмінний варіант для передпокою біля порога і в прохідних місцях (прорізи дверей). Комбінація плитки і паркету розбиває передпокій на дві функціональні зони: в робочій частині ставиться взуття, в парадній - зустрічають гостей. У робочій зоні бажано використовувати найміцнішу плитку, яка володіє підвищеною стійкістю до пошкоджень.

Джерело фото:  http://pol-master.com/ 

У вітальні часто виникає необхідність виділити кілька зон, кожна з яких може мати своє покриття у відповідності з її функціями і стилем. Для цього можна об'єднати плитку, дерево і килим. Це поєднання дає можливість отримати різноманіття індивідуальних рішень для інтер'єру.

Джерело фото:  http://mrpol.ru/ 

Якщо у вітальні, їдальні або холі є камін, біля нього підлогу також краще накрити плиткою. 

Для квартир-студій комбіновані підлоги стали вже класикою, оскільки дозволяють з легкістю зонувати приміщення. Один матеріал вписується в інший, як острів в морі. Головне - лише правильно оформити стики по краях цього «острова».

Джерело фото:  http://loniks-design.ru/ 

Стики 

Складність створення комбінованих підлог з різних матеріалів полягає в тому, що вони по-різному поводяться при експлуатації. Плитка - твердий матеріал, не схильний до трансформації. А паркет - це «живий» матеріал, який може змінюватися в залежності від вологості і температури в приміщенні. Стики між ними повинні бути готові до постійного процесу деформації. Тому між паркетом і плиткою повинен залишатися зазор, так званий "температурний шов" для компенсації можливих температурних розширень підлогового покриття з дерева.

Джерело фото:  http://polexpert.ru/ 

Раніше цей зазор в основному закривали декоративними порожкам з алюмінію, сталі або пластику. Сьогодні все частіше застосовуються корковий компенсатор, рідка пробка, силіконовий герметик. Ці матеріали здатні змінювати свою форму і відновлюватися при припиненні деформуючого впливу. Також пробкові поріжки дозволяють зробити шов між матеріалами найбільш естетичним, так як можна підібрати ідентичну за кольором смугу пробки.

Джерело фото:  http://www.profi-parket.ru/ 

Візерунки і поєднання 

Дерев'яна підлога в поєднанні з керамічною плиткою розширює можливості для експериментів.

Острівець. При необхідності на дерев'яній підлозі можна облаштувати більш твердий острівець з вологостійкого матеріалу. Це актуально для ванної кімнати, кухні, великого холу, вітальні з каміном. Спочатку кладуть плитку, потім дерев'яний паркет, обов'язково подбавши про стикування різних матеріалів. Острівець з плитки - хороший інструмент для того, щоб акцентувати увагу на певній зоні.

Джерело фото:  http://ru-stroyka.com/ 

Вставка. Більш складна у виконанні так звана «вставка», коли одинарні плитки квадратної або прямокутної форми вставляються в дерев'яне полотно, викладене з дощок за принципом палуби. Важливо, щоб ширина плитки і дощок була однакова. Довжина ж може варіюватися.

Джерело фото:  http://old.bauservice.ru/ 

Фактуру дерева можна вибрати як близькою до кольору плитки, так і такою, що сильно контрастує з нею. Останній варіант зробить акценти дуже яскравими, тому він підходить для сучасних стилів дизайну інтер'єру (модерн, арт-деко, хай-тек).

Підвидом даного поєднання є вставки на підлозі, що є продовженням настінного візерунка. На стіні може бути плитка або дерев'яні панелі, або інше покриття, що імітує досліджувані нами матеріали. Продовження настінного візерунка на підлозі може абсолютно перетворити інтер'єр приміщення, візуально змінити простір. Щоб виділити це продовження, навколо нього настилається вже інший за фактурою матеріал.

Джерело фото:  http://homester.com.ua/ 

Смугаста підлога. Досить просто можна зробити комбіновану підлогу, де будуть одна за одною викладені різні смуги. Наприклад, можна покласти три смуги паркету, потім одну з плитки. Далі повторити. Розрахунки тут не відрізняються складністю. Це рішення підходить і для великих, і для маленьких приміщень.

Джерело фото:  http://www.mebster.in.ua/ 

Пересічні візерунки. Поєднуючи плитку з довгими дерев'яними дошками паркету, можна отримувати багато різних геометричних візерунків. Дошки укладаються між плитками, які можуть бути покладені в квадрат, ромб, прямокутник. Таким чином можна отримати шотландську клітку на підлозі. 

Але такі пересічні візерунки більше підходять для великих просторів, інакше поставлені ​​в кімнаті меблі затулять більшу частину цієї краси на підлозі і мало що буде видно. В даному випадку вітається контрастність при підборі фактури і кольору частинок майбутнього візерунка.

Джерело фото:  http://www.vgoroden.ru/ 

Акценти. Поєднуючи плитку і паркет різних фактур і забарвлення, можна домогтися великого розмаїття візерунків. Вони дуже красиво виглядають у великих кімнатах, допомагаючи концентрувати увагу на якійсь ділянці. Наприклад, можна за допомогою візерунка зробити акцент на зоні відпочинку між поставленими «буквою П» диванами. Однак слід розуміти, що такі візерунки робляться під певні меблі і точну її розстановку. Якщо обстановка зміниться, візерунок може загубитися або заважати сприйняттю простору.

Джерело фото:  http://postroy-sam.com/ 

Якщо все розрахувати правильно, підлога стане прикрасою будь-якого будинку і прослужить довгі роки.

Пропонуємо порівняти вартість послуг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики